Aj malými krokmi môžete svoj život zmeniť k lepšiemu. Tu je 10 spôsobov, ako vám s tým môže pomôcť mobil

Počas jesene a zimy sme vám v našom seriáli O 5 % lepší život spolu so Samom Trnkom ponúkali drobné životné „zlepšováky“, vďaka ktorým môže byť váš život o čosi lepší. Poďte sa spolu s nami pozrieť, akými spôsobmi vám môže mobil pomôcť k lepšiemu a plnohodnotnejšiemu životu.

Začiatok nového roka sa mnohým spája s predsavzatiami, ktorých cieľom je zlepšiť si život. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale na ceste za lepším a plnohodnotnejším životom vám môže pomôcť aj váš mobil.

V seriáli O 5 % lepši život sme vám postupne predstavili nápady, ako môžu váš život zlepšiť mobilné aplikácie, ako zistiť, či ste závislý na svojom mobile aj vysvetlili, v ktorých situáciách je lepšie mobil radšej odložiť bokom.

Poďte si spolu s nami priblížiť spôsoby, ako môže smartfón zlepšiť váš život.

1. Ako mať viac energie a piť kávu správne

V prvej časti seriálu sme odhalili, že pitie kávy skoro ráno nie je ideálne a organizmus nenaštartuje tak, ako si väčšina z nás doteraz myslela.

Oveľa lepšie je dopriať si šálku kávy neskôr a po nej absolvovať aj krátky 20-minútový spánok, ktorý organizmus doslova naštartuje. Aby sa vám zaspávalo príjemnejšie, pomôcť môžu aj šikovné aplikácie.

2. Ako sa zbaviť stresu

Pracovný stres je bežnou súčasťou ľudských životov. Aby ste sa ho zbavili netreba v podstate nič špeciálne a spravidla postačí jednoduchá meditácia, v rámci ktorej si pohodlne sadnete a zameriate sa na svoje dýchanie.

Ak sa ale na meditáciu úplne necítite, môžete si zahrať niektorú z hier, ktoré vás nielen príjemne upokoja, ale zároveň trocha precvičia aj váš mozog.

3. Ako môže chvíľková pauza na Facebooku zlepšiť pracovný výkon

Urobiť si v práci krátky oddych a pomotať sa na sociálnych sieťach nemusí byť pri práci vôbec prekážka, ba práve naopak, podľa výskumov to prispieva k lepšiemu výkonu.

Počas takéhoto pofľakovania môžete často naraziť na množstvo zaujímavých článkov, ktoré si ale v danom momente nestihnete prečítať. Preto môžu prísť vhod praktické riešenia, vďaka ktorým si ich odložíte na neskôr.

4. Ako si večer šetriť oči a mať lepší spánok

Modrá zložka svetla, ktorú vyžarujú obrazovky mobilov a počítačov, potláča tvorbu spánkového hormónu melatonínu, preto ľudia, ktorí pred spaním pozerajú do displeja, zaspávajú neskoršie a majú horší spánok.

Ak sa ale mobilu pred spaním nechcete vzdať, existujú nastavenia aj aplikácie, ktoré vás modrej zložky svetla jednoducho zbavia.

5. Ako bojovať so slabou pamäťou

Ľudský mozog si na jedno pozretie dokáže zapamätať 7 slov. Zdá sa vám to málo? Ak si chcete svoju pamäť zlepšiť, pomôcť vám môže nenáročná technika, ktorá sa nazýva mentálny palác.

Ak nechcete sa nič zabudnúť alebo dokonca svoju pamäť zlepšiť, pomôcť vám môžu aj mobilné aplikácie, ktoré pomôžu napríklad aj pri náročnejších rešeršiach a vašu pamäť aj poriadne precvičia.

6. Ako si predĺžiť život učením sa

Vedeli ste, že ak sa človek denne učí nové veci a má nové zážitky, získava pocit, že jeho život plynie pomalšie a teda sa javí dlhší?

Aby teda váš život neletel prirýchlo, môžete proti tomu bojovať tak, že sa budete stále učiť niečo nové. A pomôcť pritom môže aj váš smartfón. Preto sme pre vás vybrali 10 skvelých aplikácií, z ktorých si vyberú milovníci vesmíru aj cudzích jazykov.

7. Ako zistiť, či ste závislý na mobile

Fotíte si každé svoje jedlo a bez navigácie v telefóne sa už ani nepohnete? Ak počas dňa použijete aplikácie vo svojom telefóne aspoň 60-krát, potom ste pravdepodobne na mobile závislý.

Ak si chcete svoju závislosť potvrdiť či vyvrátiť, spravte si náš test.

8. Ako zlepšiť svoju pozornosť

Ľudská pozornosť je ako kamera. Ak ju na niečo zameriate, unikne vám veľa iných zaujímavých vecí a rutina vás začne zaslepovať. Tomu sa ale dá jednoducho predísť.

Aby ste lepšie spoznali svet okolo seba, skúste sa naň pozrieť očami turistu. Pri spoznávaní vášho okolia vám môže pomôcť týchto 6 aplikácií, ktoré výborne poslúžia aj pri cestách do sveta.

9. Ako hudbou zlepšiť koncentráciu a produktivitu

Počúvanie hudby pri práci je pre mnohých prirodzené, nie každá však dokáže prispieť k zlepšeniu koncentrácie a produktivity.


V niektorých momentoch je preto lepšie uprednostniť skôr rôzne šumy či ruchy.

10. Ako byť naozaj múdrejší a nielen mudrlant

Vyhľadávanie informácií na internete zapríčiňuje, že človek je vo svojich vyjadreniach neraz príliš sebavedomý a doslova mudruje. Sú však situácie, pri ktorých je lepšie telefón odložiť, napríklad pred poradou.

Pri používaní telefónu preto treba nájsť istú rovnováhu, aby vám slúžil čo najlepšie.

Mobilný telefón tak nemusí byť len obyčajný požierač času, ale vďaka šikovným aplikáciám aj zdroj zaujímavých informácií a nových vedomostí, vďaka ktorým môže byť váš život o čosi lepší.

Ktorá časť nášho seriálu O 5 % lepší život si vás získala najviac, alebo ktorá aplikácia sa stala pevnou súčasťou vášho života? Podeľte sa s nami alebo nám napíšte na náš Facebook.

Ako si aplikácie užiť naplno

Chcete si svoje obľúbené aplikácie užiť naplno a bez prerušení? Zabezpečte si 4G LTE internetu od O2, ktorý chytá už viac ako 90 % obyvateľov Slovenska.

Aby ste si mohli najrýchlejší mobilný internet vychutnať naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Ako počas jazdy zvládnuť krízovú situáciu

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako zvládnuť krízovú situáciu, v rámci ktorej treba nečakane zabrzdiť a vyhnúť sa prekážke.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. V tomto videu sa zameral na vodičov, ktorí so šoférovaním ešte len začínajú alebo už dlhšie nešoférovali, a ukazuje, ako zvládnuť neočakávané situácie.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

Sám má najazdených viac ako dva milióny kilometrov a tisíce za volantom pretekárskeho auta a rád učí ľudí šoférovať. V tejto časti seriálu si sadol na sedadlo spolujazdca a za volant pustil svoju dcéru.

Pozrite si video plné šikovných rád aj s praktickým testom, ktorý ukazuje, ako auto reaguje v krízovej situácii:

Páčilo sa vám toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 10 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Moje O2: Vybavte všetko dôležité z pohodlia svojho domova

Čítaj viac