Veselé potlačené tričká z domácej produkcie, o ktorých by ste mali vedieť

27. 5. 2016; Autor: Sóda, Foto: Koláčová

Tričko je pre človeka niečo ako obal pre vinylovú platňu. Aj keď nás nemusí chrániť pred prachom a škrabancami, ponúka obrovský priestor na stvárnenie nápadov od výmyslu sveta, ktoré odrážajú náš charakter alebo o nás jednoducho niečo povedia.

Ak radi komunikujete so svetom obrazmi na tričkách, tento výber slovenských značiek sa vám bude určite páčiť.

Made in ČSSR

Dvaja nadšenci československého dizajnu vyrábajú tričká, na ktorých môžete hrdo nosiť svoje spomienky na legendárnu stavebnicu Merkúr alebo fén EM 521 od dizajnéra Stanislava Lachmana.

Mešuge

Pre všetkých, ktorí sa neberú príliš vážne. Mešuge vymýšľajú veselé tričká vyšperkované dobrým nápadom, ktoré zdobia hrude a vylepšujú náladu.

Torteelas

Torteelas vymýšľajú originálne ilustrácie, ktoré si všimol aj Threadless, najväčší distribútor dizajnových tričiek s príbehom.

San Pedro

San Pedro je názov halucinogénneho kaktusu, ale aj značka pekných dizajnérskych tričiek a plagátov.

Typiš Slovakiš

Typiš Slovakiš je jedna zo značiek, ktoré sa dnes inšpirujú ľudovou tematikou. Na ich tričkách nájdete tradičnú výšivku z rôznych regiónov Slovenska.

Popular

Značka, ktorá je stálicou nielen na slovenskej scéne, ale aj v Čechách – funguje už 13 rokov. Pre všetkých, ktorí majú radi kvalitné tričká, zaujímavé detaily, farby, tvary a nadhľad.

Lemur

Svietiace tričká pre ľudí, ktorí sa neboja zasvietiť v džungli, v tme alebo v dave.

Koláčová

Za značkou vtipných tričiek pre deti aj dospelých Koláčová je herečka Kristína Farkašová. Vo svojich autorských kolekciách spája svoju závislosť na pásikoch, lásku k práci s textom a vrodený sarkazmus.

Artube

Tričká, ktorých kúpou prispejete aj na vybrané dobročinné projekty, stojí za to podporiť. Navyše, každé je balené v štýlovej tube z recyklovateľného papiera.

Red dog

Legendárne tričko od Red dog spolu s odznakom a samolepkou nájdete na portáli sashe.sk.

Kompot

Značka Kompot prináša širokú ponukú “trvanlivých” tričiek, ktoré vznikli v spolupráci so slovenskými ilustrátormi a grafikmi. Zároveň je to aj obchod, v ktorom nájdete pokope viac značiek, ktoré originálne tričká vyrábajú. A dostanete ich zabalené, ako inak, v nádobe na zaváraniny.

Pískacie tričká

Ručne šité námornícke tričká s pískacím motívom, ktorým môžete prekvapiť okolostojacich v dave. Mimoriadne obľúbené nielen u detí.

Cocopinda

Svieže tričká v limitovaných edíciách, ktoré prinesú do ulíc autorské ilustrácie a grafiky od mladých umelcov.

Planéta 220

Pod touto značkou nájdete tričká s návrhmi od mladej dizajnérky Mišky Chmeličkovej. Oblečte si motív reštaurácie UFO na Moste SNP a ukážte, že máte Bratislavu radi.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

Pri týchto IKEA trikoch si poviete: Prečo mi to nenapadlo skôr?

Zábava nekončí poskladaním nábytku. Práve naopak, s trochou fantázie sa dá povýšiť na dizajnérsky kúsok.

čítaj viac