Rastislav Dvorčák z Tlačiarne Bardejov: Bez mobilu vydržím, iba keď spím

V rámci našej novej rubriky vám postupne predstavíme zaujímavých ľudí a ich vzťah k mobilnému telefónu a jeho možnostiam. Začíname Rastislavom Dvorčákom, ktorému učaroval svet tlačiarenskej farby a výroby obalov.

Snaží sa vždy prečítať všetky maily aj zdvihnúť všetky prichádzajúce hovory. Z aplikácií najčastejšie využíva sociálne siete, najradšej sa túla v Mapách a jeho telefón často plní aj úlohu mobilnej kancelárie.

Viac o spôsobe, akým pracuje so svojím mobilom, nám prezradil v nasledovnom dotazníku.

1. Aký mobilný telefón používate?

Práve som vymenil otlčený Honor za Huawei P10 Lite už aj s ochranným obalom. Doteraz som to ignoroval a vždy to skončilo zle.

2. Aký bol váš úplne prvý telefón?

Sagem v roku 1999.

3. Ako často meníte telefón?

Približne každé dva roky.

4. Cez ktorú aplikáciu komunikujete najčastejšie?

Messenger.

5. Koľko aplikácií máte v telefóne?

Aktuálne 26.

„Moja obľúbená aplikácia je Maps/Earth. Rád sa túlam, približujem si miesta.“

6. Koľko z nich používate pri práci?

Väčšinu. Drive, Facebook Ads, Calendar – je to vôbec aplikácia? (smiech)

7. Koľko z nich používate vo voľnom čase?

Maximálne asi Maps a Pinterest. Baterka na svietenie sa tiež ráta? (smiech)

8. Aké aplikácie používate na zvýšenie produktivity?

Žiadne.

9. Ktorú aplikáciu neznášate, no musíte ju používať?

Predsa e-mail.

10. Ktorú aplikáciu za deň použijete najčastejšie?

Facebook a Instagram.

11. Ako dlho trval váš posledný hovor?

1,41 min.

12. Koľkokrát denne vám zvoní telefón?

Dnes napríklad 28-krát.

13. Koľkokrát ho zdvihnete?

28-krát. Ak nemám home office a nevarím práve. (smiech)

14. Komu by ste za každých okolností dvihli telefón?

Žene.

15. Akú emoji používate najčastejšie?

:).

16. Aká je vaša posledná fotka?

Syn a dcéra na paddleboarde.

17. Koľko máte neprečítaných e-mailov?

Snažím sa nemať ich, teraz dva.

18. Akú funkciu by mal mať váš telefón, ak by bolo všetko možné?

Teleport.

19. Viete si predstaviť, že by ste jeden deň nemali počítač, ale iba mobil? Dokázali by ste na ňom odpracovať plnohodnotný deň?

Stáva sa mi to často, najmä ak cestujem a funguje to.

20. Koľko vydržíte byť bez svojho telefónu?

Málo, veľmi málo. Asi iba, keď spím.

21. Ste technologický geek alebo je pre vás mobil nutnosť?

Niečo medzi tým.

22. Kedy mobil vypínate?

Nevypínam.

Z telefónu mobilná kancelária

Aj vy ste často na cestách? Váš telefón sa môže jednoducho zmeniť na mobilnú kanceláriu. Postačí vám vysokorýchlostný internet, vďaka ktorému budete neustále online.

Stavte na mobilný internet 4G LTE od O2, ktorý predstavuje najrýchlejšie internetové pripojenie na Slovensku.

Aby ste si mohli internet od O2 užiť naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Rastislav Dvorčák

V rodinnej firme Tlačiareň Bardejov pracuje od roku 2001. „Je to svet ofsetovej tlače a výroby obalov, ktorý vonia po papieri a tlačiarenskej farbe,“ hovorí. Okrem Pantone farieb má rád aj celý farebný gamut CMYK. Momentálne sa naplno venuje e-shopu s krabičkami www.packpoint.sk. Voľný čas trávi s rodinou a čítaním (kvalitne vytlačených) kníh.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Huawei P10 Lite: Aký pekný zvonku, taký výkonný vo vnútri

Pri novinke od Huawei možno ani nepostrehnete, že je to odľahčená verzia.

Vydanie nového telefónu úspešnej rady P od Huawei už tradične sprevádza aj odľahčená Lite verzia. S okrúhlym poradovým číslom 10 prichádza s mnohými vylepšeniami.

Elegantná konštrukcia

Navonok, P10 Lite zaujme elegantným, dokonale vybrúseným kovovým rámikom a použitím skla. Príjemným detailom je tiež drsný povrch na tlačidle pre zapnutie, vďaka čomu ho na prvý dotyk rozoznáte od tlačidiel pre ovládanie hlasitosti. Šošovka fotoaparátu na zadnej strane je rovnako elegantne zarovnaná a vôbec nevystupuje. Neprehliadnuteľný je tiež 5,2 palcový displej vo Full HD rozlíšení 1920 x 1080 bodov.

Samozrejmosťou je snímač odtlačkov prstov na zadnej strane, ktorý opäť prichádza s možnosťami navyše. Slúži totiž aj na stiahnutie notifikačnej lišty, príjem hovorov či ako spúšťač pri fotení. Tiež ním môžete prepínať medzi obrázkami a vychutnať si tak vaše fotky bez toho, aby vám zavadzali prsty vo výhľade.

Krása navonok, to podstatné vo vnútri

Huawei P10 Lite je navonok pekný smartfón, ale to naozaj zaujímavé sa udialo vo vnútri. Zariadenie funguje pod taktovkou procesoru HiSilicon Kirin 655 vlastnej výroby o takte 4 x 2,1 a 4 x 1,7 GHz. K dispozícii je až 3 GB operačnej pamäte (RAM), čo znamená, že otázkou výkonu sa naozaj trápiť nemusíte.

Poteší vás aj navýšenie vnútornej pamäte na 32 GB. Samozrejmosťou zostáva možnosť rozšírenia pamäťovou kartou, ktorú môžete používať vo vstupe pre SIM 2.

Smartfón prichádza tradične s vlastnou nadstavbou operačného systému EMUI 5.0. Postavený je na najnovšom Androide, verzii 7.0. Preložené do ľudskej reči aktuálne to najlepšie z hľadiska bezpečnosti, funkcií ako aj plynulého ovládania. P10 Lite je vďaka kombinácii všetkých týchto faktorov vyskladaný takmer dokonale aj pre náročnejšieho užívateľa.

Stvorený pre fotky

Možno jediné, čo zamrzí, je absencia dvojitého fotoaparátu od renomovaného výrobcu Leica. Napriek tomu, Huawei P10 Lite dokáže robiť výborné fotky. Predná kamera s rozlíšením 8 megapixelov je zárukou kvalitných selfie, na zadnej strane je k dispozícii 12-megapixelová s automatickým zaostrením a LED.

Aplikácia fotoaparátu sa pritom spúšťa neuveriteľne rýchlo, takže dôležité momenty okolo vás vám neujdú.

Ak sa radi pri fotení hráte s filtrami, tento smartfón si zamilujete. Môžete si totiž prehľadne pozrieť, ako váš cieľ vyzerá pri rôznych filtroch. A to naraz, naživo a veľmi jednoducho si tak vybrať ten správny. Táto funkcia tu bola už predtým a je dobré, že si ju Huawei ponechal.

Vylepšená batéria

Už predchodca v rade Lite nemal problémy s výdržou a pohodlne utiahol celý deň používania. Napriek tomu P10 Lite je v tomto smere ešte o trošku vylepšený a prichádza s 3100 mAh batériou. Samozrejmosťou je podpora LTE, Bluetooth, NFC či rýchleho nabíjanie Quick Charge 3.0. To poskytuje približne o polovicu rýchlejšie nabíjanie a s kombináciou lepšej batérie zaisťuje, že s vybíjaním si nebudete robiť veľké starosti.

Zvláštnosťou ale je, že P10 Lite zostáva s konektorom microUSB a nenasleduje tak príklady iných výrobcov, ktorí prechádzajú na štandard USB C.

Huawei P10 Lite je v tomto zvláštnosťou. Vyzerá trochu ako vlajková loď, aj sa tak správa, ale je smartfónom strednej triedy.


Lifetech: Čo je nové