Chcete si zlepšiť svoju pozornosť a lepšie vnímať svet naokolo? Pozrite sa naň očami turistu

Ďalšia časť seriálu O 5 % lepší život je tu. Tento raz sme sa bližšie pozreli na ľudskú pozornosť, ktorá pripomína kameru – keď ju na niečo zameriate, unikne vám veľa iných zaujímavých vecí okolo vás. A tomu sa predsa dá jednoducho predísť.

Skúste sa preto pozrieť na svet trochu inak, napríklad očami človeka, ktorý vaše mesto či vašu obec nikdy predtým nenavštívil.

Chcete vedieť viac? Pozrite si naše nové video, v ktorom vám o selektívnej pamäti a vnímaní sveta naokolo prezradí viac Samo Trnka.

Zaujalo vás naše video? Potom si určite nenechajte ujsť ani predchádzajúci diel, v ktorom sa dozviete, či ste na svojom mobile naozaj závislý.

Ďalšie nápady, ako mať život o niečo lepší, vám postupne predstavíme v našom magazíne aj na Facebooku O2. Sledujte nás a nevynechajte ani jeden diel.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tieto aplikácie vám ukážu vaše okolie tak, ako ste ho ešte nevideli

Chcete lepšie spoznať svet okolo vás alebo nájsť reštauráciu, kde sa dobre najete. V rámci ďalšej časti seriálu o 5 % lepší život vám prinášame nápady na šikovné aplikácie, ktoré vám toto spoznávanie môžu uľahčiť.

Rutina nás zaslepuje. Chodíme po tých istých chodníčkoch každý deň a prestávame si všímať zaujímavé veci okolo seba.

Tieto aplikácie sú určené pre zvedavých ľudí, ktorí sa chcú pozrieť na svet okolo seba novým pohľadom. Odporúčame všetky stiahnuť do mobilu a vyraziť do ulíc.

1. Wikitude

Ide o jednu z mnohých aplikácii na rozšírenú realitu, ktorá však vyčnieva tým, že berie informácie priamo z TripAdvisoru.

Zapnete aplikáciu, namierite ju na svoje okolie, akoby ste šli spraviť fotku a v aplikácii sa vám objavia zaujímavé turistické body. Presne takto vidí vaše okolie turista a vie to byť v mnohom zaujímavý pohľad. (zadarmo, Android, iOS)

2. Foursquare

Túto aplikáciu odporúčame všetkým, ktorí radi jedia. Aplikácia vám ukáže, kde sa okolo vás dá dobre najesť a ponúkne zaujímavé tipy od miestnych ľudí aj turistov.

Ak ste v zahraničí stratení, táto aplikácia je nutnosť. Ak ste doma, objavíte aj klenoty, okolo ktorých denne prechádzate a nevšímate si ich. (zadarmo, Android, iOS)

3. Geocaching

Keď minulý rok veľa ľudí začalo pomocou mobilu naháňať Pokémonov, trocha sa zabudlo na podobnú staršiu hru – geocaching.

V aplikácii zistíte koordináty miesta, kde sa nachádza poklad a vašou úlohou je nájsť ho. Popritom navštívite miesta, kam by ste sami nikdy nezašli a pritom sú extrémne zaujímavé. (zadarmo, Android, iOS)

4. Blippar

Túto aplikáciu môžeme nazvať aj Google pre reálny svet. Stačí zamerať kameru na akýkoľvek predmet pred vami, aplikácia ho (väčšinou) rozozná a zobrazí množstvo informácií.

Aplikácia zatiaľ funguje v angličtine. Skúste s ňou napríklad  zájsť do kníhkupectva a zamerajte ju na anglickú knihu. Uvidíte, aké neuveriteľné detaily o nej aplikácia vie. (zadarmo, Android, iOS)

5. Transparent Earth

Predstavte si, že Zem je celá zo skla. Čo by bolo presne pod vami na jej druhej strane? Presne to vám zodpovie táto jednoduchá aplikácia. (zadarmo, iOS)

6. Plane Finder

A keď predchádzajúca aplikácia ukazovala, čo je pod vašimi nohami, táto ukazuje, čo sa deje nad vašou hlavou. Vďaka Plane Finderu namierite kameru na lietadlo, ktoré akurát nad vami prelietava a hneď zistíte odkiaľ a kam smeruje. (platená, Android, iOS)

 

Mať prehľad o svojom okolí znamená žiť o trochu lepšie a plnohodnotnejšie. Ďalšie nápady a drobné „zlepšováky“ vám postupne predstavíme v našom magazíne a na Facebooku O2. Sledujte nás a nevynechajte ani jeden.

Máte zaujímavý tip? Dajte nám vedieť

Máte svoj overený tip na aplikáciu, ktorú radi používate pri spoznávaní svojho okolia?

Napíšte nám na > a váš „zlepšovák“ sa môže objaviť v niektorom z našich ďalších článkov.

Rýchly internet ako pomocník pri spoznávaní okolia

Rýchly internet výborne poslúži nielen pri hraní hier, ale aj pri spoznávaní vášho okolia. Zabezpečte si preto 4G LTE internet od O2, ktorý chytá už viac ako 90 % obyvateľov Slovenska.

Aby ste si mohli najrýchlejší mobilný internet vychutnať naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Osviežte si svoju smart výbavu: vybrali sme najvýhodnejšie zariadenia na prácu, fotenie, športovanie aj každodenné používanie

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac