Na novinku od Samsungu podľa prianí fanúšikov môžete získať odkupný bonus za svoj starý smartfón

Samsung pokračuje v obľúbených tradíciách, pri odpredaji svojho zariadenia získate navyše aj bonus 150 € na novinku Samsung Galaxy S21 FE 5G.

Samsung už druhý rok po sebe ponúka fanúšikovskú edíciu obľúbeného smartfónu. Novinka Samsung Galaxy S21 FE 5G má aj tentoraz priniesť používateľom smartfón podľa ich požiadaviek.

Ako prísť o stovky eur za pár sekúnd? Toto je 6 najčastejších dôvodov poškodenia smartfónu

Novinka vychádza z „rodičovského“ modelu Samsung Galaxy S21 5G a pridáva vylepšené parametre. 6,4-palcový Dynamic AMOLED 2X displej má vysokú obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, ktorá ulahodí aj hráčom. Srdcom Samsungu Galaxy S21 FE 5G je výkonný čip Qualcomm Snapdragon 888, ktorý sa postará o perfektne plynulý chod smartfónu. 

Fotoaparáty prvej triedy

Z matného zadného povrchu vystupuje trojica fotoaparátov. Základný a širokouhlý so zorným poľom 123 stupňov majú zhodne po 12 Mpx. Teleobjektív má 8 Mpx, vďaka čomu sa vám podarí spraviť ešte lepšie portréty. Selfie kamera má 32 Mpx. Samsung obzvlášť upozorňuje na vylepšený nočný režim, ktorý zvládne pekné fotografie aj počas párty s kamarátmi.

Celodenná výdrž batérie, ale aj rýchle nabíjanie

Batéria s kapacitou 4 500 mAh vydrží na jedno nabitie bez problémov celý deň. Ak by ste smartfón zabudli dať cez noc na nabíjačku, určite vám zostane aj nejaká rezerva. V takomto prípade vás zachráni aj nabíjanie 25 W, ktoré nabije batériu na 50 % za približne 30 minút. Rýchlonabíjačka však nie je súčasťou balenia. Nechýba ani bezdrôtové či reverzné nabíjanie. 

Medzi ďalšími vychytávkami nechýba snímač odtlačkov prstov, certifikácia odolnosti IP68, Wi-Fi 6, 5G, zdieľanie obrazovky cez Wi-Fi na veľké displeje či extra mikrofóny na potlačenie ruchov z okolia pri telefonovaní. Samozrejme, nechýba ani NFC čip, ktorý umožní napríklad platby smartfónom. 

Získajte lákavý bonus k cene starého zariadenia

Ak vás Samsung Galaxy S21 FE 5G zaujal, máte možnosť uplatniť si odkupný bonus na svoje staré zariadenie. Stačí kúpiť novú fanúšikovskú edíciu, zaregistrovať sa a odpredať váš starý smartfón. 

Okrem odkupného bonusu vám pri kúpe novinky do 31. januára 2022 vznikne aj nárok na doplnkovú službu Galaxy Premier Service – jednu nezáručnú opravu telefónu. Nepotrebujete sa nikde registrovať a službu môžete využiť počas prvých 12 mesiacov od kúpy Samsungu Galaxy S21FE 5G.

Ako získať odkupný bonus pri kúpe Samsungu Galaxy S21 FE 5G?

  1. Od 5. 1. 2022 do 31. 1. 2022 (vrátane) alebo do vypredania zásob si kúpte nový Samsung Galaxy S21 FE 5G.
  2. V novokúpenom Samsungu Galaxy S21 FE 5G sa do 31.1.2022 zaregistrujte v predinštalovanej aplikácii Samsung Members. 
  3. V časti Výhody vložte informácie o svojom novom S21 FE – model zariadenia, IMEI číslo sa vygeneruje automaticky, zadajte dátum kúpy zariadenia, predajňu, kde ste zariadenie kúpili, a nákupný doklad.
  4. Po skontrolovaní a schválení registrácie získate elektronický voucher priamo do aplikácie Samsung Members. 
  5. Pomocou e-voucheru na stránke www.novysamsung.sk a IMEI nového Samsungu Galaxy S21 FE 5G zaregistrujete svoje staré zariadenie na odpredaj. 
  6. Po kontrole starého zariadenia vám bude oznámená výkupná cena. K nej automaticky získate výkupný bonus 150 eur. Výsledná suma vám bude pripísaná na účet alebo vyplatená na výkupnom mieste podľa toho, akým spôsobom ste odovzdali staré zariadenie. 

Kompletné pravidlá získania výkupného bonusu vrátane vykupovaných modelov starých telefónov, ich aktuálnych cien a bonusov nájdete na stránke www.novysamsung.sk.


Novinku Samsung Galaxy S21 FE 5G si môžete kúpiť k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Začnite nový rok v cudzom jazyku: 8 YouTube kanálov, s ktorými sa naučíte nový jazyk

Aj pár minút denne stačí na to, aby ste sa zdokonalili v cudzom jazyku. Vybrali sme lektorov z rôznych kútov sveta, ktorí zdieľajú svoje tipy pútavo, ale aj zábavne.

Vždy sa vám páčila taliančina, ale chýbalo vám odhodlanie zapísať sa na jazykový kurz? Ovládate angličtinu, ale napriek tomu sa neviete zbaviť titulkov pri pozeraní filmov? Prinášame vám 8 YouTube kanálov, ktoré vás prevedú procesom jazykového vzdelávania zábavne a bez stresu.

Zaujímavý obsah môžete vďaka balíku dát navyše pre YouTube objavovať kdekoľvek a kedykoľvek. Chcem vedieť viac

Dajte si poradiť od polyglota, ktorý ovláda dvadsať jazykov
Steve Kaufmann lingosteve

Steve Kaufmann je polyglot, ktorý sa v škole 10 rokov učil francúzštinu, no napriek tomu ju neovládal. Do 17 rokov preto rozprával iba svojím rodným jazykom – angličtinou. Bol frustrovaný z tradičných techník učenia, s ktorými sa stretával na školách vrátane tej svojej. Dnes má 76 rokov a ovláda dvadsať jazykov, medzi nimi aj slovenčinu. 

Kaufmannove videá sú síce jednoduché na spracovanie, ale zato bohaté na obsah. Na YouTube prispieva osvedčenými tipmi už 14 rokov. Veľký dôraz kladie na spoznanie jazyka a obklopenie sa ním, nielen jeho formálne učenie. Hovorí, že funkčných metód existuje mnoho, ale kľúčom k úspechu je jednoducho obľubovať činnosti, ktoré vás v štúdiu sprevádzajú – či je to čítanie kníh, počúvanie hudby, alebo napríklad sledovanie YouTubu v jazyku, ktorý sa túžite naučiť.

Pre tých, ktorí sa nevedia zbaviť dabingu a titulkov
Learn English with TV Series

Ak angličtinu ovládate, no televízne seriály a filmy napriek tomu pozeráte s titulkami alebo dabingom, tento kanál je pre vás. Vďaka Learn English with TV Series si zlepšíte schopnosť počúvania s porozumením a cez ukážky známych kinematografických diel pochopíte prirodzenú hovorovú angličtinu. 

Videá, ktoré trvajú približne 20 minút, sú plné humoru a príkladov anglickej výslovnosti, slovnej zásoby a gramatiky zo skutočného života. Vďaka neformálnej a atypickej forme učenia vám už neunikne žiaden vtip a filmy či seriály si budete môcť vychutnať v pôvodnom znení. 

Posvieťte si na rozdiely v britskej a americkej angličtine
linguamarina

Stáva sa vám, že v komunikácii miešate britskú a americkú angličtinu? Aj napriek tomu, že ide o rovnaký jazyk, významy slov, ich pravopis a použitie vo vetách sa môžu vzájomne líšiť. Priateľská Marina z kanálu linguamarina vám tieto rozdiely vysvetlí a súčasne vám priblíži pojmy, ktoré sú pre Američanov mätúce alebo, naopak, také špecifické, že im veľmi často rozumejú iba oni.

Viete, čo je booktube? Spoznajte 8 YouTube kanálov pre milovníkov kníh

Marina dnes žije v Spojených štátoch, ale pochádza z Ruska a angličtina nie je jej materinským jazykom. Séria videí, v ktorej sa venuje príprave na štandardizovaný test TOEFL (Test of English as a Foreign Language), vám môže pomôcť v prípade, že si z profesionálnych alebo osobných dôvodov chcete otestovať a potvrdiť svoje jazykové znalosti.

Vymeňte písmená latinskej abecedy
seemile Korean

Láka vás výzva vo forme jazyka, ktorý je pre naše prostredie netypický? Vymeňte písmená latinskej abecedy za kórejské písmo hangul a vyskúšajte kórejčinu, ktorou vás prevedú Jenny, Yoolim a Rachel. Na kanáli seemile Korean vám ukážu rôzne variácie kórejskej abecedy a vysvetlia vám všetky nevyhnutné základy. Postupne sa od čítania izolovaných znakov dopracujete ku krátkym jednoduchým vetám a onedlho budete vedieť viesť aj komplexnejšie konverzácie v kórejčine. 

Ciao!
Learn Italian with Lucrezia

Ak vás viac láka rozmanitosť jazykov na európskom svetadiele a podľahli ste kráse expresívnej taliančiny, odporúčame vám youtubový kanál Learn Italian with Lucrezia. Mladá Talianka už osem rokov tvorí edukatívny obsah o svojom rodnom jazyku, z čoho v priebehu rokov vznikol naozaj komplexný záber tém. Lekcie pomôžu úplným začiatočníkom, no zaujmú aj tých, čo už majú v jazyku pevné základy a chceli by sa posunúť o úroveň vyššie. 

Jej vlogy v taliančine, k dispozícii spolu s titulkami v angličtine a ďalších 10 jazykoch, môžu slúžiť ako príjemné ozvláštnenie učenia sa a zároveň odreagovanie. Lucrezia okrem toho so svojimi sledovateľmi pravidelne zdieľa aj rôznorodé online zdroje a podklady, ktoré môžu byť výraznou pomôckou pri učení.

Naučte sa po francúzsky hravo a bez stresu
Learn French with Alexa 

Ľubozvučnú francúzštinu na YouTube najlepšie vyučuje entuziastická Alexa z kanálu Learn French with Alexa. S učením detí aj dospelých má bohaté skúsenosti, ktoré sa okrem svojich súkromných kurzov rozhodla zdieľať aj zadarmo a verejne. Dnes má na YouTube už takmer 800 videí, ktoré pomáhajú viac ako milión sledovateľom. 

Zameriava sa v nich najmä na slovnú zásobu a veľký priestor venuje cvičeniam na trénovanie výslovnosti. Prvá vec, ktorú si však na nej určite všimnete, je vášeň k učeniu a spomínaný entuziazmus. Lekcie s Alexou sú zábavné, priateľské a úplne bez stresu. 

Španielčina pomalšie a zrozumiteľnejšie
Spanish After Hours  

Na mnohých youtubových kanáloch zameraných na vyučovanie španielčiny nájdete lektorov, ktorí rozprávajú príliš rýchlo alebo rozprávajú viac po anglicky ako po španielsky. Práve preto sledovatelia kanálu Spanish After Hours najviac oceňujú prístup lektorky Laury, ktorá rozpráva pomaly, zrozumiteľne a výhradne po španielsky. 

Robí to však vedome. Vo svojich videách aplikuje techniku takzvaného zrozumiteľného vstupu (comprehensible input) – sledovatelia rozumejú kontextu videa aj napriek tomu, že nepoznajú všetky slová alebo vetné konštrukcie. Jej videá sú preto vhodné najmä pre začiatočníkov. 

Podobne ako Lucrezia z Talianska, aj Laura tvorí obsah, ktorý neslúži iba ako študijný materiál, ale aj odreagovanie a zábava. Ukáže vám 5-minútový recept na perník alebo pred vami bude skladať puzzle a vy sa medzitým úplne prirodzene budete učiť nový jazyk. To, že je jej kanál obľúbený, dokazuje aj jasná štatistika – za rok a pol aktivity sa k jej sledovateľom pridalo takmer 50-tisíc ľudí.

Pre budúcich polyglotov

Zaujíma vás jazyk, ktorý sme v článku zatiaľ nespomenuli? Populárna online platforma LanguagePod101.com vytvorila na YouTube sieť kanálov, v rámci ktorej sa sústreďuje na výučbu až 34 jazykov. Každý kanál je zameraný na jeden jazyk a obsahuje stovky videí.

Nájdete medzi nimi školské klasiky, napríklad ruštinunemčinu, ale aj menej bežné germánske jazyky (holandčina, nórčina, dánčina) či dokonca čínštinu, japončinu, hebrejčinu alebo arabčinu. LanguagePod101 je vhodný pre všetkých – pre úplných začiatočníkov, ktorí prichádzajú do kontaktu s jazykom po prvýkrát, ale aj pre tých skúsenejších, ktorí už majú čo-to v malíčku. Stačí si len vybrať.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Pre potešenie aj pohodlnejšiu prácu. 16 tipov na tech darčeky pre celú rodinu

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac