7 spôsobov, ako si na jar vylepšíte balkón

Prinášame vám niekoľko tipov, ako si doma vylepšiť aj menší balkónový priestor.

Hoci je kvitnúca záhrada či obrovská terasa snom takmer každého, aj s malým balkónom dokážete robiť so štipkou kreativity zázraky. Premeňte ho počas sezóny na najútulnejšiu časť vášho domova.

Ukážeme vám, že aj z malého balkóna sa dá vytvoriť príjemné miesto, v ktorom bude pre vás radosťou vypiť si kávu, či prečítať noviny počas sviežeho rána.

1. Oddychujte na balkóne

Palety využité ako časti nábytku nie sú nič nové. Dnes ich vidíme už pomaly v každej druhej kaviarni. Ich využitie je ale veľmi praktické. Palety sú jednoduché na inštaláciu, no zároveň  predstavujú finančne nenáročný spôsob, ako si vytvoriť pohodlné sedenie napríklad aj na balkóne.

2. Pestujte bylinky

Vytvorte si na balkóne vlastnú minizáhradku. Potrebujete na to minimum miesta. Napríklad si bylinky môžete zasadiť do plechoviek od kávy a jednoducho ich zavesiť na zábradlie. Táto zeleň balkón okrášli, a vy z nej navyše budete mať aj úžitok.

3. Spravte si radosť svetielkami

Svetielka už dávno nie sú výhradne vianočnou záležitosťou. Čoraz častejšie sú súčasťou interiéru, no využiť ich môžete aj na zútulnenie balkóna. Ak máte navyše priestor na stolovanie, príjemne dotvoria atmosféru romantickej večere.

4. Kvety zaveste na rebrík

Drevený rebrík poslúži nielen ako netradičná dekorácia, ale aj praktický pomocník na zavesenie kvetináčov.

5. S debničkami vytvoríte extra priestor

S pomocou debničiek si môžete vytvoriť dostatok miesta nielen na umiestnenie kvetov. Výhodou je, že si ich môžete premiestňovať či kedykoľvek podľa nálady premaľovať.

6. Hrajte sa

Zdroj: brit.co

Považujte balkón za priestor, kde sa môžete kreatívne vyžiť. Miešajte farby, kombinujte doplnky.

7. Spravte si na balkóne grilovačku

Nie všetky balkónové kvetináče zdobia červené muškáty. Ak je pre váš balkón grill predsa len priveľký, no stále túžite po grilovacej párty, tento jednoduchý nápad zaberie minimum miesta. Už len pozvať susedov, aby náhodou neprišli kvôli gurmánskej vôni klopať neskôr na dvere.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

11 skvelých pesničiek o miestach na Zemi

Niektoré miesta umelcov očarili, k iným sa im možno viažu vzácne spomienky. Každopádne, tieto si zaslúžili vlastnú pesničku.

Dá sa povedať, že väčšina týchto skladieb už sú klasiky. Počujeme ich v rádiách, či už v pôvodných verziách, alebo mnohokrát prespievané. Výber, ktorý sme zostavili však má jeden spoločný menovateľ – v názve každej piesne je spomenuté nejaké miesto na Zemi. Buď je to mesto alebo krajina.

Dôvodov, prečo umelci pomenúvajú svoje piesne takto je viacero. Možno je to preto, že z konkrétneho miesta pochádzajú alebo v ňom žijú, prípade k nemu majú osobitý vzťah. Nech je dôvod akýkoľvek, tu je zoznam 11 veľkých hitov, ktoré majú vo svojom názve nejaké miesto.

Freddie Mercury & Monserrat Caballé – Barcelona

Bee Gees – Massachusetts

Lynyrd Skynyrd – Sweet Home Alabama

Lucie – Amerika

Coldplay – Lovers in Japan

Frank Sinatra – New York, New York

Bee Gees – One Night in Bangkok

The Clash – London Calling

Duran Duran – Rio

David Bowie – China Girl

Honza Nedvěd – Banská Bystrica


Za účasť v Novembri 89 ju chceli vyhodiť zo školy. Ako revolučné dni prežívala tvár študentského hnutia?

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové