Potrebujete pri podnikaní spoľahlivý smartfón? Týchto 5 vlastností nového Samsungu Galaxy S20 oceníte

Práca na novej vlajkovej lodi Samsungu je pohodlná, plynulá a bezpečná.

Základné pracovné povinnosti dnes zvládne takmer každý smartfón. Spoľahlivý pracovný nástroj by však nemal byť len cnosť z núdze – mal by vášmu pracovnému nasadeniu pomáhať a urýchľovať ho. Pri používaní nového Samsungu Galaxy S20 budete mať vďaka týmto piatim vlastnostiam radosť aj z každodenných pracovných povinností.

Využite technológie na maximum! Vyberte si zariadenia a aplikácie, ktoré vám aj podnikanie z domu výrazne uľahčia. Chcem vedieť viac

1. Pohodlný používateľský zážitok

Kombinácia kovu a skla robí zo Samsungu Galaxy S20 ideálneho spoločníka na intenzívne používanie. Smartfón je síce oproti ostatným modelom série Galaxy S20 o niečo menší, no vďaka tomu je ľahší, výborne padne do ruky a bez problémovo sa ovláda aj jednou rukou. Ocenia to najmä podnikatelia, ktorí stále preferujú mať po ruke skôr telefón, ako zmenšený tablet.


A aj keď vzhľad nemusí byť pre vás pri smartfóne najzásadnejší parameter, určite oceníte, ak má nástroj, ktorý používate niekoľko hodín denne, elegantný dizajn a pohodlne sa s ním narába.

2. Perfektný displej na čítanie a scrollovanie

Dobrý pracovný smartfón by mal vedieť plniť čo najviac kancelárskych funkcií. Ak potrebujete pri práci veľa čítať a scrollovať, prípadne si prezerať a upravovať dokumenty, Samsung Galaxy S20 vás poteší.

6,2-palcový dynamický AMOLED displej ponúka vylepšenú 120 Hz frekvenciu obnovovania, čo je dvakrát viac ako dnešný štandard. Znamená to, že scrollovanie aj prehrávanie snímkov za sekundu pri hrách a videách je oveľa plynulejšie, čo vás určite poteší počas pracovných prestávok.

Prácu vám displej uľahči aj pri multitaskingu. Má dostatočne veľkú plochu a bezproblémovo zvláda aj prácu na viacerých náročných apkách súčasne, pri práci teda už nemusíte robiť žiadne kompromisy.

3. Jeden z najlepších fotoaparátov na trhu

Fotenie nemusí patriť k náplni vašej práce, no sociálne siete a online komunikácia sú dnes dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Flexibilita a rýchlosť reakcií je čoraz dôležitejšia a možno aj vy budete musieť zrazu spraviť reprezentatívnu fotku, ktorá poslúži ako promo pre váš biznis.

Pri Galaxy S20 sa nemusíte báť o výsledok. Nová vlajková loď Samsungu nerobí žiadne kompromisy a momentálne ponúka jeden z najlepších fotoaparátov na trhu.


Trojitému zadnému fotoaparátu s hlavným 12-megapixelovým snímačom, 12-megapixelovým ultra širokým snímačom a 64-megapixelovým snímačom s teleobjektívom pomáha umelá inteligencia a nesklame vás ani pri fotení v horších svetelných podmienkach.

4. Rýchly život, rýchle dobitie energie

O výkon vašej mobilnej kancelárie sa v Samsungu Galaxy S20 stará nový čip Exynos 990, ktorý v porovnaní so svojimi predchodcom zvýšil výkon až o 15 %. Znamená to ešte rýchlejšie reakcie a schopnosť fungovať hladko aj pri softvérovo najnáročnejších aplikáciách.

Skutočným hardvérovým hrdinom je v tomto prípade batéria s kapacitou 4 000 mAh, ktorá vás podrží aj počas náročných dní plných stretnutí a nekonečných vybavovačiek.

Celková výdrž záleží od vašich používateľských návykov, no aj v prípade, že by ste smartfón dokázali počas dňa vybiť, stačí mať poruke pribalenú “rýchlu” nabíjačku. Telefón vám do pol hodiny pohodlne nabije na viac ako 50%.

5. Bezpečná ochrana citlivých údajov

Smarfóny dnes obsahujú množstvo citlivých dát, vrátane bankových a zdravotných údajov. Ak máte v smartfóne aj pracovné dokumenty, máte aj o dôvod viac ich poriadne zabezpečiť.

Zariadenie používa vstavanú bezpečnostnú platformu Knox, ktorá vám umožní udržať dáta v bezpečí, vďaka ochranným mechanizmom, ktoré zabraňujú neautorizovanému prístupu, vniknutiu malware-u a ďalším hrozbám

Citlivé dáta si napríklad môžete zamknúť do samostatného zabezpečeného priečinku s extra prvkom ochrany a oddeliť tak napríklad súkromne údaje od firemných.


Všetky možnosti Samsung Galaxy S20 najlepšie využijete s Neobmedzenými O2 SMART Paušálmi.

Spoločnosť Samsung vznikla v roku 1938 a divízia, ktorá sa zaoberá spotrebnou elektronikou funguje od roku 1969. Najväčší výrobca smartfónov na svete sa riadi jednoduchou obchodnou filozofiou: venovať talent a technológie na vytvorenie špičkových produktov a služieb, ktoré prispejú k lepšej globálnej spoločnosti. Aby to dosiahla, spoločnosť Samsung stavila na ľudí a technológie. Viac o produktoch Samsung nájdete tu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vo vrecku možno nosíte prenosnú kanceláriu. Ako na to prídete?

Krásne fotky zážitkov sú neoceniteľné. Ešte cennejšie však môžu byť biznis funkcie fotoaparátu vášho smartfónu. Viete, ktoré to sú?

V máloktorej oblasti sa výrobcovia smartfónov predbiehajú tak, ako pri kvalite a vylepšeniach fotoaparátov. Dôkazom sú sústavy objektívov či veľmi silná podpora umelej inteligencie. Cieľ je jasný – takmer dokonalé fotky v akýchkoľvek podmienkach. Foťáky v smartfónoch sa však dajú využiť aj inak ako na selfie a nekonečné gigabajty videí. Dokážu totiž úplne nahradiť mnohé kancelárske zariadenia, ktoré vám zbytočne zaberajú miesto.

Skenovanie

Skryť do vrecka klasický skener bolo pred pár rokmi sci-fi. Dnes sa to kombináciou dostatočne kvalitnej fotografie a umelej inteligencie smartfónu podarilo. Základom je fotoaparát, ktorý dokáže spraviť ostrú fotografiu s dostatočným množstvom detailov. Takáto fotografia sa podarí, ak fotoaparát dokáže zaznamenať dostatočný počet pixelov.

Pixel je základ

Základom fotografie je svetlo a snímač. Čím je snímač väčší, teda má väčšiu plochu, tým detailnejšiu a kvalitnejšiu fotografiu spravíte. Problém je, že do smartfónov pre ich kompaktné rozmery nedokážeme skryť dostatočne veľký čip na to, aby ponúkol skutočne kvalitné fotografie. Na porovnanie: v smartfónoch sú čipy s priemernou veľkosťou 1/3 palca, kompaktné fotoaparáty majú čipy s veľkosťou jedného palca.

Mohlo by sa zdať, že výrobcovia smartfónov sú v slepej uličke. Tam kde končí hardvér, však nastupuje softvér. Všetky vlajkové lode výrobcov smartfónov dnes už používajú softvér, ktorý sa nazýva výpočtová fotografia. Ide o mágiu algoritmov, umelej inteligencie, strojového učenia sa a výkonu procesorov. Výsledkom môže byť rovnaká kvalita fotografie pri 12 Mpx, ako aj pri 50 Mpx senzoroch.

Rozpoznávanie textu

Umelá inteligencia dnes dokáže naozaj zázraky. Huawei P40 Pro má napríklad funkciu rozpoznania textu. V miestach, kde smartfón text rozpozná, umelo znásobí počet pixelov, aby bol text ostrejší a lepšie čitateľný. Ak tieto vlastnosti skombinujete s vhodnou aplikáciou, napríklad CamScanner, v priebehu pár sekúnd máte v smartfóne kvalitne naskenovanú zmluvu, ktorú môžete elektronicky podpísať a poslať mailom.

Úprava textu z fotografie

Možností, ako pracovať s naskenovanými dokumentmi, je oveľa viac. Napríklad aplikácia ScannerHD ponúka technológiu OCR, ktorá dokáže text z fotografie previesť na editovateľný text. Ten môžete prepisovať, použiť do dokumentov alebo priamo kopírovať do správ. Konečne!

Tu je však dôležitá svetelnosť použitých objektívov. Svetelnosť sa označuje clonovým číslom – f/1.8, f/2.4 a podobne. Čím je číslo nižšie, tým je svetelnosť vyššia, teda budete mať lepšie fotografie aj v horších svetelných podmienkach. Fotenie s objektívmi s horšou svetelnosťou sa prejavuje tmavými a rozmazanými fotografiami s vysokým šumom.

Nakupovanie fotením

OCR technológiu nájdete aj v prekladačoch. Oceníte ju napríklad pri čítaní jedálneho lístka v zahraničí, prípadne pri študovaní zmluvy. Stačí odfotografovať text, ktorému celkom nerozumiete, a smartfón ho automaticky preloží. Niektoré aplikácie dokážu nápisy prekladať aj bez fotografovania. Stačí namieriť smartfón na text a na displeji máte okamžite preklad. Podmienkou je byť on-line.

Rovnakú podmienku musíte splniť, ak chcete cez fotoaparát nakupovať. Túto funkciu bežne nájdete v natívnej aplikácii fotoaparát pod označením nákupy. Po zamierení na konkrétnu vec ju smartfón rozozná a vyhľadá na internete. V stavebníctve takýmto spôsobom ľahko identifikujete materiál, ktorý nepoznáte, v módnom biznise zasa kúsky, ktoré ušli vašej pozornosti.

Potrebujete smartfón na biznis? Huawei P40 Pro má aj týchto 6 funkcií, ktoré vám pracovné úlohy zjednodušia.

 Platenie faktúr

Platenie faktúr môže byť nudná a zdĺhavá mravčia práca. Prečo ju spomíname pri fotoaparátoch? Pretože vďaka nim veľmi rýchlo a ľahko faktúru uhradíte. Bankové aplikácie ponúkajú skenovanie faktúr. Umelá inteligencia sama rozpozná údaje a vloží ich do správnych políčok. Stále populárnejšie je tiež platenie faktúr QR kódom. Ak túto technológiu poznáte, zrejme ste sa stretli s tým, že ste museli na QR kód zoomovať.

Približovať obraz dokáže dnes každý smartfón, no nie každý kvalitne. Pri výbere preto prihliadajte najmä na optický zoom, Huawei P40 Pro ho má až 5-násobný. Pri digitálnom zoome buďte opatrnejší, tu už cítiť zníženie kvality obrazu. Môže sa vám stať, že by smartfón nevedel QR kód prečítať. Čítačky QR kódov dnes výrobcovia natívne integrujú do fotoaparátov, nepotrebujete ani špeciálnu aplikáciu.

Meranie

Móda sústavy niekoľkých objektívov v jednom smartfóne neobišla ani jednu veľkú značku smartfónov. Čo robí široký, ultraširoký alebo teleobjektív, je jasné už ich názvov. Pre mnohých je však záhadou ToF objektív. Jeho funkciou je merať vzdialenosť predmetov od smartfónu a vytvoriť tak populárne rozmazané pozadie pri portrétoch.

ToF však nie je len o zábave. Ak potrebuje merať rozmery, objemy či výšku človeka, práve tento objektív vám za pomoci rozšírenej reality pomôže. Stačí otvoriť napríklad natívnu aplikáciu od Huawei AR meranie a môžete sa pustiť do práce. Merania sú až prekvapivo presné.


Komunikácia je v podnikaní kľúčom k úspechu. Preto musí prebiehať bez omedzení a problémov. Potrebujete sa spoľahnúť, že s partnermi, klientmi a spolupracovníkmi budete vždy v kontakte. Práve toto rieši balík služieb O2 pre podnikateľov. Titánový O2 SMART paušál vám ponúka okrem neobmedzených dát, volaní, SMS, MMS aj predplatné aplikácií, ktoré si môžete variabilne vybrať tak, aby maximálne uľahčili váš biznis.


Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Traja králi O2: Vianočný bonus na tri smart zariadenia pomáha aj deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojej rodine

Čítaj viac

PlayStation 5 je konečne tu a toto sú 4 dôvody, prečo sme sa novú konzolu tak tešili

Čítaj viac