9 tipov, ako pri cestovaní naozaj ušetriť stovky eur

Najviac financií vždy zhltne cesta a ubytovanie. Naučte sa pár trikov, ktoré vám ich ušetria.

Možností, ako na cestách ušetriť, je hneď niekoľko. Najviac vždy zhltne samotná cesta a ubytovanie. Stačí však poznať zopár trikov a cestu či nocľah máte v rovnakom štandarde za menej peňazí.

Využite správne letenkové vyhľadávače

Ak chcete nájsť skutočne dobrú cenu letenky, použite viacero vyhľadávačov leteniek a vyberte si ten správny. Pre Európu je skvelý azair.cz, po svete kombinujte pelikan.sk, skyscanner.com, kayak.com. Nekupujte prvú letenku, na ktorú narazíte. Často po chvíľke hľadania objavíte lepšiu.

Nastavte si “strážneho psa”

Neviete, kedy letenku kúpiť? Kupujte 6 až 8 týždňov vopred. Vo väčšine vyhľadávačov si môžete nastaviť upozornenie na pohyby cien sledovaných leteniek. Vyhľadávač vám tak bude posielať email hneď ako letenky zdražejú alebo zlacnejú.

Buďte flexibilní v termínoch

Nájsť letenku v presne zadanom termíne väčšinou nie je problém, ale často sa tým pripravíte o možnosť mať lepšiu cenu. Pritom vo vyhľadávači stačí pri termínoch len zaškrtnúť políčko, ktoré vám vyhľadá odlety rozmedzí +- 3 dni. Odrazu máte oveľa väčšiu šancu naraziť na prijateľnú cenu. Čím flexibilnejší budete, kým lacnejšia môže letenka byť.

Buďte flexibilní v miestach odletu

Neobmedzujte sa na jedno letisko. Skúste okrem Bratislavy hľadať letenky z Viedne, Budapešti alebo z Poľska. Na dlhších letoch často ušetríte stovky eur.

Jazdite mimo sezónu

Cena leteniek a ubytovania je najvyššia počas sezóny. Chcete sa pozrieť k Stredozemnému moru? Skúste si dovolenku zariadiť v septembri, keď väčšina turistov odíde. Nielenže ušetríte, ale vyhnete sa davom. Počasie je pritom stále pekné a more teplé.

Sledujte letenkové weby

Hľadanie lacných leteniek zaberie veľa času. Sledujte weby s lacnými a akčnými letenkami, ktoré vám zabezpečia lacnú cestu do krajiny snov. Ak takúto krajinu nemáte, o to lepšie. Cestujte tam, kde je to práve výhodné. Začnite na cestujtelevne.com, akcniletenky.comfly4free.cz alebo sledujte na Facebooku stránku lacné letenky

Skúste Airbnb

Zabudnite na klasické hotely. Cez Airbnb môžete nájsť ubytovanie po celom svete a bývať ako miestni. V izbe v byte hostiteľa, v samostatnom apartmáne alebo s partiou kamarátov v krásnej vile s bazénom a stále v porovnaní s hotelom ušetríte. Preferujete predsa len “tradičné” bývanie v hoteli či penzióne? Hľadajte na booking.com alebo agoda.com.

Cestujte skoro bez peňazí vďaka couchsurfingu

Koho baví spoznávať nových ľudí a učiť sa o miestnej kultúre nech skúsi couchsurfing. Nejde o hotel zadarmo. Treba rešpektovať pravidlá miestnych, baviť sa s nimi, zdieľať pár osobných skúseností a tiež si niekedy skúsiť pozvať cestovateľov domov. Na oplátku získate nezabudnuteľné zážitky a občas aj priateľov na celý život.

Strážte niekomu psa, mačku alebo dom

Chcete vycestovať naozaj na dlho? Vďaka house sittingu môžete mať krásne bývanie sami pre seba a nezaplatiť ani korunu. Majitelia vás u seba nechajú bývať, keď potrebujú na dlhšiu dobu odísť a hľadajú niekoho, kto sa im postará o domácich miláčikov, záhradu a dom.

Kniha Travel Bible vám ukáže, že aj dlhodobé cestovanie je dostupné pre každého. Zistíte, že potrebujete výrazne menej peňazí, ako sa hovorí. Stanete sa vďaka nej expertom na letenky a ubytovanie. Naučíte sa, ako putovať dlhé mesiace s jedným batohom alebo ako všetko dostať do príručnej batožiny. Spoznáte miestnu kultúru aj ľudí. Dozviete sa tiež, ako si vziať prácu so sebou do sveta a cestovať non-stop a ako sa stať digitálnym nomádom

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Skvelé rozprávky a filmy, ktoré takmer upadli do zabudnutia

Naše televízie ich vysielali v 90. rokoch. No časom neprávom zapadli prachom.

Harry Potter či Disneyovky sú síce super, ale existujú nemenej kvalitné rozprávky, na ktoré si dnes už len málokto spomenie. Pritom sú minimálne rovnako dobré, no časom neprávom zapadli prachom.

Pripravili sme výber niekoľkých, ktoré naše televízie vysielali v 90. rokoch alebo sme si ich medzi sebou v tých časoch požičiavali na VHS kazetách. Možno si na niektoré nostalgicky zaspomínate.

Veveričiak Riško (1979)


Raz je tu a raz je tam, priateľov si stále hľadá. Taký je osirelý veveričiak Riško, ktorého vychovala mačka. Svoju “adoptívnu mamu” však musí opustiť, aby začal žiť v lese a získal si priazeň ostatných lesných zvieratiek.

Posledný jednorožec (1982)

Krásny, priam vznešený animovaný film o jednorožcovi, ktorý keď zistí, že je posledným svojho druhu, vydáva sa pátrať po tom, čo sa stalo s ostatnými jedincami.

Vládca kníh (1994)

Film s detskou hviezdou Macaulay Culkinom (poznáte zo série Sám doma) nebol komerčne úspešný, a pritom má pútavý dobrodružný príbeh plný fantázie. Hlavný hrdina – malý bojazlivý chlapec sa za búrky schová v knižnici, kde sa mu postupne odkrýva tajomný svet kníh.

Andre (1994)

Rodinný film s uškatcom, s ktorým sa skamarátia deti, síce nie je taký slávny ako Zachráňte Willyho či Flipper, no je nemenej roztomilý.

Kocúr v čižmách (1969)

Nesmierne vtipná a napínavá japonská rozprávka o prešibanom kocúrovi v čižmách, ktorý prejde cez rozum aj Luciferovi a chudobnému synovi mlynára pomôže oslobodiť princeznú.

Šampión (1991)

Seriál u nás vysielala vtedajšia STV v 90. rokoch pod názvom Šampión. Každý chlapec chcel byť ako futbalista Benjamin s jeho orľou strelou, ktorý na ihrisku večne súperil s hlavným protivníkom Erikom.

Pozrite si obľubené scénky z rozprávok kdekoľkvek ste prostredníctvom mobilnej aplikácie O2 TV.


Lifetech: Čo je nové