Dezinfekcia našich domovov nikdy nebola dôležitejšia. Tento robot zničí až 99,9 % baktérií a vírusov

ROCKUBOT Pro neumýva, o dezinfekciu domácnosti sa stará prostredníctvom UV-C žiarenia a ultrazvuku.

Skladný, výkonný aj zábavný. Taký je ROCKUBOT Pro, ktorý sa postará o hĺbkovú dezinfekciu vášho domova a prináša aj ďalšie praktické funkcie. Poteší nielen alergikov a nadšencov technológií, ale aj každého, komu záleží na vlastnom zdraví.

Venovať pozornosť starostlivosti o svoje zdravie je dôležité nielen v čase pandémie. Okrem bežných odporúčaní, ku ktorým patrí pravidelný pohyb, vyvážená strava či kvalitný spánok, je dobré nezabúdať ani na priestory, v ktorých trávime čas.

Mikroorganizmy tvoria nevyhnutnú súčasť prostredia a mnohé pomáhajú budovať náš imunitný systém. Časť z nich však pôsobí presne opačne. Dostať vírusy a baktérie pod kontrolu a zamedziť množeniu roztočov, bĺch, vší, ich vajíčok či hníd však nemusí byť až taký problém.

Na výber máte hneď niekoľko možností. Dezinfekciou priestorov a predmetov môžete tráviť dlhé hodiny a na čistiace prostriedky minúť nemalé peniaze alebo sa obrátiť na profesionálov, ktorí sa síce o všetko postarajú, no ukroja aj podstatnú časť z rozpočtu.

Riešením môže byť robotický germicídny žiarič ROCKUBOT Pro od UVC Nation, ktorý si poradí s 99,9 % baktérií a vírusov vrátane koronavírusu Covid-19. Zároveň vás zbaví už spomenutých mikroorganizmov a ich vajíčok, ktoré dokážu potrápiť najmä v domácnostiach so školopovinnými deťmi.

My sme sa na osobného germicídneho robota, ktorý na hĺbkovú dezinfekciu používa UV-C žiarenie a ultrazvuk, pozreli bližšie a zhrnuli dôvody, pre ktoré sa oplatí venovať mu pozornosť.

Ide do hĺbky

Zatiaľ čo bežné dezinfekčné prostriedky čistia to, s čím prídu do fyzického kontaktu, UV-C žiarenie v kombinácii s ultrazvukom preniká až do hĺbky 15 cm. Samozrejme, pri materiáloch, ktoré to umožňujú. Hĺbkovo tak môžete vyčistiť matrace, periny, gauč či dokonca spací vak. Práve predmety s nesúvislým povrchom sú doslova rajom pre mikroorganizmy a zbaviť sa ich môže byť extrémne náročné.

ROCKUBOT Pro však môžete použiť aj na dezinfekciu vodorovných povrchov, napríklad stolov, ale aj techniky vrátane klávesníc a smartfónov. Žiarenie pôsobí na genetický materiál, konkrétne na DNA, RNA a proteíny, nemusíte sa teda báť, že by ste žiarením zariadenia pokazili.

Funguje samostatne

Vlastnosti robota predurčujú najmä na dezinfekciu matracov a pohoviek. Vďaka nadštandardnému inteligentnému navigovaniu dokáže rozpoznať prekážku a obísť ju, vie sa však aj zastaviť na okraji, aby predišiel pádu. To, že naozaj premýšľa, si uvedomíte najmä v momentoch, keď v kritickej situácii spomalí, aby vyhodnotil ďalší postup.

Navigačný systém pracuje dvoma spôsobmi. ROCKUBOT Pro sa po dezinfikovanej ploche môže vybrať po dráhe, ktorá pripomína nekonečné písmeno S, alebo zdanlivo náhodným pohybom. Vďaka kombinácii plánovania trasy tak dokáže sám vydezinfikovať nielen obdĺžnikové či štvorcové plochy, ale aj gauč v tvare písmena L.

To, ako sa zariadenie rozhoduje, sme naplno otestovali už pri prvom použití, keď sme ho položili do rohu postele. Z tohto štartovacieho miesta zvolil robot trasu v tvare nekonečného písmena S. Keď sme ho položili na posteľ voľne, rozhodol sa dezinfikovať náhodným pohybom. Prekvapilo nás, že v oboch prípadoch trvala sterilizácia približne rovnako, v prípade postele s rozmermi 180 × 200 cm približne 35 minút.

Skvelý aj na manuálnu sterilizáciu

ROCKUBOT Pro sa pýši tým, že v porovnaní s konkurenciou má celé UV-C trubice, nielen diódy, ktoré umožňujú pokryť väčšiu plochu a sterilizovať dôslednejšie. Trubice sú umiestnené na vrchnej aj spodnej časti, preto možno žiarič bez problémov použiť aj ako ručný sterilizátor, napríklad ak si chcete po návrate domov vydezinfikovať smartfón.

Aby bola práca s ním čo najjednoduchšia, nechýba šikovná rúčka, ktorá sa stará o pohodlnú manipuláciu. Bez problémov to zvládnete aj vtedy, ak máte menšiu ruku, keďže robot sa dá držať aj ako kabelka.

Pri ručnom sterilizovaní je dobré držať zariadenie približne 2 cm nad dezinfikovaným povrchom, aby sa svetlo dostatočne rozptýlilo do strán, a tak zničilo mikroorganizmy. Plusom je, že takáto dezinfekcia trvá chvíľu.

Šikovný spoločník na cesty

Vďaka nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom je ROCKUBOT Pro dobrým pomocníkom aj pri cestovaní. Môžete ho napríklad použiť pri sterilizácii postele v hotelovej izbe.

Dôvodov, prečo si tento robot zaslúži prívlastok cestovný, je však viac. Dokáže sa totiž pohybovať aj pod perinou a zároveň ju sterilizovať. Vďaka zabudovanému senzoru vie, že je prikrytý, a aktivuje aj trubice na vrchnej časti. Príjemne nás prekvapilo, že robot vie vliezť pod perinu aj sám a nevyhodnotí ju ako prekážku.

Poslúži ako reproduktor, uľahčí telefonovanie

Cestovateľskému prívlastku nahráva aj 5 000 mAh batéria, ktorá sa nabíja USB-C káblom a na jedno nabitie dokáže sterilizovať približne 3 hodiny.

Skúšali sme, ako dlho sa musí zariadenie nabíjať po úplnom vybití, ak potrebujeme napríklad rýchlo vydezinfikovať bežnú manželskú posteľ. Stačí 5 až 6 minút na nabíjačke a svoju prácu spraví perfektne. Pri tomto teste sme mu to však nekomplikovali perinami. Ak by sme chceli dezinfikovať aj tie, nabíjať by sme museli dlhšie.

Batériu môžete využiť aj ako externý zdroj energie. Nabíjať tak viete smartfóny, smart hodinky, menšie tablety, čítačky či navigácie použitím USB-A kábla. Plusom je, že ROCKUBOT Pro dokáže sterilizovať a nabíjať súčasne.

Praktickou vychytávkou sú zabudované reproduktory a technológia Bluetooth, cez ktorú pripojíte napríklad smartfón. Zariadenie tak viete využiť aj ako hands-free alebo externý reproduktor. Telefonovanie je tak maximálne pohodlné a obe strany rozumejú krásne čisto. Kvalita zvuku je dobrá aj pri počúvaní hudby a reproduktory sú prekvapivo hlasné.

Prístroje s UV-C žiarením sa využívajú v nemocniciach alebo laboratóriách, kde sa vyžaduje čo najsterilnejšie prostredie. Spravidla sú však veľké a drahé. ROCKUBOT Pro predstavuje veľmi šikovné a rozumné riešenie. Treba si však uvedomiť, že dezinfikuje všetko, na čo zasvieti, až do vzdialenosti 30 cm. Reaguje na genetický materiál, teda aj na vašu pokožku.

Ak si ním omylom zasvietite na ruku, nič sa vám nestane. Pri dlhšom a pravidelnom ožarovaní by sa však mohlo objaviť začervenanie pokožky. Rovnako môže mať UV-C žiarenie nepriaznivé účinky na oči. So žiaričom preto narábajte rozumne, pred prvým použitím si dôkladne prečítajte návod na použitie a dôsledne ho dodržiavajte.

Kompletnú ponuku dezinfekčných zariadení od UVC Nation nájdete na uvcnation.eu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Kompletné vybavenie kancelárie do 200 eur? Stačí dobre nastavený smartfón

Keď začínate podnikať, dobre si premyslíte každú investíciu. Smartfón s kvalitným displejom vám pomôže znížiť výdavky na zariadenie kancelárie

Poradíme vám, ako si zo smartfónu urobiť plnohodnotnú vreckovú kanceláriu, ktoré programy si nainštalovať a ako ich nastaviť, aby ste dokázali efektívne pracovať.

Ako vybrať do firmy telefón, ktorý môže zdvihnúť ktokoľvek z tímu?

Ekologická, finančne nenáročná, efektívna. Aj takéto prívlastky môže mať vaša kancelária, ak ju presťahujete do smartfónu. Nepotrebujete pritom investovať veľa času ani peňazí, dokonca vám stačí smartfón strednej triedy.

Pozreli sme sa na to, ako skryť celú kanceláriu do jediného zariadenia.

Potrebujete dobrý displej a vytrvalú batériu

Ak plánujete na smartfóne pracovať, vyberte si taký, ktorý má dostatočne veľký displej. Veľkosť šesť palcov a viac ponúkne komfort aj pri práci s tabuľkami v Exceli.

Druhým kritériom pri výbere by mala byť batéria. Dajte si však pozor − to, že batéria má kapacitu 5 000 mAh, čo je dnes jedna z najvyšších ponúkaných kapacít, ešte neznamená, že smartfón vám na jedno nabitie vydrží dlhšie. Superkvalitný OLED displej, prepracovaný fotoaparát či výkonné procesory vedia batériu doslova zhltnúť.

Ak chcete, aby vám batéria dlho vydržala, zvážte nižšie triedy smartfónov s jednoduchšími súčasťami. Nielenže sú lacnejšie, ale ani toľko nevyťažujú batériu. Napríklad Nokia 5.3 ponúka kombináciu 6,55-palcového displeja a 4 000 mAh batérie. Pri bežnej kancelárskej práci s ňou budete potrebovať nabíjačku každý druhý deň.

Čistý Android vám pomôže so sústredením

Keďže už poznáte technické parametre vreckovej kancelárie, prichádza na rad výber operačného systému. Zariadenia s Androidom sú cenovo výhodné a zároveň na nich bežia programy, ktoré budete na prácu potrebovať. No nie je Android ako Android.

Niektorí výrobcovia do svojich telefónov predinštalujú množstvo vychytávok a zmenia parametre systému na nepoznanie. Iní, naopak, použijú takmer čistý Android a nechajú vám voľné ruky, aby ste si mohli všetko prispôsobiť podľa svojich potrieb.

Nokia 5.3 má výhody smartfónu s takmer čistým Androidom, ktorý vie byť pri budovaní kancelárie do vrecka nápomocný. Má predinštalované len tie najnevyhnutnejšie aplikácie. Ponúka teda priestor na budovanie kancelárie na „zelenej lúke“. Nainštalovať si môžete presne to, čo na prácu potrebujete, a nebude vás rozptyľovať niečo, čo vás nezaujíma.

Jeden kancelársky balík so všetkým, čo potrebujete

Každý podnikateľ potrebuje pracovať s textom, tabuľkami, posielať e-maily a mať k dispozícii cloudový úložný priestor.  Na trhu je veľké množstvo riešení, no ak hľadáte niečo efektívne, komplexné a cenovo prijateľné, siahnite po Microsoft 365.

Všetku svoju prácu budete mať vďaka cloudu neustále poruke. Balík okrem textového a tabuľkového procesora ponúka aj sofistikovaného správcu e-mailov Outlook. Ten vám okrem prijímania a posielania správ pomôže efektívne organizovať čas pomocou vytvárania úloh či zapisovania do kalendára.

Microsoft 365 ponúka všetky nástroje v rámci jedného balíka za príjemné predplatné, vďaka ktorému získate aj odbornú podporu v prípade, že by sa vám niečo pokazilo. Výhodou je, že tieto všetky nástroje môžete používať na viacerých zariadeniach. Za jedno predplatné máte nástroje pre smartfón aj notebook alebo tablet.

Microsoft 365 Personal teraz môžete mať v cene SMART Paušálu

Ak by vám nevyhovoval Outlook, vyskúšať môžete napríklad Blue Mail, ktorý má integrovaný kalendár. Aplikáciu dokážete do veľkej miery personalizovať pre lepšiu prehľadnosť.

Ďalším riešením môže byť aplikácia Spark, ktorej benefitom napríklad je inteligentné vyhľadávanie, nastavovanie pripomienok alebo možnosť odoslať e-mail v konkrétnom čase.

Nestrácajte čas fakturáciou

Fakturácia je na jednej strane príjemnou súčasťou podnikania, na druhej strane často zaberie veľa času, ktorý by ste mohli stráviť efektívnejšie alebo relaxom. Vymeňme nakreslené excelovské faktúry za sofistikovanú aplikáciu, v ktorej je vyhotovenie faktúry otázkou pár klikov.

Jednou z najpoužívanejších aplikácií je iDoklad. Okrem veľmi rýchleho vytvárania faktúr dokáže faktúry archivovať, vytvárať prehľadné tabuľky na sledovanie cash-flow, vie vyexportovať podklady pre účtovníka, vlastne ponúka všetko pre jednoduché účtovníctvo.

Idete vystaviť faktúru? Zhrnuli sme všetko, čo potrebujete vedieť

iKROS je zasa najpredávanejší ekonomický a stavebný softvér na Slovensku. V appke ponúka okrem tvorby faktúr aj tvorbu cenových ponúk, dodacích listov a ďalších, až 30 rôznych dokladov. Ak si iKROS predplatíte, získate celú paletu možností na správu financií.

Rýchlo naskenujte, podpíšte a pošlite

Napriek tomu, že žijeme v digitálnej dobe, pravidelne sa stretávame s tým, že potrebujeme podpisovať dokumenty, potom ich skenovať a niekomu doručiť. Na to všetko dnes stačí smartfón s lepším fotoaparátom a skenovací softvér.

Smartfón Nokia 5.3 ponúka sústavu fotoaparátov na čele s 13-megapixelovým fotoaparátom, doplneným 5-megapixelovým ultra širokým a dvojicou 2-megapixelových senzorov na meranie hĺbky ostrosti a makro fotografie. Vďaka tomu skvele poslúži ako skener.

Niektoré smartfóny majú skenovanie dokumentov zapracované v natívnej fotoaplikácii. Nemusí to však byť podmienka pri výbere smartfónu, pretože existuje bohatá ponuka aplikácií, ktoré skenovanie zvládnu perfektne. Navyše hneď ponúknu možnosti úpravy dokumentu vrátane jeho podpísania. Za pozornosť určite stojí Adobe Scan alebo SwiftScan.

Všetky možnosti telefónu Nokia 5.3 najlepšie využijete s Neobmedzenými O2 SMART Paušálmi.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac