Kúpte si lístky na Horkýže Slíže a Monkey Business skôr ako ostatní

Príďte si zaskákať na dvojkoncert československých kapiel v seneckom amfiteáteri.

Vo štvrtok štvrtého augusta sa dve legendárne kapely, Monkey Business a Horkýže Slíže, stretnú v Senci na dvojkoncerte, kde predstavia najlepšie kúsky zo svojej tvorby.

Horkýže slíže sú punk rocková kapela, ktorá u nás pôsobí od roku 1992 a stihla tak svojou hudbou zasiahnuť už viacero šťastných generácií. Humor, ktorý hádže do publika už s ňou úplne zrástol a je neoddeliteľnou súčasťou ich šou. Tento punk rozhodne nie je o triednej vojne.

Monkey Business je popová a punková kapela, ktorá pôsobí medzinárodne a spolupracovala už s hudobníkmi, ktorí majú v portfóliu mená ako B.B. King, Michael Jackson, Madonna či Deep Purple.

Využite možnosť kúpy lístkov v predpredaji

Od 3.6 do 5.6.2016 máte ako zákazník O2 vďaka O2 Momentom možnosť kúpiť si lístky na koncert Horkýže Slíže & Monkey Business v prednostnom predaji skôr, než všetci ostatní.

Stačí počas týchto dní zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod a lístky na koncert budú vaše. Pošleme vám špeciálny kód, vďaka ktorému môžete získať vstupenky cez Ticketportal už teraz.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Legendárny P-T-S atletický míting je späť

51. ročník atletického mítingu Pravda - Televízia - Slovnaft sa uskutoční už túto sobotu. Môžete si prísť zabehať, vychutnať športové výkony i sprievodný program.

Prípravy 51. ročníka obnoveného atletického mítingu Pravda – Televízia – Slovnaft finišujú.

Na novučičkom modernom štadióne X-Bionic Sphere v Šamoríne budú súperiť naši elitní atléti so svetovými hviezdami, ktoré sa pripravujú na júlové majstrovstvá Európy v Amsterdame a augustové olympijské hry v Riu de Janeiro.

Čo je P-T-S?

Prvý ročník mítingu sa uskutočnil v roku 1957, kedy na ňom štartovali atléti zo 7 krajín bývalého východného bloku. Celkovo za oba dni sa na špičkové výkony pozeralo 15 000 divákov. Postupne sa podujatie otvorilo aj zahraničným účastníkmi, aj vďaka ním bolo zvykom, že sa počas neho pravidelne menili európske a svetové rekordy.

Počas 80. a 90. rokov minulého storočia tu štartovali aj najväčšie svetové hviezdy, napríklad Sergej Bubka niekoľkokrát prekonal svoj vlastný svetový rekord. Na svetovej úrovni sa podujatie konalo do roku 1998, kedy sa organizátori museli po odstúpení generálneho partnera uskromniť a míting až do roku 2007 zmenil názov na Cena Slovenska.

Ostatný ročník sa uskutočnil v roku 2010, kvalita štadióna a obsadenie pretekárov však bolo na nižšej úrovni, než tomu bolo zvykom v minulosti.

P-T-S v roku 2016

Medzičasom v Šamoríne vznikol komplex športovísk, v ktorom sa budú konať aj ME v krose v roku 2017 a tak sa našli sponzori, ktorí tento míting, ešte pod pôvodným názvom, oživili. Podarilo sa im pritiahnuť niekoľko špičkových mien svetovej atletiky, zároveň aj slovenských atlétov, ktorí sa pripravujú na Majstrovstvá Európy či Olympijské hry v Riu.

Program:

V hlavnom programe 51. ročníka P – T – S je predbežne 16 disciplín.

Muži: 100 m, 800 m, 1500 m, 400 m prek., výška, trojskok, kladivo, oštep, 3000 m chôdza, 4 x 100 m.

Ženy: 100 m, 800 m, diaľka, kladivo, 4 x 100 m, 4 x 400 m.

Trojhodinový program sa začne o 16.00 h, vstup na míting je zdarma.

Svetová i slovenská špička

Svetová rekordérka (81,08 m) a jediná žena, ktorá doposiaľ prekonala hranicu 80 metrov, Anita Wlodarczyková, sa predstaví v hode kladivom. Súperiť bude aj s oboma našimi najlepšími, Martinou Hrašnovou a Nikolou Lomnickou.

Lídra svetových tabuliek 2016 uvidia diváci aj v šprinte na 100 m. Katarčan nigérijského pôvodu Femi Ogunode dosiahol 22. apríla v Gainesville na Floride čas 9,91 sekundy. Konkurovať mu bude aj Juhoafričan Henrich Bruintjies (osobný rekord 9,97), Američan Charles Silmon, (9,98), Kanaďan Gavin Smellie (10,09 s) alebo iránsky rekordér Hassan Taftian (10,10 s). Dvaja najrýchlejší Slováci Ján Volko a Jakub Matúš sa teda majú na čo tešiť.

Na 800 m žien bude mať Lucia Hrivnák Klocová tiež zdatné súperky – bývalú juniorskú majsterku Európy Anastasiu Tkačukovú z Ukrajiny (osobný rekord 2:00,21) a tohtoročnú britskú halovú šampiónku Adele Traceyovú (osobný rekord 2:01,10). Aj ostatné disciplíny majú veľmi silné obsadenie.

Posledná fáza prípravy

Pre slovenskú špičku je míting šancou plniť limity na na júlové majstrovstvá Európy v Amsterdame a augustové olympijské hry v Riu de Janeiro. Pre nás fanúšikov je to zase jedna z posledných možností, ako ich ešte pred olympiádou vidieť naživo. Prídite ich teda podporiť.

Sprievodný program

Program v areáli X-Bionic Sphere v šamorínskej časti Čilistov sa začne už predpoludním o 10.00 h rôznymi aktivitami pre najmenších v rámci osláv MDD, pričom jeho súčasť bude úspešný projekt Detský atletika.

Súčasťou celodenného bohatého programu bude taktiež výstava – spomienka na doterajších 50 ročníkov mítingu, ktorú pripraví Slovenské olympijské a športové múzeum.

Pre návštevníkov x-bionic sphere bude počas podujatia P-T-S pripravená kyvadlová doprava z autobusovej stanice Šamorín priamo do areálu. Bude premávať v časoch od 15:00-20:00, každú pol hodinu.

P – T – S Run

O 14.00 h sa uskutoční P – T – S Run, verejný beh na 4500 metrov pre všetkých záujemcov. Štartovať môže ktokoľvek, kto dovŕšil vek 15 rokov. Maximálny počet bežcov je 1000, preto je dôležité, aby ste prišli včas. Zaregistrovať sa môžete priamo na mieste podujatia. Štartovné sú 4 eurá a ako bonus dostane vstup do bazéna v areáli podujatia.

Dôvodov, aby ste si urobili čas a prišli sa pozrieť do Šamorína je viac než dosť. Je len na vás, ktorý bude ten hlavný. Každopádne my odporúčame, aby ste to spojili. Najskôr si zabežíte ako predskokani tých hlavných hviezd a potom si na vlastné oči vychutnáte svetovú atletiku.


Lifetech: Čo je nové