Týchto 9 inšpiratívnych TED talks vám pomôže naštartovať sa do nového roka

Na prednáškach TED sa za mikrofónom striedajú inšpiratívni rečníci z celého sveta, aby sa podelili o svoje životné príbehy či život meniace objavy.

Vybrali sme pre vás 9 inšpiratívnych vystúpení, v ktorých môžete nájsť novú motiváciu.

Pozrite si tieto videá s rýchlym internetom kdekoľvek vďaka dátovému paušálu od O2.
Viac informácií

Simon Sinek: Ako skvelí lídri inšpirujú k činu

V tejto prednáške nám Simon Sinek vysvetlí príčiny úspechu značky Apple, ako sa Martinovi Luthererobi Kingovi podarilo v čase bez internetu dostať na svoj prejav 250 000 ľudí a približuje aj to, prečo zostrojili lietadlo ako prví neznámi bratia Wrightovci, ktorí nemali ani vysokú školu, a nie slávny Samuel Pierpont Lagnley, ktorý na to mal dostatok peňazí aj odborníkov.

Susan Cain: Sila introvertov

Susan vo svojej prednáške vysvetľuje, ako je náročné byť v dnešnom otvorenom svete introvertom a vďaka čomu sú introverti ideálni na vedúce pozície vo firmách.

Graham Hill: Menej vecí, viac šťastia

V prednáške o minimalizme nám Graham predstavil jeho prístup k bývaniu na 40 m2: Nemilosrdne vyhadzovať, využívať priestor efektívne a multifunkčne.

Caroline Casey: Pozerať sa za hranice

Aktivistka Caroline hovorí o svojom zrakovom postihnutí a ako si posúvať hranice vlastných možností.

Meg Jay: Prečo 30 nie je nových 20

Dnešní mladí čoraz viac odkladajú prechod z puberty do dospeláckeho života a myslia si, že na všetkom stačí začať pracovať až po tridsiatke. Meg vysvetľuje, prečo sa mýlia.

Amy Cuddy: Vaša reč tela tvaruje to, kým ste

Rozumieť reči tela neznamná len dokázať ju čítať na iných. Amy hovorí aj o tom, ako dokáže navodzovanie prejavov sebavedomia sebavedomie skutočne vyvolať.

Rita Pierson: Každé dieťa potrebuje šampióna

Učiteľka so 40-ročnou praxou vás prevedie svetom učiteľsko-žiackych vzťahov a vysvetlí, prečo musia žiaci vidieť v učiteľovi človeka, ktorý im nekonečne verí a dáva im pocítiť, že všetko nakoniec dokážu.

Tim Urban: V mysli majstra prokrastinátora

Autor zábavno-náučného webu Wait But Why vo vtipnej prednáške opisuje, čo sa v deje v hlave prokrastinujúceho človeka a prečo sa opakovane spoliehame na poslednú chvíľu napriek tomu, že si vždy povieme, že to už nikdy nespravíme.

Julian Treasure: Ako rozprávať, aby ľudia počúvali

Bolo by čudné, ak by mal ktokoľvek z prednášajúcich nezáživný a slabý prejav. Julian vám dá pár tipov, ako dosiahnuť, aby váš hlas znel mocne a vaša prezentácia nabudúce znela perfektne.


Pozrite si tieto videá s rýchlym internetom kdekoľvek vďaka dátovému paušálu od O2. Pozrite si tieto videá vďaka dátovým paušálom O2 s rýchlym internetom kdekoľvek.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

10 dôvodov, ktorými vás Huawei Mate 10 Pro okamžite dostane

Kvalitné fotoaparáty, rýchlosť nabíjania aj vodeodolnosť. Týmto sa ale výpočet pri Huawei Mate 10 Pro nekončí.

Prelustrovali sme telefón Huawei Mate 10 Pro od hlavy po päty a našli týchto 10 dôvodov, pre ktoré sa oplatí ho mať.

1. Fotoaparáty Leica

Huawei Mate 10 Pro fotí pomocou dvoch fotoaparátov – jedného 12 Mpx farebného a druhého 20 Mpx čiernobieleho. Informácie z oboch spojí dohromady a výsledkom je jedna z najkvalitnejších fotografií, aké dokážu smartfóny v súčasnosti urobiť.

Oba sú stabilizované, s vynikajúcou svetelnosťou f1.6, a hoci majú oba rovnaké ohnisko, dvojnásobný digitálny zoom sa zaobíde prakticky bez viditeľnej straty kvality. Po prepnutí na monochromatický fotoaparát však naozaj vystúpi do popredia expertíza legendy Leica, ktorá oba objektívy zaobstarala. Čiernobiele fotky z Mate 10 Pro sú skutočne fenomenálne.

Prečítajte si fotosprievodcu Huawei Mate 10 Pro.

2. Výdrž batérie

Kapacita 4000 mAh znie ako obrovská, no v skutočnosti je potrebná na to, aby napájala veľký a rýchly procesor. Napriek tomu sa telefón vybíja prekvapivo pomaly a vo svete, kde je celý deň bez zasunutia nabíjačky výhra, dokáže Mate 10 Pro potiahnuť aj podstatne dlhšie.

3. Rýchlosť nabíjania

Sieťový adaptér, do ktorého sa zapája USB-C kábel, je väčší, než nájdete priložený k väčšine smartfónov, no Mate 10 Pro dokáže nabiť bleskurýchle. Polhodinka počas raňajok stačí na to, aby sa nabil na celý deň a rýchle je aj nabíjanie do plnej kapacity.

4. Rýchlosť procesora

Ak je smartfón rýchly, ide o samozrejmosť. Ak je pomalý, existuje len málo vecí, ktoré dokážu frustrovať viac. Procesor Kirin 970 je naozaj bleskurýchly.

5. Umelá inteligencia vo foťáku

S prekvapivou presnosťou dokáže rozoznať, na čo práve mieri objektív. Vpravo dole zobrazí ikonku psa, snehovej vločky, človeka či jedla a tomu prispôsobí nastavenia fotoaparátu.

6. Multifunkčný snímač odtlačkov

Čítačka odtlačkov prstov, umiestnená na zadnej strane pod fotoaparátom, telefón rýchlo odblokuje, no má aj ďalšie praktické funkcie. Potiahnutím dole zobrazí notifikácie, swajpovaním do strán si môžete prezerať fotky a podržaním prstu na ňom odfotiť selfie. Všetko bez dotyku samotného displeja či upravenia úchopu.

7. Hlasné stereoreproduktory

Zvuk vychádza z dvoch miest – primárneho reproduktora na spodnej strane telefónu a slúchadla. Spoločne dokážu hudbu či video prehrať naozaj nahlas a čo sa ráta ešte viac, ani pri maximálnej hlasitosti nie je zvuk skreslený.

8. Klopkajúce screenshoty

V angličtine existuje príhodné slovo „gimmick“, ktoré označuje trik zameraný na pritiahnutie pozornosti. Existujú však užitočné aj neužitočné gimmicky. Screenshotnutie obrazovky prostredníctvom zaklopania na displej hánkami patrí do tej prvej kategórie.

9. Vodeodolnosť

Narozdiel od svojho predchodcu je Huawei Mate 10 Pro odolný voči prachu a vode s ratingom IP67. To znamená, že musí vydržať ponorený 1 m pod vodnou hladinou minimálne 30 minút. To sa hodí tak na dovolenke ako pri každodennej nešikovnosti.

10. Obal v krabičke

V krabici od telefónu nájdete okrem kábla s adaptérom a slúchadiel do USB-C portu aj číry silikónový obal. Na displeji je okrem toho už z továrne nainštalovaná ochranná fólia. Ušetria síce len pár eur, no zážitok z kúpy je hneď úplne iný.

S akýmkoľvek O2 paušálom môžete Huawei Mate 10 Pro na začiatok získať len za 2 €

 

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové