Cestovateľovi Šimonovi Trnkovi sme požičali Honor 20 Pro a poslali ho na túru

Štvoritý fotoaparát vlajkovej lode Honoru je ideálny na fotky výhľadov aj detailov prírody. Ako obstál v teste fotografa, ktorý miluje prírodu?

Honor 20 Pro v sebe skrýva špičkový fotoaparát so širokouhlým objektívom aj makro objektívom. Smartfón sme preto požičali cestovateľovi a fotografovi Šimonovi Trnkovi, ktorý ho zobral na výlet do prírody. Prečítajte si fotoreportáž z jeho túry na hrebeň Malej Fatry.

Keď sa mi do rúk dostal nový Honor P20 Pro, potešil ma hlavne širokouhlý fotoaparát. Priznám sa, že na mobile mi širokouhlý objektív chýba, a často ho nahrádzam akčnou kamerou so širokým záberom. Mať takúto možnosť priamo v mobile je skvelé.

5 dôvodov, prečo si vybrať nový Honor 20 alebo Honor 20 Pro

Neváhal som a hneď som sa vybral na turistiku do neďalekých Turčianskych Kľačian pri Martine, odkiaľ vedie príjemne náročná turistická trasa na vrch Suchý a hrebeň Malej Fatry.

Skutočne krásne výhľady

Moja trasa sa začala pozvoľne, z dedinky som sa dostal do lesa, kde som vyskúšal makro objektív na kvetinkách a hubách. Po približne hodine a pol sa predo mnou vynorila Chata pod Kľačianskou Magurou, no ja som rezko pokračoval ďalej lesom do sedla pod Suchým.

Kochám sa vysokými listnatými stromami a vyberiem sa po žltej značke do sedla Priehyb, kde sa začínajú tie pravé výhľady do Turčianskej kotliny a na hrebeň Malej Fatry s Malým Kriváňom v diaľke. Pomaly sa k nemu blížim a vychádzam v sedle Priehyb.

Kto sa cíti vo forme, pokojne môže pokračovať ďalej na Malý Kriváň alebo až do Vrátnej, ja som sa tešil na turistiku po hrebeni naspäť na vrch Suchý. Vietor bol miestami veľmi silný, ale výhľady navôkol stáli za všetku námahu.

Kvalitné fotky aj na automatiku

Telefón som nepustil z ruky. Na fotenie som využíval automatický režim s využitím inteligentnej funkcie rozpoznania scenérie s vyladením farieb samotným telefónom. Výsledné fotky musím pochváliť.

Predpokladám, že väčšina používateľov bude tiež využívať automatický režim, ktorý je podľa môjho názoru precízne nastavený. Taktiež sa mi páčia detaily fotky. Pri menej kontrastných záberoch telefón niekedy sníma záber dlhšie práve kvôli nim, no nevidím to ako problém, ale ako veľké plus.

Najkrajšia časť hrebeňa Malej Fatry

Trasa zo sedla na vrch Suchý po červenej je v mnohých miestach členitá, strmá, bez možnosti istenia sa reťazou, ako to býva zvykom pri takto exponovaných miestach, preto treba byť veľmi opatrný.

To však nemení nič na tom, že je to jedna z najkrajších častí hlavného hrebeňa Malej Fatry, budete prechádzať cez skalné vežičky a pomedzi kosodrevinu, budete mať výhľady na všetky svetové strany, v diaľke sa vynorí Veľký Kriváň, Chleb, Stoh, oba Rozsutce, na druhej strane Martinské hole, Veľká Fatra, Žilinská kotlina.

Sám som nevedel, čo skôr fotiť, najmä keď sa počasie podarí a dohľadnosť je až do Tatier. Západ slnka sa blížil a ja som dorazil do cieľa na vrch Suchý, ešte ma však čakala dlhá cesta naspäť k autu. V lese pri chate ma zastihli posledné lúče slnka a ďalej som pokračoval s čelovkou.

Celková trasa má približne 18 km s prevýšením 1 300 m a zaberie približne 6 až 7 hodín bežným „fotografickým“ tempom.

Kvalitný fotoaparát si nájde svojich priaznivcov

Honor 20 Pro som zobral na ešte jednu, oveľa náročnejšiu túru po turisticky neznačenom hrebeni vo Vysokých Tatrách, cieľ bol Slavkovský štít. Túra je orientačne náročná, začína sa aj končí v Starom Smokovci, odporúča sa výhradne v sprievode oprávnenej osoby.

Tu som si užil výhľady ešte oveľa viac a maximálne som sa zžil s telefónom. Moje hodnotenie je veľmi pozitívne, telefón je cenovo dostupný a aj vďaka kvalitným fotoaparátom si určite nájde priaznivcov. U mňa vyhráva širokouhlý režim, keďže preferujem fotky s panoramatickým záberom.

Chcete svojím smartfónom robiť rovnako krásne a kvalitné fotky? Honor 20 Pro môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 € mesačne.

Šimon Trnka

Šimon Trnka je turitsa, skialpinista a horolezec. Najradšej prespáva na vrcholkoch hôr, kde si užíva a fotí východy a západy slnka. Šimonove dobrodužstvá môžete sledovať na jeho instagrame @simontrnkaadventures.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Súťaž: Oslávte s nami 4 roky Sódy a vyhrajte smartfón alebo fitnes náramok

Radi by sme sa vám odvďačili za štyri roky priazne a podpory, preto máme pre štyroch z vás pripravené technologické darčeky.

Za štyri roky Sódy sme s vami zdieľali príbehy zaujímavých ľudí, spoznávali zaujímavosti zo slovenských regiónov a pripomínali si dôležité spoločenské témy. Vydali sme viac ako 1 800 článkov, ktoré ste si pozreli takmer 18 milión krát.

Za vašu dlhoročnú priazeň by sme sa vám teraz radi odvďačili a odovzdali vám štyri darčeky od spoločnosti O2. Okrem výborného smartfónu Honor 20 Lite máme pre vás aj hodinky Huawei Watch GT2 a dva fitnes náramky Huawei Band 3 Pro.

Čo môžete získať

Zo všetkých súťažiacich vyžrebujeme štyroch výhercov, ktorí získajú jednu z týchto štyroch cien:

    • 1× Smartfón Honor 20 Lite 128 GB
    • 1× Huawei Watch GT 46mm
    • 2× Huawei Band 3 Pro

Na zapojenie do súťaže postačí, keď sa s nami podelíte, ktoré články čítate v Sóde najradšej.

Ako na to

Do pripraveného formulára napíšte svoju odpoveď a uveďte svoje kontaktné údaje.

Aby ste sa do súťaže mohli zapojiť, musíte spĺňať aj nasledujúce podmienky:

  • musíte byť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 15 rokov,
  • musíte súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním osobných údajov.

Odpovede posielajte do pondelka 6. januára 2020. V utorok 7. januára 2020 spomedzi všetkých odpovedí vyžrebujeme 4 výhercov, ktorých budeme o spôsobe odovzdania výhry informovať prostredníctvom e-mailu.

Ďakujeme za záujem. Súťaž sme už ukončili.


Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Čítaj viac

5 smartfónov, ku ktorým dostanete v O2 aj druhý mobil

Čítaj viac

Nové tváre O2 Luddo a Moya spoznávajú svet ľudí

Čítaj viac