Víkendové čítanie: Príručka malého podnikateľa

Väčšina majiteľov malých firiem na Slovensku rieši podobné problémy ako vy. Pozrite sa s nami na to, ako ich zdolať.

Trpezlivosť, pracovitosť či znalosť nevyhnutnej byrokracie. Nielen na ne musí myslieť každý podnikavý Slovák. V prvom víkendovom vydaní venovanom podnikateľom vám prinášame rady pre začínajúcich živnostníkov a majiteľov malých firiem.

Vydať sa vlastnou cestou a zarábať sám na seba je nemalou výzvou. Či už ide o živnostníkov, alebo o majiteľov rozbiehajúcich sa obchodov, resp. služieb s tímom okolo 3 až 5 ľudí, väčšina malých podnikateľov na ceste k úspechu čelí tým istým prekážkam. V tomto víkendovom vydaní sme sa pokúsili zhrnúť niektoré z nich a šli sme priamo za tými, ktorí to vedia najlepšie – za úspešnými majiteľmi malých firiem. K tomu sme pribalili niekoľko praktických návodov, ktoré vám pomôžu zamerať sa pri štarte vlastného podnikania na to najdôležitejšie.

Partnerom tohto podnikateľského vydania magazínu Sóda sú nové paušály od O2, s ktorými si teraz užijete 5-krát viac dát. Popri neobmedzených volaniach a SMS v celej EÚ a bonuse na zariadenie tak môžete využívať 10 GB v Zlatom a 25 GB v Platinovom O2 Paušále.

Bez kvalitného smartfónu a dostatočných dát sa žiaden podnikateľ nezaobíde. Posledné, čomu chce pri podnikaní venovať pozornosť, je stráženie spotreby minút či sms správ. Viac o paušáloch nájdete na www.o2.sk/volania/o2-pausal alebo sa osobne dozviete v ktorejkoľvek O2 Predajni.

V tomto vydaní nájdete:

Stĺpček Evy Vargovej: Čo by mal ovládať každý mladý podnikateľ. Riaditeľka neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko hovorí o tom, ktoré zručnosti sú na podnikanie nevyhnutné a ako sa snažia odovzdávať ich už žiakom na stredných školách.

Podnikateľ Oto Kóňa: Chcem vytvoriť portál, ktorý by vysvetľoval otázky malých podnikateľov. Zakladateľ niekoľkých streetfood projektov nám povedal o tom, čo všetko treba na rozbeh biznisu a ako chce svoje skúsenosti odovzdať ďalším malým podnikateľom.

15 aplikácií pre majiteľov malých firiem. Správny výber nástrojov na zvýšenie efektivity či zdieľanie informácií s tímom a so zákazníkmi vie výrazne zjednodušiť každý pracovný deň. Vybrali sme pre vás 15 najpopulárnejších aplikácií.

Čo robiť a nerobiť v podnikaní? Pýtali sme sa troch malých podnikateľov z celého Slovenska. Troch úspešných majiteľov malých firiem sme sa spýtali, na čo sa pri podnikaní zamerať a čomu sa, naopak, oblúkom vyhnúť. Z ich tipov a chýb sa tak môžete poučiť aj vy.

Ako pracovať zdravo: 10 tipov pre majiteľov malých firiem. V rýchlom režime podnikateľa človek ľahko zabudne na otázky zdravia. Zhrnuli sme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu udržať sa dlhodobo fit aj v práci.

Podnikáte? Takto si vyberiete ideálny smartfón s paušálom. Nájsť riešenie, ktoré pokryje všetky vaše potreby a neprídete pri ňom o úspory, vyzerá na prvý pohľad ako alchýmia. Je to však oveľa jednoduchšie – v našom návode sa dozviete ako si správne vybrať smartfón aj paušál.

Prečo je SMS marketing vhodný pre malých podnikateľov? Zistite na príklade kaderníčky Zuzky. Odštartovať marketing a vytvoriť si klientelu môžete aj bez veľkej investície do obrovských kampaní. Ako začať s SMS marketingom vám ukážeme na praktickom príklade.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máte nápad, ktorý zmení svet? Prihláste ho a získajte podporu najlepších a podiel z 1 milióna dolárov

Svetové zviditeľnenie, finančná podpora, osobný koučing a množstvo nových priateľov medzi podnikateľmi zo sveta. To všetko sa dá získať v medzinárodnej súťaži Chivas VENTURE určenej inovatívnym podnikateľom.

Slovenské firmy, ktorých nápady vytvárajú lepšiu budúcnosť, majú teraz príležitosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže Chivas VENTURE, získať podporu a zviditeľniť svoje podnikanie vo svete.

Spoločnosť Chivas Regal každý rok rozdeľuje 1 milión dolárov a poskytuje akceleračný program v Londýne pre spoločnosti, ktoré svoje podnikanie využívajú na riešenie sociálnych a environmentálnych problémov. Ak medzi nich patríte, neváhajte a prihláste sa.

Poznáte niekoho, kto má prospešnú firmu? Zazdieľajte mu tento článok.

Chivas VENTURE hľadá spoločensky prospešné firmy

Veľa ľudí aj u nás na Slovensku má nápad, ktorý by mohol zmeniť svet k lepšiemu, no častokrát im na uskutočnenie svojho sna chýba práve finančná podpora, komunita podobne zmýšľajúcich ľudí či cenné rady odborníkov. Ak máte pocit, že je to práve váš prípad, súťaž Chivas VENTURE môže byť pre vás to pravé.

Absolventov súťaže Chivas VENTURE spája jedno: Ich podnikanie prináša riešenia súčasných sociálnych alebo environmentálnych problémov.

Do medzinárodnej súťaže, ktorá sa koná od roku 2014, sa doteraz zapojilo 8 000 firiem zo 40 krajín a z 6 kontinentov, vrátane viacerých zo Slovenska. Zapojené spoločnosti síce podnikajú v rôznych oblastiach – od výroby tenisiek z odpadu cez poskytovanie vzdelania nevidiacim či pomoc ľuďom bez domova pomocou kávy, všetkých však spája jedno: okrem dosahovania zisku slúžia ich podnikateľské aktivity aj na vytváranie dobra.

Prihláste sa už dnes

Ak teda pracujete na inovatívnom nápade, ktorý pomáha ľuďom či životnému prostrediu, vyjdite s ním na svetlo a urobte dieru do lepšieho sveta.

Do súťaže, ktorá môže rozbehnúť vaše podnikanie, sa môžete prihlásiť do 31. októbra 2018. Prihlasovací formulár, podmienky súťaže aj detailné informácie nájdete  na tomto mieste https://www.chivas.com/sk-sk/the-venture/apply.


Lifetech: Čo je nové