Čo (ne)robiť v podnikaní? Prezradili 3 majitelia slovenských firiem

Majiteľov bicyklového obchodu, grafického štúdia a očnej optiky sme sa opýtali na ich odporúčania začínajúcim podnikateľom.

Čomu sa v podnikaní treba vyhnúť a na čom sa, naopak, vždy oplatí stavať, sme sa opýtali ľudí, ktorí sa na dráhu malého podnikateľa vydali už pred rokmi. Zaujímalo nás, čo by poradili ľuďom, ktorí s vlastným biznisom ešte len začínajú alebo ho chcú posunúť ďalej.

Rozhodnutie začať podnikať nepatrí k najľahším. Pretaviť svoj nápad, myšlienku alebo hobby do biznisu, ktorý dokáže dlhodobo fungovať, je samo osebe úspechom. Trojica malých podnikateľov nám prezradila, ako to dokázali oni.

Roman Juhás: „Nebojte sa klásť hlúpe otázky.“

Košické štúdio 436 vzniklo na vysokoškolskom internáte v roku 2012, keď zakladatelia Roman Juhás a Martin Kossuth začali pracovať na prvých zadaniach pre klientov. Tých postupne pribúdalo, a tak sa rozhodli hneď po ukončení štúdia založiť vlastné štúdio. Dnes sú etablovaným štúdiom spolupracujúcim s ďalšími dizajnérmi, kreatívcami a vývojármi. S odstupom času svorne tvrdia, že by do toho šli opäť.

Roman a Martin patria medzi mladých podnikateľov, ktorí začali podnikať už v škole a po jej ukončení sa rozhodli v tom naplno pokračovať.

Tento prístup má podľa Romana minimálne jedno veľké plus: „V našom odbore sa po škole väčšina ľudí ocitne na rázcestí, keď sa treba rozhodnúť, či ísť hľadať stabilnú prácu v nejakom zabehanom štúdiu alebo v reklamke, alebo to skúsiť na vlastnú päsť. Obe rozhodnutia majú svoje pre a proti, ale v danej situácii v podstate nie je čo stratiť.“

Čas hrá z jeho pohľadu dôležitú úlohu. Ak totiž biznis plán mladému človeku po škole nevyjde, možnosti uplatniť sa stále má.

„Ak sa rozhodneš free-lanceovať, resp. založiť si vlastnú firmu a po dvoch-troch rokoch zistíš, že ti to nefunguje, tak sa môžeš stále rozhodnúť pre zamestnanecký pomer. Akurát rozdiel bude v tom, že budeš mať cenné skúsenosti, ktoré ti veľmi pomôžu nájsť si niečo zaujímavé,” vysvetľuje.

Rozhodnutie podnikať sa podľa jeho názoru prijíma ťažšie, keď si človek zvykne na komfort pravidelnej mzdy. „Ak sa zamestnáš hneď po škole, spohodlnieš a neskôr bude veľmi ťažké sa rozhýbať pre nejakú vlastnú iniciatívu.“

Napriek tomu, že presadiť sa s vlastným biznisom (obzvlášť na východnom Slovensku) nie je ľahké, svoje rozhodnutie z vysokej školy by nemenil. Dnes je totiž spolumajiteľom dizajnového štúdia, ktoré sa podieľa na množstve zaujímavých projektov nielen na Slovensku.

Svoje odporúčanie všetkým začínajúcim podnikateľom zhrnul veľmi jasne a pomohol si mottom hokejovej legendy Jaromíra Jágra: „Není důležité co se dělá, ale že se vůbec něco dělá.“ Čo tým presne myslel? „Nešpekulovať, pustiť sa naplno do čohokoľvek, z čoho mám dobrý pocit, a potom sa už len snažiť robiť to najlepšie, ako v danej chvíli viem.“

Neznamená to, že by ignoroval chyby, prekážky alebo ťažké obdobia. Považuje ich však za neoddeliteľnú súčasť podnikania, ktorá ho v konečnom dôsledku posúva ďalej.

„Failom“ sa vyhnúť nedá, ide len o to, čo si z nich podnikateľ zoberie. „Za chybu spätne považujem to, keď som k nejakej veci pristúpil laxne a nedostatočne som sa na ňu sústredil,“ vysvetľuje Roman. Zdôrazňuje, že najmä na začiatku netreba podceniť prípravu a vytvoriť si aspoň základný obraz o oblasti podnikania, do ktorej sa chystáte vrhnúť.

„Urobte si pred založením firmy prieskum trhu (znie to strašidelne, ale v podstate ide len o googlenie podobných projektov, ako je ten váš), rozprávajte sa s ľuďmi, ktorí už podnikajú v niečom podobnom, a nebojte sa im klásť hlúpe otázky. V rámci motivácie odporúčam knihu od Miša Trubana – truban.support. Je to zábavné čítanie o success story s inovatívnym produktom v kontexte slovenského podnikania,” dodáva na záver.

Igor Semizorov: „Treba mať sen, vytrvať, no zároveň byť pripravený na riziko.“

Aj keď je Igor Semizorov vyštudovaný architekt, pustil sa už do niekoľkých podnikateľských projektov, ktoré s jeho štúdiom nijako nesúvisia. Bicyklový obchod v lokalite bratislavskej Železnej studničky otvoril v roku 2013. Ako nadšený biker totiž na našom trhu často nevedel nájsť veci, ktoré sa mu páčili.

Skúsenosti z predchádzajúceho podnikania, vidinu potenciálu výnimočného miesta a vlastné hobby tak spojil do fungujúceho celku s názvom VeloCity.

Igor svoj bicyklový obchod otvoril po tom, čo už mal skúsenosti s podnikaním v retaile. Jeho situácia preto bola od mladých dizajnérov z Košíc odlišná. Aj keď mal kapitál a predstavu, čo podnikanie vyžaduje, nevyhol sa riziku a mnohým otáznikom. Začínal totiž v segmente, kde bol aj napriek k láske k bicyklovaniu absolútnym nováčikom.

„V Bratislave je silná konkurencia a spočiatku boli všetky dvere u výrobcov a dodávateľov zatvorené. Nebolo jednoduché dostať nejaký tovar, lebo na mňa ako začiatočníka sa všetci pozerali s nedôverou,“  spomína.

Stavil na výnimočnú lokalitu neďaleko Železnej studničky, ktorá je pre bratislavských cyklistov dôležitým uzlom. Musel sa však popasovať s nevhodným priestorom, parkovaním či vstupom pre zákazníkov. „Pomohlo, že som vyštudovaný architekt – dokázal som si veci vizualizovať a navrhnúť tak, aby fungovali.“

Jeho príklad dokazuje, že podnikateľovi sa hodí každá zručnosť. Viesť vlastný biznis znamená plniť aj funkcie, ktoré často patria do úplne inej sféry. Splniť si sen a otvoriť bicyklový obchod nepatrilo k najjednoduchším rozhodnutiam.

„Na začiatku podnikania šla manželka na materskú a nemali sme žiaden príjem. Mal som teda zodpovednosť nielen za nás dvoch, ale aj za deti. Pre mňa to znamenalo veľa bezsenných nocí,“ hovorí Igor. Dnes je VeloCity zabehnutý bike shop, ktorý poznajú bikeri zo širokého okolia.

Aký je Igorov recept na úspech? Byť rozumný, trpezlivý a veriť v to, čo človek robí. „Treba mať sen, vytrvať, no zároveň byť pripravený na riziko a fakt, že podnikaniu treba aj niečo obetovať. Výsledky sa potom dostavia. Podľa mňa je dôležité robiť vec srdcu blízku. Keď to človeka nebaví, nevie do toho dať všetko.“

Predaj bicyklov ovplyvňuje konkurencia nielen medzi jednotlivými predajňami, ale aj dostupnosť rôznych online obchodov. Ako sa v takomto prostredí presadiť? Treba staviť na prístup.

„Naša filozofia je, že klient musí odísť spokojný. My sme tu preňho, nie on pre nás. Dávame mu to, čo mu internet dať nemôže – vzťah s predajcom, dobré služby a spolupatričnosť ku komunite bikerov.“

Podľa Igorových slov sú v akomkoľvek biznise nesmierne dôležití ľudia. Nejde však len o partnerov, lojálnych zamestnancov a rodinu. Pomôcť prekonať ťažkosti alebo len zlepšiť náladu sú veci, ktoré sa občas rátajú najviac.

„Zásadnú úlohu zohralo niekoľko ďalších ľudí, ktorí ma podporili radami, odporúčaniami a pocitom, že im záleží na mojom šťastí. Občas o tom možno ani nevedeli. Pre mňa to však boli extrémne dôležité momenty.“

Ako skúsený podnikateľ spomenul majiteľ VeloCity aj zopár vecí, ktorým by sa odporúčal z vlastných skúseností vystríhať. „Určite sa treba vyhnúť bezhlavému rozhodovaniu (aspoň jednu noc sa vyspať na dôležité alebo emotívne rozhodnutia), nezameriavať sa na konkurenciu viac ako na vlastný biznis a neopakovať rovnaké chyby.“

Marin Kolarov: „Radosť mám vtedy, keď viem, že som poskytol službu alebo predal tovar, ktorý bude slúžiť a niekomu pomôže.“

Marin Kolarov spolu s manželkou Jankou prevádzkujú v Poprade optiku Centrum zraku a videnia. V optike pracovali sedem rokov a biznis pod vlastnou značkou sa rozhodli založiť v roku 2016. Svojich zákazníkov si získali najmä ľudským prístupom a ochotou. Na svojej práci majú najradšej kontakt s ľuďmi a dosah pozitívnych zmien, ktoré im vďaka práci prichádzajú do života.

Tretí z oslovených podnikateľov má ešte iný príbeh. Marin si vlastné podnikanie otvoril v segmente, v ktorom predtým dlhé roky pracoval, jeho východisková pozícia sa teda od Romanovej či Igorovej výrazne líšila. Optiku Centrum zraku a videnia, ktorá sídli na Námestí sv. Egídia v Poprade, otvoril spolu s manželkou pred dvoma rokmi, rozbiehanie podnikania má teda stále v živej pamäti.

Nemá konkrétne rady, skôr poukazuje na to, že podnikanie je vždy o podnikateľovi a jeho rozhodnutí, ako sa k nemu postaví. „Sú dve možnosti, ako začať podnikať. Prvou je zaradiť sa do podnikateľského mainstreamu, ktorý je v súčasnosti charakteristický klamstvom, nedodržiavaním pravidiel a dohôd s cieľom dosiahnutia čo najvyššieho finančného efektu v čo najkratšom čase. Druhou možnosťou je podnikať čestne, otvorene. Ponúknuť kvalitnú službu a tovar v primeranej cene,“ hovorí Marin Kolarov.

Výber „ľahšej“ cesty vedie často k rýchlym ziskom, úspechu, ba priam podnikateľskému zázraku. Majiteľ malej optiky si však myslí, že sa to dá len na úkor vlastných morálnych princípov a hodnôt, ktoré sa v honbe za luxusom úplne vytratia.

Poctivé podnikanie je podľa neho náročné nielen z hľadiska vlastného charakteru, ale aj pre povahu podnikateľského prostredia ako takého, kde sa darí mnohým nekalým praktikám.

„Byť korektný, dodržiavať dohody a pravidlá, napĺňať morálne a etické hodnoty, to je ťažká cesta. Človek totiž musí prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia a činy. Trvá to dlho a finančné efekty (v zmysle vyššieho zisku) neprichádzajú v krátkom čase. Takýmto ľuďom nepraje ani legislatívno-právne prostredie, ktoré teraz vládne v podnikateľskom mainstreame a podporuje podnikateľov prvého typu,“ vysvetľuje svoj postoj.

Aj keď sa s manželkou vybrali ťažšou cestu, nemenili by. Kvalitu života, zachovanie si ľudskosti a pokojný spánok totiž nedokážu vyvážiť žiadne peniaze. Marin Kolarov berie svoju prácu ako misiu a svojich zákazníkov vníma v prvom rade ako ľudí, ktorým plody jeho práce dokážu zlepšiť život.

„Radosť mám vtedy, keď viem, že som poskytol službu alebo predal tovar, ktorý bude slúžiť a niekomu pomôže. Aj z dlhodobého hľadiska si človek vytvára stálu klientelu a vzťahy založené na dôvere a úprimnosti, čo má zase za následok lepšiu kvalitu a úspech v podnikaní.“  Jeho pohľad na podnikanie sa dá zhrnúť veľmi jednoducho: podnikajte tak, aby ste sa za vlastné činy nemuseli hanbiť, najmä sami pred sebou.

Tento článok je súčasťou podnikateľského víkendového vydania magazínu Sóda. Partnerom vydania sú nové paušály od O2, s ktorými si teraz užijete 5-krát viac dát. Popri neobmedzených volaniach a SMS v celej EÚ a bonuse na zariadenie tak môžete využívať 10 GB v Zlatom a 25 GB v Platinovom O2 Paušále.

Bez kvalitného smartfónu a bez dostatočných dát sa žiaden podnikateľ nezaobíde. Posledné, čomu chce pri podnikaní venovať pozornosť, je stráženie spotreby minút či sms správ. Viac o paušáloch nájdete na https://www.o2.sk/volania/o2-pausal alebo sa osobne dozviete v ktorejkoľvek pobočke O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Podnikáte? Takto si vyberiete ideálny smartfón s paušálom

Návod pre majiteľov malých firiem, ktorí chcú elegantne vyriešiť komunikáciu s tímom či so zákazníkmi.

Ak podnikáte, váš smartfón je pre vás pravdepodobne nevyhnutnou pojazdnou kanceláriou. Spoľahlivé zariadenie a dostatok voľných dát, minút a SMS správ je neoddeliteľnou súčasťou pracovného procesu v každom biznise. Špeciálne pre malých podnikateľov a živnostníkov sme pripravili návod, ako optimalizovať náklady výberom vhodného smartfónu a paušálu šitého na mieru konkrétnym potrebám.

V článku sa dozviete odpovede na tieto otázky:

  • Na ktoré tri parametre by ste sa mali zamerať pri hľadaní zariadenia?
  • Ktoré zariadenia sú pre vaše podnikanie najvhodnejšie?
  • Ktorý paušál pokryje vaše potreby?
  • Kde môžete vyriešiť všetko na jednom mieste?

Na čo sa zamerať pri výbere smartfónu?

Správne zvolený smartfón dokáže zázraky. Ušetrí veľkú časť nákladov, no najmä váš čas a nervy. Naopak, nesprávna voľba smartfónu dokáže náklady zvýšiť a pripraviť človeka o veľa drahocenného času.

Na čo by ste sa teda pri výbere smartfónu mali zamerať? Sú to tieto tri parametre:

Odolnosť proti vode, vlhkosti a prachu

Ak si vaše podnikanie vyžaduje dlhé hodiny strávené v nepriaznivom prostredí, je nevyhnutné siahnuť po telefóne, ktorý týmto nástrahám odolá. Najlepším ukazovateľom odolných telefónov je výrobcom garantovaná IP certifikácia odolnosti proti vode, vlhkosti a prachu.

Najčastejšie sa stretnete s odolnými smartfónmi s označením IP68, čo znamená, že smartfón je prachotesný a vodovzdorný do hĺbky jedného metra. Pri výbere telefónu sa môžete stretnúť aj s pojmom armádna špecifikácia odolnosti, označovaná aj MIL-STD-810G. Je určená pre všetkých, ktorí vystavujú svoj smartfón okrem vody a prachu aj teplotným šokom a tvrdým nárazom.

Spomedzi tých najodolnejších zariadení odporúčame siahnuť po Caterpillar S61, LG G7 ThinQ alebo Doogee S60.

Výdrž batérie

Nabíjať telefón niekoľkokrát za deň môže byť riadne otravné. Navyše sa vám môže stať, že nemáte možnosť ho nabiť. Smartfón by mal byť vaším spoľahlivým pomocníkom, a keď potrebujete, aby dlho vydržal, treba hľadať zariadenie s veľkou kapacitou batérie.

Odporúčame vám siahnuť po smartfóne, ktorý má kapacitu viac ako 3 000 mAh, ideálne až okolo 4 000 mAh. Smartfón s takouto výbavou vás rozhodne nesklame, práve naopak, podrží vás v zložitých situáciách a zvládne dlhé a vyčerpávajúce používanie.

Najlepšiu výdrž majú tieto telefóny: Xiaomi Redmi Note 5 32GB, Huawei P20 Pro, Motorola Moto E4 Plus.

Operačná pamäť RAM

Ďalším rozhodujúcim parametrom výberu smartfónu je operačná pamäť RAM. Od nej závisí, či bude smartfón stíhať vášmu tempu práce. Pre podnikateľov je jednou z najdôležitejších kritérií práve plynulosť práce so zariadením a poriadne rýchly multitasking.

Na to vám postačí vyberať smartfóny s minimálne 3 GB RAM, ideálne okolo 4 GB RAM. Vďaka dostatku operačnej pamäte sa nebude telefón po niekoľkých sekundách sekať, práve naopak, bude svižný a spoľahlivý.

Tú najlepšiu operačnú pamäť RAM majú tieto zariadenia: Huawei Mate 10 Pro, Samsung Galaxy S9 64GB, Sony Xperia XZ2.

Najlepšie zariadenia pre majiteľov malých firiem

Ak v základných podmienkach nebudete robiť kompromisy, s telefónom budete spokojní aj v krízových situáciách. Okrem spomenutých kritérií všetky ostatné parametre závisia od vašich individuálnych pracovných zameraní a osobných potrieb.

Zariadení, ktoré spĺňajú kritériá malých podnikateľov, je chvalabohu dostatok, a tak sa nemusíte báť, že by ste nemali na výber. Odporúčame vám tieto obľúbené modely, ktoré sú na podnikanie ako stvorené a výborne spĺňajú všetky požiadavky, ktoré na ne v budúcnosti budete klásť: Apple iPhone 8 256GB, BlackBerry KEYone Black Edition, Huawei P20 Pro, Samsung Galaxy S8.

Pamätajte, že ak si už vyberiete ktorýkoľvek smartfón, v O2 ho môžete mať k paušálu na začiatok len za 2 €.

Ako si vybrať najvhodnejší paušál?

K spoľahlivému zariadeniu treba zvoliť vhodný paušál – teda taký, ktorý splní všetky vaše potreby a zároveň bude finančne výhodný. Jednoducho treba vybrať tak, aby ste nezaplatili viac, než využijete, ale aby ste mali vždy dostatočnú rezervu volaní, SMS aj dát.

Pri výbere si stačí odpovedať na jednoduchú otázku: na čo potrebujete svoje zariadenie najčastejšie? Z ponuky paušálov si potom zvolíte ten, ktorý najlepšie pokryje vaše potreby: telefonovanie, dáta alebo kombináciu oboch.

Keď často telefonujete s klientmi

Ak veľa vecí riešite cez telefón, je ideálne siahnuť po paušále s neobmedzenými volaniami aj SMS v celej EÚ. Napríklad v O2 si môžete vybrať Strieborný paušál, ktorý za 20 € mesačne ponúka okrem neobmedzeného telefonovania a SMS v celej EÚ aj 500 MB dát s 72 € bonusom na zariadenie. V prípade, že bonus nevyužijete, získate až 1 GB dát v celej EÚ.

Keď pracujete online

Ak potrebujete byť nonstop online a netrápiť sa sledovaním spotreby dát, zaujímať vás určite budú dátové paušály. V O2 si môžete vybrať dátový paušál s 4, 8 alebo 16 GB dát mesačne, čo vám hravo pokryje všetky dátové potreby. S pokrytím viac ako 94 % obyvateľov Slovenska si tak budete môcť zriadiť pojazdnú kanceláriu kdekoľvek.

Všetko v jednom pre malého podnikateľa

Ideálnou cestou pre malého podnikateľa či živnostníka je skĺbiť neobmedzené hovory, SMS aj dostatok dát v jednom programe. Spoločnosť O2 aj pre tieto prípady nedávno predstavila nové vylepšené paušály s veľkou dávkou dát navyše.

V Zlatom paušále nájdete neobmedzené volania a SMS v celej EÚ s 10 GB dát, a to všetko za 30 € mesačne. Ak by vám 10 GB bolo predsa len málo, siahnite po Platinovom paušále, kde za 45 € mesačne získate okrem neobmedzeného telefonovania a SMS v EÚ aj 25 GB dát.

Súčasťou oboch paušálov je aj bonus na zariadenie. Ak sa ho rozhodnete nevyužiť, množstvo dostupných dát sa vám navýši o ďalších 5 GB.

Ako na to?

Nový smartfón a paušál si môžete najrýchlejšie a najpohodlnejšie objednať priamo cez O2 E-shop. Zvolíte si telefón a k nemu doladíte paušál. Zadáte údaje spoločnosti a už na druhý deň môžete očakávať kuriéra.

Ak preferujete osobný kontakt, navštívte ktorékoľvek predajné miesto vo vašom okolí a O2 Guru predajca vám ochotne poradí. Aby ste sa zbytočne neprešli, nezabudnite si živnostenský list, prípadne originálny výpis z obchodného registra.

Tento článok je súčasťou podnikateľského víkendového vydania magazínu Sóda. Partnerom vydania sú nové paušály od O2, s ktorými si teraz užijete 5-krát viac dát. Popri neobmedzených volaniach a SMS v celej EÚ a bonuse na zariadenie tak môžete využívať 10 GB v Zlatom a 25 GB v Platinovom O2 Paušále.

Bez kvalitného smartfónu a bez dostatočných dát sa žiaden podnikateľ nezaobíde. Posledné, čomu chce pri podnikaní venovať pozornosť, je stráženie spotreby minút či sms správ. Viac o paušáloch nájdete na https://www.o2.sk/volania/o2-pausal alebo sa osobne dozviete v ktorejkoľvek pobočke O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čím viac paušálov od O2 máte, tým viac ušetríte za O2 Internet na doma. Rýchle a spoľahlivé neobmedzené pripojenie môžete mať už za 0 € mesačne.

Mať viac služieb na jednej faktúre je pohodlnejšie a v O2 teraz aj výhodnejšie. Ak si k ľubovoľnému paušálu od O2 zoberiete aj O2 Internet na doma, budete mať pevný internet každý mesiac o 5 € lacnejší. V prípade, že si na jednej faktúre spojíte viac paušálov, ušetríte 5 € za každý.

Za rýchly a spoľahlivý domáci internet od O2, ktorý výborne poslúži pri práci, zábave aj domácom vzdelávaní, tak nemusíte platiť vôbec.

Ako platiť za O2 Internet na doma menej

Vďaka O2 SPOLU môže na pevnom internete ušetriť každý – jednotlivec, pár aj viacčlenná domácnosť. Platí pritom jednoduché pravidlo: čím viac paušálov využívate, tým menej platíte.

Prečo pevný internet od O2?

Sťahujete sa a hľadáte spoľahlivý domáci internet alebo vám nevyhovuje ten aktuálny? O2 Internet na doma predstavuje rýchle a stabilné pripojenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť.

V ponuke O2 nájdete 5 rôznych programov, všetky ponúkajú neobmedzený objem dát, odlišujú sa však rýchlosťou sťahovania. Novinkou v ponuke je Platinový O2 Internet na doma s rýchlosťou sťahovania až do 150 Mbps.

Veľkým plusom je, že O2 prináša aj riešenie na miesta, kde kvalitný domáci internet dlho nebol k dispozícii. Biely O2 Internet na doma je totiž dostupný pre viac ako 97 % obyvateľov Slovenska.

K výhodám domáceho internetu od O2 patrí aj to, že je bez viazanosti. V prípade, že ste viazaní u iného poskytovateľa, O2 sa postará aj o zmluvnú pokutu, a to až do výšky 150 €.

Zaujala vás táto ponuka a radi by ste o službách od O2 vedeli viac? Kompletný prehľad programov aj s cenami nájdete na www.o2.sk.

Pre jednotlivca

Ak sa napríklad práve tešíte zo svojho prvého bývania a k svojmu paušálu od O2 si vyberiete aj niektorý program O2 Internetu na doma, určite oceníte, že obe služby budete mať na jednej faktúre, a zároveň ušetríte každý mesiac 5 € za pevný internet.

Pre pár

O2 SPOLU odmeňuje zákazníkov za to, že využívajú v rámci domácnosti viacero paušálov. Ak ste pár a obaja máte ľubovoľný paušál od O2 na jednej faktúre, ušetríte na pevnom internete každý mesiac 10 €.

Pre trojicu/rodinu

Ak v rámci domácnosti využívate paušál od O2 traja na jednej faktúre, môžete na službe O2 Internet na doma ušetriť spolu až 15 €. V prípade, že sa rozhodnete napríklad pre Modrý O2 Internet na doma, ktorého cena je 15 € mesačne, nebudete teda každý mesiac za váš pevný internet platiť vôbec.

Ponuka O2 SPOLU sa však neviaže len na O2 SMART Paušály, zľavu môžete získať aj s paušálom O2 DátaO2 Paušál.

Ako si uplatniť O2 SPOLU

Výhody O2 SPOLU si môžete jednoducho uplatniť, či ste nový zákazník, alebo služby O2 využívate už dlhšie. Proces pozostáva z troch jednoduchých krokov:

  1. Vyberte si ľubovoľný paušál od O2 a k nemu ktorýkoľvek O2 Internet na doma s platbou spolu na jednej faktúre.
  2. Prihláste sa do Moje O2 na webe alebo cez aplikáciu vo svojom smartfóne.
  3. Potvrďte svoj e-mail a uplatnite si zľavu na vami vybraný O2 Internet na doma.

Vezmite si aj vy svojich blízkych na jednu faktúru a O2 Internet na doma môžete mať so zľavou od 5 € mesačne. Čím viac paušálov na jednej faktúre máte, tým je zľava vyššia.


Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac

6 smartfónov, s ktorými si môžete pohodlne krátiť čas aj náročnejšími hrami

Čítaj viac

6 dôvodov, pre ktoré sa stále oplatí spoľahnúť na repasovaný iPhone 7

Čítaj viac