Huawei P10 v sviežej zelenej: Najatraktívnejší farebný variant tohto roka

Záplavu súčasných čiernych a strieborných telefónov prišiel narušiť Huawei P10 so svojou Greenery zelenou farbou. Jemný prírodný motív sa takmer okamžite stal hitom. Pri farbe to ale nekončí.

V rýchlej dobe je potrebné občas spomaliť, načerpať sily a osviežiť sa jednoduchou krásou zo sveta prírody. Práve preto je zelená farbou tohto roka. Prirodzene upokojuje a symbolizuje nové začiatky.

S podobnou filozofiou prišla aj spoločnosť Huawei. V spolupráci s firmou Pantone Colour Institute obliekli vlajkovú loď Huawei P10 do sviežej zelenej. Zároveň v tejto farbe navrhli aj šetriče obrazovky s prírodnými motívmi, ktoré ladia s celkovým vzhľadom.

Už na prvý pohľad je vidieť, že do dizajnu spoločnosť Huawei investovala nemalé peniaze. Nejde len o farbu. Nové materiály, oblejšie hrany či senzor odtlačku prsta na prednej strane telefónu, to všetko prináša Huawei P10 Greenery.

Zdokonalená konštrukcia

Už na prvý dotyk je cítiť zaoblený tvar unibody konštrukcie telefónu. Zaoblenie tak prispelo k veľmi komfortnému držaniu zariadenia. Výrobca vypočul priania svojich zákazníkov a presunul čítačku odtlačkov prstov na prednú stranu zariadenia priamo pod 5.1“ displej s Full HD rozlíšením a novým Gorilla Glass 5.

Tlačidlá na ovládanie hlasitosti a zapnutie displeja zostali v rovnakom rozložení na pravej strane telefónu. Tlačidlo na zapnutie displeja lemuje vkusný červený pásik, ktorý je veľmi dobre viditeľný. Oproti ostatným má zdrsnený povrch, čo prispieva k jeho ľahkému nahmataniu. Užívateľ tak nemá najmenší problém s rozpoznaním toho správneho tlačidla.

V spodnej časti je USB-C konektor na rýchle nabíjanie batérie. Veľkú radosť mnohým užívateľom robí ponechanie 3,5 mm jacku na slúchadlá. S operačným systémom Android 7 Nougat prichádzajú aj nové možnosti využitia snímača odtlačku prstov. Snímač tak slúži aj ako tlačidlo krok späť – pri jednom stlačení, tlačidlo domov – pri dlhšom podržaní tlačidla alebo zobrazenie posledných otvorených aplikácií potiahnutím prsta doprava/doľava po snímači.

Spolupráca pokračuje

Na zadnej strane telefónu je osadený vylepšený duálny fotoaparát, pod ktorý sa podpísala spoločnosť Leica. Jeden z objektívov disponuje 12-megapixlovým farebným fotoaparátom a druhý 20-megapixlovým monochromatickým snímačom.

Pri tejto konfigurácii má clona hodnotu f/2.2. Fotoaparát je obdarený aj optickou stabilizáciou obrazu, čo by malo prispieť ku kvalitnejším snímkam. Leica sa tento rok podielala aj na vývoji predného 8-megapixlového fotoaparátu s vylepšenými funkciami selfie režimu.

Snímky zhotovené Huawei P10 nezaostávajú ani za vyhlásenými fototelefónmi na trhu. Pre ozajstných fotofajnšmekrov prináša výrobca väčšiu verziu Huawei P10 Plus, ktorá bude vybavená lepším fotoaparátom Leica SUMMILUX-H s hodnotou clony f/1.8.

Zmena je život

O vyššiu rýchlosť a výkon zariadenia sa postará nový osemjadrový procesor Kirin 960. Veľkým prínosom pre užívateľov je navýšenie vnútornej pamäte na 64GB (rozšíriteľnú o micro SD kartu) a RAM na 4GB. Kapacita batérie vzrástla z pôvodných 3000mAh na 3200mAh.

Na jedno nabitie tak telefón vydrží približne 1,5 dňa. Samozrejme záleží od spôsobu využívania telefónu. Keď sa však telefón vybije, stačí ho pripojiť na rýchlonabíjačku, ktorá je v balení a tá za veľmi krátky čas dobije telefón.

Huawei P10 Greenery je skvelou ukážkou, ako vylepšiť vlajkovú loď, priniesť zákazníkovi nadštandardné služby a zachovať pritom rozumnú cenu zariadenia.

Huawei P10 v krásnom zelenom vyhotovení je už možné zakúpiť aj na Slovensku v limitovanom počte. Spolu s paušálom od O2 ho získate na začiatok iba za 2 eurá.

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

5 netradičných vianočných dekorácií z prírodných materiálov

V spolupráci s telefónom HUAWEI P10 Greenery a kvetinovým konceptom Botanical Lab sme si pre vás pripravili päticu pekných dekorácií, ktoré spája návrat k prírode, zelená farba, jednoduchosť a originalita.

Zelená je farbou prírody, pokoja aj harmónie a s vianočným obdobím sa spája mnohým z nás. Ak máte chuť poňať aspoň časť vianočných dekorácií tento rok trochu menej tradične, stavte na prírodné materiály.

Hľadáte štýlový telefón v peknej farbe? HUAWEI P10 Greenery si vás získa svojím netradičným dizajnom vo farbe tohto roka. Viac informácií

Do prípravy dekorácií sme sa pustili spolu s telefónom HUAWEI P10 Greenery a Zuzkou a Lenkou z Botanical Lab, ktoré spája nielen láska k prírode, ale aj poctivému dizajnu.

„Snažíme sa pracovať s prírodnými materiálmi, nenájdete u nás nič nafarbené ani umelé,“ opisuje Lenka filozofiu ich botanického „laboratória“, ktoré prepája rastliny, originálny dizajn a prírodnú kozmetiku.

Máte chuť tvoriť? Pustite sa do prípravy týchto zelených dekorácií:

Terárium

„Použili sme paprade, ktoré sa nám spájajú nielen s atmosférou lesa, ale aj pokoja. Pokoj je jedným zo symbolov Vianoc, preto si myslíme, že takéto terárium, môže byť pekným doplnkom aj na sviatočnom vianočnom stole,“ hovorí Zuzka o zaujímavej alternatíve tradične ponímaného aranžmánu.

Fotografia fotená telefónom Huawei P10 Greenery

Ako postupovať?

1. Na dno dostatočne veľkej sklenenej nádoby umiestnite vrstvu kamienkov, ktorá slúži na odfiltrovanie vody.

2. Pokračujte aktívnym uhlím, ktoré má viacero funkcií – jednak zabíja baktérie a zároveň spomaľuje rast rastlín, ktoré vďaka tomu nádobu rýchlo neprerastú.

3. Pridajte vrstvu sušeného machu a následne vrstvu zeminy pre izbové rastliny.

4. Do zeminy vysaďte jednotlivé rastliny. Vyberajte druhy, ktorým vyhovuje teplo a vlhko, keďže terárium funguje na rovnakom princípe ako skleník. Vhodné sú paprade, fitónie, ale aj malé bonsaje.

5. Vrch pokryte vrstvou prírodného machu, ktorá je dekoratívna a súčasne zadržiava vlhkosť.

6. Nádobu môžete nechať otvorenú alebo ju uzavrite. Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, postupne sa v nej vytvorí vlastný ekosystém.

7. Takéto terárium nie je náročné na starostlivosť. Ak je uzavreté postačí ho raz za čas otvoriť a postriekať vodou. Dobré je, ak je prevarená alebo destilovaná, aby sa nádoba nezaniesla od vodného kameňa.

Aranžmán v nádobe

Peknou dekoráciou nielen na vianočný stôl sú kvitnúce konáriky umiestnené v štýlovej nádobe alebo váze. „Využiť môžete halúzky, ktoré majú počas skorej zimy tendenciu pučať, napríklad magnólie a čerešne,“ približuje Lenka.

Fotografia fotená telefónom Huawei P10 Greenery

Ako postupovať?

1. Do nádoby si najskôr vložte vhodne orezanú aranžérsku hmotu, ktorú vopred namočíte do vody. Hmota je pripravená na použitie vtedy, ak je dostatočne nasiaknutá vodou. To poznáte tak, že hmota klesne až na spodok nádoby s vodou. Následne ju vyberte, vložte do dekoračnej nádoby a aranžujte.

2. Jednotlivé konáriky si vhodne zastrihnite. Všímajte si pritom ich tvar a nebojte sa zdanlivú nedokonalosť povýšiť na prednosť.

3. Konáriky dozdobte vianočnými ozdobami. V tomto prípade sa použili jednoduché metalické dekorácie, ktoré sú inšpirované tradičnými fínskymi ozdobami.

Závesná dekorácia

Peknou alternatívou venca na dvere môže byť závesná dekorácia z prírodných materiálov. Hoci sa dá použiť aj v interiéri, lepšie sa jej bude dariť vonku, napríklad pri vstupe do domu či bytu, kde je chladnejšie. „Použiť môžete všetko, čo nájdete v prírode, napríklad imelo, ihličnany, tilandsie, bobuľoviny či minijabĺčka. Je to zároveň veľmi nenákladné riešenie,“ vysvetľuje Lenka.

Fotografia fotená telefónom Huawei P10 Greenery

Ako postupovať?

1. Vyberte si vhodný konár. Dobre si všimnite jeho tvar, ktorý udá charakter dekorácie.

2. Ak je jedna strana konára ťažšia a sú na nej napríklad chvojky ihličia, bude potrebné dekoráciu dotvoriť tak, aby sa obe strany vyvážili.

3. Na konár uviažte dostatočne dlhú stužku alebo špagát tak, aby ste dekoráciu mohli zavesiť.

4. Postupne pridávajte prírodný materiál. Vyberajte druhy, ktoré pekne zoschnú. V tomto prípade sú to skimia, eukalyptus, rozmarín, mimóza, starček, bobuľoviny a tilandsia.

5. Pri práci používajte floristickú pásku, s ktorou sa manipuluje lepšie ako so špagátom a rastlinám neublíži.

Ministromček v nádobe

Ak si chcete navodiť vianočnú atmosféru, no nepotrebujete mať doma veľký stromček, skúste si do nádoby vysadiť miniatúrny ihličnan. „Neskôr ho môžete umiestniť na balkón a použiť zase o rok alebo ho zasadiť do záhradky,“ približuje Zuzka.

Fotografia fotená telefónom Huawei P10 Greenery. S telefónom v režime širokouhlej clony je možné docieliť rozostrenie pozadia.

Ako postupovať?

1. Do dostatočne veľkej nádoby umiestnite vrstvu kamienkov a pridajte zeminu pre izbové rastliny.

2. Vložke miniatúrny ihličnan, pridajte ďalšiu vrstvu zeminy a stromček zalejte.

3. Dotvorte vianočnými ozdobami a ekologický variant vianočného stromčeka je na svete.

Dekoratívna banka

Peknou alternatívou tradičného vianočného aranžmánu môže byť aj dekoratívna banka s rezanými kvetmi. Použiť opäť môžete prírodné materiály, ktorá nájdete v lese alebo v záhrade, ktoré skombinujete s rezanými kvetmi.

Fotografia fotená telefónom Huawei P10 Greenery

Ako postupovať?

1. Na drevený podstavec umiestnite vopred namočenú aranžérsku hmotu a vrstvu machu.

2.  Použite ľubovoľný prírodný materiál. V tomto prípade sa okrem chvojok tují, konárikov a šišiek, použili aj viaceré kvitnúce rastliny typické pre zimné obdobie, ako napríklad veternica, iskerník či mimóza.

3. Všetok rastlinný materiál oroste a umiestnite pod sklenenú kupolu.

Originálne prírodné dekorácie, ktoré vkusne dotvoria vašu domácnosť nielen počas Vianoc sme pre vás pripravili v spolupráci so zeleným telefónom HUAWEI P10 Greenery a šikovným tandemom z Botanical Lab.

Huawei P10 v krásnom zelenom vyhotovení je už možné zakúpiť aj na Slovensku v limitovanom počte. Spolu s paušálom od O2 ho získate na začiatok iba za 2 eurá.

Chcete vedieť o smartfóne HUAWEI P10 Greenery viac? Prečítajte si tento článok.

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.


Video: Ako počas jazdy zvládnuť krízovú situáciu

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako zvládnuť krízovú situáciu, v rámci ktorej treba nečakane zabrzdiť a vyhnúť sa prekážke.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. V tomto videu sa zameral na vodičov, ktorí so šoférovaním ešte len začínajú alebo už dlhšie nešoférovali, a ukazuje, ako zvládnuť neočakávané situácie.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

Sám má najazdených viac ako dva milióny kilometrov a tisíce za volantom pretekárskeho auta a rád učí ľudí šoférovať. V tejto časti seriálu si sadol na sedadlo spolujazdca a za volant pustil svoju dcéru.

Pozrite si video plné šikovných rád aj s praktickým testom, ktorý ukazuje, ako auto reaguje v krízovej situácii:

Páčilo sa vám toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac