7 priekopníčok slovenského marketingu

Stoja na čele tímov či celých agentúr a udávajú trendy v digitálnom marketingu na Slovensku. Toto je 7 úspešných žien, ktoré sa oplatí sledovať.

Na prestížnych pozíciách v slovenskej marketingovej branži ľahko nájdete talentované ženy, ktoré už roky vedú tímy kreatívcov a od ktorých sa každý podnikateľ či marketér môže mnohému priučiť. Pozreli sme sa na to, ktoré mená by ste určite mali poznať a ktoré slovenské marketérky sa oplatí sledovať.

Maru Mitlíková

Maru Mitlíková je výkonnou riaditeľkou agentúry Triad Advertising. Začínala ako account executive a na vrcholovú pozíciu vo firme sa vypracovala už po troch rokoch od nástupu do agentúry. Je tiež členkou Ar­bit­ráž­nej ko­mi­sie Rady pre re­klamu a spo­lu­pra­cuje s Aso­ciá­ciou di­gi­tál­nych mar­ke­tin­go­vých agen­túr (ADMA).

Blažena Sedrovičová

Blažena Sedrovičová má s marketingom a komunikáciou dlhoročné skúsenosti. Začínala v projekte Košice, Európske hlavné mesto kultúry 2013 a neskôr bola zamestnaná v agentúrach ako Neopublic Porter Novelli či SKPR Strategies a preskákala si aj freelancingom. Od roku 2016 pracovala ako managing director v agentúre PS:Digital a dnes by ste ju našli doma na materskej dovolenke.

Júlia Michaleková

Júlia Michaleková je najznámejšia z jej osemročného pôsobenia v známej slovenskej online marketingovej agentúre Visibility. V nej sa postupne vypracovala až na pozíciu managing director, v ktorej pôsobila tri roky. Nedávno sa rozhodla agentúru opustiť a prejsť na klientskú stranu, pričom vedie online marketingový tím Tatra Banky. Zároveň je konateľkou vo firme DASE, ktorá sa zameriava na pokročilú dátovú analytiku.

Ivana Pacoňová

Ivana Pacoňová začala svoju kariéru ako copywriterka v digitálnej agentúre Core4 a za pomerne krátky čas sa vypracovala na pozíciu jej kreatívnej riaditeľky. Na konte má niekoľko Klincov, Zlatých Peciek, kampaní mesiaca podľa medialne.sk či najnovších ocenení Digital Pie.

Judita Horváth

Judita Horváth má za sebou už dlhú cestu slovenským digitálnym marketingom. Venovala sa niekoľkým oblastiam od dizajnu po SEO a má skúsenosti s riadením ľudí aj projektov. Prešla si slovenskou agentúrou Zaraguza a už viac ako dva roky šéfuje slovenskej pobočke medzinárodnej marketingovej agentúry MUW Sa­at­chi & Sa­at­chi. Tam začínala ako vedúca digitálneho oddelenia a za uplynulé roky aj vďaka jej talentu a pracovitosti je dnes firma na popredných priečkach v rebríčku slovenských agentúr.

Veronika Pizano

Veronika Pizano vyštudovala marketing a pôsobila ako riaditeľka v IAB Slovakia, marketingová manažérka v Piano media a od roku 2016 má vo vydavateľstve W Press na starosti promo aktivity časopisu .týždeň. V jej životopise by ste našli aj akademické aktivity v podobe doktorátu v odbore marketingová komunikácia či prednášania marketingu na UCM v Trnave. Bola súčasťou tímov UniCamp, Startup Weekend Bratislava, TEDxBratislava a Mono.sk.

Mária Sztarovics

Mária Sztarovics dokázala vybudovať B2B marketingovú agentúru Wings4U v časoch krízy a popri materskej dovolenke. Firma má tri dcérske spoločnosti – v USA, Singapure a Českej republike a klientov v 94 krajinách sveta. Medzi klientmi Wings4U by ste našli aj také spoločnosti ako Microsoft, Oracle či Twitter.

Hľadáte ešte viac inšpirácie? Pozrite si aj 7 mužov, ktorí hýbu slovenskou reklamou a ktorých sa oplatí sledovať.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

12 tipov na filmové maratóny, ktoré vás určite budú baviť

Chcete zažiť s rodinou alebo priateľmi príjemné chvíle? Zorganizujte si spoločný filmový maratón.

Vybrali sme pre vás snímky na pokračovanie a ucelené série, ktoré určite nebudú zlá voľba. Filmy sme vyberali tak, aby v nich bolo dostatok napätia aj akcie a vás počas sledovania rýchlo nepremohol spánok.

Sledujte magazín Sóda aj na Instagrame.

Harry Potter

Azda najpopulárnejší filmový maratón, aký si môžete spraviť. Príbeh o Harrym Potterovi (Daniel Radcliffe), chlapcovi z kúzelníckeho sveta, ktorý sa dozvedá pravdu o tom, kto v skutočnosti je a postupne začne bojovať proti temným silám.

Nezabudnuteľné 8-dielne filmové spracovanie nám odkrýva jedinečný svet kúziel a čarovných stvorení:

Harry Potter a Kameň mudrcov (2001)
Harry Potter a Tajomná komnata (2002)
Harry Potter a Väzeň z Azkabanu (2004)
Harry Potter a Ohnivá čaša (2005)
Harry Potter a Fénixov rád (2007)
Harry Potter a Polovičný princ (2009)
Harry Potter a Dary smrti 1 (2010)
Harry Potter a Dary smrti 2 (2011)

Počas sledovania Harryho Pottera zažije smiech, radosť, smútok, ale aj strach. V každom príbehu sa Harry a jeho priatelia musia vysporiadať s neľahkými prekážkami, ktoré ich nakoniec zavedú k ich najväčšiemu nepriateľovi, čarodejníkovi Voldemortovi.

Pán Prsteňov

Keď sa veľkolepé knižné dielo J. R. R. Tolkiena dočkalo svojho filmového spracovania, diváci doslova šaleli. Za krátky čas sa tak Pán Prsteňov stal celosvetovo mimoriadne populárnym fantasy príbehom.

Počiatočnú sériu Pána Prsteňov tvorí trojica filmov:

Pán Prsteňov a Spoločenstvo prsteňa (2001)
Pán Prsteňov a Dve veže (2002)
Pán Prsteňov a Návrat kráľa (2003)

Divákom prináša dobrodružstvo hobita Froda (Elijah Wood), ktorému jedného dňa zveria do rúk magický prsteň a jednu naozaj nebezpečnú úlohu. Prsteň totiž musí odniesť tam, kde ho ukuli. Jedine tam môže byť aj zničený. Froda na jeho ceste sprevádzajú traja hobití priatelia, čarodejník a zástupcovia ostatných rodov – elf, trpaslík a dvaja ľudia.

Tento prekrásne spracovaný príbeh nadchol ľudí po celom svete a niektorí  z nich sa dokonca učia elfštinu, reč vytvorenú špeciálne pre tento príbeh.

Hobit

Niekoľko rokov od uvedenia trilógie Pán Prsteňov sa filmové štúdio rozhodlo na plátne oživiť aj začiatok celého príbehu s názvom Hobit. Dej sa odohráva približne 60 rokov pred tým, než sa magický prsteň dostal k Frodovi. Hobit je príbehom jeho strýka Bilba (Martin Freeman), ktorý síce žije pokojný a pohodlný život vo svojom domčeku, no vo svojom vnútri cíti, že mu niečo chýba.

Všetko sa radikálne zmení v deň, keď mu na dvere zaklope čarodejník Gandalf (Ian McKellen), ktorý ho prehovorí na dobrodružnú cestu.

V rámci filmového večera si môžete vychutnať celú trilógiu:

Hobit a Neočakávaná cesta (2012)
Hobit a Smaugova pustatina (2013)
Hobit a Bitka piatich armád (2014)

Cieľom ich spoločnej cesty je pomôcť trpaslíkom získať ich dávno stratený domov, ktorý ovládol obávaný drak Smaug.

Filmy od Marvel Cinematic Universe

Ak sa rozhodnete pre maratón filmov od Marvel Cinematic Universe, bude to chcieť  nielen trochu času, ale aj najmä správnu postupnosť sledovania. Filmy totiž môžete sledovať podľa toho, kedy jednotlivé časti vyšli, no v prípade filmového maratónu sa odporúča sledovať ich chronologicky, teda podľa postupnosti deja.

Filmy preto sledujte v nasledujúcom poradí:

Kapitán Amerika: Prvý Avenger
Iron Man
Iron Man 2
Neuveriteľný Hulk
Thor
Avengers: Pomstitelia
Iron Man 3
Thor: Temný svet
Kapitán Amerika: Zimný Vojak
Strážcovia Galaxie
Strážcovia Galaxie Vol. 2
Avengers: Vek Ultrona
Ant-Man
Kapitán Amerika: Občianska vojna
Doctor Strange
Thor: Ragnarok
Spider-Man: Návrat domov
Black Panther
Ant-Man a Wasp
Avengers: Nekonečná vojna

Na filmovom plátne pred vami ožijú tí najslávnejší komixoví superhrdinovia Marvelu, akými sú napríklad Iron Man, Thor, Hulk či Kapitán Amerika. Všetci krok za krokom spájajú svoje sily v boji proti spoločným nepriateľom.

Piráti z Karibiku

Hlavným hrdinom pirátskych príbehov z Karibiku je kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp). Aj keď sa snaží tváriť ako pravý neľútostný pirát, ak ide o život jeho posádky, vždy sa v ňom ozve jeho dobrá stránka. Hoci mu málokto z jeho priateľov, ale aj nepriateľov rozumie, no on si vždy nájde cestu, ako prekonať všetky prekážky.

V rámci filmového maratónu si môžete pozrieť päť snímok:

Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly (2003)
Piráti z Karibiku: Truhlica mŕtveho muža (2006)
Piráti z Karibiku: Na konci sveta (2007)
Piráti z Karibiku: V neznámych vodách (2011)
Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Každý príbeh Pirátov z Karibiku predstavuje novú plavbu a boj v neľútostných vodách. Nielen o poklad, ale aj o to, čo je pre piráta najdôležitejšie – jeho pirátsku loď.

James Bond (s Danielom Craigom)

Ak zistia jeho pravú totožnosť, bude mať veľký problém. Filmy o Jamesovi Bondovi, ktoré sú plné akcie a napätia, nás sprevádzajú už od roku 1962. Zásluhu na tom má aj knižné spracovanie od spisovateľa Iana Fleminga. Agent 007 sa nám postupne na filmovom plátne predstavil v podaní viacerých hercov, v posledných rokoch však jeho rolu obsadil Daniel Craig.

Ten má na konte už štyri filmy:

Casino Royale (2006)
Quantum of Solace (2008)
Skyfall (2012)
James Bond: Spectre (2015)

V roku 2019 sa očakáva ďalšie spracovanie s názvom Bond 25, v ktorom si slávneho agenta opäť zahrá Daniel Craig.

Hviezdne vojny

Hviezdne vojny predstavujú príbeh o sile a rovnováhe, ktorá má byť nastolená v galaxii. Toto filmové dielo by sme pokojne mohli nazvať viacnásobnou trilógiou.

Hviezdne vojny: Epizóda IV – Nová nádej (1977)
Hviezdne vojny: Epizóda V – Impérium vracia úder (1980)
Hviezdne vojny: Epizóda VI – Návrat Jediho (1983)

Hviezdne vojny: Epizóda I – Skrytá hrozba (1999)
Hviezdne vojny: Epizóda II – Klonovaní útočia (2002)
Hviezdne vojny: Epizóda III – Pomsta Sithov (2005)

Hviezdne vojny rozprávajú príbeh mladého Luka Skywalkera (Mark Hamill). Ten postupne spoznáva svoj osud, ale aj nešťastný život svojho otca, ktorý neskôr umiera. V roku 2015 filmové štúdio prinieslo začiatok ďalšej (poslednej?) trilógie, ktorá sa v rámci deja odohráva 30 rokov po Epizóde VI – Návrat Jediho.

Hviezdne vojny: Epizóda VII – Sila sa prebúdza (2015)
Hviezdne vojny: Epizóda VIII – Poslední Jediovia (2017)

V roku 2019 by do kín mala prísť posledná časť tejto trilógie, zatiaľ s bližšie neurčeným názvom Epizódy IX.

Jurský park, Jurský svet

Príroda vs. ľudia? Áno, deje sa to každý deň. Spočiatku pekný úmysel sa ale neskôr zmení na veľké nebezpečenstvo.

Režisér Steven Spielberg na filmovom plátne oživil pradávne tvory a vytvoril unikátny svet:

Jurský park (1993)
Stratený svet: Jurský park (1997)
Jurský park 3 (2001)
Jurský svet (2015)
Jurský svet: Zánik ríše (2018)

Všetko sa začína vo výskumnom laboratóriu, kde sa rozhodli dať životu dinosaurov druhú šancu. Funguje to však len do momentu, kým sa dinosaury nedostanú zo svojho teritória. V tom momente sa začína boj o holý život. Ak ste fanúšikom týchto príbehov, určite sa môžete tešiť na budúci rok, do kín by totiž malo prísť ďalšie pokračovanie.

Indiana Jones

Ak ide o dávny poklad, najslávnejší filmový archeológ Dr. Henry Jones nikdy neodolá žiadnej výzve. Nie raz bol jeho život na vážkach, nie raz stál pred náročnou prekážkou, no vďaka svojmu inštinktu si so všetkým vždy poradí. Do jeho úlohy bol obsadený hollywoodský herec Harrison Ford.

Slávneho archeológa si zahral už v štyroch filmoch:

Dobyvatelia stratenej archy (1981)
Indiana Jones a Chrám skazy (1984)
Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989)
Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky (2008)

Aj za príbehmi obľúbeného archeológa stojí režisér Steven Spielberg, ktorý potvrdil, že v roku 2021 môžeme očakávať posledný film s Harrisonom Fordom.

Resident Evil

Keď nákaza v podobe nebezpečného vírusu napadne celé ľudstvo, začína sa boj o život s chodiacimi zombie monštrami. V hlavnej úlohe Elis môžeme vidieť energickú Millu Jovovich,  ktorá si svoju rolu naplno užíva. Resident Evil je najznámejší filmový celok o zombie vôbec, ktorý sa úspešne preniesol aj do sveta hier.

Doteraz bolo nakrútených šesť  filmov v hlavnej úlohe s Millou Jovovich:

Resident Evil (2002)
Resident Evil: Apokalypsa (2004)
Resident Evil: Zánik (2007)
Resident Evil: Afterlife (2010)
Resident Evil: Odveta (2012)
Resident Evil: Posledná kapitola (2016)

Jednotlivé časti Resident Evil na seba dejovo nadväzujú, pričom Elis sa v nich snaží spoznať svoju minulosť a skoncovať s nebezpečným vírusom.

Mission Impossible

Neustále zmeny totožnosti, maskovanie a veľa akcie sprevádzajú všetky snímky Mission Impossible. Režisér prvého dielu Brian De Palma spravil naozaj dobré rozhodnutie, keď do hlavnej úlohy obsadil Toma Cruisa.

Ten stvárnil agenta Ethana Hunta vo všetkých šiestich dieloch:

Mission Impossible (1996)
Mission Impossible 2 (2000)
Mission Impossible 3 (2006)
Mission Impossible: Ghost Protocol (2011)
Mission Impossible: Národ Grázlov (2015)
Mission Impossible: Fallout (2018)

Zaujímavosťou je, že Tom Cruise pri niektorých nebezpečných scénach odmieta dabléra a s filmami sa spája aj jeden z najslávnejších soundtrackov všetkých čias.

Winnetou

Príbehy o Winnetouovi a Old Shatterhandovi boli hitom detstva, či už našich rodičov, alebo starých rodičov. Podkladom pre ich filmové spracovanie sa stali knihy spisovateľa Karla Maya. V 60. rokoch spôsobili tieto filmy doslova mániu, ktorú dnes možno prirovnať k tej, ktorú priniesol Harry Potter. Čaro filmov o Winnetouovi (Pierre Brice) a Old Shatterhandovi (Lex Barker) dodnes pretrváva a dodnes ich pravidelne vysielajú aj televízie.

Základom príbehu o náčelníkovi Apačov sú tri filmy:

Winnetou (1963)
Winnetou: Červený gentleman (1964)
Winnetou: Posledný výstrel (1965)

Životy Winnetoua a Old Shatterhanda sa však rozvíjajú aj v ďalších príbehoch.

Poklad na Striebornom jazere (1962)
Medzi supmi (1964)
Old Shatterhand (1964)
Petrolejový princ (1965)
Old Surehand (1965)
Old Firehand (1966)
Winnetou a Miešanka Apači (1966)
Winnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti (1968)

Pozrite si dobrý film, nech ste kdekoľvek

Máte chuť pozrieť si niektorý film? Nainštalujte si aplikáciu O2 TV v mobile a vychutnajte si filmy, seriály a program viac ako 30 televíznych kanálov priamo vo svojom smartfóne.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac