10 filmov, ktoré vás dostanú šokujúcou pointou

Pripravili sme pre vás výber najoriginálnejších filmových zakončení všetkých čias.

Vymyslieť originálne rozuzlenie príbehu je pre scenáristov čoraz ťažší oriešok. V nasledujúcom výbere sa pozrieme na niekoľko nezabudnuteľných filmov, ktoré sa do dejín zapísali najmä svojou pointou, ktorá celý dej obrátila naruby.

Sledujte magazín Sóda aj na Instagrame.

Identita – Identity

V osamotenom starom moteli uprostred nevadskej púšte sa náhodou stretáva 11 ľudí, ktorí sa sem prišli ukryť pred silnou búrkou. Cesta je v obidvoch smeroch zaplavená, telefóny nefungujú, niet kam ísť. Keď začnú jeden po druhom záhadne umierať, uvedomia si, že vrah musí byť niekto z nich.

Tí druhí – The Others

Končí sa druhá svetová vojna a hlavná hrdinka Grace čaká so svojimi dvomi deťmi na návrat manžela z bojov v Normandii. Jej syn a dcéra trpia alergiou na slnko, a tak musí služobníctvo celý dom udržiavať zatemnený. Starý viktoriánsky dom však okrem neurotickej matky a bledých detí skrýva vo svojich temných zákutiach aj oveľa desivejšie tajomstvá.

Psycho


V kultovom horore režiséra Alfreda Hitchcocka sekretárka Marion Crane odcudzí peniaze svojmu šéfovi a ukryje sa na noc v zapadnutom moteli, ktorý vlastnia matka a syn Batesovci. Starý strašidelný dom a motel zívajúci prázdnotou však rozhodne nie sú miestom pokojného odpočinku.

Koniec príbehu už dnes ostrieľaného filmového fanúšika pravdepodobne príliš neprekvapí. V čase vzniku išlo o geniálny zvrat, ktorý neskôr filmoví tvorcovia napodobňovali na množstvo spôsobov.

Hra – The Game


Nicholas von Orton je úspešný investičný bankár, ktorý neberie ohľad na nikoho a nič a žije len pre seba. Na narodeniny mu jeho brat daruje poukážku na Hru. O tom, čo je jej náplňou, mu však odmietne čokoľvek prezradiť. Nicholas však čoskoro zisťuje, že Hra je podvod, ktorý ho má skompromitovať a obrať o majetok. Nakoniec sa preberá v hrobke zabudnutého cintorína kdesi v Mexiku bez dokladov a bez peňazí, ale s odhodlaním vybojovať si svoj život späť.

Existenz


Existenz je virtuálna počítačová hra, ktorú vytvorila talentovaná vynálezkyňa Allegra Gellerová. Herná konzola, ktorá hru riadi, nie je práve typické Playstation. Je vytvorená z biologického materiálu a hráči sa do hry zapájajú akousi pupočnou šnúrou zapojenou do bioportu v chrbtici. Problém nastane vo chvíli, keď pri prvom verejnom testovaní hry hráčov napadne radikálny odporca technológií deformujúcich realitu.

Šiesty zmysel – The Sixth Sense


Cole Sear je traumatizovaný osemročný chlapec, ktorí, ako sám vraví, „vidí mŕtvych ľudí“. Pomôcť mu chce racionálne založený detský psychológ Dr. Malcom Crowe, čiastočne aj preto, aby uľavil svojmu pocitu viny z predošlého prípadu. Malcoma trápi, že nedokázal pomôcť bývalému pacientovi, ktorý sa mu vlámal do domu, pokúsil sa ho zastreliť a následne spáchal samovraždu. Najväčšie prekvapenie však ešte len príde.

Osada – The Village


V malej dedinke uprostred lesov si ľudia nažívajú relatívne pokojným životom. Jedinou škvrnou na inak idylickom fungovaní komunity je neustále prítomný strach z okolitých lesov, kde žijú. S tajomnými bytosťami („tými, o ktorých nehovoríme“)  dedinčania uzatvorili dohodu – oni nevstupujú do lesov a stvorenia nevstupujú do osady. Až do chvíle, kým dohodu jedného dňa naruší jeden z osadníkov.

Klub bitkárov – Fight Club


Mladý muž, ktorý si vraví Jack, má ubíjajúcu prácu a trpí najťažšou formou nespavosti. Svet okolo mu pripadá ako jeden nekonečný depresívny sen. Až kým nestretne Tylera Durdena, obchodníka s mydlom, s ktorým založia v podzemí baru tajnú organizáciu Klub bitkárov, ktorá sa riadi prísnymi pravidlami. Tyler má však oveľa deštruktívnejšie ambície a Jack je jediný, kto mu v nich môže zabrániť.

Prekliaty ostrov – Shutter Island


Detektív Tedy Daniels prichádza na odľahlý ostrov spolu s kolegom Chuckom Auleym vyšetriť zmiznutie pacientky z psychiatrickej liečebne Ashecliffe. Postupne zisťuje, že nie všetky procedúry sú úplne v súlade s Hippokratovou prísahou a pod tlakom spomienok z nedávno skončenej druhej svetovej vojny a manželkinej smrti sa sám prestáva cítiť psychicky dobre.

Obvyklí podozriví – The Usual Suspects


Polícia vypočúva pouličného zlodeja Verbala, ktorý bol svedkom masakra na pašeráckej lodi. Postupne odhaľuje činnosť päťčlenného gangu, ktorý pracoval pre tajomného muža menom Keyser Söze. Hoci je jeho totožnosť neznáma, jeho meno budí v podsvetí hrôzu. Film vrcholí scénou, ktorá sa považuje za jeden z najlepších zvratov v dejinách novodobého filmu.

Máte aj vy tip na dobrý film s prekvapivou pointou, o ktorý by ste sa chceli podeliť s čitateľmi Sódy? Napíšte nám do komentárov pod tento článok na náš Facebook.

Pozrite si dobrý film, nech ste kdekoľvek

Máte chuť pozrieť si dobrý film? Nainštalujte si aplikáciu O2 TV v mobile a vychutnajte si filmy, seriály a program viac ako 30 televíznych kanálov priamo vo svojom smartfóne.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Ako správne a bezpečne predbiehať

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako predbiehať tak, aby ste neohrozili seba ani ostatných účastníkov cestnej premávky.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v podobe O2 Extra výhod. Vo videu sa tentoraz zameral na manéver, ktorý patrí pri riadení vozidla medzi najriskantnejšie.

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Aby ste mohli bezpečne predbiehať, musíte si byť istý sami sebou aj svojím autom. Rasťo Chvála vysvetľuje, ako správne predbiehať s autom, ktoré má pod kapotou veľa koní, aj s takým, ktoré je staré či slabšie.

Pozrite si video a presvedčte sa, ako správne predbiehať:

Oslovilo vás toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac