15 myšlienok z filmov, ktoré prinútia človeka zamyslieť sa nad životom

Ktoré citáty z filmov sú vaše obľúbené?

Filmy pozeráme z mnohých dôvodov. Poskytujú únik z reality, rozvíjajú fantáziu, rozširujú naše obzory. Dokážu nás pobaviť, rozosmiať, ale aj rozosmústiť či vydesiť. Hľadáme v nich romantiku, dobrodružstvo, zábavu – veci, čo by sme chceli zažiť v bežnom živote.

No tie okamihy, kvôli ktorým máme príbehy na plátne najradšej, sú posolstvá, ktoré zaznejú z úst hlavných hrdinov. Sú to väčšinou najsilnejšie momenty filmu a práve preto sme ich pre vás pár vybrali:

15. Šťastie na dosah

“Never, keď ti niekto vraví, že niečo nezvládneš. Ani keď som to ja, dobre? Keď máš sen, musíš ho uskutočniť. Keď niekto prehrá, tak ti bude hovoriť, že prehráš aj ty. Ale ak niečo chceš, bež za tým. Bodka.” – Will Smith ako Chris Gardner

14. Matrix

“Skôr alebo neskôr si uvedomíš, že jedno je vedieť o ceste a iné je ísť onou cestou.” – Laurence Fishburne ako Morfeus

13. Vykúpenie z väznice Shawshank

“Nádej je dobrá vec, tá najlepšia zo všetkých. A dobrá vec nikdy nezomrie.” – Tim Robbins ako Andy Drufresne

12. Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa

„Všetko, čo musíme urobiť, je rozhodnúť sa ako naložíme s časom, ktorý nám bol daný.“ – Ian McKellen ako Gandalf

11. Star Wars

10. Svet podľa Prota

“Vy ľudia väčšinou zastávate postup oko za oko, zub za zub, život za život. Touto hlúposťou ste vo vesmíre známi.” – Kevin Spacey ako Prot

9. Chuť lásky

“Existuje príbeh o gréckych bohoch. Nudili sa, tak vymysleli človeka. Stále sa však nudili, tak vymysleli lásku. Potom sa už nenudili, rozhodli sa ju sami vyskúšať. Nakoniec vymysleli smiech, aby sa to vôbec dalo vydžať.” – Morgan Freeman ako Harry Stevenson

8. Harry Potter a Ohnivá čaša

“Čoskoro sa budeme musieť rozhodnúť medzi tým, čo je správne a tým, čo je ľahké.” – Michael Gambon ako Profesor Dumbledore

7. Americká krása

“Je ťažké hnevať sa, keď je na svete toľko krásy. Niekedy mám pocit, že ju vidím všetku naraz a je toho príliš. A moje srdce sa plní ako balón, čo o chvíľu praskne. A potom si uvedomím, že musím spomaliť a prestať sa snažiť to všetko zachytiť. Vtedy to mnou všetko prepláva ako dážď a ja cítim len vďačnosť za každý moment môjho mizerného hlúpeho života.” – Kevin Spacey ako Lester Burnham

6. Batman začína

“Prečo padáme? Aby sme sa naučili opäť sa postaviť.” – Michael Caine ako Alfred Pennyworth

5. Pí a jeho život

4. Spolok mŕtvych básnikov

“Carpe diem. Užívaj deň. Pretože, verte alebo nie, každý z nás v tejto miestnosti jedného dňa prestane dýchať, vychladne a umrie.” – Robin Williams ako John Keating

3. Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

“Dúfam, že žiješ život, na ktorý si hrdá. A pokiaľ zistíš, že nie, tak dúfam, že máš silu začať odznova.” – Brad Pitt ako Benjamin Button

2. Atlas Mrakov

„Naše životy nepatria len nám. Od zrodenia až po hrob sme previazaní s ostatnými, predkami aj súčasníkmi. Každým zločinom a každou láskavosťou utvárame našu budúcnosť.“ – Bae Doona ako Sonmi-451

1. Diktátor

“Viac než stroje potrebujeme ľudskosť. Viac než chytrosť potrebujeme vľúdnosť a láskavosť. Bez týchto vlastností bude život násilný a všetko stratíme.” – Charlie Chaplin ako Diktátor

Ktorý filmový citát máte najradšej? Pošlite nám svoje tipy do správy alebo komentárov na facebookovej stránke Sódy a ak budú pasovať k ostatným, pridáme ich aj do článku.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Športové trendy, ktoré budú čoskoro hýbať aj Slovákmi

Fitness trendy sa striedajú takmer s každým ročným obdobím. Čo bude nasledovať? Pozreli sme sa, aké sú aktuálne športové trendy vo svete, ktoré by čoskoro mohli doraziť aj k nám.

Fitness trendy sa striedajú takmer s každým ročným obdobím. Raz je to zumba, inokedy body pump či kickboxing. Čo bude nasledovať? Pozreli sme sa, aké sú aktuálne športové trendy vo svete, ktoré by čoskoro mohli doraziť aj k nám.

Soul Cycle

Na prvý pohľad ide o spinning. Ibaže k nemu pridajte zábavu a pár technologických vylepšení v bicykloch a dostanete firmu s rovnakým názvom, ktorá spôsobila ošiaľ. Tento cyklistický fenomén vznikol v roku 2005 v Los Angeles, kde ho založili dve kamarátky Julie a Elizabeth.

Nie je to totiž len obyčajné bicyklovanie. Podľa slov jedného z trénerov, Soul Cycle precvičí celé telo a hlavne jeho stred (core) a dokonca dokáže meniť životy k lepšiemu. Je to motivujúce a náročné cvičenie, ale v skupine rovnako naladených a motivovaných ľudí hlavne zábava.

Nečudo, že mu podľahli celebrity ako speváčka Katy Perry či topmodelka Alessandra Ambrosio.

Pozrite si malú video ukážku:

Macumba Dance Fitness

Alebo Zumba 2.0. Po obrovskom svetovom zumba-fenoméne je tu macumba. Populárna je najmä v krajinách Latinskej Ameriky, v Brazílii, Argentíne, Paraguaji či Uruguaji. Ide o dynamický tanečný štýl striedajúci rýchle a pomalé pohyby.

Využívané sú všetky svalové partie, pričom človek sa necíti ako keby cvičil, skôr tancoval a zabával sa. Macumba už naplno funguje v susednom Česku, čiže je len otázkou času, kedy sa viac rozšíri aj u nás.

Ako hodina Macumby vlastne vyzerá?

Animal flow

Dá sa cvičiť v skupine, ale človek si vie zacvičiť aj len tak. Sám pre seba. Toto cvičenie sa zameriava na ladné prevedenie pohybov. Animal flow zvyšuje pohyblivosť, zlepšuje stabilitu a flexibilitu, zvyšuje silu, zlepšuje a zvyšuje výdrž.

Tu je malá video ukážka:

Pound Fit

Základom tejto 45 minút trvajúcej skupinovej fitness hodiny je bubnovanie. Cvičenci dostanú do rúk dve paličky, podobné tým, ktorými sa búši na bubny a akoby “bubnujú” počas celej hodiny, pričom tento pohyb je absorbovaný stredom tela (core).

Skvele precvičíte brucho, spodný chrbát, vnútorné i vonkajšie stehná a počúvate pri tom super hudbu. Najlepšie však na tom je, že sa budeťe cítiť, akoby ste boli na festivale v Riu a nie vo fitku.

Veď pozrite tu:

Cardio Barre

Jeho zakladateľom je tanečník a choreograf Richard Giorla. Využil svoje 30-ročné skúsenosti a vytvoril jeden z najhorúcejších fitness trendov dnešnej doby. V roku 2011 si otvoril prvé Cardio Barre štúdio v Studio City v Californii.

Cardio Barre je unikátne cvičenie ktoré nezaťažuje kĺby, používa sa pri ňom najmä váha vlastného tela a len ľahké záťaže, ktoré efektívne spaľujú tuk a rysujú zadok, torzo, ramená a nohy.

Svaly sa zároveň predlžujú a tým sa vylepšuje celkový vzhľad celého tela. Neskáče sa, neboxuje, takže o kĺby sa nemusíte obávať. Ak chcete mať dlhé, krásne, sílné a vyrysované telo hodné profesionálnych tanečníkov, toto je niečo pre vás.

A takto nejako to vyzerá na hodine Cardio Barre:

A ešte jeden silný pohybový trend na záver – nositeľné technológie

Čiže rôzne smart náramky, smart hodinky, trackery – sledovače pohybu. Okrem toho, že veľa z nich je vodeodolných, merajú vitálne funkcie, vzdialenosť, tep, spálené kalórie, kvalitu a dĺžku spánku, množstvo krokov, slúžia ako stopky. Pritom stále vyzerajú ako náramkové hodinky.

Dajú sa zosynchronizovať so smartfónom a tak máte všetky informácie po ruke. Sú riešením pre ľudí, ktorí si radi dávajú predsavzatia, že budú fyzicky aktívnejší. Ak totiž zo svojho úsilia poľavia, náramok – poprípade ich smartfón – im fyzickú aktivitu rád pripomenie.


Za účasť v Novembri 89 ju chceli vyhodiť zo školy. Ako revolučné dni prežívala tvár študentského hnutia?

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové