Ako vždy trafiť na správny Kriváň? 5 appiek, ktoré pomôžu na výlete v prírode

Smartfón je neoceniteľný pomocník až vtedy, ak v ňom máte tie správne aplikácie. Veríme, že tie, ktoré vám uľahčujú každodennú rutinu, už perfektne ovládate. Teraz je čas dopriať si zaslúžený relax.

Do prírody si zvyčajne chodíme oddýchnuť od uponáhľaného životného rytmu a všadeprítomných displejov. Smartfón však máme aj tak stále pri sebe, tak prečo ho nevyužiť na lepšie plánovanie alebo spestrenie výletu zaujímavosťami. 

Spoznajte „pikošky“ o Slovensku a 5 ďalších náučných appiek

Vybrali sme 5 aplikácií, ktoré sa perfektne hodia ako sprievodca slovenskou prírodou a turistickými chodníčkami. Niektoré appky sa dajú využívať aj v meste, takže si ich môžete stiahnuť a využívať, aj keď práve nikam necestujete.

Weather Underground − debaty o počasí majú na túre zmysel

Aplikácia Weather Underground získava dáta z viac ako 30 000 osobných a amatérskych meteorologických staníc. Vysokú presnosť lokálnej predpovede podporujú aj samotní používatelia aplikácie, ktorí majú možnosť overovať predpovede, dopĺňať ich, prípadne pridávať informácie o možných hrozbách. Appka tak množstvom ponúkaných informácií uspokojí laika aj náročného používateľa.

Jedným z najväčších benefitov aplikácie je mapa, ktorá sa dá prekryť rôznymi meteorologickými filtrami pre podrobnú predstavu o počasí a jeho vývoji v konkrétnom období. Priamo do notifikačnej lišty môžete dostávať predpoveď v hodinách až na najbližších 10 dní. Ak vám popri detailných informáciách záleží aj na vizuálnej stránke, Weather Underground je pre vás správna voľba. Umožňuje meniť dizajn ikony, widgetu, má tmavý režim a ďalšie vychytávky.

Aplikáciu Weather Underground si môžete stiahnuť na Android zariadenia a zariadenia s operačným systémom iOS.

Mapy.cz, aby ste sa pri objavovaní nestratili

Nie ste si istí, ktorú turistickú značku nasledovať? Chystáte sa na dlhšiu túru v pre vás neprebádanej oblasti, chceli by ste si výlet užiť na maximum a objaviť aj menej známe zákutia? Vyskúšajte obľúbenú turistickú appku Mapy.cz.

V aplikácí nájdete podrobné turistické mapy, v ktorých si môžete vopred naplánovať trasu, či už sa vyberiete pešo alebo na bicykli. Appka vám tiež ukáže zaujímavosti v okolí vašej trasy, a ak sa v regióne nevyznáte, vie vám navrhnúť aj celý výlet.

Ak objavíte skvelú trasu, môžete si ju zaznamenať a zdieľať vo vašej komunite turistických nadšencov. Veľkou výhodou je možnosť stiahnuť si mapu oblasti, ktorú sa chystáte navštíviť do offline módu a nechať sa navigovať aj na miestach bez signálu.

Appku Mapy.cz si môžete na tomto mieste stiahnuť pre Android zariadenia alebo kliknite sem ak máte operačný systém iOS.

Geocaching® prináša zábavu do mesta aj na výlety

Hľadanie „kešiek“ nie je na Slovensku ničím novým. Jedna z najväčších globálnych hier súčasnosti je ako hľadanie pokladov pre mladých aj starších. Podľa GPS súradníc, ktoré vám ponúkne aplikácia, hľadáte skryté miesto, na ktorom sa nachádza schránka s rôznymi milými drobnosťami. Nemôžete ich však vziať, musíte ich nechať na mieste pre ďalších hľadačov.

Aplikácia Geocaching® ponúka zoznam „kešiek“ po celom svete. Ku každému hľadanému miestu je k dispozícii opis, odkazy od hľadačov, atribúty alebo zoznam predmetov ukrytých v „keške“. Či si chcete ozvláštniť prechádzku v okolí svojho bydliska, alebo rodinný výlet, stačí otvoriť aplikáciu, pozrieť sa do mapy a pustiť sa do pátrania.

Aplikáciu Geocaching® si môžete stiahnuť na Android zariadenia a zariadenia s operačným systémom iOS.

Peak Finder umožní vždy trafiť na správny Kriváň

Aj tí najviac nadšení turisti z času na čas riešia pri kochaní sa pohľadom na jedinečnú panorámu dilemu, ktorý kopec je ktorý. Vďaka oceňovanej aplikácii Peak Finder nemusí váhať nikto a už si nikto nepomýli Veľký Kriváň s Kriváňom. Oceňovaná appka na základe vašich GPS súradníc vykreslí obrysy panorámy, na ktorú sa pozeráte, a pomenuje každý jeden vrchol aj s jeho nadmorskou výškou.

Peak Finder je celosvetová aplikácia a pozná viac ako 850-tisíc kopcov, vrcholov a končiarov. Zaujímavá je aj preto, že nepotrebuje byť pri určovaní názvov kopcov online. Ak však chcete namiesto skice, na ktorej bežne vrcholy pomenúva, peknú panoramatickú fotografiu, bez dát to už nepôjde. Funkcií je v Peak Finder viacero a všetky vás zabavia.

Aplikáciu Peak Finder si môžete stiahnuť na Android zariadenia a zariadenia s operačným systémom iOS.

Turistické Atrakcie Slovensko spája komunitu

Jednoduchá aplikácia, ktorá vzišla z dielne nadšenca a teší sa poriadne veľkej popularite. Turistické Atrakcie Slovensko ponúkajú rýchle informácie o hradoch, zámkoch, jaskyniach, múzeách, galériách, hvezdárňach, záhradách, skanzenoch a ďalších atraktívnych miestach. Aplikácia vám dokáže ponúknuť tip na výlet vo vašom okolí, no dobre poslúži aj pri plánovaní dovolenky.

Appka však nie je len elektronickým turistickým sprievodcom do vrecka. Má ambíciu stať sa komunitnou aplikáciou či dokonca sociálnou sieťou. Už teraz môžu používatelia pridávať vlastné fotografie, naplánované je pridávanie samotných bodov záujmu používateľov.

Aplikáciu Turistické Atrakcie Slovensko si môžete stiahnuť na Android zariadenia.


Ak sa chcete na svoj smartfón obrátiť aj v odľahlých kútoch, vyberte si niektorý zo spoľahlivých modelov v ponuke O2, ktorý môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do výšky 100 %.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

7 tipov na neopozerané komédie pre celú rodinu

Streamovacia služba VOYO prináša široký výber jedinečných rodinných komédií, ktoré sú inšpirované skutočným životom.

Hľadáte streamovaciu službu s pestrým obsahom? Ponuka VOYO sa neustále rozrastá a okrem archívu TV Markíza, športových prenosov či exkluzívnych predpremiér prináša aj širokú škálu celovečerných filmov, ktoré si môžete vychutnať so svojimi najbližšími. Pripravili sme pre vás 7 tipov na vydarené komédie, ktoré ukazujú, aké pestré môžu byť vzťahy v rodine. 

Sledujte VOYO cez O2 a každý mesiac ušetrite na predplatnom 5,99 €. Službu máte totiž v cene O2 SMART Paušálu aj s 10 GB dát navyše. Chcem vedieť viac

10 dní bez mamy/10 jours sans maman

Čo sa stane, keď matku štyroch detí prestane baviť každodenné varenie, umývanie riadu a pranie? Rozhodne sa rezignovať a vyberie sa na výlet. Jej manžel, ktorý je vedúcim HR vo veľkej spoločnosti, rýchlo zistí, že úlohu svojej ženy značne podcenil.

Vo francúzskej komédii plnej katastrof sa zaručene nájdu viacerí oteckovia, ktorí okúsili, aké to je viesť celú domácnosť. O obľúbenosti tejto zápletky svedčí aj fakt, že ide o remake rovnomenného filmu z roku 2017, ktorý režíroval Ariel Winograd.

Aj dvaja sú rodina/Demain tout commence

Pri francúzskych remakoch ešte chvíľu zostaneme. Na podobnom princípe totiž vznikol aj film Aj dvaja sú rodina od režiséra Huga Gélina. V hlavnej úlohe sa predstaví herec Omar Sy, ktorého môžete poznať z kinohitu Nedotknuteľní (Intouchables). Podobne emotívnu rolu hrá aj v tejto rodinnej komédii, ktorá však vôbec nepôsobí prvoplánovo. Ide o pekne natočený ľudský príbeh, ktorý budete sledovať s úsmevom na perách.

Omar Sy v ňom stvárňuje bezstarostného mladíka Samuela. Užíva si svoj život, až pokým sa jedného dňa nezjaví žena, s ktorou kedysi strávil noc. Do rúk mu dá malé dieťa, oznámi mu, že je to jeho dcéra a zmizne. A Samuelov život už nikde nebude taký ako predtým.

Špunti na vode/Špunti na vodě

Ak máte radi klasiku ako S tebou mě baví svět, toto sa vám bude páčiť. Pripravte sa na skvelé herecké obsadenie, pohodovú letnú atmosféru a krásne zábery romantických miest.

Dajte si svojich blízkych s O2 paušálom k sebe na faktúru a O2 Internet na doma môžete mať so zľavou až 100 %. Viac o ponuke O2 Spolu

Snímka sleduje trojicu mužov, ktorí si chcú vyraziť na pánsku jazdu ako za starých čias. Teraz však majú manželky a deti, ktoré takisto túžia po oddychu. Kamaráti sa preto vydávajú na výlet aj so svojimi ratolesťami. To, že táto expedícia sa nezaobíde bez komplikácií, je nám asi všetkým jasné.

Skorosestry/Demi-sœurs

Skorosestry je príbeh o troch ženách, ktoré by nič nespájalo a ktoré by sa pravdepodobne nikdy nestretli, keby nemali spoločného biologického otca. Ten však zomrie, dcéry po ňom zdedia krásny byt v Paríži a zrazu sa ocitnú v zdieľanej domácnosti. Kombinácia bizarnej dejovej línie, groteskných momentov a perfektných hereckých stvárnení vás zaručene dostane.

Súčasnú sociálnu drámu majú na svedomí spisovateľka, scenáristka a režisérka Saphia Azzeddine a režisér a scenárista François-Régis Jeanne. Saphia Azzeddine je okrem iného autorkou populárneho románu Bilqiss, ktorý rozpráva príbeh ženy v moslimskom svete.

Rodina na prenájom/Une famille à louer

Život sa niekedy dokáže zmeniť v priebehu pár chvíľ. Nevšedným príkladom je aj film o stretnutí unudeného osamelého milionára so slobodnou matkou dvoch detí, ktorá každý deň bojuje o strechu nad hlavou. Milionár si totiž matku s deťmi prenajme a jeho život sa zo dňa na deň premení na jeden veľký chaos. Podarí sa mu to zvládnuť?

Živé vysielanie, online archív aj prístup k programu v predpremiére. Máme pre vás 6 dôvodov, prečo by ste mali sledovať VOYO. Zistite viac

Hlavné úlohy v tejto komédii stvárnila silná dvojka, herec Benoît Poelvoorde a herečka Virginie Efira. Herečka si zahrala napríklad aj vo filme Viktória (In Bed with Victoria), za čo získala cenu Maggritte pre najlepšiu herečku.

Martin a Venuša

Ak nemáte českých komédií nikdy dosť, odporúčame nevynechať ani film Martin a Venuša. Ide o jeden zo starších počinov režiséra Jiřího Chlumského, ktorý má na konte aj spomínanú snímku Špunti na vode. Ústrednou myšlienkou filmu je neustále sa opakujúca otázka, či sa muž dokáže vo výchove detí a v celkovom riadení domácnosti vyrovnať žene.

Hlavný hrdina (Marek Taclík) sa staví, že sa o svoje tri deti dokáže počas mesiaca postarať úplne sám. Ako sa mu to podarí a koľko nervov ho to bude stáť?

Ktorý je ten pravý?/Home Again

Život slobodnej matky, ktorá sa po rozvode vracia do rodného Los Angeles, môže byť poriadne veselý. Stačí si k sebe do domu nasťahovať troch mladíkov. Táto americká romantická komédia vám rovnako ako hlavnej hrdinke (Reese Witherspoon) poriadne zamotá hlavu.

Film je debutovým počinom scenáristky a režisérky Hallie Meyers-Shyer, dcéry režiséra Charlese Shyera a producentky a scenáristky Nancy Meyers. Práve jej matka je autorkou úspešných romantických komédií ako Nejako sa to komplikuje (It’s Complicated), Lepšie neskoro ako nikdy (Something’s Gotta Give) či Po čom ženy túžia (What women want), kde si zahrala aj malá Hallie.


Radi by ste si pozreli aktuálnu domácu produkciu, zaujímavý film alebo si nenecháte ujsť žiadny športový prenos? Stavte na Zlatý O2 SMART Paušál, ktorý ocení každý streamer. Každý mesiac v ňom nájdete aj predplatné vybranej prémiovej appky, napríklad streamovacej služby VOYO v hodnote 5,99 €, a k nej 10 GB extra dát na jej sledovanie. Viac o tom, ako si vyskladať svoj O2 SMART Paušál, sa dozviete na www.o2.sk.

banner, O2 SMART Pausal, Zlaty O2 Smart Pausal, modry, Luddo

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ak nechcete pre dieťa smartfón, môžete skúsiť detské smarthodinky. 5 dôvodov, prečo sú lepšie riešenie

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac