Chcete sa zbaviť stresu z práce? Začnite meditovať

V druhej časti seriálu O 5 % lepší život vám predstavíme jednoduchý, no účinný spôsob, ako sa zaručene zbaviť z stresu z práce. Nepotrebujete naň nič špeciálne – stačí si niekoľkokrát do týždňa pohodlne sadnúť a zamerať sa na svoje dýchanie.

Podrobnosti, ako na to, vám Samo Trnka prezradí v našom videu.

Nezľaknite sa – video je síce o meditácii, ale nie je v tom žiadne náboženstvo ani šarlatánstvo. Len jednoduchý cvik pre mozog, aby sa odreagoval.

Páči sa vám naše ďalšie video? Pozrite si aj prvú časť, v ktorej vám prezradíne, ako piť kávu správne a získať z nej čo bajviac energie.

Ďalšie nápady vám postupne predstavíme v našom magazíne aj na Facebooku O2. Sledujte nás a nevynechajte ani jeden diel.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

6 hier, vďaka ktorým sa upokojíte a zbavíte stresu z práce

Aj hry môžu pomôcť zbaviť sa stresu počas vysokého pracovného nasadenia. V rámci druhej časti seriálu O 5 % lepší život vám prinášame šesticu, s ktorou sa vám to zaručené podarí.

Jednou z ciest, ako sa upokojiť, je meditácia. Ak sa na ňu ale necítite, ponúkame vám výber hier, ktoré vás príjemne upokoja a zároveň trocha precvičia váš mozog.

1. Infinity Loop

(zadarmo, iOS, Android)

Ak ste niekedy skúsili antistresové omaľovánky, toto je hra pre vás. Nič nemusíte maľovať, vašou úlohou je však vyskladať pekné nekonečné obrázky.

2. Viridi

(zadarmo, iOS, Android)

Áno, odporúčame vám v mobile pestovať kaktusy. Áno, je to menej napínavá verzia Tamagoči. Áno, väčšinou sa v tejto hre nič nedeje a kaktusy rastú rovnako pomaly ako v skutočnosti.

A napriek tomu je to fascinujúca hra, ku ktorej sa budete často vracať, pretože z vašej malej záhradky ide príjemný pokoj.

3. Auralux

(zadarmo, iOS, Android)

Strategické hry si skôr spájame s akciou a napätím ako upokojením. Auralux (aj jej výborné pokračovanie) je výnimkou. Vaša modrá planéta sa rozrastá a pomaly ňou útočíte na svoje okolie. Hra má jednoduché pravidlá, vďaka ktorým o sebe rýchlo zistíte, že máločo vám viac spríjemní deň ako ovládnutie vesmíru.

4. Monument Valley

(platená, iOS, Android, Windows Phone)

Logická hra s krásnou grafikou a kultovým statusom. V seriáli House of Card je jej hráčom aj americký prezident a je ňou očarený natoľko, že  do svojho tímu najme človeka, ktorý by do nej písal texty.

Ak ste nikdy nezaplatili za jedinú hru na mobil, táto by mala byť prvá.

5. Splice

(platená, iOS, Android)

Zahrajte sa na vedca a snažte sa pochopiť, ako funguje všetko okolo nás. Pred sebou máte mikrosvet a vašou úlohou je usporiadať bunky do želaného vzorca. Hra vás núti experimentovať a byť zvedavý, preto vám nestačí len racionálne myslenie, ale aj trpezlivosť.

6. Samorost 3

(platená, iOS, Android)

Nikto nevie vytvoriť také pekné fiktívne svety ako české herné štúdio Amanita Design. Hrali ste už niekedy Machinarium? Alebo ste už videli film Kuky se vrací? Aj to je ich práca. Hra Samorost je už tretím pokračovaním kultovej série.

Ich hry vôbec nie sú lacné, ale za ten očarujúci zážitok určite stoja.

Zbaviť sa stresu hrami nie je jediná možnosť, ako mať život o trochu lepší. Ďalšie nápady vám postupne predstavíme v našom magazíne aj na Facebooku O2.

Aby vašu hru neprerušilo slabé pripojenie

Poznáte ten nepríjemný pocit, keď vám hru neustále prerušuje točiace sa koliesko upozorňujúce na slabé pripojenie?

S najrýchlejším mobilným internetovým pripojením na Slovensku 4G LTE od O2 naň môžete nadobro zabudnúť.

Aby ste si mohli vysokorýchlostný internet od O2 užiť naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.


Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac