5 aplikácií, ktoré prebudia vašu kreativitu

Niekoľko nástrojov na rozvíjanie talentu pre všetkých tých, ktorých baví hrať sa so slovami a obrazom.

Samozrejme, žiadna aplikácia z vás sama o sebe kreatívneho človeka neurobí. Ale niekedy môže človeku dodať kreatívny impulz a jemne ho posunúť tým správnym smerom vo chvíľach, keď sa zasekne. Tieto sú navyše zadarmo, takže, ako sa vraví, za vyskúšanie nič nedáte.

Steller

Aplikácia pre každého, kto vždy túžil napísať vlastnú knihu, ale nemal na to čas a trpezlivosť. Steller vám umožní rozpovedať váš príbeh pomocou obrázkov, textu a videa a usporiadať ho do digitálnej knihy, v ktorej je možné si virtuálne listovať, podeliť sa s ňou na sociálnych sieťach alebo medzi komunitou užívateľov aplikácie.

Coffitivity

Táto aplikácia robí v zásade iba jednu vec, ale zato prvotriedne. Simuluje ruch kaviarne, aby sa vám lepšie pracovalo. V ponuke je napríklad univerzitný kampus, brazílske bistro či texaská čajovňa.

Jemný šum má podľa výskumov stimulovať našu kreativitu. Pripúšťame, že pustiť si v práci ku káve (odporúčame do slúchadiel) nezreteľné klábosenie dvoch paničiek od vedľajšieho stolu a občasné cinkanie riadu môže znieť strelene.

Na druhú stranu, mnoho kreatívnych ľudí, potvrdí, že v kaviarni toho spravia naozaj veľa. A oproti dňu strávenom v kaviarni to aspoň vyjde lacnejšie.

Phonto

Hovorí sa, že raz vidieť je lepšie, ako stokrát počuť. No najlepšiu výpovednú hodnotu má aj tak kombinácia krátkeho úderného textu a pekného obrázku. Ak máte chuť vytvoriť si reklamu sami pre seba, strohý plagát alebo motivačný obrázok, vyskúšajte Phonto.

Ide o jednoduchý nástroj na vkladanie textu do obrázkov. Na výber máte z vyše dvoch stovák fontov, ktoré sa dajú upravovať do zbláznenia.

Brainsparker

Brainsparker je aplikácia, ktorá má za cieľ pravidelnými cvičeniami posilňovať vaše “kreatívne svalstvo”. Po jej stiahnutí vám bude k dispozícií 200 kartičiek s nápadmi, otázkami, frázami, obrázkami a cvičeniami, ktoré sú zamerané na povzbudenie fantázie v prípade, že si vaša múza rozhodla vziať neplatené voľno.

Flash Fiction Prompter

Základom každej krátkej literárnej formy je postava, prostredie a dej. Napríklad “Eva”, “záhrada” a “postava zjedla zakázané ovocie”. Flash Fiction Prompter ponúka až 16 a pol milióna nápadov, aký príbeh spracovať. Stačí si vyžrebovať sympatickú kombináciu a môžete otestovať svoje zručnosti v kreatívnom písaní.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


4 doplnky k vášmu smartfónu pre všetkých milovníkov muziky

Niekoľko tipov na príslušenstvo k telefónu pre lepší zážitok z počúvania hudby.

aktuálnom článkurubrike O2 Guru sme písali o najlepších smartfónoch na počúvanie hudby. K recenzii pridávame aj niekoľko tipov na príslušenstvo, s ktorým si hudbu v smartfóne užijete v každej situácii. Či je to cestou autom, pri bežeckom tréningu alebo v pohodlí domova.

1. Na výlety: Prenosný reproduktor Creative Woof 3

Creative Woof 3 je nielen štýlový, ale aj veľmi praktický spoločník na výlety, vonkajšie posedenie s priateľmi či cesty všetkého druhu.

Jedná sa o bezdrôtový, prenosný reproduktor o veľkosti hrnčeka. Aj cez svoje drobné rozmery sa však rozhodne nenechá zahanbiť. Vo vašom okolí vykúzli až nečakane kvalitnú hudobnú kulisu, za ktorú sa nemusí hanbiť. Srdcom Creative Woof 3 je totiž 48 milimetrový výkonný reproduktor, ktorý si hravo poradí so všetkými tónmi naprieč celým frekvenčným rozsahom.

2. Pre atmosféru: Inteligentná žiarovka Bluetooth Smart LED

Ak máte chuť pripraviť si doma menšiu diskotéku alebo len tak premeniť stolovú lampu na štýlový hudobný prehrávač, potom určite siahnite po inteligentnej LED žiarovke s prehrávačom, ktorá kombinuje svetlo s hudbou. Žiarovku ovládate pohodlne zo svojho smartfónu, alebo tabletu.

3. Na beh: Bežecký náramok Armband so slúchadlami Samsung Stereo

Praktické puzdro na smartfón, ktoré je určené pre športu chtivých ľudí. Pripevňuje sa na rameno pomocou suchého zipsu. Má reflexné prvky, takže zvyšuje vašu viditeľnosť pri večernom behaní. Drží dobre aj pri náročnejších aktivitách, navyše je odolné voči potu. Cez otvor v puzdre stači prestrčiť kábel od slúchadiel a hor sa behať.

4. So sebou: Slúchadlá Handsfree EP-16

Bez kvalitných slúchadiel si hudbu na smartfóne plnohodnotne neužijete. Táto konkrétna sada navyše okrem počúvania  umožňuje tiež telefonovanie pomocou mikrofónu. Slúchadlá majú jednoduché ovládanie, čistý zvuk a nerušia okolie. Je možné ich zložiť pre ľahšie uskladnenie.

5. Do auta: Držiak WG 14

Ak si chcete pripojiť smartfón na audiosústavu v aute, alebo len tak si v aute púšťať hudbu zo smatfónu, potom sa vám na cesty zíde držiak do auta. Poľahky ho behom niekoľkých minút namontujete na predné sklo.

Prípadne je možné ho umiestniť na na vetraciu mriežku palubnej dosky. Hodí sa pre všetky typy telefónov, ale aj MP3 prehrávačov či GPS zariadení so šírkou minimálne 55 a maximálne 85 milimetrov.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Lifetech: Čo je nové