Motorola Edge 20 5G je ľahučký smartfón s bleskurýchlymi reakciami

Obľúbené gestá, pohodlný multitasking na krásnom displeji a podpora 5G dávajú dohromady výnimočného parťáka.

Na skúšku som dostal novinku od Motoroly s názvom Motorola Edge 20 5G. Výrobca dokazuje, že stále dokáže svojim zákazníkom ponúknuť nielen obyčajný smartfón, ale aj úžasného pomocníka.

Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čo sa vydarilo?

Ako prvé ma zaujal krásny displej a bleskurýchle reakcie na akúkoľvek požiadavku vďaka výkonnému procesoru. Rozhodne treba vyzdvihnúť samotný fotoaparát, ktorý ponúka mnoho užitočných a zaujímavých režimov. Výsledná fotografi a bola vždy ostrá, dokonca aj v tme. Milovníci selfie si prídu tiež na svoje, predná kamera fotí veľmi pekne a ponúka veľa režimov.

Samozrejmosťou je aj od výroby najnovší Android 11, ktorý výrobca ponúka v čistej forme bez úpravy, jediná pridaná vec je aplikácia MOTO, kde nájdete všetky obľúbené Moto gestá.

Celkovo je smartfón výkonný a pri parametroch, ktoré ponúka, nie je problém sa zahrať hry, pozerať filmy, riešiť pracovné záležitosti alebo užívať si fotografovanie v rôznych režimoch. Podpora 5G vám ešte umocní pocit jedinečnosti a všetok prehliadaný obsah na internete budete mať ihneď k dispozícii na svojom displeji.

Čo mohlo byť lepšie?

Ťažko som hľadal pri tomto telefóne niečo, čo sa dá vyčítať. Azda jediná vec, ktorá by mohla byť lepšia, je kapacita samotnej batérie, ktorá je 4 000 mAh, čo postačuje na celý deň aktívneho, prípadne na jeden a pol dňa striedmejšieho používania.

Čo nás na smartfóne najviac prekvapilo?

Veľkým prekvapením je vyhotovenie samotného smartfónu a jeho hmotnosť. Napriek veľkému displeju tento smartfón váži len 163 g. Za obrovskú pochvalu stojí aj displej, ktorý je jasný a čitateľný za každých podmienok a ponúka krásne farby a výnimočný zážitok pri pozeraní videí vo vysokom rozlíšení.

Hodnotenie na záver: Výnimočný spoločník

Tento smartfón odporúčam všetkým, ktorí majú radi výnimočnosť. Farba, dizajn aj samotný telefón je predurčený na úspech a svojim majiteľom bude slúžiť k veľkej spokojnosti.


Motorolu Edge 20 5G môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Peter Krajči, O2 Guru

Peter Krajči, zástupca supervízora O2 Predajne v OC Bory Mall v Bratislave.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Samsung Galaxy A22 5G je skvelý štartovací balíček do sveta 5G

Skĺbiť lákavú cenovku so všetkými vlastnosťami moderného smartfónu je obdivuhodný výsledok.

Kórejská spoločnosť Samsung nedávno predstavila novinku v segmente lacných 5G smartfónov. Prekvapením je, že spoločnosť sa rozhodla potešiť svojich fanúšikov mimoriadne vyváženým a životaschopným modelom bez akýchkoľvek osobitných nedostatkov.

Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čo sa vydarilo? 

Verzia 5G je podstatne väčšia a ťažšia než 4G verzia. Dôvodom je väčší 6,6-palcový TFT displej s FHD+ rozlíšením, ktorého dobré jasové a kontrastné pomery pridávajú na zážitku. Bočná strana obsahuje snímač odtlačkov prstov, zadný panel je vyrobený z plastu, na ktorom nezanecháte svoje odtlačky. Je to praktické, zároveň to však neuberá smartfónu na jeho kráse.

Pre technické vlastnosti je vybraný najnovší procesor spolupracujúci so 4 GB RAM pamäťou. S kvalitným procesorom budú spokojní tak bežný hráči, ako aj milovníci rôznych aplikácií. Interné úložisko má dostatočnú veľkosť 64 GB, nechýba však ani hybridný slot pre MicroSD karty do veľkosti až 1 TB.

Čo mohlo byť lepšie?

Vzadu nájdeme len tri fotoaparáty. Hlavný 48 Mpx, širokouhlý fotoaparát dostal 5 Mpx snímač a 2 Mpx senzor na rozostrovanie pozadia. V tejto cenovej kategórii sú fotoaparáty určené hlavne na snímanie počas dňa a za priaznivých svetelných podmienok vytvárajú celkom pekné fotky a videá, s dobrým jasom a ostrosťou. Keď však príde večer, objaví sa šum a farby strácajú na sile.

Čo nás na smartfóne príjemne prekvapilo?

Pre plnohodnotné využívanie 5G siete je potrebné mať aj dostatočnú energiu. V tomto modeli preto nájdete spoľahlivú 5 000 mAh batériu, ktorá podporuje rýchle 15 W nabíjanie s pribalenou nabíjačkou.

Pri momentálnom využívaní LTE siete som sa hravo dostal cez jeden deň, pričom mi zostávalo ešte 50 – 55 % kapacity. Druhý deň bez nabitia som ukončil so zostatkom 14 %. Pri zapnutých dátach, notifi káciách a volaniach je to obdivuhodný výsledok.

Hodnotenie O2 Guru: Ideálna voľba na privítanie 5G siete

Samsung A22 vo verzii 5G je zaujímavý kúsok s veľmi lákavou cenou. Je to skvelý štartovací balíček do nového 5G sveta, v ktorom máte veľkú batériu, slušný fotoaparát a výkonný procesor.


Samsung Galaxy A22 5G môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Martin Liptai, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Martin Liptai, supervízor O2 Predajne Rožňava.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Zdravý životný štýl s pomocou smartfónu? Tréneri a trénerky odporúčajú tieto apky

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac