10 klišé z rozprávok a romantických filmov

Napriek tomu, že mnohé filmy sú plné klišé, radi sa k nim opakovane vraciame. Zozbierali sme pre vás desiatku ošúchaných fráz, s ktorými sa v romantických filmoch stretávame najčastejšie.

Existujú scény a dejové línie, ktoré sa opakujú v množstve romantických filmov a rozprávok.

Užite si nerušené sledovanie filmov a seriálov online vďaka Zlatému O2 Paušálu s extra veľkým balíkom dát. Viac informácií

Môžu vám na tvári vyčarovať úsmev aj pobavenie, že v skutočnom svete to tak naozaj nefunguje. Pripravili sme pre vás 10 najznámejších klišé.

1. Čakanie na princa na bielom koni

Čakanie na dokonalého princa, ktorý sa zrazu objaví a zachráni princeznú, je obľúbený motív mnohých rozprávok. Príkladom je Šípková Ruženka a v modernej podobe napríklad film Pretty Woman, v ktorom Richard Gere „vyslobodí“ Juliu Roberts. V realite šťastie nikdy nepríde samo, vždy na ňom treba aspoň trochu popracovať.

2. Najväčší playboy je vždy ten pravý

Princ, boháč alebo aspoň kapitán futbalového mužstva. Dobrého muža spoznáte podľa toho, že je krásny, bohatý alebo obľúbený, pretože to sú vlastnosti, na ktorých vám „najviac“ záleží.

3. Ak sa zo začiatku neznášate, po čase to určite bude naopak

Ďalšie obľúbené klišé predstavuje dvojica, ktorá si najprv nevie prísť na meno, no po čase medzi nimi vzplanie láska, ako napríklad medzi Sandrou Bullock a Ryanom Reynoldsom vo filme Návrh alebo Meg Ryan a Tom Hanks v Láske cez internet.

4. Keď chceš, aby sa do teba zamiloval, nenos okuliare a vlasy stiahnuté do vrkoča

Miss špeciálny agent, Pomáda, Denník princeznej, Popoluška, Moja tučná grécka svadba… Mnohé romantické filmy a rozprávky sú založené na tom, že škaredé káčatko sa v jednej chvíli zmení na krásnu labuť a všetkým naokolo vrátane vysneného muža, padne sánka. Stačí si zložiť okuliare, dať make-up, urobiť si vlasy a obliecť plesové šaty.

5. Pán Božský je vo všetkom dokonalý

Neexistuje človek, ktorý by bol dokonalý vo všetkom. Ak po čase prídete na to, že vaša nová známosť má nejaké nedostatky, ešte to neznamená, že to nie je pravá láska.

6. Spoliehaj sa na osud, ktorý vás dá dokopy

Muž a žena si na ulici vymenia telefónne čísla, no papierik odveje vietor. A tak si svoje číslo napíšu do knihy alebo na bankovku, a ak to má byť osudová láska, vesmír ich sám prepojí. Ak by sa takto mali zoznamovať ľudia v reálnom živote, ľudstvo by bolo na pokraji vyhynutia.

7. Ak je to pravá láska, je úplne v poriadku rozbiť existujúci vzťah

Vo filmoch ako Titanic, Zápisník jednej lásky, Jedz, modli sa a miluj či Láska cez internet a v mnohých ďalších sú hlavní hrdinovia ochotní pre svoju lásku obetovať šťastie všetkých naokolo.

8. Láska sa dokazuje romantickým gestom alebo dramatickým verejným vystúpením

Za pobiehanie po pristávacej dráhe a zastavovanie lietadiel by ste v reálnom živote skončili skôr vo väzení a zrejme by vám nikto z pasažierov a zamestnancov letiska nezatlieskal.

9. Na svadbu stačí letmé zoznámenie (a niekedy len správne číslo topánky)

V rozprávkach a romantických filmoch sa párik síce často takmer vôbec nepozná, no na konci majú svadbu. Extrémnym príkladom je Popoluška, ktorá videla princa len niekoľkokrát a princ dokonca poriadne nepoznal jej tvár. Svoju nevestu našiel tak, že obúval črievičku dievčatám po celom kráľovstve.

10. Na záver nezabudnite utiecť spred oltára

Ďalšou obľúbenou scénkou vo filmoch ako Nevesta na úteku, Svadba môjho najlepšieho priateľa alebo Ako ukradnúť nevestu je prekaziť svadbu – utiecť spred oltára alebo vôbec neprísť.

Spomeniete si ešte na nejaké klišé z romantických filmov alebo z rozprávok? Napíšte nám do komentárov pod článkom na facebookovej stránke Sódy.

Sledujete filmy či seriály online a radi si ich vychutnáte, nech ste kdekoľvek? Stavte na vylepšený Zlatý O2 Paušál, ktorý teraz prináša 10 GB dát. Vychutnajte si nerušené sledovanie snímok v rýchlej 4G sieti od O2, ktorá je dostupná už pre viac ako 96 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií nájdete na tomto mieste.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje: Darček k osemnástke

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely spomína na svoje šoférske začiatky a ponúka rady začínajúcim šoférom a ich blízkym.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, vo svojom blogu hovorí o svojich začiatkoch za volantom a prináša návod, ako by mal na šoférsku dráhu vstúpiť každý nový držiteľ vodičského preukazu.

Stojím o pol ôsmej ráno na zastávke autobusu a netrpezlivo prestupujem z nohy na nohu. Snáď mi tá „Polomka“ neušla, lebo je to jediný spoj, ktorý v tomto čase ide priamo cez našu obec až do Banskej Bystrice. Skôr než sa objaví legendárny autobus modrá harmonika značky Ikarus, skontrolujem si občiansky preukaz.

Tieto jarné prázdniny mi musí MDŽ klapnúť podľa plánu, pretože práve dnes mám osemnásť a v hlave veľký plán: Okolo deviatej budem v Banskej Bystrici, prebehnem pešo na inšpektorát a ak budem mať šťastie, chytím „Polomku“ cestou späť na Beňuš. Doma zoberiem rodinnú Škodu 100 a pôjdem odviezť veci na horskú chatu, kde máme ísť podvečer ako vedúci s deťmi na výlet.

„Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje.“

Mamina je doma, lebo je učiteľka, a hneď pochopí, prečo potrebujem auto. Akurát ja nechápem, prečo ma brzdí a chce ísť so mnou ako dozor. Naveľa som pristal na kompromis: mať auto hoci s dozorom.

Hore úzkou a ešte miestami zasneženou dolinou to nebola jazda podľa mojich predstáv, aspoň dvakrát mi ušiel zadok auta do mierneho driftu. Decká z nášho malého spoločenstva som v rámci druhej jazdy opatrne vyviezol hore a osemnástku som oslávil bez ujmy.

Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty. Všetko ostatné bolo divoké, rýchle a vášnivé. Napriek čerstvo skončenej autoškole mi síce nechýbala zručnosť, ale aj tak to bola odvaha.

„Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.“

Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje. Ideálny stav je podľa mňa vodičský preukaz v sedemnástke a povinné jazdenie so skúseným šoférom. Efektívne formovať možno jedine mladého šoféra.

Ak ste práve skončili autoškolu, začnite jazdiť v spoločnosti dobrého šoféra. Pred prvou sólo jazdou si premyslite, kam a kadiaľ pôjdete. Jazdite po známych cestách, aby sa všetka vaša pozornosť sústredila na riadenie auta. Jazdite často a pokiaľ to ide v menej exponovaných časoch. Začnite počas dňa a až po nazbieraní skúseností jazdite v noci. Aj na prvé nočné jazdy sú lepšie známe cesty.

Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.

Záznamy z výskumu nehôd ukazujú, že vodiči v krízovej situácii často nedostatočne brzdia alebo nevyužijú možnosti auta na vyhnutie sa kolíziám. Investujte do kurzu bezpečnej jazdy, aby ste si vyskúšali, ako sa auto správa pri krízovom brzdení. Možno sa naučíte, ako sa dá súčasne brzdiť a obísť prekážku.

„Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty.“

K veľkému počtu nehôd by vôbec nemuselo prísť, keby mal vodič správne návyky, ako zvládnuť krízovú situáciu, a keďže nikto učený z neba nespadol, tréning bude dôležitý. Ak nie v škole, aspoň na letisku.

Ak vám ide hlava prasknúť a stále neviete, aký darček svojej ratolesti kúpiť, nezúfajte a investujte do školy bezpečnej jazdy, kondičnej jazdy alebo si aspoň sadnite na sedadlo spolujazdca, ako to vtedy prezieravo urobila moja mama.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy:

Jazdite zodpovedne, osvojte si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac