Nechajte sa očariť smartfónom Moto Z2 Play a ako darček získate gamepad zadarmo

Moto Z2 Play je skvelým nástupcom radu Moto Z, ktorý nastavil latku poriadne vysoko.

Výrobca Motorola nezaváhal, Z2 Play vo svojej cenovej kategórii nemá konkurenta. Okrem skvelých parametrov telefónu si môžete vďaka akcii od O2 zadarmo užívať aj darček Moto Mod Gamepad, ktorý vám zabezpečí dokonalý herný zážitok.

Dokonalé rozlíšenie

Moto Z2 Play vyniká už na prvý pohľad. Je tenší, ľahší a rýchlejší ako jeho predchodcovia z rodiny Moto Z. Zaujímavý dizajn tvorí tenké telo s hrúbkou iba 5,99 mm s pomerne veľkým displejom. Ten vám vďaka Super AMOLED technológii zabezpečí nádherné rozlíšenie obrazu. Jasné a sýte farby môžete kedykoľvek regulovať tak, ako aktuálne potrebujete.

 

Zadnú časť smartfónu tvorí 16 zlatých malých konektorov, na ktoré jednoducho pripojíte Moto Mods príslušenstvo. Výrazné logo dopĺňa ešte dominantnejší objektív fotoaparátu, ktorý vystupuje o 2,5 mm. Aby sa vám pri bežnom používaní časom nepoškodil, výrobca do balenia pridal aj magnetický kryt, ktorý ochráni objektív a ešte viac podčiarkne jeho unikátny vzhľad.

Legendárne Moto Mods

Chcete smartfón, ktorý môžete podľa svojich potrieb vylepšovať? Motorola prišla s nápadom flexibilne zmeniť telefón na multifunkčné zariadenie vďaka modulom Moto Mods.

 

Táto idea celosvetovo ohúrila nielen zákazníkov, ale aj odborníkov a IT nadšencov. S jednotlivými modulmi môžete Moto Z2 zmeniť na super zoom kameru, pridať externé reproduktory, premeniť zariadenie na projektor či mnohé ďalšie variácie.

Jedným z najatraktívnejších doplnkov je Moto Mod Gamepad, ktorý váš telefón zmení na hraciu konzolu. Do konca marca ho pri kúpe Moto Z2 Play získate zadarmo ako darček.

Manipulácia s Moto Mods je jednoduchá a rýchla. Na zadnej strane telefónu si modul pripevníte na zlaté konektory a váš telefón je ihneď pripravený ukázať svoje super schopnosti. Minulý rok si za svoju flexibilitu Moto Mods vyslúžili od CES (najväčší svetový veľtrh spotrebnej elektroniky) titul Najlepšia inovácia pre bezdrôtové príslušenstvo.

Neobmedzené možnosti fotenia

S 12-megapixelovým fotoaparátom objavíte nové možnosti zachytávania snímok. Motorola predstavila prvý fotoaparát, ktorý kombinuje laserový autofokus a dvojité autofokusové pixely. Užijete si aj fotenie v šere alebo v tmavých priestoroch, pretože zachytáva o 25 % viac svetla pomocou veľkej clony ƒ/1,7 a 10-násobku počtu pixelov autofokusu ako u svojho predchodcu.

 

Vďaka širokouhlému fotoaparátu môžete zachytiť oveľa viac priestoru a ľudí okolo vás, čo oceníte najmä pri skupinových selfie fotkách. Ak by ste chceli fotografovanie posunúť na vyššiu úroveň, stačí si zakúpiť Moto Mod Zoom Camera, ktorý vám umožní fotiť na profesionálnej úrovni.

Ovládanie jediným tlačidlom

No smartfóne si obľúbite jednoduchú navigáciu priamo cez Home button (tlačidlo Domov). Toto tlačidlo je multifunkčné, pretože okrem bežnej funkcie vrátiť sa spať na domovskú obrazovku slúži aj ako snímač odtlačkov prstov. Okrem rýchleho odomknutia telefónu si môžete byť istý bezpečnosťou, ktorú vám táto funkcia prináša.

Tu však multifunkčnosť tlačidla nekončí. Stačí odomknúť obrazovku vaším prstom a môžete jednoducho ovládať jednotlivé aplikácie. Posunutím doľava sa vrátite späť a posunutím doprava máte prístup k nedávnym aplikáciám. Pri dlhom stlačením tlačidla jednoducho uzamknete telefón.

Moto Z2 Play šetrí čas

S displejom Moto Display môžete skontrolovať a odpovedať na upozornenia bez odomykania telefónu. Funkciu Moto Voice predstavuje vstavaného osobného asistenta, ktorý reaguje na príkazy (zatiaľ v angličtine), aj keď je váš telefón zamknutý. Funkcie, ktoré používate najčastejšie, môžete spúšťať jednoduchými gestami, napríklad dvojitým ťuknutím na displej zapnete svetelnú baterku.

Moto Z2 Play sľubuje výdrž 30 hodín na jedno nabitie vďaka batérii s kapacitou 3 000 mAh. Pri takej kapacite oceníte nabíjačku TurboPower™, ktorá za 15 minút nabite telefón až na 8 hodín.

Získajte Gamepad ako darček

Oslovil vás tento špičkový telefón? Ak si ho do konca marca kúpite v O2, získate pri nákupe darček v podobe Moto Mod Gamepad, čím si svoj smartfón zmeníte na hernú konzolu kedykoľvek a kdekoľvek len za pár sekúnd. Doplnok má vstavanú vlastnú batériu s kapacitou 1 000 mAh, ktorá poskytne výdrž až na 8 hodín hrania, a to bez spotrebovania energie smartfónu.

 

Gamepad oceníte najmä pri cestovaní, dlhom čakaní či len tak pre zábavu. Odporúčame vám obľúbené hry, ktoré si zamilovali už milióny fanúškov a môžete si ich zahrať aj cez Gamepad:

  • Minecraft: Legendárna hra, ktorá sa teší obrovskej popularite a na Gamepade si ju skutočne vychutnáte. Preskúmajte náhodne vytvorené svety a postavte úžasné veci – od najjednoduchších domov až po krásne hrady.
  • Asphalt 8: V hre sa budete pretekať na najvýkonnejších strojoch, ktoré kedy vznikli. Pripravte sa na vzrušujúce preteky v nevadskej púšti aj uliciach Tokia.
  • Modern Combat 5: Je skutočná strielačka s výkonnými zbraňami, ktoré využijete v dynamickom boji aj v multiplayer verzii.
  • GTA III: Uznávaný trhák Grand Theft Auto III prichádza do mobilných zariadení a prináša so sebou temný svet podsvetia v legendárnom Liberty City.
  • Final Fantasy IX: Podľahnite fantasy príbehu založenom na dobrodružstvách Zidane a jeho posádky.

Akcia, pri ktorej ku kúpe Moto Z2 Play získate herný Moto Mod zadarmo, platí v predajniach a na e-shope O2 od 13. februára do konca marca, prípadne do vypredania zásob. Nezmeškajte túto jedinečnú akciu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Matej „Sajfa“ Cifra: Viem, že telefón za volantom nie je správna vec

Ako sa na používanie smartfónu za volantom pozerá známy moderátor, influencer a milovník šoférovania? Prečítajte si náš rozhovor.

Obľúbený moderátor a youtuber Matej „Sajfa“ Cifra sa stal hlavnou tvárou kampane v rámci platformy Dátuj zodpovedne, ktorej cieľom je poukázať na nebezpečenstvo používania smartfónu za volantom.

Porozprávali sme sa s ním, aký má vzťah k šoférovaniu, ako sa zmenil jeho prístup k používaniu mobilu po tom, čo sa zapojil do kampane, aj o vlogovaní a ďalších plánoch.

Kedy si naposledy použil telefón za volantom a aké myšlienky ti vtedy bežali hlavou? Uvedomoval si si, že nemáš auto úplne pod kontrolou a môže sa niečo stať tebe alebo niekomu inému?

Jasné, že si to človek uvedomuje. Do tohto projektu som išiel aj preto, lebo sám seba čoraz častejšie pristihnem pri uvažovaní nad touto témou. Telefonovanie s handsfree je jedna vec, ale iné je, keď telefón reálne ovládaš a scroluješ si Instagram alebo si niečo natáčaš. Moja žena ma za to často „pucuje“ a sám viem, že s tým musím prestať. Občas si poviem: „Čo ak by sa práve teraz mojou vinou niekomu niečo stalo?“

Bol si už niekedy účastníkom nehody, za ktorú bol zodpovedný telefón?

Také niečo sa mi ešte nestalo, ale raz dávno sme sa v jednej zápche posúvali na jednotke a dvojke a akurát som z obalu vyberal cédečko. Mal som ho v lone, rozhodol som sa pre Hip-Hop Výber 5 a bum. Nedobrzdil som. Jemná nepozornosť a bol tam oškretý plech. Nič vážne sa nestalo, ale ak by po priechode išla napríklad žena s kočíkom, bola by to už úplne iný príbeh.  

Je to pre teba šoférovanie nutnosť alebo pri tom dokážeš relaxovať?

Milujem šoférovanie. Je to vec, ktorá ma neskutočne baví. Zbožňujem dlhé cesty, a keď viem, že niekam pôjdeme minimálne dve hodiny, úplne sa na to teším. Veľmi rád šoférujem aj sám. Vtedy relaxujem, počúvam hudbu alebo podcasty, veľa premýšľam. Aj keď cestujem so svojou ženou, často sa stane, že sme počas jazdy ticho.

Aké bolo tvoje prvé auto?

Dlho som nemal peniaze na to, aby som mal auto. Aj keď som v rádiu robil už niekoľko rokov, cestoval som autobusom alebo taxíkom. Spomínam si, že keď som si už nakoniec chcel vziať auto na lízing, bavil som sa o tom s naším vtedajším generálnym riaditeľom. On mi povedal, nech pár mesiacov počkám, lebo v Ženeve vraj predstavia novú Hondu Civic. Bolo to okolo roku 2005 a vtedy vyzerala dosť futuristicky. A bol som nakoniec veľmi hrdý, pretože som bol prvý človek na Slovensku, ktorý ju mal.

Prečo si sa rozhodol stať tvárou projektu, ktorého cieľom je poukázať na nebezpečenstvo používania smartfónu za volantom? Prečo by sa o tom malo hovoriť?

Ako som už spomínal na začiatku, čoraz častejšie som si v aute uvedomoval, že nerobím správnu vec, a keď ma z O2 oslovili, povedal som áno, pretože sa mi páči práve ten preventívny prístup a som s touto témou stotožnený. Ak by ma oslovil niekto s kampaňou na ochranu kaktusov, povedal by som, že síce s nimi súhlasím, ale nemám doma žiaden kaktus a veľmi to necítim.

„Telefonovanie s handsfree je jedna vec, ale iné je, keď telefón reálne ovládaš a scroluješ si Instagram alebo si niečo natáčaš.“

Toto je však vec, ktorú vnímam veľmi intenzívne, lebo vždy, keď ten telefón chytím za volantom do ruky, hovorím si: „Maťo, keď sa teraz niečo stane, už to nijako nezahovoríš.”  

Dnes sa dá veľmi ľahko dokázať, že si ten telefón držal v ruke práve vtedy. Aj na Slovensku teraz máme niekoľko káuz s esemeskami a fotkami a z toho človek už jednoducho nijako nevycúva. Išiel som do toho práve preto, že táto téma sa ma bytostne týka.

Pri príprave tohto projektu si sa dozvedel o štatistikách, ktoré hovoria, ako veľmi dokáže používanie mobilu ubrať z pozornosti vodiča. Zmenil sa tvoj postoj k jeho používaniu okamžite, alebo si si to uvedomoval trošku dlhšie?

Ešte si na to musím zvykať. Ale keďže teraz je táto kampaň všade a ľudia ju vnímajú, tak by som chcel ísť príkladom. Sám pred sebou by som sa cítil veľmi čudne, ak by som ten telefón používal rovnako aj naďalej. Určite si na to už dávam pozor.

Čoskoro budeš otcom. Prispel aj tento projekt k tomu, že v úlohe rodiča sa budeš snažiť byť zodpovednejší?

Áno, začal som rozmýšľať trošku inak. Máme pred sebou ešte zopár mesiacov, ale v istých oblastiach cítim zmenu svojho pohľadu na niektoré veci. Viac si uvedomujem, čo je a čo nie je dôležité. Takže si určite budem v budúcnosti dávať väčší pozor nielen na telefón za volantom.

Videl si niekedy pri šoférovaní na cestách vec, pri ktorej si ľutoval, že si ju nestíhaš natočiť a zdieľať?

No jasné, miliardu ráz. Minule som videl, ako si človek fotí mláku. Ale nie telefónom. Stál tam s foťákom a fotil si mláku. Stál som na semafore na Tomášikovej, naskočila zelená a ľutoval som, že som to nestihol. Bol to fascinujúci pohľad.

Hoci vloguješ len pomerne krátko, stal sa z teba mimoriadne úspešný youtuber. Rozmýšľal si už niekedy nad novým formátom alebo nad tým, že by si svoj kanál posunul niekam inam?

Premýšľam nad tým čoraz viac. Vždy je to o tom, že človek by sa mal nejakým spôsobom znovuobjaviť, nájsť niečo, čo ho zase na pár rokov nakopne. Nehovorím, že tie vlogy upadajú, stále ma to baví, stále si to robím sám a stále ma teší, keď si v počítači otvorím nový projekt a idem strihať.

Teším sa, keď mám príležitosť stretnúť sa a porozprávať sa so zaujímavými ľuďmi a môcť si to natočiť. Ale viem, že teraz by som chcel nájsť niečo ďalšie, čo by pre mňa bolo nosným projektom a vlogy by len podporovali to, čomu sa venujem. Aj preto rád šoférujem, lebo vtedy uvažujem nad podobnými vecami.

Ako vnímaš vplyv influencerov na ľudí? Cítiš nejakú zodpovednosť za obsah, ktorý publikuješ, alebo sa spoliehaš na to, že ľudia majú vlastný rozum a názor?

Je to tak 50/50. Nechcem nikomu zasahovať do života a hovoriť mu, čo má robiť a čo nie, pretože to podľa mňa nie je úplne správne. Ale sú isté témy, ktoré podľa mňa treba medzi ľudí „tlačiť“ viac a ukázať im, že napríklad nezávidieť a dopriať iným je nesmierne dôležitá vlastnosť. Alebo slušnosť v komunikácii s kýmkoľvek. Či si to ty, moji kolegovia, alebo hocikto na ulici.

„Nechcem nikomu zasahovať do života a hovoriť mu, čo má robiť a čo nie, pretože to podľa mňa nie je úplne správne. Ale sú isté témy, ktoré podľa mňa treba medzi ľudí ‚tlačiťviac.“

Taktiež kritické myslenie sa v súčasnosti tiež dosť podceňuje. Ja by som v základných a stredných školách určite zaviedol predmet kritické myslenie. Žiak by dostal súbor údajov a faktov a mal by sa v nich učiť orientovať – čo je relevantné a čo nie, čo je už prekrútené a ako je to naozaj.

Toto sú veci, pri ktorých človek môjho vplyvu nemôže len mávnuť rukou a povedať, že si idem svoje a „mám na saláme“, čo si ľudia myslia. Samozrejme, chcem robiť, čo ma baví a čo bude baviť aj ľudí, ale v istých momentoch cítim aj nejakú zodpovednosť.

Máš nejaký vysnívaný televízny alebo rádiový formát alebo námet, ktorý nosíš v hlave a ešte sa ti ho nepodarilo zrealizovať?

Kiežby som bol takýto človek. Možno sa teraz podceňujem, ale myslím si, že vedome takto nepremýšľam a nesnažím sa cielene generovať nápady. Ja som taký typ skôr zo dňa na deň a z týždňa na týždeň.

Veľa vecí v mojom živote jednoducho prirodzene prišlo mojím smerom. Keď som však chcel začať točiť vlogy, nosil som ten nápad v hlave trištvrte roka, kým som natočil prvý. Ale nemám námet na rozhlasovú či televíznu šou ani na nejaký nový internetový alebo youtubový projekt.

Kam povedie tvoja najbližšia cesta autom?

Keďže sme momentálne v rádiu, tak moja najbližšia cesta bude domov. Hoci bývam dosť blízko, chodím autom, no čoraz častejšie si hovorím, že by som mal viac chodiť na bicykli. A aj pešo by sa dalo.

A čo nejaká dlhšia cesta?

Nemám naplánovanú žiadnu dlhšiu cestu, ale v posledných dňoch som sa nacestoval celkom veľa. Pred pár dňami som bol v Prahe. Nakoniec som namiesto vlaku išiel autom a tá cesta naspäť bola veľmi jednoduchá a pohodová, ani neviem ako a už som bol doma.

Viac informácií o platforme Dátuj zodpovedne nájdete na www.datujzodpovedne.o2.sk.

Matej „Sajfa“ Cifra

Tento rok oslávi 40 rokov. Vyštudoval učiteľstvo v kombinácii slovenčina-angličtina a v súčasnosti je hlavne rozhlasovým a televíznym moderátorom. Okrem toho točí vlogy na YouTube, kde má takmer 170 000 odberateľov. V programe Level Lama hráva počítačové hry so známymi osobnosťami a občas sa venuje aj stand-up comedy. Je ženatý s moderátorkou Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou, s ktorou čakajú prvé dieťa.


Lifetech: Čo je nové