Mandarínky či ponožka. Toto ukrýva záhadný svet mužských vreciek a dámskych kabeliek.

Každý z nás nosí denne pri sebe to, čo ho vystihuje. Spolu s Huawei P9 Lite sme nazreli do vreciek a kabeliek niekoľkých z nás.

Nazreli sme spolu s Huawei P9 Lite do mužských vreciek a ženských kabeliek. Podľa ich obsahu sa vraj spozná charakter človeka. Čo o sebe týmto spôsobom povedali Slováci?

Igor

Igor je majiteľ hudobnín Eplay a gitarista kapely Kreins. Pri sebe nosí hlavne trsátko, mobil, peňaženku a… ďalšie trsátka. Tých nie je nikdy dosť.

dav

dav

Lýdia

Lýdia je herečka, točí videá pre Vju.sk a v jej kabelke nájdete všetko. Od ovocia, cez hračky, dentálnu niť, sladkosti až po básničky pre domáce paničky.

Peter

Peter je moderátor Rádia Vlna a stand-up komik. Oproti iným mužom pri sebe nosí len dve odlišné veci. Cukríky a konopný balzam na pery.

dav

dav

Welin

Welin je fotografka a namiesto kabelky má tašku. Najčastejšie v nej nosí knihu, Piknik, vizitky, pero Ježiša Krista, fotoaparát či trochu kozmetiky.

Nora a Jakub

Nora a Jakub sú fotografi. Aj pre nich je foťák základ. Okrem neho pri sebe nosia peňaženku, obal z kinofilmov na mince, krém na ruky či prázdne obaly od čaju.

dav

dav

dav

Zuzana

Zuzana je šéfredaktorka blogu Hemmet.sk a spoluorganizuje Urban Market. Ak by tieto dve veci neexistovali, mala by v taške len vôdzku pre psa, peňaženku, balzam na pery a ponožku.

dav

Ľuboš

Ľuboš je firemný kuchár a vo vreckách nemá takmer nič. Výnimkou je nákupný zoznam, na ktorom má rozpísané jedlá na celý týždeň.

Adam

Adam je kníhkupec, zakladateľ projektu 82 Bøok & Design Shõp a vo vrecku nosí dva telefóny a dve peňaženky – jeden na telefonovanie, druhý na internet, jednu na bankovky, druhú na mince.

dav

Peter

Peter je zvukár a hudobník. Aj on pri sebe nosí mužské duo. Peňaženka a kľúče.

dav

dav

Mišo

Mišo je architekt v štúdiu Tvar Architekti, no ceruzky ani papier pri sebe nemá. Okrem vecí na fotke zvykne nosiť aj peňaženku, no tú krátko pred fotením stratil.

dav

Adam

Adam je spoluautor projektu Vankushe, animátor a ilustrátor na voľnej nohe a vo vrecku nosí mobil, peňaženku, kľúče a trochu neporiadku.

Peter

Peter je grafik na voľnej nohe a vrecká má takmer prázdne. Mobil, tabletky, kľúče a vreckovka.

Fotené Huawei P9 Lite

Mário Šmýkal o telefóne Huawei P9 Lite: „Vďaka veľkému displeju telefónu si budete fotenie s ním vychutnávať. Práve vďaka veľkosti sa zábery dobre komponujú a poslúcha aj ostrenie. Fotky tak získavajú na kvalite nielen na úrovni telefónu, ale aj v počítači.“

Mário Šmýkal je reportér na voľnej nohe zameriavajúci sa na príbehy ľudí. Čím nebežnejšie, tým lepšie. Snaží sa objavovať nové témy, napríklad o trojnásobnom pokuse o samovraždu, z operácie lebečnej kosti alebo o tom, ako podáva ruku človek bez rúk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

„Prvá dáma“ slovenskej fotografie: Aj rýchle technológie majú svoje čaro

Už roky vychováva nové umelecké generácie na akademickej pôde na Slovensku aj v Prahe. Spolu s Huawei P9 sme počúvali našu fotografickú legendu, ktorá je plná elánu, inšpirácie, aj skúseností.

Narodila sa síce v Košiciach, no celý svoj život prežila v našom hlavnom meste. Navštevovala bratislavskú ŠUP-ku a neskôr sa stala absolventkou pražskej FAMU. Svojim tvorivým prístupom významne ovplyvnila veľkú časť strednej a mladej generácie slovenskej umeleckej scény.

Ako ste sa dostali k foteniu?

Môj otec príležitostne fotil, kúpil mi fotoaparát Flexaret. Potom som dostala Praktisix, ktorý bol pre mňa dosť ťažký, no rada naň spomínam. Dnes ho mám dokonca odliaty, keďže ma toho toľko veľa naučil.

Milota sa na nedostatok pestrosti a inšpirácie v tvorbe rozhodne nesťažuje.

Kam chodíte celé tie roky za inšpiráciou?

Za témami nechodím ďaleko, vždy ich nachádzam tam, kde práve som, v tom, čo práve robím, čo práve žijem. To je môj príbeh. Dokonca, som sa ako fotografka počas svojej dlhej kariéry nikdy nemala problém uživiť, preto som presvedčená, že sa to dá aj u nás.

A fotila som naozaj všeličo, od módy a scén cez obrazy a knihy až po svoju vlastnú tvorbu. Na nedostatok pestrosti a inšpirácie sa teda rozhodne sťažovať nemôžem. A práve vďaka rôznorodej tvorbe mi niektorí ľudia tvrdili, že sa moje diela nedajú vystavovať. Všetky sú vraj príliš odlišné, nejednoliate. Každá fotka je iná.

Milota Havránková
Milota Havránková
Milota Havránková
Milota Havránková kvety

Keď už fotíte, kde fotíte najčastejšie alebo najradšej?

Podľa toho, čo mám v hlave. Keď mám v hlave tému, ktorá si vyžaduje exteriér, fotím vonku a keď ide o niečo komplikovanejšie chcem, aby to bolo technicky dokonalé, tak fotím vnútri. Nie však vo vlastnom ateliéri. Ak nejaký potrebujem prenajmem si ho alebo poprosím nejakého kamaráta.

Sociálne média dnes hýbu mladými generáciami. Čo si o nich myslia predstavitelia tej staršej generácie?

Je to zaujímavý fenomén. Vždy ma aj ako učiteľku zaujímalo, na čo ľudia reagujú, čo si myslia, ako myslia, čo sa im páči a čo nie. Taký Facebook je pre mňa ako klebetník, ktorý patrí k životu, no nie je pre mňa veľmi podstatný.

Čo fotenie na mobil?

Nebránim sa mu, pokiaľ má dobrý foťák. Rýchle technológie majú tiež svoje čaro. Mám však veľmi blízko aj ku klasike – čiernobielej fotografii. Je to pre mňa akýsi obrat k tradícii. Všetky staré čiernobiele fotografie považujem za umenie.

Mojou ďalšou záľubou sú autoportréty, no nie kvôli tomu, že by som sa rada fotila. Práve naopak, ide skôr o spôsob, ako zobraziť kľúčové momenty v tvorbe, akýsi mikrosvet, alebo aj presiaknutie do sveta, na ktorom som pracovala, z druhej strany objektívu.

Aké to je, keď vás fotí niekto iný?

Napríklad, keď ma fotila Evelyn Benčičová, odfotila ma inak, než celkovo pôsobím. Uhladila mi vlasy a bolo mi vidno všetky vrásky, také, ako sú. Veľa ľudí sa ma pýtalo, prečo ma nafotila takú starú. Ja mám totiž veľmi mladistvú povahu a aj sa tak obliekam, ničoho odvážneho sa neštítim. Niekto sa nad tým môže čudovať. No zrejme som taká, aj taká – ako ma odfotila Evelyn, aj ako sa vidím sama. Človek si z tej podoby môže urobiť, čo chce.

Jej záľubou sú autoportréty. Považuje ich za spôsob, ako zobraziť kľúčové momenty v tvorbe.

Milota Havránková je jedna z našich najvýraznejších fotografických osobností. Tvorí neprestajne už od 60. rokov minulého storočia. Minulý rok bola ocenená Nadáciou Tatrabanky a svoje celoživotné dielo odprezentovala v Pražskej Galerii hlavního města Prahy.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac