5 výnimočných miest na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Ak si myslíte, že turistika je výhradne záležitosťou letných dní a jasnej oblohy, ste na omyle.

Aj pri nižších teplotách či počas sychravejších dní môžete objavovať slovenskú históriu alebo si užiť krásne výhľady v horách. Inšpirujte sa našimi tipmi na miesta, ktoré sa určite oplatí navštíviť.

Užite si rýchly 4G LTE internet v mobile naplno aj počas svojich ciest po Slovensku vďaka novej sieti od O2. Viac informácií

Mariánska hora pri Levoči

Mariánska hora je strmý kopec v Levočských vrchoch, ktorý sa nachádza priamo nad mestom Levoča. Spolu s neogotickou Bazilikou Navštívenia Panny Márie tvorí dominantu mesta a patrí medzi najstaršie a najvýznamnejšie pútnické miesta na Slovensku.

Výstup na Mariánsku horu vám ponúkne nádherné výhľady na mesto aj jeho široké okolie. Výhodou je, že ku kostolu môžete prísť peši, autom aj autobusom.

Rozhľadňa Terchovské srdce v Terchovej

Rozhľadňa v Terchovej je pomerne mladou turistickou atrakciou – na vrchu Oblaz stojí len od roku 2015. Vedie k nej bezbariérový chodník, ktorý lemujú informačné tabule. Tie približujú najmä flóru a faunu terchovskej prírody.

Zaujímavosťou je, že rozhľadňa sa nachádza presne na mieste, kde bola vo filme Jánošík umiestnená šibenica. Pripomína ju nielen svojím umiestnením, ale aj tvarom.

Jánošíkove diery v Malej Fatre

Jánošíkove diery, ktoré sú súčasťou národnej prírodnej rezervácie Rozsutec, patria k najkrajším turistickým chodníkom na Slovensku. Pozostávajú z 3 ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery, cez ktoré preteká Dierový potok.

Dominantou Jánošíkových dier je viac ako 20 vodopádov, ktoré spolu tvoria Vodopády Dierového potoka. V zime sa tieto vodopády menia na prekrásne ľadové kráľovstvo, a práve preto sú vhodnou voľbou na turistiku aj počas mrazivých dní.

Múzeum oravskej dediny v Zuberci

Múzeum oravskej dediny sa nachádza pod Západnými Tatrami v oblasti pohoria Roháče len 3 km od Zuberca. Tvoria ho 3 celky, v rámci ktorých nájdete obytné, hospodárske a sakrálne stavby, ako aj domy oravských remeselníkov, ktoré približujú históriu kraja.

Návštevníkov pravidelne lákajú národopisné výstavy aj originálny hostinec, ktorý vznikol zo starého mlyna.

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline

Chodník korunami stromov otvorili v lesoch Bachledovej doliny len minulý rok. S dĺžkou 1 234 m a maximálnou výškou 24 m sľubuje nádherné výhľady na okolitú prírodu, je bezbariérový a jeho návštevu si tak užijú deti aj starší členovia rodiny.

Okrem výhľadov zaujme aj viacerými miestami s užitočnými a edukatívnymi informáciami.

Podeľte sa o svoje zážitky pri návšteve týchto miest vďaka rýchlemu 4G internetu od O2, ktorý je dostupný pre viac ako 93,5 % obyvateľov Slovenska.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Mobilný internet nemusí byť pomalý. Už viac ako 93 % z vás má prístup k rýchlej 4G LTE sieti

Vďaka 4G LTE môže byť vaše pripojenie až 7 300-krát rýchlejšie, ako bolo v sieti 2G. Neprichádzajte o túto možnosť zbytočne.

Technici O2 dva roky pracovali na tom, aby vybudovali po celej krajine novú sieť. Vďaka ich usilovnosti môže 93,56 % Slovákov využívať rýchly mobilný internet 4G LTE od O2. Pritom nemusíte platiť k akémukoľvek programu nič navyše. Stačí mať SIM kartu a smartfón s podporou 4G LTE.


Overte si, či máte SIM kartutelefón, ktoré podporujú 4G LTE.

Čo je 4G LTE sieť?

Technológia 4G vznikla, aby ešte viac urýchlila prácu s mobilnými dátami a internetom. V súčasnosti je to jeden z najrýchlejších možných spôsobov, ako pripojiť váš telefón na mobilný internet a užiť si rýchle surfovanie.

O2 ponúka najširšiu 4G sieť na Slovensku

Rýchly 4G LTE internet už môže využívať 5 miliónov obyvateľov vo viac ako 2 000 obciach po celom Slovensku.

Porovnanie rýchlostí internetu v 2G, 3G a 4G

Tak ako všetky technológie, aj mobilná komunikácia sa vyvíja. Digitálny prenos hlasu a dát odštartovala technológia 2G v 90. rokoch. Novšie a novšie generácie sietí – 3G a 4G LTE prinášali stále kvalitnejšie telekomunikačné služby a vyššie rýchlosti mobilného internetu.

Vďaka 4G LTE môže byť vaše pripojenie až 7 300-krát rýchlejšie, ako bolo pred 20 rokmi v sieti 2G. Pre lepšiu predstavu: rozdiel medzi rýchlosťami sietí približne zodpovedá pomerom veľkostí perly (2G), delfína (3G) a vráskavca ozrutného (4G).

Odozva internetu v 2G, 3G a 4G

Nová sieť so sebou prináša rýchlu a stabilnú odozvu – nízky počet milisekúnd potrebných na spojenie so serverom sa postará o väčší pôžitok zo surfovania. Sieť 4G LTE sa svojou kvalitou, odozvou a rýchlosťou vyrovnáva pevným pripojeniam.

Chcete získať rýchly mobilný internet, ktorý si dnes naplno môže užívať až 93,56 % obyvateľov Slovenska alebo si overiť, či ho už využíváte? Viac informácií, ako na to, nájdete na tomto mieste.


Lifetech: Čo je nové