10 klišé z rozprávok a romantických filmov

Napriek tomu, že mnohé filmy sú plné klišé, radi sa k nim opakovane vraciame. Zozbierali sme pre vás desiatku ošúchaných fráz, s ktorými sa v romantických filmoch stretávame najčastejšie.

Existujú scény a dejové línie, ktoré sa opakujú v množstve romantických filmov a rozprávok.

Užite si nerušené sledovanie filmov a seriálov online vďaka Zlatému O2 Paušálu s extra veľkým balíkom dát. Viac informácií

Môžu vám na tvári vyčarovať úsmev aj pobavenie, že v skutočnom svete to tak naozaj nefunguje. Pripravili sme pre vás 10 najznámejších klišé.

1. Čakanie na princa na bielom koni

Čakanie na dokonalého princa, ktorý sa zrazu objaví a zachráni princeznú, je obľúbený motív mnohých rozprávok. Príkladom je Šípková Ruženka a v modernej podobe napríklad film Pretty Woman, v ktorom Richard Gere „vyslobodí“ Juliu Roberts. V realite šťastie nikdy nepríde samo, vždy na ňom treba aspoň trochu popracovať.

2. Najväčší playboy je vždy ten pravý

Princ, boháč alebo aspoň kapitán futbalového mužstva. Dobrého muža spoznáte podľa toho, že je krásny, bohatý alebo obľúbený, pretože to sú vlastnosti, na ktorých vám „najviac“ záleží.

3. Ak sa zo začiatku neznášate, po čase to určite bude naopak

Ďalšie obľúbené klišé predstavuje dvojica, ktorá si najprv nevie prísť na meno, no po čase medzi nimi vzplanie láska, ako napríklad medzi Sandrou Bullock a Ryanom Reynoldsom vo filme Návrh alebo Meg Ryan a Tom Hanks v Láske cez internet.

4. Keď chceš, aby sa do teba zamiloval, nenos okuliare a vlasy stiahnuté do vrkoča

Miss špeciálny agent, Pomáda, Denník princeznej, Popoluška, Moja tučná grécka svadba… Mnohé romantické filmy a rozprávky sú založené na tom, že škaredé káčatko sa v jednej chvíli zmení na krásnu labuť a všetkým naokolo vrátane vysneného muža, padne sánka. Stačí si zložiť okuliare, dať make-up, urobiť si vlasy a obliecť plesové šaty.

5. Pán Božský je vo všetkom dokonalý

Neexistuje človek, ktorý by bol dokonalý vo všetkom. Ak po čase prídete na to, že vaša nová známosť má nejaké nedostatky, ešte to neznamená, že to nie je pravá láska.

6. Spoliehaj sa na osud, ktorý vás dá dokopy

Muž a žena si na ulici vymenia telefónne čísla, no papierik odveje vietor. A tak si svoje číslo napíšu do knihy alebo na bankovku, a ak to má byť osudová láska, vesmír ich sám prepojí. Ak by sa takto mali zoznamovať ľudia v reálnom živote, ľudstvo by bolo na pokraji vyhynutia.

7. Ak je to pravá láska, je úplne v poriadku rozbiť existujúci vzťah

Vo filmoch ako Titanic, Zápisník jednej lásky, Jedz, modli sa a miluj či Láska cez internet a v mnohých ďalších sú hlavní hrdinovia ochotní pre svoju lásku obetovať šťastie všetkých naokolo.

8. Láska sa dokazuje romantickým gestom alebo dramatickým verejným vystúpením

Za pobiehanie po pristávacej dráhe a zastavovanie lietadiel by ste v reálnom živote skončili skôr vo väzení a zrejme by vám nikto z pasažierov a zamestnancov letiska nezatlieskal.

9. Na svadbu stačí letmé zoznámenie (a niekedy len správne číslo topánky)

V rozprávkach a romantických filmoch sa párik síce často takmer vôbec nepozná, no na konci majú svadbu. Extrémnym príkladom je Popoluška, ktorá videla princa len niekoľkokrát a princ dokonca poriadne nepoznal jej tvár. Svoju nevestu našiel tak, že obúval črievičku dievčatám po celom kráľovstve.

10. Na záver nezabudnite utiecť spred oltára

Ďalšou obľúbenou scénkou vo filmoch ako Nevesta na úteku, Svadba môjho najlepšieho priateľa alebo Ako ukradnúť nevestu je prekaziť svadbu – utiecť spred oltára alebo vôbec neprísť.

Spomeniete si ešte na nejaké klišé z romantických filmov alebo z rozprávok? Napíšte nám do komentárov pod článkom na facebookovej stránke Sódy.

Sledujete filmy či seriály online a radi si ich vychutnáte, nech ste kdekoľvek? Stavte na vylepšený Zlatý O2 Paušál, ktorý teraz prináša 10 GB dát. Vychutnajte si nerušené sledovanie snímok v rýchlej 4G sieti od O2, ktorá je dostupná už pre viac ako 96 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií nájdete na tomto mieste.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Plánujete kúpu nového smartfónu? Využite špeciálnu ponuku od O2 a získajte ďalší telefón alebo fitnes náramok.

Zákazníci O2 môžu v máji a júni k 4 rôznym telefónom značky Huawei (P30 Pro, P30, P30 Lite a P Smart) získať aj druhé zariadenie značky Huawei v rámci ponuky 1+1 len za úvodnú platbu 2 eurá pri využití špeciálneho 24 mesačného bonusu.

Takto výhodne môžu druhý telefón získať k svojmu novému alebo existujúcemu programu O2 Paušál alebo O2 Dáta. Ponuka platí pre nových aj existujúcich zákazníkov do konca júna.

Viac o ponuke

Z ktorých dvojičiek si môžete vybrať?

Huawei P30 Pro + Huawei P Smart 2019

Nová vlajková loď Huawei P30 Pro prináša štvoritý fotoaparát Leica, ktorý zabezpečí profesionálne selfie fotografie, a výnimočne silný výkon. To všetko v dokonalej, elegantne pôsobiacej konštrukcii.

Elegantný smartfón Huawei P Smart 2019 sa vyznačuje bezrámikovým FullView displejom, ktorý tvorí takmer celú prednú stranu. Nechýba čipset či fotoaparát s integrovanou umelou inteligenciou, ktorú väčšinou nájdeme v drahších modeloch, ani štedré vnútorné úložisko.

Viac o ponuke

Huawei P30Huawei Y7 2019

Smartfón Huawei P30 si vás získa 6,1-palcovým OLED FullView displejom s integrovaným snímačom odtlačkov prstov, ako aj kvalitným čipsetom Kirin 980. Určite oceníte nielen operačnú pamäť s kapacitou 6 GB, ale aj trojitý fotoaparát od spoločnosti Leica.

Elegantný telefón Huawei Y7 2019 pre menej náročných používateľov disponuje  6,26-palcovým bezrámikovým displejom s malým výrezom na hornej strane. Nechýba ani duálny zadný fotoaparát a batéria s kapacitou 4 000 mAh.

Viac o ponuke

Huawei P30 Lite + Huawei Y5 2019

Odľahčená verzia vlajkovej lode Huawei P30 Lite rozširuje ponuku v strednej cenovej kategórii. Zaujme nielen svojím vzhľadom, ale aj trojitým zadným fotoaparátom. Silný výkon zabezpečuje procesor Kirin 710 a operačná pamäť s kapacitou 4 GB. O výdrž sa postará batéria s kapacitou 3 340 mAh a nechýba ani podpora rýchleho nabíjania.

Nový zástupca radu Y5 Huawei Y5 2019 prináša viaceré vylepšenia. Tento kompaktný smartfón disponuje lepším výkonom, kvalitnejším displejom a nechýba ani najnovšia verzia operačného systému Android.

Viac o ponuke

Huawei P Smart 2019 + Huawei Band 3 Pro

Elegantný smartfón Huawei P Smart 2019bezrámikový FullView displej, ktorý tvorí takmer celú prednú stranu zariadenia. Vyznačuje sa kvalitným čipsetom, fotoaparátom s integrovanou umelou inteligenciou a štedrým vnútorným úložiskom.

Vodovzdorný fitnes náramok Huawei Band 3 Pro so zabudovaným GPS modulom poteší každého športového nadšenca. Okrem športových aktivít meria aj kvalitu spánku, obsah kyslíka v krvi, srdcový tep a po spárovaní so smartfónom dokáže informovať o prichádzajúcich hovoroch a esemeskách.

Viac o ponuke

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Ak si teraz v O2 poistíte svoj nový smartfón, prvý mesiac máte O2 Poistku zadarmo.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové