Huawei Watch W2

Spoločnosť Huawei patrí medzi špičku spomedzi výrobcov smartfonov, no presadzuje sa aj na trhu so smart doplnkami. Po Huawei Watch prichádza na slovenský trh ich nástupca, Huawei Watch 2.

Jednoduchý dizajn

Na prvý pohľad sa môže zdať, že oproti predchodcovi, sú Huawei Watch 2 nevýraznejšie. Stále majú kovové telo, no v nenápadnej šedej farbe.  Sú športovo ladené, preto elegantný kožený remienok nahradil plastový. Hodinky sú módnym doplnkom a ide teda do istej miery aj o vec vkusu. Remienok je však jednoducho vymeniteľný, preto nebude problém si zadovážiť práve taký, ktorý sa vám bude páčiť.

V kovovom tele je osadený okrúhly 1,2 palcový Amoled displej, ktorý je chránený Corning Gorilla Glass. Ciferník je užívateľsky nastaviteľný. Základná ponuka ciferníkov nie je široká, no ak sa s ňou neuspokojíte, v Obchode Play určite nájdete ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Na bočnej hrane hodiniek nájdete dve tlačidla, z čoho jedno slúži na vyvolanie menu a druhé je prednastavené na športový režim, no je konfigurovateľné, teda si možete zvoliť, ktorá aplikácia sa po jeho zatlačení spustí.

Android Wear 2

Hodinky obsahujú druhú verziu Android Wear, ktorý prináša viacero vylepšení. Napríklad prehladnejšie menu a jednoduchšiu správu aplikácií, množstvo Google aplikácií, alebo inštaláciu priamo prostredníctvom hodiniek. Zamrzí absencia podpory slovenského jazyku. Hodinky je možné ovládať aj hlasom, prostredníctvom Google asistenta, no opäť bez podpory slovenčiny. Prekvapením bola nutnosť inštalácie aplikácie Huawei wear, ktorá slúži na správu hodiniek, nestačí mať v smartfóne len aplikáciu Android wear.

Android Wear 2 je šetrnejší k batérií, no aj s ním hodinky vydržia na jedno nabitie jeden a pol dňa. Ak hodinky obmedzíte len na zobrazovanie času, teda bez notifikácií a ostatných pripojení, výrobca deklaruje výdrž 21 dní na jedno nabitie. Nabíjanie hodiniek je skutočne rýchle a na 100% ich nabijete za hodinu. Hodinky pracujú rýchlo a bez zásekov, čomu vďačia 768 MB RAM a procesoru od Qualcomm-u.

Pripojiteľnosť a odolnosť

Hodinky pripojíte cez bluetooth, no majú aj vlasný WiFi modul. V prípade, že si zakúpite verziu s GSM Modulom, môžete do hodiniek vložiť SIM kartu a využívať aj 4G pripojenie. Huawei Watch 2 majú vstavaný GPS modul a GLONASS, čo oceníte pri športových aktivitách. Rovnako obsahujú aj NFC, teda ich môžete využiť na Android pay.

V rámci športových aktivít však s nimi nemôžete počítať pri plávaní. S certifikátom IP68 sú odolné len voči ošplechnutiu vodou, no do bazénu ich brať výrobca neodporúča. Samozrejmosťou je  snímač srdcového tepu, avšak novinkou je senzor VO2 Max na meranie kyslíkovej aktivity, napríklad pri behaní.

Huawei Watch 2 sú dôstojným nástupcom prvej série, aj keď dizajnovo sú odlišné. Ponúkajú množstvo šikovných funkcí, vďaka ktorým si ich veľmi rýchlo obľúbite. Nosiť notifikačné centrum, alebo ovládanie hudobného prehrávača na zápästí je návykové a investíciu do smart doplnku iste ľutovať nebudete.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac