Potrebujete sa sústrediť? Skúste nahradiť hudbu šumami

V seriáli O 5 % lepší život postupne predstavujeme šikovné nápady, ktoré môžu váš život zmeniť k lepšiemu. Tento raz vám prezradíme, ako môžu šumy a ruchy zlepšiť koncentráciu a produktivitu pri práci.

S hudbou pri práci je to zložité. Podľa výskumov hudba zvyšuje produktivitu v prípade, ak potrebujete robiť na opakujúcich sa alebo nudných úlohách. Hudba vám v takomto prípade zlepší náladu a práca potom hneď ide lepšie.

Pri kreatívnej práci a učení však hudba veľmi nepomáha, skôr naopak, a to hlavne v prípade, ak obsahuje aj text a teda namáha tie isté centrá, ktoré potrebujete na zvládnutie úlohy.

Kde nájdete dobré ruchy?

Niekedy však človek pracuje alebo sa učí v rušnom prostredí. V takomto prípade vám odporúčame, aby ste namiesto hudby vyskúšali počúvať skôr ruchy prírody alebo šumy. Tie zablokujú zvuk okolia a pritom samy nerušia, takže vám pomôžu vytvoriť lepšie podmienky pre prácu.

Preto sme pre vás pripravili sumár aplikácií, webových stránok aj konkrétnych playlistov, ktoré vám pomôžu zlepšiť koncentráciu.

Noisli

Výhodou Noisli je to, že funguje nielen ako aplikácia pre iOSAndroid (obe spoplatnené), ale aj ako bezplatná webová stránka.

 

Nemusíte teda nič sťahovať, stačí ísť na stránku a zo širokej ponuky zvukov si zapnúť tie, ktoré sa vám páčia. Web vám zároveň aj poradí, ktoré zvuky počúvať pri práci, a ktoré v prípade, ak chcete relaxovať.

White Noise

Ďalšou populárnou aplikáciou je White Noise, ktorá má okrem mobilných aplikácií aj možnosti pre Windows alebo prehliadač Chrome.

Aplikácie pre iOS aj Android sú dostupné aj v neplatených verziách.

Spotify a Apple Music

Ak používate služby ako Spotify alebo Apple Music, nemusíte si sťahovať žiadnu špeciálnu aplikáciu.

Obe služby ponúkajú množstvo playlistov so zvukmi prírody alebo s ruchmi, ktoré sú vytvorené špeciálne na to, aby vám pomohli sústrediť sa. Medzi naše obľúbené patrí napríklad tento:

Skúsiť však môžete napríklad aj playlist Ambient Nature alebo Nature Sounds Radio.

Youtube

A v mnohých situáciách je najjednoduchšie ísť na Youtube a pustiť si napríklad takéto 3-hodinové video.

Nie je to síce rovnako relaxačný zážitok, ako ísť do prírody, ale keď ste zatvorený v kancelárii a potrebujete dokončiť prácu, toto je najmenej náročný spôsob, ako k sebe prírodu dostať.

Vedieť si pomôcť šikovnými appkami, ktoré vám navodia atmosféru absolútnej koncentrácie či príjemného oddychu, znamená žiť o trochu lepšie a plnohodnotnejšie. Ďalšie nápady a drobné „zlepšováky“ vám postupne predstavíme v našom magazíne a na Facebooku O2. Sledujte nás a nevynechajte ani jeden.

Máte zaujímavý tip? Dajte nám vedieť

Máte svoj overený tip na aplikáciu, ktorú radi používate, ak sa chcete sústrediť?

Napíšte nám na a váš „zlepšovák“ sa môže objaviť v niektorom z našich ďalších článkov.

Rýchly internet ako pomocník pri počúvaní správnych šumov

Rýchly internet výborne poslúži aj v prípade, ak chcete hudbu nahradiť šumami. Zabezpečte si preto 4G LTE internet od O2, ktorý chytá už viac ako 90 % obyvateľov Slovenska.

Aby ste si mohli najrýchlejší mobilný internet vychutnať naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Chcete byť pri práci produktívnejší? Počúvajte správnu hudbu

V ďalšej časti seriálu O 5 % lepší život, v ktorom vám postupne predstavujeme drobné životné „zlepšovaký“, sme sa rozhodli pozrieť na to, ako hudba ovplyvňuje pracovný výkon a akú hudbu počúvať, ak chcete zlepšiť svoju produktivitu.

Vybrať hudbu, pri ktorej sa vám bude dobre sústrediť, a ktorá prispeje k zvýšeniu produktivity pritom nie je jednoduché.

Chcete vedieť viac? Pozrite si naše nové video, v ktorom vám viac o výbere vhodnej hudby alebo skôr vhodných šumov prezradí Samo Trnka.

Zaujalo vás naše video? Potom určite nevynechajte ani náš predchádzajúci diel, v ktorom sa dozviete viac o tom, ako môžete zlepšiť svoju pozornosť.

Ďalšie nápady, ako mať život o niečo lepší, vám postupne predstavíme v našom magazíne aj na Facebooku O2. Sledujte nás a nevynechajte ani jeden diel.

 


Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac