Smartfón vám uľahčí cestovanie. Pozrite sa ako

29. 7. 2016; Autor: Ivan Štubniak, O2 Guru

Kedysi sme si hovorili, že na cestovanie potrebujeme len tri veci – pár kvalitných topánok, teplé oblečenie a karimatku. To ale platilo pred desiatimi rokmi a čo-to sa odvtedy zmenilo. Najmä – pribudli smartfóny.

Dnes sa určite oplatí zobrať so sebou smartfón. Nielenže sa postará o spojenie so svetom, ale dokáže omnoho viac. Stačí, ak do neho nainštalujete niektorú z aplikácií zameraných na cestovanie, a stane sa z neho sprievodca, hoteliér alebo cestovateľský denník.

Čo všetko môže taký smartfón pre cestovateľa urobiť?

Poradí vám, kam sa pozrieť

Mávate niekedy pocit, že by ste si vyšli na výlet, no neviete kam? Skúste jednu z aplikácií Trip Advisor alebo Vypadni.sk.

Trip Advisor je aplikácia zameraná nielen na cestovatelské tipy, ale aj na rezerváciu hotelov, či odporúčanie dobrých reštaurácií.

Dostupná je bezplatne pre iOS ako aj Android.

Ide o zahraničnú aplikáciu, preto je jej databáza trochu chudobnejšia na zaujímavé miesta na Slovensku.

Ak sa vám za hranice nechce, „vypadnite“ niekam na Slovensku. Aplikácia Vypadni.sk je obrovská databáza zaujímavých miest vo vašom okolí. Dostupná na dosah ruky pre iOS  ako aj Android .

Na zaklade vašej GPS polohy nájde toľko miest, že nebudete veriť, že toto všetko máte „za rohom“.

Naplánuje vám trasu a bude vás sprevádzať

Vieme kam a riešenie od Sygicu vám povie, čo sa oplatí vidieť, koľko času na to budete potrebovať a ako sa tam dostať.

Sygic Travel nájdete bezplatne v Appstore a aj v Google play. Jednoducho si zvolíte miesto, ktoré chcete spoznať a Sygic vám ponúkne niekoľko výletov, z ktorých si len vyberiete ten, ktorý vám bude vyhovovať.

Okrem iného vám zobrazí mapu metra, či počasie v danej lokalite.

Ak vás nebaví nosiť so sebou štyri mapy a päť knižiek sprievodcov k mestám, stiahnite si aplikáciu Guides by Lonely Planet pre iOS alebo Android. Vyhľadávanie kľúčového slova vždy bude kratšie ako listovanie a zostane vám viac času na užívanie si prostredia.

Ubytuje vás

Ako najlepšie spoznáte nové miesta? Spýtate sa predsa „domorodcu“. Vďaka sociálnej sieti Couchsurfing ušetríte na ubytovaní a spoznáte zaujímavých ľudí. Myšlienkou Couchsurfingu je poskytovanie ubytovania cestovateľom, prípadne ubytovanie sa u lokálnych obyvateľov.

Zdarma. „Platbou“ sú skúsenosti a zážitky cestovateľa a znalosti hostiteľa o meste, v ktorom ste sa ubytovali. S Couchsurfingom mám osobné, a zatiaľ len pozitívne skúsenosti. Z recenzií v profile sa dozviete niečo viac o vašom hostiteľovi alebo hosťovi.

Recenzie zanechávajú iní couchsurferi na základe osobného stretnutia. Couchsurfing aplikáciu nájdete v Appstore, ako aj v Google Play.

Ak sa chcete ubytovať lacnejšie a ako doma, tak to skúste „doma“ u niekoho iného. Airbnb je aplikácia, ktorá vám vyhľadá izby alebo celé byty či domy na krátkodobý prenájom. Lacnejšie ako hotel a cítite sa ako doma, len u niekoho iného. Airbnb si stiahnete z Google Play alebo Appstore.

Zozdieľa vaše zážitky s priateľmi…

Instagram, Facebook, prípadne Snapchat pozná asi každy. Avšak zdieľať zážitky z výletov môžete aj cez novú sociálnu sieť, ktorou je Yonder. Táto sociálna sieť slúži na zdieľanie dobrodružstva s užívateľmi okolo sveta.

Rovnako ju môžete použiť na objavenie jedinečných miest v neznámej krajine. Táto aplikácia si zaslúži svoje miesto vo vašom iPhone, alebo Androide.

Zapamätá si, kde ste už boli

S aplikáciou Been nezabudnete, ktoré krajiny ste už navštívili. Ak ste vášnivým cestovateľom či cestovateľkou, môžete porovnávať s priateľmi, koľko percent sveta či kontinentu ste už navštívili, a kto je spomedzi vás najväčším dobrodruhom.

Dostupná je v Appstore, ako aj v Google play.

Smartfón vám cestovanie teda minimálne spríjemní, ale môže vám ho aj uľahčiť, dajte mu teda šancu pri vašom najbližšom výlete, a uvidíte, že vás nesklame.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

Ako zabiť 5 minút čakania? Tieto hry to účinne zvládnu

Ak ste už prečítali všetky články na Facebooku a prezreli všetky fotky na Instagrame, máme pre vás 5+1 bezplatných hier pre Android na skrátenie dlhej chvíle.

čítaj viac