6 hier, vďaka ktorým sa upokojíte a zbavíte stresu z práce

Aj hry môžu pomôcť zbaviť sa stresu počas vysokého pracovného nasadenia. V rámci druhej časti seriálu O 5 % lepší život vám prinášame šesticu, s ktorou sa vám to zaručené podarí.

Jednou z ciest, ako sa upokojiť, je meditácia. Ak sa na ňu ale necítite, ponúkame vám výber hier, ktoré vás príjemne upokoja a zároveň trocha precvičia váš mozog.

1. Infinity Loop

(zadarmo, iOS, Android)

Ak ste niekedy skúsili antistresové omaľovánky, toto je hra pre vás. Nič nemusíte maľovať, vašou úlohou je však vyskladať pekné nekonečné obrázky.

2. Viridi

(zadarmo, iOS, Android)

Áno, odporúčame vám v mobile pestovať kaktusy. Áno, je to menej napínavá verzia Tamagoči. Áno, väčšinou sa v tejto hre nič nedeje a kaktusy rastú rovnako pomaly ako v skutočnosti.

A napriek tomu je to fascinujúca hra, ku ktorej sa budete často vracať, pretože z vašej malej záhradky ide príjemný pokoj.

3. Auralux

(zadarmo, iOS, Android)

Strategické hry si skôr spájame s akciou a napätím ako upokojením. Auralux (aj jej výborné pokračovanie) je výnimkou. Vaša modrá planéta sa rozrastá a pomaly ňou útočíte na svoje okolie. Hra má jednoduché pravidlá, vďaka ktorým o sebe rýchlo zistíte, že máločo vám viac spríjemní deň ako ovládnutie vesmíru.

4. Monument Valley

(platená, iOS, Android, Windows Phone)

Logická hra s krásnou grafikou a kultovým statusom. V seriáli House of Card je jej hráčom aj americký prezident a je ňou očarený natoľko, že  do svojho tímu najme človeka, ktorý by do nej písal texty.

Ak ste nikdy nezaplatili za jedinú hru na mobil, táto by mala byť prvá.

5. Splice

(platená, iOS, Android)

Zahrajte sa na vedca a snažte sa pochopiť, ako funguje všetko okolo nás. Pred sebou máte mikrosvet a vašou úlohou je usporiadať bunky do želaného vzorca. Hra vás núti experimentovať a byť zvedavý, preto vám nestačí len racionálne myslenie, ale aj trpezlivosť.

6. Samorost 3

(platená, iOS, Android)

Nikto nevie vytvoriť také pekné fiktívne svety ako české herné štúdio Amanita Design. Hrali ste už niekedy Machinarium? Alebo ste už videli film Kuky se vrací? Aj to je ich práca. Hra Samorost je už tretím pokračovaním kultovej série.

Ich hry vôbec nie sú lacné, ale za ten očarujúci zážitok určite stoja.

Zbaviť sa stresu hrami nie je jediná možnosť, ako mať život o trochu lepší. Ďalšie nápady vám postupne predstavíme v našom magazíne aj na Facebooku O2.

Aby vašu hru neprerušilo slabé pripojenie

Poznáte ten nepríjemný pocit, keď vám hru neustále prerušuje točiace sa koliesko upozorňujúce na slabé pripojenie?

S najrýchlejším mobilným internetovým pripojením na Slovensku 4G LTE od O2 naň môžete nadobro zabudnúť.

Aby ste si mohli vysokorýchlostný internet od O2 užiť naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Samota, spomienky, ale aj 65 rokov lásky. Tieto fotky vás určite chytia za srdce

Obec Dražovce dostala k 900. výročiu krásny symbolický dar. Fotografie tých, ktorí s ňou prežili celý život.

Janka Martišková vytvorila pre obec Dražovce sériu fotografií jej najstarších obyvateľov. Prepracovávala sa postupne od nedôverčivosti k rozlúčkam s pusou na čele.

Životné príbehy, spomienky, osamelosť, staroba, ale aj úsmevy či požehnania. Zachytila ľudí v ich vlastnom prostredí, ich krehkosť a zároveň silu, s ktorou dopĺňajú príbeh jednej malej slovenskej dediny.

Pod umeleckým menom Jana mARTish nájdete práce fotografky s láskou k analógovým fotografiám, ktoré zachytávajú všedné denné okamihy, bežný život a detaily okolo nás.


Lifetech: Čo je nové