Sprievodca Podnikateľským kilečkom

Štát prišiel s balíkom viac ako sto vylepšení pre podnikateľov. Prečítajte si, ktoré z nich sa vás týkajú a ako vám môžu uľahčiť život.

Podnikateľské kilečko je balík jednoduchých zmien, ktoré pomôžu podnikateľom, dajú sa rýchlo uviesť do života a nespôsobia výpadok v štátnom rozpočte. Prinášame vám prehľad tých najzaujímavejších z pohľadu živnostníkov a malých firiem.

O2 vám spolu s novým SMART paušálom a ďalšími produktmi na mieru pre svojich biznis klientov prináša aj inšpiratívny obsah, ktorý vás posunie vo férovom podnikaní. Sú pre vás pripravené praktické rady a manuály aj rozhovory s fér podnikateľmi z celého Slovenska. Viac článkov nájdete na www.soda.o2.sk/biznis.

Rezort hospodárstva podáva pomocnú ruku podnikateľom – prišiel s balíkom zmien v zákonoch, ktorý sa ľudovo volá Podnikateľské kilečko alebo aj Lex korona. Tento balík mení pomer síl medzi štátom a podnikateľmi: štátu pridáva povinnosti a uberá mu možnosti represie. Podnikateľom, naopak, prináša úľavy: predĺženie termínov pri komunikácii s úradmi, zrušenie nezmyselných povinností a pokút.

Názov Podnikateľského kilečka pochádza zo slangového výrazu „kilo“ , ktorý označuje stovku – zmestilo sa doň nakoniec až 115 zmien. Väčšina opatrení bola priamo premietnutá do znenia konkrétnych zákonov. Niektoré opatrenia boli schválené uznesením vlády SR č. 400/2020 s termínmi splnenia (tj. zapracovania do znenia konkrétneho zákona) v priebehu mesiacov október až december 2020.

Prípravu balíka zastrešovalo ministerstvo hospodárstva. Spolupracovalo na ňom 9 ďalších ministerstiev a niekoľko úradov. Podnikateľom by mal ušetriť na nákladoch približne 100 miliónov eur.

Podnikateľské kilečko nevyrieši všetky problémy podnikateľského prostredia na Slovensku, no je pozitívne, že štát začal načúvať podnikateľom a našiel záplatu na ich problémy.

V spolupráci s odborníkmi z Podnikajte.sk sme pripravili sprievodcu Podnikateľským kilečkom:


Ak máte tipy na ďalšie témy, ktoré by vám pomohli v podnikaní, alebo nám chcete poslať spätnú väzbu či upozorniť na vylepšenie, prosím, napíšte na . Ďakujeme.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Dá sa kúpiť moderný smartfón do 150 €? Huawei Y6p nesklame

Novinka od Huawei určená pre nenáročných používateľov nás prekvapila fotoaparátom a potešila výdržou.

Čínsky výrobca Huawei poskytuje alternatívy pre každého používateľa. Či už ide o výkon, dizajn, alebo cenu. Najnovší počin nesie označenie Huawei Y6p a zaujme najmä používateľov, ktorí nechcú minúť na nový smartfón priveľa peňazí, no zároveň si chcú dopriať všetky moderné vymoženosti. 

Huawei vymenil Google aplikácie za vlastné. Zmení sa niečo aj vo vašom smartfóne? Kliknite sem pre bližšie info

Na prvý pohľad neobyčajný

Základné triedy smartfónov väčšinou neoplývajú výnimočným dizajnom. Pre nový Huawei Y6p to však neplatí a zariadenie pôsobí uhladeným dojmom. Vďaka matnej úprave rámu sa smartfón nekĺže a nemusíte sa báť, že sa vám každú chvíľu vyšmykne z ruky.

Z hľadiska dizajnu ma najviac zaujala zadná strana. Výrobca použil leštený povrch s niekoľkými vrstvami farebných odleskov. Podobný dizajn môžete nájsť aj na minuloročnej vlajkovej lodi Huawei P30.

Okrem zaujímavého vyhotovenia nájdete na zadnej strane trojitý fotoaparát a čítačku odtlačkov prstov. Práve snímač odtlačkov prstov je v tejto cenovej kategórii veľmi príjemným prekvapením. Vďaka nemu bude obsah vášho smartfónu v bezpečí.

Malý, no pracant

Srdcom smartfónu je síce už dva roky starý 8-jadrový procesor Mediatek MT6762R, no na poháňanie Y6p je ideálnou voľbou. V spolupráci s 3 GB operačnej pamäte poskytuje smartfónu dostatočný výkon na plynulý chod operačného systému Android 10 s najnovšou nadstavbou EMUI. Pri práci so základnými aplikáciami som nezaznamenal výrazne spomalené reakcie.

Huawei Y6p je dual SIM zariadenie, teda môžete plnohodnotne využívať dve SIM karty. Druhý slot je hybridný, a tak ho môžete využiť na druhú SIM kartu alebo na vloženie pamäťovej microSD karty. Navyše výrobca nezabudol ani na stále obľúbený 3,5 mm jack.

Bez Google služieb

Za malý nedostatok by sa dala považovať absencia Google služieb. Áno, YouTube si pozriete len cez prehliadač a chýba synchronizácia s Google účtom, ale AppGallery od Huawei je dostatočnou náhradou, do ktorej denne pribúdajú aplikácie, ktoré bežne využívate.

Pozitívom je, že aj veľa lokálnych. Keby ste vašu obľúbenú aplikáciu nenašli, máte možnosť nastaviť si notifikáciu o jej prípadnom zverejnení.

Trojitý fotoaparát, ktorý prekvapí

Fotoaparáty boli pri tomto kúsku viac ako príjemným prekvapením. Aj keď ma najprv zamrzela absencia umelej inteligencie, výsledný produkt troch zadných fotoaparátov ma aj napriek tomu potešil.

Primárny fotoaparát s nižšou svetelnosťou použijete na zaujímavé portréty. Ak radi fotíte scenérie, určite využijete širokouhlý fotoaparát so šírkou záberu až 120°.

Pri dobrom osvetlení dokáže Y6p zhotoviť vynikajúce fotografie. A pri slabšom mu sekunduje LED blesk. Veľmi ma prekvapilo správanie fotoaparátu pri snímaní večerných fotografií. Chce to síce pevnejšiu ruku alebo statív, no telefón dokáže aj v takýchto podmienkach odviesť decentnú prácu.

Dlhodobá výdrž

Batéria je vítaný bonus. Až 5 000 mAh batéria dokáže smartfón spoľahlivo zásobovať energiou počas dvoch dní bez nabíjania. A ak potrebujete dlhšiu výdrž, môžete siahnuť po režime šetrenia batérie.

V nastaveniach zobrazenia môžete zvoliť zobrazenie elektronickej knihy, teda čisto čiernobiele zobrazenie. Pre mňa bol tento režim zaujímavý najmä tým, že bol šetrnejší k batérii a lepšie sa mi v tomto režime čítali dlhšie texty.

Získa si vás

Huawei Y6p je cenovo dostupný smartfón, určený hlavne nenáročným používateľom alebo deťom ako ich prvý smartfón. Jeho výkon postačuje na prácu so základnými aplikáciami, ktoré si však môžete stiahnuť iba z AppGalery, keďže Play Store na tomto zariadení chýba.

Zariadenie ma prekvapilo svojím dizajnom, ktorý je v tejto cenovej kategórii výnimočný. Taktiež jeho fotoaparát prevyšuje očakávania a dokáže zhotoviť kvalitné zábery. Čerešničkou na torte je dlhá výdrž batérie a snímač odtlačkov prstov.


Huawei Y6p môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac