Cítite sa bez mobilu úplne stratený? Zistite, či ste na ňom závislý

Aj vy patríte k tým ľuďom, ktorí svoj mobil prakticky nepúšťajú z ruky? V ďalšom pokračovaní seriálu O 5 % lepší život vám spolu so Samom Trnkom povieme viac o tom, kedy už možno pri používaní mobilného telefónu hovoriť o závislosti.

Fotíte si jedlo tak dlho až zmení skupenstvo, a ak si svoj mobil zabudnete doma, cítite sa úplne stratený?

Pozrite si naše nové video so Samom Trnkom a zistite, ako ste na tom so závislosťou na mobile. Stupeň vašej závislosti pomôže poodhaliť aj náš test.

Zaujalo vás toto video? Potom určite nevynechajte ani predchádzajúci diel, v ktorom sa dozviete viac o tom, ako si môžete vzdelávaním sa predĺžiť svoj život.

Ďalšie nápady, ako mať život o niečo lepší, napríklad aj vďaka tomu, že presne viete, koľko času trávite s mobilom v ruke, vám postupne predstavíme v našom magazíne aj na Facebooku O2. Sledujte nás a nevynechajte ani jeden diel.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ste závislý na svojom mobile? Otestujte sa

Fotíte si každé svoje jedlo a bez navigácie v telefóne sa už ani nepohnete. Spravte si náš kvíz a zistite, ako na tom naozaj ste.

Z výsledkov jedného výskumu vyplýva, že závislí sú tí ľudia, ktorí počas dňa použijú aplikácie na svojom mobile aspoň 60-krát.

Keďže sa to počíta pomerne ťažko, pripravili sme pre vás kvíz, ktorý túto závislosť 100-percentne odhalí.

V teste odpovedajte vždy pravdivo a vyberte si vždy len jednu odpoveď. Ak chcete použiť ceruzku, prosím, nepíšte po obrazovke:

1. Poznáte dátumy narodenín svojich príbuzných/najlepších kamarátov?  

A. Jasné, mám v mozgu veľkokapacitné úložisko všetkých dátumov.
B. Načo? Veď na to je Facebook.
C. Príbuzných mi hlási mama, kamarátov nemám.

2. Koľkokrát ste si už spravili fotku svojho jedla a zverejnili ju na sociálnych sieťach?

A. Bojím sa, že mi vychladne. Takže nikdy.
B. Dnes?
C. Som breatharián/ka. Žijem len zo vzduchu a ten sa zle fotí.

via GIPHY

3. Bez navigácie v mobile…  

A. … sa nestratím ani vo veľkom neznámom meste.
B. … sa stratím aj po ceste na WC.
C. … sa stratím aj v polovici tejto vety.

4. Ktorá z týchto situácií vám najviac dvihne adrenalín?

A. Bungee jumping z mosta.
B. 3 % batérie na mobile ešte pred obedom.
C. Skok z rozzúreného draka rovno do sopky plnej lávy len s papierovou vreckovkou namiesto padáku.

via GIPHY

5. Bezdomovec vás prosí o pár drobných. Čo spravíte?

A. V rámci svojich možností mu pomôžem.
B. Peniaze mu nedám, ale zase dostane jeden veľký Like. Lebo ten rieši všetko.
C. Tajne ho budem najbližšie dni sledovať a potom prídem s radami, ako môže zvýšiť efektivitu výberu.

6. Najstrašidelnejšie scény vo filme sú tie,…

A. … keď zomiera hlavný hrdina.
B. … keď hlavný hrdina stratí mobilný signál.
C. … ktoré si predstavujem, keď idú záverečné titulky.

via GIPHY

7. Ktorú vec si všimnete po príchode do neznámej miestnosti ako prvú?

A. To, ako je zariadená.
B. To, kde sú zásuvky, aby som vedel/a nabiť mobil.
C. To, kde sú únikové východy, keby ma prepadla tajná služba cudzieho štátu.

Teraz spočítajte, koľkokrát ste označili odpovede s písmenom A, koľkokrát s písmenom B a koľkokrát s písmenom C.

Čo o vás kvíz prezrádza?

Ak máte najviac odpovedí A:

Ste úplne normálni a podľa nás nemáte na svojom mobile žiadnu závislosť. Telefón je pre vás pomocník, s ktorým to netreba preháňať. Načo ste robili tento test, keď ste dopredu vedeli, že váš život je v poriadku? Len sa chcete chváliť, však?

Ak máte najviac odpovedí B:

Máte jasnú závislosť na mobile. Mobil je váš miláčik a už minimálne dvakrát ste rozmýšľali, že si ho vezmete za manžela/manželku, keby to bolo legálne.

Veľa mobilu však škodí a to myslíme na rozdiel od zvyšku tohto testu smrteľne vážne. Odporúčame preto stiahnuť si aplikáciu ako Moment (iOS) alebo QualityTime (Android). Vďaka nim zistíte, koľko času trávite s mobilom, alebo ktorá aplikácia vám „žerie“ najviac času, a tak môžete vidieť svoje zlepšenia pri boji so závislosťou.

Ak máte najviac odpovedí C:

Podozrievame vás, že mobil vôbec nemáte, pretože ho nepotrebujete. Namiesto telefonovania sa dorozumievate telepatiou a žiadne videá a obrázky na sociálnych sieťach nedokážu súperiť s vašou predstavivosťou. Keby ste ale niekedy v budúcom živote potrebovali nejaký mobil, tak ho nájdete v e-shope O2, ok?


Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac