Praktická klávesnica, dizajn a funkčnosť. Čo ďalšie si na novom BlackBerry obľúbila šéfka Fachu?

Mobil je pre šéfku koncept podniku Fach nevyhnutnosť, ktorú prakticky nepúšťa z ruky. Veľká fanúšička klávesnicových telefónov, ktorá aktuálne prepadla novinke BlackBerry KEYone, nám dovolila nazrieť do svojho pracovného dňa, počas ktorého sa bez neho skrátka nezaobíde.

Viesť podnik, ktorý tvoria štyri samostatné prevádzky, vyžaduje veľa úsilia i času. Mobilný telefón, ktorý umožňuje rýchlo odovzdať informácie a skoordinovať úlohy, je preto nevyhnutnosť.

Telefón ako druhá pravá ruka

Michaela Ikrényi Lazarová využíva pri svojej práci mobil prakticky úplne na všetko.

„Okrem klasického telefonovania, smskovania a používania aplikácií, prostredníctvom neho vybavujem aj všetky e-maily a pracujem aj s Poznámkami a Kalendárom, kam si značím všetky nápady a stretnutia,“ približuje.

„Telefón je preto taká moja druhá pravá ruka, ktorú mám pri sebe od zazvonia budíka do momentu, keď si ho opätovne nastavujem.”

Aplikácie, ktoré urýchľujú procesy

Veľkou pomôckou pri práci sú pre Michaelu najmä rôzne aplikácie. „Rada ich používam, no už som viac ráz niekoľko z nich vymazala, aby som ich nemala príliš,“ hovorí.

„Využívam Whatsapp, je to úžasná aplikácia, a BBM, čo je priamo aplikácia BlackBerry. Je to rýchle, pohodlné a perfektné na odovzdávanie informácií či pokynov a urýchľovanie procesov. Fungujeme na tom v celej firme,“ približuje.

Instagram ako hlavný komunikačný nástroj

Keďže Fach sa primárne prezentuje na sociálnych sieťach, pre Michaelu je obzvlášť dôležitý Facebook a najmä Instagram, kam pravidelne pridávajú informácie o novej ponuke, rôznych akciách aj dennom menu.

„Konto na Instagrame zastrešuje náš kreatívny manažér Juraj Roháč z Juice shopu, ktorý na to má dobré oko, baví ho to a pomáha aj ostatným častiam podniku, ako je Bistro či Bar,“ objasňuje spôsob, akým vytvárajú jeho obsah.

Michaela však konto prostredníctvom svojho BlackBerry neustále kontroluje. Ak sa jej podarí spraviť peknú fotku, posunie ju ďalej, a tak sa občas objaví aj na účte Fachu.

Šikovnejšia vďaka fyzickej klávesnici

Michaela je veľkou fanúšičkou telefónov BlackBerry a ich fyzickej klávesnice. Keď sa na trhu v minulosti objavil telefón BlackBerry Passport, postupne pri práci obmedzila používanie notebooku a nahradila ho mobilom.

„Dokázala som si v ňom pohodlne prezrieť všetky e-maily aj dokumenty a vďaka unikátnej qwerty klávesnici sa mi s ním veľmi dobre pracovalo a rýchlo odpovedalo,“ opisuje svoje skúsenosti.

„Fyzická klávesnica je výborným pomocníkom, keď sedím napríklad na letisku a potrebujem ešte vybaviť nejaké pracovné e-maily. Vďaka nej som schopná za pár sekúnd napísať odpoveď, ktorá by mi na dotykovom telefóne trvala oveľa dlhšie,“ približuje benefity telefónu.

Na novinke BlackBerry KEYone oceňuje nielen veľkú klávesnicu, ale aj intuitívnosť ovládania, prehľadnosť menu a praktický rozmer, vďaka ktorému ho rýchlo nájde v kabelke.

„Je to pekný a najmä funkčný telefón,“ uzatvára s úsmevom.

Ak vás novinka z portfólia BlackBerry oslovila, nájdete ju aj v O2 e-shope. Skombinovať ju môžete s niektorým výhodným paušálom a za telefón tak pri prevzatí zaplatiť len 2 eurá.

Chcete o najnovšom BlackBerry KEYone vedieť viac? Prečítajte si rezenciu, ktorú pre vás pripravili naši O2 Guru a zistite, prečo musí byť váš.

Michaela Ikrényi Lazarová

Je tvorkyňou koncept podniku Fach, ktorý prepája štyri samostatné prevádzky – Juice bar, Bistro Bread&Coffee, Reštauráciu a Bar. Jeho súčasťou je aj vlastná pekáreň.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

BlackBerry KEYOne – majster v produktivite

Ako prvé vám zrejme napadne: Čo tu robí smartfón s fyzickou klávesnicou v čase, keď sa ostatní výrobcovia predbiehajú v čo najväčšom pomere displeja voči veľkosti telefónu? Krátka odpoveď by bola: Dokazuje, že aj v 21. storočí má zmysel. Ak vás zaujíma tá dlhšia, čítajte ďalej.

Ostatné smartfóny vyššej triedy sú skôr ako krehko pôsobiace kúsky umenia. Keď chytíte do ruky KEYOne, máte pocit, že držíte nástroj. A naozaj to je nástroj, v takmer dokonalej forme pojazdnej kancelárie.

Dizajn, ktorý sa nestratí

Zariadenie je masívne, s pogumovaným zadným krytom, vďaka ktorému sa v ruke vôbec nekĺže. S hmotnosťou 180 g je dostatočne ťažké na to, aby ste ho vo vrecku cítili, ale nie príliš ťažké na to, aby to prekážalo napríklad pri dlhších rozhovoroch. Najvýraznejším dizajnovým prvkom je klávesnica v lesklom prevedení, aby ladila s displejom nad ňou.

Ten má neobvyklý pomer strán 3:2, ktorý spôsobuje napríklad čierne okraje pri sledovaní videí, okrem toho si to ale ani nevšimnete. Samotný displej je veľmi kvalitný, s hustotou 433 ppi pri rozlíšení 1 620 x 1 080. Hoci kvôli klávesnici má uhlopriečku iba 4,5 palca, nebudete mať pocit, že toho vidíte málo.

Pod kapotou

Operačná pamäť s veľkosťou 3 GB, procesor Snapdragon 625 či 32 GB úložiska nijako nevyčnievajú zo štandardu v tejto cenovej kategórii. Avšak vďaka veľmi benevolentnej voľbe softvéru, ktoroým je čistý Android s minimom vlastnej nadstavby od BlackBerry, nezaznamenáte problémy ani pri používaní desiatok aplikácií.

Samotné BlackBerry aplikácie sú časom odskúšané a veľmi vyladené verzie pripomienok, kalendára, či poznámok. Neprehliadnuteľné sú funkcie zamerané na bezpečnosť, ktorá je, bohužiaľ, Androidu vyčítaná veľmi často. No v BlackBerry urobili maximum a nepretržité sledovanie aktivity aplikácií, či zabezpečenie na úrovni hardvéru oceníte práve vtedy, keď je váš telefón zároveň vašou kanceláriou.

Navyše je tu BlackBerry Hub – unikátna aplikácia, ktorá vaše e-maily, SMS, hovory, či komunikácie cez Messenger prepája do jednej, veľmi prehľadnej aplikácie.

Batéria, ktorá nesklame

Práve kombinácia menšieho displeja, úsporného procesoru a veľmi veľkorysej 3 505 mAh batérie má za následok, že na KEYOne sa jednoducho môžete spoľahnúť. Viac ako jeden deň pri veľmi náročnom používaní je samozrejmosťou, pri šetrnosti potiahnete aj tri dni bez nabitia.

Fotoaparát

Značka BlackBerry nikdy nevyčnievala kvalitou svojich fotoaparátou. Dokonca mala špecializované modely, určené pre organizácie citlivé na únik informácií, ktoré žiadny fotoaparát nemali. Fotoaparát v KEYOne ale túto tradíciu porušuje. So zadnou kamerou vyhotovíte 12 MPx fotky a vysoko kvalitné 4K videá a selfies dostanú rozlíšenie 8 MPx.

Na čo je teda je tá klávesnica?

Klasickú fyzickú klávesnicu už ostatní výrobcovia prakticky zavrhli a možno ju považovať za prežitok. V KEYOne klávesnica ale nie je kvôli nostalgii, ale funguje ako efektívny a veľmi funkčný prvok produktivity.

Krátkym, či dlhým stlačením klávesy môžete nastaviť a následne vyvolať klávesovú skratku na kontakt, na SMS, či na konkrétnu aplikáciu. Celkovo 52 skratiek má neuveriteľný potenciál zefektívniť váš čas. Pár minút nastavovania a KEYOne vám dá appky, funkcie či kontakty doslova na dosah. Žiadny iný telefón na trhu toto neponúka a keď si zvyknete, nikdy nebudete chcieť cestu späť.

Okrem dizajnového prvku majú lesklé klávesy ďalšiu funkciu – pôsobia ako touchpad a ich lesklosť spôsobuje, že sa po nich ľahšie kĺžu prsty. Ak chcete posúvať stránky, či e-mail, môžete to urobiť pohybom prstu na klávesnici bez toho, že by ste si zavadzali vo výhľade.

Na to nadväzuje prediktívne písanie. V BlackBerry ju dotiahli takmer k dokonalosti, a to aj pri slovenskom jazyku. Vopred vám pri písaní navrhne kompletné slová, veľmi často sa trafí a návrh stačí potvrdiť potiahnutím po klávesnici.

Produktivita je kľúčom

Toto zariadenie nie je pre každého. Ak svoj smartfón pravidelne používate na prezeranie videí či náročné hry, asi je lepšie obhliadnuť sa po inom type. Hlavnou úlohou tohto modelu je čo najvyššia produktivita, a ak je toto vaša priorita, odporúčame všetkými desiatimi.


Lifetech: Čo je nové