Jeseň plná pestrých nápadov

Možno ani netušíte, koľko maličkých zlepšovákov do svojej domácnosti si môžete jednoducho vyrobiť sami z vecí, ktoré sa v nej bežne vyskytujú. Ukážeme vám, ako si zmajstrujete jednoduchú nástenku a ako si z opadaných listov vyrobíte originálne sezónne podšálky.

Špagátová nástenka

Nič náročné na výrobu. Špagátovánástenka sa stane miestom, kam sa vojdú spomienky, každodenné úlohy aj odkazy. Stačí mať dosť kolíkov, miesto sa na nej nájde vždy.

Materiál

• dve rovnako dlhé drevené latky/tyče
• špagát
dve kovové očká so závitom
• drevené kolíky

Pomôcky

• meter
ceruzka/fixka
• akumulátorová vŕtačka
nožnice

Postup

1.) Do oboch tyčí namerajte rovnako vzdialené body. Rozpätie medzi bodmi závisí len od vás.

 

2.) Do naznačených bodov vyvŕtajte diery.

 

3.) Navlečte špagát do prvej dierky na jednej aj na druhej tyči. Na jednom konci spravte uzlík, následne namerajte takú dĺžku, akú dlhú chcete mať nástenku, nechajte určitý presah špagáta a odstrihnite ho.

 

4.)  Meter si nechajte uložený medzi dvoma tyčami a urobte uzlík aj pri druhej tyči s dodržaním vzdialenosti, ktorú ste si vopred určili.

 

5.) Rovnako postupujte aj pri posledných dierkach. Je dôležité uchytiť najprv okrajové diery, ktoré musia mať rovnakú dĺžku. Ostatné špagáty v strede môžu byť aj o kúsok dlhšie. Rovnosť nástenky držia krajné špagáty.

 

6.) Určite si vrchnú časť nástenkya zhora do hornej tyče navŕtajte niekde na okraje dve diery (na každý okraj jednu).

 

7.) Do vyvŕtaných dier zaskrutkujte kovové očká a prevlečte cez ne špagát. Môžete ho nahradiť aj oceľovým lankom. Vytvoríte tak uško na zavesenie nástenky.

 

8.) Zaveste nástenku a na ňu odkazy, fotky, spomienky… Čo vám len príde na um.

 


Jeseň pod pohárom

Dajte listom nový význam. Na jeseň, keď sa stanú centrom pozornosti, pozbierajte, čo sa dá, a vyrobte si sadrové podložky pod poháre.

Materiál

• lístky s výraznejšou žilnatinou
• sivá sadra
• voda
• lak

Pomôcky

• skladacia gumená nádoba
• váha
• odmerka
• varecha na miešanie
nôž
tavná pištoľ

Postup

1.) Odvážte 250 g sivej sadry a nachystajte 170 ml vody. Toto množstvo vám vystačí na 2 podšálky.

 

2.) Do sadry nalejte vodu a zmes poriadne premiešajte, aby ste v nej nemali hrudky.

 

3.) Na dno gumenej misky položte lístok tak, aby strana s výraznejšou žilnatinou bola hore.

 

4.) Na lístok nalejte pripravenú sadru. Dajte si pozor, aby ste lístkom nepohli. Povrch sadry zarovnajte varechou. Podšálku nechajte tuhnúť približne pol hodiny.

 

5.) Podšálku z nádoby vyklopte a odstráňte lístok. Ideálne je, keď sadra ešte nie je úplne stuhnutá. Lístok dostanete zo sadry jednoduchšie von.

 

6.) Ak máte pocit, že ste spodnú časť podšálky dobre nezarovnali a na podklade sa vám kýve, vezmite nožík a jednoducho zrežte všetky nerovnosti, ktoré spodná časť má.

 

7.)  Celú podšálku poriadne nalakujte a nechajte uschnúť.

 

8.) Na spodnú časť tavnou pištoľou naneste štyri bodky, vďaka ktorým sa podšálka nebude po stole kĺzať a ani vám ho nepoškriabe.

Extra výhody

Neváhajte a podeľte sa s nami o svoje výtvory. Desiati z vás vyhrajú zaujímavé ceny.

Fotky uploadujte na www.extravyhody.o2.sk/kreativne-vecickyĎalšie kreatívne inšpirácie a na to potrebné vecičky s atraktívnymi zľavami nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac