Huawei P10 v sviežej zelenej: Najatraktívnejší farebný variant tohto roka

Záplavu súčasných čiernych a strieborných telefónov prišiel narušiť Huawei P10 so svojou Greenery zelenou farbou. Jemný prírodný motív sa takmer okamžite stal hitom. Pri farbe to ale nekončí.

V rýchlej dobe je potrebné občas spomaliť, načerpať sily a osviežiť sa jednoduchou krásou zo sveta prírody. Práve preto je zelená farbou tohto roka. Prirodzene upokojuje a symbolizuje nové začiatky.

S podobnou filozofiou prišla aj spoločnosť Huawei. V spolupráci s firmou Pantone Colour Institute obliekli vlajkovú loď Huawei P10 do sviežej zelenej. Zároveň v tejto farbe navrhli aj šetriče obrazovky s prírodnými motívmi, ktoré ladia s celkovým vzhľadom.

Už na prvý pohľad je vidieť, že do dizajnu spoločnosť Huawei investovala nemalé peniaze. Nejde len o farbu. Nové materiály, oblejšie hrany či senzor odtlačku prsta na prednej strane telefónu, to všetko prináša Huawei P10 Greenery.

Zdokonalená konštrukcia

Už na prvý dotyk je cítiť zaoblený tvar unibody konštrukcie telefónu. Zaoblenie tak prispelo k veľmi komfortnému držaniu zariadenia. Výrobca vypočul priania svojich zákazníkov a presunul čítačku odtlačkov prstov na prednú stranu zariadenia priamo pod 5.1“ displej s Full HD rozlíšením a novým Gorilla Glass 5.

Tlačidlá na ovládanie hlasitosti a zapnutie displeja zostali v rovnakom rozložení na pravej strane telefónu. Tlačidlo na zapnutie displeja lemuje vkusný červený pásik, ktorý je veľmi dobre viditeľný. Oproti ostatným má zdrsnený povrch, čo prispieva k jeho ľahkému nahmataniu. Užívateľ tak nemá najmenší problém s rozpoznaním toho správneho tlačidla.

V spodnej časti je USB-C konektor na rýchle nabíjanie batérie. Veľkú radosť mnohým užívateľom robí ponechanie 3,5 mm jacku na slúchadlá. S operačným systémom Android 7 Nougat prichádzajú aj nové možnosti využitia snímača odtlačku prstov. Snímač tak slúži aj ako tlačidlo krok späť – pri jednom stlačení, tlačidlo domov – pri dlhšom podržaní tlačidla alebo zobrazenie posledných otvorených aplikácií potiahnutím prsta doprava/doľava po snímači.

Spolupráca pokračuje

Na zadnej strane telefónu je osadený vylepšený duálny fotoaparát, pod ktorý sa podpísala spoločnosť Leica. Jeden z objektívov disponuje 12-megapixlovým farebným fotoaparátom a druhý 20-megapixlovým monochromatickým snímačom.

Pri tejto konfigurácii má clona hodnotu f/2.2. Fotoaparát je obdarený aj optickou stabilizáciou obrazu, čo by malo prispieť ku kvalitnejším snímkam. Leica sa tento rok podielala aj na vývoji predného 8-megapixlového fotoaparátu s vylepšenými funkciami selfie režimu.

Snímky zhotovené Huawei P10 nezaostávajú ani za vyhlásenými fototelefónmi na trhu. Pre ozajstných fotofajnšmekrov prináša výrobca väčšiu verziu Huawei P10 Plus, ktorá bude vybavená lepším fotoaparátom Leica SUMMILUX-H s hodnotou clony f/1.8.

Zmena je život

O vyššiu rýchlosť a výkon zariadenia sa postará nový osemjadrový procesor Kirin 960. Veľkým prínosom pre užívateľov je navýšenie vnútornej pamäte na 64GB (rozšíriteľnú o micro SD kartu) a RAM na 4GB. Kapacita batérie vzrástla z pôvodných 3000mAh na 3200mAh.

Na jedno nabitie tak telefón vydrží približne 1,5 dňa. Samozrejme záleží od spôsobu využívania telefónu. Keď sa však telefón vybije, stačí ho pripojiť na rýchlonabíjačku, ktorá je v balení a tá za veľmi krátky čas dobije telefón.

Huawei P10 Greenery je skvelou ukážkou, ako vylepšiť vlajkovú loď, priniesť zákazníkovi nadštandardné služby a zachovať pritom rozumnú cenu zariadenia.

Huawei P10 v krásnom zelenom vyhotovení je už možné zakúpiť aj na Slovensku v limitovanom počte. Spolu s paušálom od O2 ho získate na začiatok iba za 2 eurá.

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

5 netradičných vianočných dekorácií z prírodných materiálov

V spolupráci s telefónom HUAWEI P10 Greenery a kvetinovým konceptom Botanical Lab sme si pre vás pripravili päticu pekných dekorácií, ktoré spája návrat k prírode, zelená farba, jednoduchosť a originalita.

Zelená je farbou prírody, pokoja aj harmónie a s vianočným obdobím sa spája mnohým z nás. Ak máte chuť poňať aspoň časť vianočných dekorácií tento rok trochu menej tradične, stavte na prírodné materiály.

Hľadáte štýlový telefón v peknej farbe? HUAWEI P10 Greenery si vás získa svojím netradičným dizajnom vo farbe tohto roka. Viac informácií

Do prípravy dekorácií sme sa pustili spolu s telefónom HUAWEI P10 Greenery a Zuzkou a Lenkou z Botanical Lab, ktoré spája nielen láska k prírode, ale aj poctivému dizajnu.

„Snažíme sa pracovať s prírodnými materiálmi, nenájdete u nás nič nafarbené ani umelé,“ opisuje Lenka filozofiu ich botanického „laboratória“, ktoré prepája rastliny, originálny dizajn a prírodnú kozmetiku.

Máte chuť tvoriť? Pustite sa do prípravy týchto zelených dekorácií:

Terárium

„Použili sme paprade, ktoré sa nám spájajú nielen s atmosférou lesa, ale aj pokoja. Pokoj je jedným zo symbolov Vianoc, preto si myslíme, že takéto terárium, môže byť pekným doplnkom aj na sviatočnom vianočnom stole,“ hovorí Zuzka o zaujímavej alternatíve tradične ponímaného aranžmánu.

Fotografia fotená telefónom Huawei P10 Greenery

Ako postupovať?

1. Na dno dostatočne veľkej sklenenej nádoby umiestnite vrstvu kamienkov, ktorá slúži na odfiltrovanie vody.

2. Pokračujte aktívnym uhlím, ktoré má viacero funkcií – jednak zabíja baktérie a zároveň spomaľuje rast rastlín, ktoré vďaka tomu nádobu rýchlo neprerastú.

3. Pridajte vrstvu sušeného machu a následne vrstvu zeminy pre izbové rastliny.

4. Do zeminy vysaďte jednotlivé rastliny. Vyberajte druhy, ktorým vyhovuje teplo a vlhko, keďže terárium funguje na rovnakom princípe ako skleník. Vhodné sú paprade, fitónie, ale aj malé bonsaje.

5. Vrch pokryte vrstvou prírodného machu, ktorá je dekoratívna a súčasne zadržiava vlhkosť.

6. Nádobu môžete nechať otvorenú alebo ju uzavrite. Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, postupne sa v nej vytvorí vlastný ekosystém.

7. Takéto terárium nie je náročné na starostlivosť. Ak je uzavreté postačí ho raz za čas otvoriť a postriekať vodou. Dobré je, ak je prevarená alebo destilovaná, aby sa nádoba nezaniesla od vodného kameňa.

Aranžmán v nádobe

Peknou dekoráciou nielen na vianočný stôl sú kvitnúce konáriky umiestnené v štýlovej nádobe alebo váze. „Využiť môžete halúzky, ktoré majú počas skorej zimy tendenciu pučať, napríklad magnólie a čerešne,“ približuje Lenka.

Fotografia fotená telefónom Huawei P10 Greenery

Ako postupovať?

1. Do nádoby si najskôr vložte vhodne orezanú aranžérsku hmotu, ktorú vopred namočíte do vody. Hmota je pripravená na použitie vtedy, ak je dostatočne nasiaknutá vodou. To poznáte tak, že hmota klesne až na spodok nádoby s vodou. Následne ju vyberte, vložte do dekoračnej nádoby a aranžujte.

2. Jednotlivé konáriky si vhodne zastrihnite. Všímajte si pritom ich tvar a nebojte sa zdanlivú nedokonalosť povýšiť na prednosť.

3. Konáriky dozdobte vianočnými ozdobami. V tomto prípade sa použili jednoduché metalické dekorácie, ktoré sú inšpirované tradičnými fínskymi ozdobami.

Závesná dekorácia

Peknou alternatívou venca na dvere môže byť závesná dekorácia z prírodných materiálov. Hoci sa dá použiť aj v interiéri, lepšie sa jej bude dariť vonku, napríklad pri vstupe do domu či bytu, kde je chladnejšie. „Použiť môžete všetko, čo nájdete v prírode, napríklad imelo, ihličnany, tilandsie, bobuľoviny či minijabĺčka. Je to zároveň veľmi nenákladné riešenie,“ vysvetľuje Lenka.

Fotografia fotená telefónom Huawei P10 Greenery

Ako postupovať?

1. Vyberte si vhodný konár. Dobre si všimnite jeho tvar, ktorý udá charakter dekorácie.

2. Ak je jedna strana konára ťažšia a sú na nej napríklad chvojky ihličia, bude potrebné dekoráciu dotvoriť tak, aby sa obe strany vyvážili.

3. Na konár uviažte dostatočne dlhú stužku alebo špagát tak, aby ste dekoráciu mohli zavesiť.

4. Postupne pridávajte prírodný materiál. Vyberajte druhy, ktoré pekne zoschnú. V tomto prípade sú to skimia, eukalyptus, rozmarín, mimóza, starček, bobuľoviny a tilandsia.

5. Pri práci používajte floristickú pásku, s ktorou sa manipuluje lepšie ako so špagátom a rastlinám neublíži.

Ministromček v nádobe

Ak si chcete navodiť vianočnú atmosféru, no nepotrebujete mať doma veľký stromček, skúste si do nádoby vysadiť miniatúrny ihličnan. „Neskôr ho môžete umiestniť na balkón a použiť zase o rok alebo ho zasadiť do záhradky,“ približuje Zuzka.

Fotografia fotená telefónom Huawei P10 Greenery. S telefónom v režime širokouhlej clony je možné docieliť rozostrenie pozadia.

Ako postupovať?

1. Do dostatočne veľkej nádoby umiestnite vrstvu kamienkov a pridajte zeminu pre izbové rastliny.

2. Vložke miniatúrny ihličnan, pridajte ďalšiu vrstvu zeminy a stromček zalejte.

3. Dotvorte vianočnými ozdobami a ekologický variant vianočného stromčeka je na svete.

Dekoratívna banka

Peknou alternatívou tradičného vianočného aranžmánu môže byť aj dekoratívna banka s rezanými kvetmi. Použiť opäť môžete prírodné materiály, ktorá nájdete v lese alebo v záhrade, ktoré skombinujete s rezanými kvetmi.

Fotografia fotená telefónom Huawei P10 Greenery

Ako postupovať?

1. Na drevený podstavec umiestnite vopred namočenú aranžérsku hmotu a vrstvu machu.

2.  Použite ľubovoľný prírodný materiál. V tomto prípade sa okrem chvojok tují, konárikov a šišiek, použili aj viaceré kvitnúce rastliny typické pre zimné obdobie, ako napríklad veternica, iskerník či mimóza.

3. Všetok rastlinný materiál oroste a umiestnite pod sklenenú kupolu.

Originálne prírodné dekorácie, ktoré vkusne dotvoria vašu domácnosť nielen počas Vianoc sme pre vás pripravili v spolupráci so zeleným telefónom HUAWEI P10 Greenery a šikovným tandemom z Botanical Lab.

Huawei P10 v krásnom zelenom vyhotovení je už možné zakúpiť aj na Slovensku v limitovanom počte. Spolu s paušálom od O2 ho získate na začiatok iba za 2 eurá.

Chcete vedieť o smartfóne HUAWEI P10 Greenery viac? Prečítajte si tento článok.

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.


Vytvorte si názor na Nežnú revolúciu cestovaním v čase

Projekt V_elvet R_evolution vás prenesie do štylizovaného bytu z konca 80. rokov, v ktorom vám dobové zariadenie a médiá porozprávajú príbeh Nežnej revolúcie.

Pri každoročných spomienkach na Nežnú revolúciu netreba zabúdať, že zmena nenastala zo dňa na deň. Udalosti zo 17. novembra 1989 naštartovali proces oslobodzovania, ktorý by sme nemali redukovať iba na jeden dátum. Poukazujú na to aj autori projektu V_elvet R_evolution. Celistvý obraz o našej minulosti chcú ponúknuť cestovaním v čase prostredníctvom virtuálnej reality. 

Čo bolo pre November 89 typické? Spoznajte jeho symboly a príbehy ľudí, ktorí prispeli k zmene, vďaka cyklu Fetiše Nežnej revolúcie.

Prenesú vás do štylizovanej obývačky z konca 80. rokov, v ktorej sa priebežne obmieňajú rôzne spomienkové predmety, spotrebiče či ústrižky z novín. Môžete sa po byte prechádzať a interakciou so zariadením a dobovými médiami spoznávať míľniky Nežnej revolúcie.

„Nechceme vytvárať pocit nostalgie. Naším cieľom je, aby si každý človek vytvoril názor sám na základe toho, čo vidí,” tvrdí projektový manažér V_elvet R_evolution Peter Bacílek.

„Niekto bude možno namietať, že sme zaujatí, ale objektívna realita je, že bývalý režim bol veľmi problematický. Nebudeme sa sústrediť na niečo, čo by malo byť z hľadiska ľudských práv dnes už všetkým jasné.”

Chceme využiť fascináciu detí digitálnou dobou

Virtuálnej realite sa členovia tímu venujú profesionálne už niekoľko rokov – vytvárajú v nej architektonické vizualizácie pre firmu, v ktorej všetci pracujú. Už dlhšie uvažovali nad vlastným projektom, čím by popri práci rozvinuli svoje portfólio a priblížili sa hernému priemyslu.

Vďaka grantu Sloboda nie je samozrejmosť od Férovej nadácie O2 sa vývojárom naskytla príležitosť rozvinúť svoje pôsobenie z komerčnej do edukatívnej roviny.

„Dnes je v záplave informácií náročné osloviť a zaujať mladých ľudí. Ak sa už o Nežnej revolúcii učili, pamätajú si ju len heslovite ako zmenu k lepšiemu alebo štrnganie kľúčmi. Deti často nechápu, aký vplyv mala zmena režimu na prostredie, v ktorom žijú. Médium virtuálnej reality nám prišlo ako prospešné využitie ich fascinácie digitálnym vekom,” vysvetľuje dizajnér Dávid Kurinec, ktorý má ako pedagóg na základnej umeleckej škole na starosť edukatívnu stránku projektu.

„Keďže dnes dochádza k dezinterpretáciám minulosti, rozhodli sme sa projekt V_elvet R_evolution uchopiť formou, ktorá si vyžaduje kritické myslenie.“

V_elvet R_evolution by si ľudia nemali predstavovať ako hru, pretože ide o interaktívny zážitok. Virtuálna realita zároveň podľa tvorcov presahuje zážitok zo sedenia za monitorom a hraním sa počítačovej hry.

„Hry by mali mať podľa definície aj nejaký spôsob bodovania a možnosť prehrať. O niečo v tej hre musí ísť. Keby sme hodnotili, ako človek skúma náš simulovaný priestor, tak by sme zabíjali ducha celého projektu,” dodáva Peter, ktorý spolupracuje aj na dizajne a mechanike projektu.

Vzdelávanie, ktoré kladie dôraz na kritické myslenie

Aj keď je zážitok z V_elvet R_evolution primárne určený mladšej generácii, bude prístupný všetkým vekovým kategóriám. Starším ľuďom umožní zaspomínať si, mladších zase oboznámi s historickými reáliami.

Po nasadení VR headsetu sa ocitáte v zariadenom byte, no netušíte, čo sa deje vonku. V obývačke vidíte televízor, rádio, noviny, pohľadnice, albumy či gramofón s platňami. Príbeh nemá ľudského rozprávača a sú to práve rôzne médiá, ktoré vám umožnia cestovať v čase a presúvať sa z jedného momentu do druhého.

Dávkovanie informácií z rôznych zdrojov kladie dôraz na kritické myslenie. V štátnej televízii napríklad uvidíte reportáž, ktorá vykresľuje inú verziu udalostí ako vysielanie Hlasu Ameriky, ktoré počujete z rádia. Mladí ľudia si tak musia sami pospájať útržky vedomostí do komplexného obrazu.

„Dnes dochádza k dezinterpretáciám minulosti, preto sme sa náš projekt rozhodli uchopiť formou náročnou na kritické myslenie,” hovorí dizajnér Adam Šišulák, ktorý prišiel s pôvodným nápadom tohto projektu.

„Niekto bude možno namietať, že sme zaujatí, ale objektívna realita je, že bývalý režim bol veľmi problematický.“

Keďže ide o edukačný projekt, pre autorov je extrémne dôležité nezavádzať. Pri vývoji sa opierajú o odborný výskum a zdroje konzultujú aj s historikmi Múzea mesta Bratislavy. Pri výbere objektov a spotrebičov spolupracujú s Marošom Schmidtom, riaditeľom Slovenského múzea dizajnu, ktorý sa venuje československému dizajnu a pozná aj príbehy jednotlivých predmetov, ktoré v byte uvidíte.

Konzultácie s odborníkmi umožňujú vývojárom vyladiť detaily a vytvoriť čo najautentickejšie prostredie. Napríklad model rádia, ktoré si budete môcť v byte pustiť, bol za socializmu veľmi cenný. Väčšina rádií vyrobených vo východnom bloku malo rozsah do 77 MHz.

Vo V_elvet R_evolution nájdete model, ktorý zachytával aj frekvencie do 104 MHz, na ktorých ste vedeli naladiť západné stanice ako Slobodná Európa či Hlas Ameriky. Podľa vývojárov by nebolo správne, keby vysielanie týchto staníc púšťali cez rádio, ktoré to v skutočnosti neumožňovalo.

Nežná revolúcia je krásnym symbolom ľudskej spolupráce

Ak máte hardvér pre virtuálnu realitu, budete môcť obývačku V_elvet R_evolution navštíviť aj z pohodlia tej vašej. Stačí vám smartfón a kartónový headset. Ambíciou autorov je však osloviť vzdelávacie organizácie, múzeá a galérie, kde by mohli svoju prácu prezentovať naživo a lepšie oboznámiť ľudí s kontextom projektu.

Aj keď sa tvorcovia zážitku snažia preniesť ľudí do čo najvernejšej simulácie minulosti, žiť za totality by nechceli. Cieľom projektu je však dobu približovať a nedémonizovať, pretože aj za socializmu sa ľudia snažili žiť svoj život dobre aj napriek nepriaznivým podmienkam. Nemali by sme nesprávne vykresľovať bývalý režim, aby sme vedeli rozoznať, keby nám niečo podobné v budúcnosti hrozilo.

„Nemyslím si, že dnes v spoločnosti neexistujú problémy, no demokracia je vždy lepšia. Veď kto by chcel žiť v diktatúre?” pýta sa Peter, ktorý vyzýva na spoločné riešenie problémov a nespoliehať sa na autoritu, ktorá ich vyrieši za nás.

„Koniec koncov aj Nežná revolúcia je krásnym symbolom našej schopnosti priniesť zmenu aj bez veľkého krviprelievania,” uzatvára.

Spoločnosť O2 a Férová nadácia O2 prostredníctvom svojej grantovej výzvy podporili pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie inšpiratívne projekty, ktoré mladým ľuďom približujú hodnoty slobody a demokracie a oživujú odkaz Novembra 89. Časť z nich vám postupne predstavujeme v Sóde.

Viete, aké boli fetiše Nežnej revolúcie? Alebo ako sa šírili informácie bez mobilov a internetu? To všetko a oveľa viac prezrádza dokumentárny cyklus Fetiše Nežnej revolúcie. Chcete vedieť viac? Prečítajte si náš článok

Spoznajte príbeh herných nadšencov z projektu Vivat Sloboda. Tí vytvorili počítačovú hru, ktorá približuje atmosféru v uliciach Bratislavy počas Nežnej revolúcie.

V_elvet R_evolution

Projekt je dielom piatich kamarátov. Peter Bacílek projekt vedie a spolu s dizajnérmi Adamom Šišulákom a Dávidom Kurincom sa stará o jeho grafickú podobu. Súčasťou tímu je aj programátor Andrej Štuller a priestorový dizajnér a architekt Matej Hoppan. Projekt V_elvet R_evolution podporila Férová nadácia O2.


Zachyťte krásne farby prírody. Vybrali sme najlepšie zariadenia jesene

Čítaj viac

Vyhrajte Playstation 4 alebo robotický vysavač s kartou O2 Voľnosť

Čítaj viac

Ušetrite pri nákupe nového Samsungu. Opäť máte šancu vymeniť starý za nový

Čítaj viac