Tieto appky a tech hračky vám pomôžu zdravšie jesť a viac cvičiť

V zdravom tele síce žije zdravý duch, no aj ten potrebuje niekedy nakopnúť. Dáme vám pár tipov, vďaka ktorým si udržíte odhodlanie počas celého roka.

Úlohou technológií a technologických vychytávok je, aby nám zjednodušovali a spríjemňovali život. Ako pomôže aplikácia, inteligentné hodinky, mixér alebo robotický vysávač udržiavať motiváciu v snahe zdravšie žiť?

Hollywoodske efekty a šikovné triky. 5 tipov, ako kreatívne využiť foťák vášho smartfónu

Ešte si spomínate na svoje novoročné predsavzatia? Motivácia sa každým ďalším dňom hľadá náročnejšie a najťažšie je znova začať, ak na chvíľu poľavíme. Vybrali sme preto niekoľko smart vychytávok, ktoré vám pomôžu nakopnúť motiváciu a udržať si ju dlhšie ako mesiac.

Doprajte si optimizmus

Pohyb prospieva fyzicky aj psychicky. Ostatne videli ste už zle naladeného fitnes trénera? Začať sa hýbať nutne neznamená, že si musíte kúpiť permanentku do fitka a trápiť sa niekde, kde vás cvičenie nebaví. Ak to zoberiete do vlastných rúk, motivácia porastie o niečo viac, keďže za akýmkoľvek výsledkom bude len vaša práca. Aby ste však neboli úplne stratení, pomôžte si appkou alebo fitnes náramkom.

Huawei Watch GT 3 46mm

Aplikácia BetterMe vám pomôže hneď v niekoľkých oblastiach zdravého životného štýlu. Pri prvom spustení vyplníte pomerne krátky a celkom podrobný dotazník o tom, v akej forme aktuálne ste, čo chcete dosiahnuť a aké máte denné a stravovacie návyky. Po zodpovedaní všetkých otázok BetterMe ponúkne okrem cvičebného plánu, podľa ktorého môžete cvičiť aj doma bez pomôcok, jedálny lístok, počítadlo krokov, pripomienkovač pitného režimu a denník stravovania, do ktorého si môžete zaznamenať všetko, čo ste počas dňa zjedli.

Týždeň som používal smart hodinky. Pomohli mi žiť aktívnejšie?

Ak hľadáte niečo, čo by vám pomohlo tráviť viac času vonku, vyskúšajte napríklad hodinky Huawei Watch GT3. Ponúkajú prepracované bežecké tréningy aj s trénerom a každú chvíľu vám pripomenú, že sa treba hýbať a zostať motivovaní. Okrem toho perfektne vyzerajú a hodia sa nielen k športovému outfitu.

Zbavte sa kíl navyše a zlepšite si celkové zdravie

Pohyb je veľmi dobrý spôsob, ako dosiahnuť lepšie ja, no existuje mnoho objektívnych príčin, prečo môže byť pravidelný pohyb nad vaše sily. V takom prípade skúste aspoň upraviť svoj jedálny lístok. Existuje veľké množstvo aplikácií, ktoré vám ponúknu presný stravovací plán po zadaní základných údajov. Ak sa však ocitnete niekde, kde nemajú nič z toho, čo vám aplikácia naplánovala, môžete mať problém.

Foto: Pexels/Buenosia Carol

Ísť v stravovaní viac do hĺbky a stať sa pánom svojho jedálneho lístka zvládnete vďaka aplikácii Kalorické tabuľky, ktorá je v slovenčine a pracuje s potravinami bežne dostupnými na Slovensku. Pomôže vám sledovať, čo ste za deň zjedli a aký je váš kalorický a nutričný príjem. Ponúka aj zdravé recepty, vie profesionálne analyzovať vaše stravovanie a vypracovať vám jedálny lístok.

Kalorické tabuľky sú dostupné ako aplikácia vo webovom prehliadači, ale aj na smartfónoch, tabletoch, či niektorých smart hodinkách. Zostaviť si stravovací plán a všetko dôsledne sledovať je preto skutočne jednoduché. Motiváciou navyše môže byť, že podporíte lokálne riešenie.

Smoothie je rýchle a zdravé

Chuť na zdravšiu stravu môžeme stratiť z mnohých dôvodov. Pravda je, že vopred naplánovaný jedálny lístok môže byť časovo náročný. A, bohužiaľ, svet sa nezastaví len preto, že máme ušľachtilý cieľ. V takých prípadoch nám stravovanie môžu zachrániť rýchle a zdravé smoothie.

Na tieto 4 smoothie potrebujete len 4 ingrediencie a 30 sekúnd. Ukážte mi recepty

Rozmixované nápoje treba vypiť hneď, lebo keď si smoothie ráno pripravíte, poobede už nie je také hodnotné, ako by malo byť. Riešením môže byť prenosný mixér FitStream E1. Prenosný mixér nabijete cez USB a vďaka vysokému výkonu budete mať smoothie pripravené za 30 sekúnd.

Stačí, ak do nádobky ráno vložíte všetky ingrediencie, a keď príde čas na výdatný obed alebo olovrant, dolejete vodu a všetko čerstvo rozmixujete. Mixér má hmotnosť 450 gramov, čo je len o kúsok viac ako hmotnosť dvoch smartfónov, teda v kabelke či ruksaku ho takmer nepocítite.

Osvojte si prospešné návyky

Lepšie ja môžete dosiahnuť nielen pohybom a kvalitnejšiu stravou, ale aj osvojením prospešných návykov, ktoré zvýšia kvalitu vášho dňa. Takto premýšľali aj autori aplikácie Daily Planner, ktorá sa okrem tradičného kalendára riadi aj metódou „mať veci hotové“, pomáha organizovať čas a budovať prospešné návyky.

V prvom rade je to však užitočný denný plánovač, ktorý obsahuje aj pripomienkovač. Ak si ráno vyčleníte pár minút na to, aby ste si deň dopodrobna naplánovali, vďaka pripomienkam si môžete byť istí, že to nebude márna práca a všetko aj splníte.

Foto: Unsplash/Katerina Jerabkova

Návyky, ktoré si chcete osvojiť, si môžete zadať, ale aj vybrať z ponúkaných možností. Aplikácia vám automaticky bude pripomínať činnosť, ktorú chcete robiť. Či už je to čítanie kníh, cvičenie, trávenie času s rodinou, toto všetko vám Daily Planner pomôže dosiahnuť. Motiváciou pre vás bude možnosť sledovať záznamy vašich činností, ktoré vám jasne povedia,  pri čom a koľko času trávite. Aplikácia navrhne aj možné zmeny k lepšiemu.

 Nebráňte sa pomoci v domácnosti a venujte sa sebe

Pravda je, že chuť na zmenu vám môžu vziať aj bežné povinnosti, ako napríklad starostlivosť o domácnosť. Ak chcete viac čítať, pri umývaní okien a podlahy môžete siahnuť po audioknihách. Vysávanie a umývanie podlahy vám bráni ísť na jogu, behať alebo ísť na prechádzku.

Riešením môže byť robotický vysávač. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je už druhou generáciou, ktorá sa pýši sacím výkonom až 2 100 Pa, má veľmi sofistikovaný laserový navádzací systém, na jedno nabitie vydrží 110 minút upratovania a dokáže aj umývať. Pri umývaní využíva inteligentné vstrekovanie vody, aby uchránil povrch podlahy.

Robotický vysávač má prívlastok inteligentný vďaka možnosti ovládať ho hlasom alebo pomocou aplikácie. Dokonca viete vysávanie aj umývanie naplánovať, vybrať len určité časti bytu či domu, ktoré má Mi Robot Vacuum Mop Pro upratať, a najmä ho viete ovládať a kontrolovať na diaľku. Vysávanie teda spustíte aj z práce alebo počas cesty na tréning.

Viac o tomto Xiaomi vysavači si môžete prečítať v našom článku, ktorý je síce ladený do vianočnej atmosféry, ale robotický pomocník vie uľahčovať život celý rok.


Fitnes náramok, smart hodinky, robotický vysávač, smoothie mixér alebo šikovný smartfón, do ktorého si stiahnete spomínané appky, môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Uhádnete, ktoré telefóny majú taký úspech, že ich Nokia nestíha vyrábať?

Ako sa z fínskej papierne stal výrobca najpredávanejšieho telefónu v histórii a jeden z top 3 dodávateľov mobilných sietí.

Nokia má 150-ročnú históriu, priniesla ikonické telefóny, ktoré poznajú aj generácie mladých ľudí, ktorí ich nikdy nedržali v rukách, a dnes je lídrom v zavádzaní 5G sietí po celom svete. Prečo si v Nokii zakladajú na bezpečnosti, ako vyzerá smartfón pripravený na budúcnosť a prečo tlačidlové telefóny tak rýchlo nevymiznú.

Jeden telefón pre piatich kolegov − pre Nokiu 5.3 žiaden problém

Časy legendárnej Nokie 3310, na ktorej sme hrávali hru Snake, sú dávno preč. Značka Nokia prešla dramatickými zmenami a dnes má portfólio zariadení, ktoré potešia nielen technologických nadšencov, ale napríklad aj podnikateľov, ktorí potrebujú pre viacerých zamestnancov jeden telefón.

Čo je za tým, že im zákazníci dôverujú najviac spomedzi všetkých značiek a ktoré ďalšie oblasti sú doménou fínskeho výrobcu? Odpovedá Tibor Foti, manažér spoločnosti TCCM, ktorá je full service delivery distribútorom značiek Nokia, Caterpillar, Honor a OnePlus pre strednú a východnú Európu.

Nokiu si väčšina ľudí spája s obdobím, keď patrila k dominantným hráčom na trhu mobilných telefónov. Čomu vďačí za tento úspech?

Nokia bola založená už v roku 1865, začala ako fínska papiereň. V múzeách môžete nájsť toaletný papier s nápisom Nokia. Po druhej svetovej vojne pribrala výrobu telefónnych a telegrafných káblov. Vtedy sa prvýkrát priblížila k svetu telekomunikácií. Vývoj dospel až k tomu, že začala vyrábať mobilné telefóny.

Na Nokii bola od začiatku zaujímavá rozmanitosť portfólia, európsky pôvod a dôraz na inovácie, ktoré značka prinášala. Jednou z nich bol prvý mobilný operačný systém Symbian.

Ktorý produkt Nokie bol najpredávanejší v histórii?

Najpredávanejším modelom bola Nokia 1100. Predalo sa jej viac ako 250 miliónov kusov. Je to najzákladnejší model. Tento úspešný úsek histórie značky bol spojený s 90. rokmi a prelomom milénií − s obdobím 2G, keď sa z telefónov dalo iba volať a posielať SMS.

Odvtedy Nokia prešla viacerými fázami, keď menila majiteľov, a nakoniec si našla cestu späť do Fínska. Dnes jej výrobu zastrešuje spoločnosť HMD Global. Mobilné telefóny Nokie postupne prešli zo Symbianu na Microsoft a nakoniec na Android.

Je to presne 20 rokov, čo Nokia predstavila kultový telefón Nokia 3310. Máte teraz v portfóliu niečo s podobným potenciálom?

Nokiu 3310 pozná každý, bol to prelomový model. Je stále na trhu, aj keď v modernej podobe − dnes už má farebný displej, ale hru Snake si na nej zahráte stále.

V súčasnosti dávame do popredia Nokiu 8.3 s podporou 5G. Tento telefón by mal podporovať všetky možné siete. To znamená, že 5G sieť budete môcť naplno využiť kdekoľvek na svete.

Ktoré zariadenie by ste odporučili slovenskému podnikateľovi a prečo?

Ťažko sa mi rozhoduje, lebo Nokia má široké portfólio. Spomenul by som Nokiu 2.4, ktorá je pre bežných používateľov veľmi vydarená.

A nevynechám ani Nokiu 8.3, ktorá obsahuje čistý Android s podporou služby Google One. Jej súčasťou je predplatené úložisko na Google Drive, dvojročná garancia aktualizácií operačného systému a trojročná garancia bezpečnostných aktualizácií.

Čo si majú ľudia predstaviť pod pojmom čistý Android?

Každá značka sa snaží mať v telefóne svoju nadstavbu. Či už z hľadiska grafiky, alebo predinštalovaných aplikácií. Tomu sa však Nokia snaží vyhýbať. Android je v podobe, ako ho vyvinul Google, Nokia v ňom nerobí žiadne modifikácie. Chod operačného systému je tak plynulejší, bezpečnejší a nezahlcuje pamäť telefónu.

Ako sa Nokii darí na slovenskom trhu? Aké má ciele?

Nokia vyrába smartfóny, ktoré postupne napredujú a stíhajú technologický trend. Sú lídrami vo viacerých oblastiach a majú svoju základňu používateľov. Ich využitie vidím najmä v B2B segmente.

V súčasnosti sú smartfóny od Nokie vnímané ako kvalitné a bezpečné. Spoločnosť Counterpoint robila malý výskum o dôvere k značkám a ich operačným systémom. Nokia vyšla ako číslo 1 − zákazníci jej najviac dôverujú z hľadiska bezpečnosti operačného systému.

Okrem smartfónov Nokia ponúka aj tlačidlové telefóny. Dopyt po nich je taký veľký, že Nokia ich nestíha vyrábať. Postupnou evolúciou by mali byť čiastočne vytláčané, ale svoje miesto na trhu si stále nájdu.

Máte údaje o tom, ktorí ľudia preferujú tlačidlové telefóny?

Keď sa pozrieme na tlačidlový telefón, ako prví nám napadnú ľudia, ktorí nemajú vzťah k smartfónom, možno staršia generácia. Chcú písať esemesky po starom, vyťukať si text na numerickej klávesnici.

Tieto telefóny si však našli miesto aj v biznis segmente. Využívajú ich firmy, ktoré potrebujú dať zamestnancom telefón, prostredníctvom ktorého budú iba telefonovať, prípadne si prečítajú esemesku, resp. sa cez 4G pripoja na internet, no nepotrebujú na to veľký displej. Bežnými používateľmi týchto telefónov na Slovensku sú napríklad kuriéri.

Nokia nie je len výrobca telefónov, ale aj technologický konglomerát. Na čo sa dnes zameriava?

Keď sa povie Nokia, veľa ľudí si vybaví mobilný telefón. No Nokia sa nezameriava len na mobily. Má aj divíziu mobilných sietí, popri značkách Ericsson a Huawei patrí do top 3 v tejto oblasti. Je to veľká divízia, väčšia ako divízia samotných mobilných telefónov.

Kompletné vybavenie kancelárie do 200 eur? Stačí dobre nastavený smartfón

Nokia dodáva aj produkty na zavádzanie 4G a 5G mobilných sietí − antény, rádiá, všetky aktívne prvky v sieti, aby sme mohli navzájom komunikovať a aby sme mali signál. Spolupracuje na samotnom zavádzaní mobilných 4G aj 5G sietí nielen na Slovensku a v Európe, ale aj v Číne.

O 5G sieťach sa dnes hovorí takmer všade. Ako to vidíte z hľadiska reálneho využívania 5G sietí na Slovensku? Kedy môže používateľ očakávať, že ju začne využívať?

Mobilná sieť 5G nie je pre mnohých obľúbená téma, spája sa s ňou veľa otáznikov. Ľudia majú o tejto technológii rôzne informácie z rôznych zdrojov. 5G by som nevnímal negatívne. Je to niečo, čo prichádza do nášho života a, myslím si, že nám ho uľahčí.

Operátori sa na to pripravujú, začínajú so zavádzaním 5G sietí. Majú vybratých technologických vendorov, ktorí im so zavádzaním pomôžu. Myslím si, že skutočný prelom vo využívaní tejto technológie príde koncom roka 2021.

Mobilná sieť 5G nie je len o rýchlosti. Má využitie aj v priemysle, napríklad továrne budú môcť efektívnejšie komunikovať medzi sebou. Už dnes si potrebujú odovzdávať enormné množstvo informácií a s 5G technológiou to pôjde oveľa ľahšie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Užívajte si pohodlné platenie hodinkami. K Samsung Galaxy Watch4 44mm dostanete druhé smart hodinky ako darček

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac