Facebook pri práci nemusí byť prekážka. Môže pomôcť k lepšiemu výkonu

Urobiť si pri práci krátku prestávku, prospieva nielen našej psychike, ale aj pracovnému výkonu. Chcete vedieť viac? Pozrite si tretiu časť seriálu O 5 % lepší život, v ktorej prinášame drobné vylepšenia pre váš spokojnejší život.

Samo Trnka nám už v rámci ďalšieho pokračovania seriálu o drobných „zlepšovákoch“ povie viac o tom, prečo sú drobné poľavenia v práci prínosné.

Zaujalo vás naše nové video? Pozrite si aj predchádzajúcu časť, v ktorej sa dozviete, ako sa upokojiť a zbaviť stresu z práce.

Ďalšie nápady vám postupne predstavíme v našom magazíne aj na Facebooku O2. Sledujte nás a nevynechajte ani jeden diel.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nestíhate si prečítať zaujímavé články? Odložte si ich na neskôr

Aj vy denne narazíte na množstvo zaujímavých článkov, ktoré si ale nestíhate hneď prečítať? V rámci nášho seriálu O 5 % lepší život sme pre vás vybrali dva šikovné spôsoby, ako sa k nim neskôr vrátiť.

Na internete je obrovské množstvo zaujímavých článkov, ale keď na ne natrafíte, málokedy máte aj čas poriadne si ich prečítať.

Samozrejme, všetky si môžete uložiť do záložiek prehliadača a vrátiť sa k nim neskôr, my však ponúkame dve šikovnejšie riešenia.

1. Ukladanie obsahu na Facebooku

Už je to pár mesiacov, čo Facebook predstavil novú funkciu, ktorú nájdete v jeho mobilných aplikáciách aj na webe.

Aby ste si vami vybraný príspevok mohli pozrieť neskôr, postačí kliknúť na šípku vpravo hore a z možností vybrať „Uložiť“ alebo v angličtine „Save link“.

Príspevok potom nájdete na webe v ľavom menu a v prípade aplikácie zase v základnom menu.

Takéto ukladanie obsahu má v porovnaní so záložkami jednu veľkú výhodu – aj keď vy na odkaz zabudnete, Facebook má lepšiu pamäť a bude vám ho pripomínať v rámci nového obsahu.

2. Aplikácia Pocket

Druhou šikovnou pomôckou je aplikácia Pocket, ktorá je pre náročných čitateľov takmer nevyhnutnosť. Okrem toho, že funguje na všetkých predstaviteľných aj nepredstaviteľných platformách, má aj veľmi pokročilé funkcie.

Určite odporúčame stiahnuť si Pocket pre váš počítačový prehliadač. Objaví sa vám v ňom ikona, pomocou ktorej si budete články ukladať.

A článok sa okamžite objaví aj vo vašom mobile.

Pocket zároveň rozpozná váš vkus a poradí vám ďalšie dobré články a videá, ktoré zaujímajú ľudí ako vy.

Aplikácia je prepojená s tisíckami ďalších, vďaka čomu si môžete nechať články priamo posielať do čítačky kníh alebo každý týžden vytvoriť noviny pre svojich známych a automaticky im ich posielať.

Ukladanie zaujímavých informácií nie je jedinou možnosťou, ako mať život o trochu lepší. Ďalšie šikovné nápady postupne uverejníme v našom magazíne aj na Facebooku O2.

Vychutnajte si odložené články naplno

Chcete si odložené články naozaj vychutnať a nebojovať s ich pomalým načítavaním?

Stavte na vysokorýchlostný internet 4G LTE od O2, ktorý predstavuje najrýchlejšie internetové pripojenie na Slovensku.

Aby ste si mohli internet od O2 užiť naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.


Rasťo Chvála bloguje: Darček k osemnástke

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely spomína na svoje šoférske začiatky a ponúka rady začínajúcim šoférom a ich blízkym.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, vo svojom blogu hovorí o svojich začiatkoch za volantom a prináša návod, ako by mal na šoférsku dráhu vstúpiť každý nový držiteľ vodičského preukazu.

Stojím o pol ôsmej ráno na zastávke autobusu a netrpezlivo prestupujem z nohy na nohu. Snáď mi tá „Polomka“ neušla, lebo je to jediný spoj, ktorý v tomto čase ide priamo cez našu obec až do Banskej Bystrice. Skôr než sa objaví legendárny autobus modrá harmonika značky Ikarus, skontrolujem si občiansky preukaz.

Tieto jarné prázdniny mi musí MDŽ klapnúť podľa plánu, pretože práve dnes mám osemnásť a v hlave veľký plán: Okolo deviatej budem v Banskej Bystrici, prebehnem pešo na inšpektorát a ak budem mať šťastie, chytím „Polomku“ cestou späť na Beňuš. Doma zoberiem rodinnú Škodu 100 a pôjdem odviezť veci na horskú chatu, kde máme ísť podvečer ako vedúci s deťmi na výlet.

„Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje.“

Mamina je doma, lebo je učiteľka, a hneď pochopí, prečo potrebujem auto. Akurát ja nechápem, prečo ma brzdí a chce ísť so mnou ako dozor. Naveľa som pristal na kompromis: mať auto hoci s dozorom.

Hore úzkou a ešte miestami zasneženou dolinou to nebola jazda podľa mojich predstáv, aspoň dvakrát mi ušiel zadok auta do mierneho driftu. Decká z nášho malého spoločenstva som v rámci druhej jazdy opatrne vyviezol hore a osemnástku som oslávil bez ujmy.

Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty. Všetko ostatné bolo divoké, rýchle a vášnivé. Napriek čerstvo skončenej autoškole mi síce nechýbala zručnosť, ale aj tak to bola odvaha.

„Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.“

Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje. Ideálny stav je podľa mňa vodičský preukaz v sedemnástke a povinné jazdenie so skúseným šoférom. Efektívne formovať možno jedine mladého šoféra.

Ak ste práve skončili autoškolu, začnite jazdiť v spoločnosti dobrého šoféra. Pred prvou sólo jazdou si premyslite, kam a kadiaľ pôjdete. Jazdite po známych cestách, aby sa všetka vaša pozornosť sústredila na riadenie auta. Jazdite často a pokiaľ to ide v menej exponovaných časoch. Začnite počas dňa a až po nazbieraní skúseností jazdite v noci. Aj na prvé nočné jazdy sú lepšie známe cesty.

Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.

Záznamy z výskumu nehôd ukazujú, že vodiči v krízovej situácii často nedostatočne brzdia alebo nevyužijú možnosti auta na vyhnutie sa kolíziám. Investujte do kurzu bezpečnej jazdy, aby ste si vyskúšali, ako sa auto správa pri krízovom brzdení. Možno sa naučíte, ako sa dá súčasne brzdiť a obísť prekážku.

„Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty.“

K veľkému počtu nehôd by vôbec nemuselo prísť, keby mal vodič správne návyky, ako zvládnuť krízovú situáciu, a keďže nikto učený z neba nespadol, tréning bude dôležitý. Ak nie v škole, aspoň na letisku.

Ak vám ide hlava prasknúť a stále neviete, aký darček svojej ratolesti kúpiť, nezúfajte a investujte do školy bezpečnej jazdy, kondičnej jazdy alebo si aspoň sadnite na sedadlo spolujazdca, ako to vtedy prezieravo urobila moja mama.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy:

Jazdite zodpovedne, osvojte si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac