Huawei Watch W2

Spoločnosť Huawei patrí medzi špičku spomedzi výrobcov smartfonov, no presadzuje sa aj na trhu so smart doplnkami. Po Huawei Watch prichádza na slovenský trh ich nástupca, Huawei Watch 2.

Jednoduchý dizajn

Na prvý pohľad sa môže zdať, že oproti predchodcovi, sú Huawei Watch 2 nevýraznejšie. Stále majú kovové telo, no v nenápadnej šedej farbe.  Sú športovo ladené, preto elegantný kožený remienok nahradil plastový. Hodinky sú módnym doplnkom a ide teda do istej miery aj o vec vkusu. Remienok je však jednoducho vymeniteľný, preto nebude problém si zadovážiť práve taký, ktorý sa vám bude páčiť.

V kovovom tele je osadený okrúhly 1,2 palcový Amoled displej, ktorý je chránený Corning Gorilla Glass. Ciferník je užívateľsky nastaviteľný. Základná ponuka ciferníkov nie je široká, no ak sa s ňou neuspokojíte, v Obchode Play určite nájdete ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Na bočnej hrane hodiniek nájdete dve tlačidla, z čoho jedno slúži na vyvolanie menu a druhé je prednastavené na športový režim, no je konfigurovateľné, teda si možete zvoliť, ktorá aplikácia sa po jeho zatlačení spustí.

Android Wear 2

Hodinky obsahujú druhú verziu Android Wear, ktorý prináša viacero vylepšení. Napríklad prehladnejšie menu a jednoduchšiu správu aplikácií, množstvo Google aplikácií, alebo inštaláciu priamo prostredníctvom hodiniek. Zamrzí absencia podpory slovenského jazyku. Hodinky je možné ovládať aj hlasom, prostredníctvom Google asistenta, no opäť bez podpory slovenčiny. Prekvapením bola nutnosť inštalácie aplikácie Huawei wear, ktorá slúži na správu hodiniek, nestačí mať v smartfóne len aplikáciu Android wear.

Android Wear 2 je šetrnejší k batérií, no aj s ním hodinky vydržia na jedno nabitie jeden a pol dňa. Ak hodinky obmedzíte len na zobrazovanie času, teda bez notifikácií a ostatných pripojení, výrobca deklaruje výdrž 21 dní na jedno nabitie. Nabíjanie hodiniek je skutočne rýchle a na 100% ich nabijete za hodinu. Hodinky pracujú rýchlo a bez zásekov, čomu vďačia 768 MB RAM a procesoru od Qualcomm-u.

Pripojiteľnosť a odolnosť

Hodinky pripojíte cez bluetooth, no majú aj vlasný WiFi modul. V prípade, že si zakúpite verziu s GSM Modulom, môžete do hodiniek vložiť SIM kartu a využívať aj 4G pripojenie. Huawei Watch 2 majú vstavaný GPS modul a GLONASS, čo oceníte pri športových aktivitách. Rovnako obsahujú aj NFC, teda ich môžete využiť na Android pay.

V rámci športových aktivít však s nimi nemôžete počítať pri plávaní. S certifikátom IP68 sú odolné len voči ošplechnutiu vodou, no do bazénu ich brať výrobca neodporúča. Samozrejmosťou je  snímač srdcového tepu, avšak novinkou je senzor VO2 Max na meranie kyslíkovej aktivity, napríklad pri behaní.

Huawei Watch 2 sú dôstojným nástupcom prvej série, aj keď dizajnovo sú odlišné. Ponúkajú množstvo šikovných funkcí, vďaka ktorým si ich veľmi rýchlo obľúbite. Nosiť notifikačné centrum, alebo ovládanie hudobného prehrávača na zápästí je návykové a investíciu do smart doplnku iste ľutovať nebudete.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

5 tipov na príjemnú rodinnú dovolenku

Chcete si užiť pekné chvíle so svojimi blízkymi a navštíviť niečo nové? Tieto miesta vás určite nesklamú.

Chcete si užiť príjemný čas so svojou rodinou a navštíviť pekné miesta ešte predtým, ako sa naplno rozbehne hlavná turistická sezóna? Vybrali sme pre vás 5 lokalít, kde sa budú dobre cítiť dospelí aj deti.

Podeľte sa o zážitky zo svojich ciest po Slovensku vďaka rýchlej 4G sieti od O2. Viac informácií

Modra

Vo vinohradníckom mestečku Modre si môžete užiť skvelú rodinnú dovolenku a cítiť sa ako v malom Toskánsku. Môžete sa tam priučiť aj základom hrnčiarstva a navštíviť pôvodnú fabriku, v ktorej slávnu modranskú keramiku vyrábali. Ak budete v tomto kraji, určite neobíďte novú rozhľadňu, ktorá sa nachádza na vrchu Veľká Homoľa.

Špania Dolina

Pôvabná dedinka ležiaca len 11 km od Banskej Bystrice v smere na Donovaly je mimoriadne populárna medzi chalupármi a predstavuje výborné miesto na únik od povinností. Niektoré domy, v ktorých sa môžete aj ubytovať, majú vyše 400 rokov a sú kultúrnymi pamiatkami.

V centre obce sa navyše nachádza známy banícky orloj. Zúčastniť sa tam môžete aj na kurze paličkovanej čipky, ktorá Španiu Dolinu preslávila. Táto obec je tiež dobrým východiskovým bodom na turistiku v Starohorských horách.

Kysucké Nové Mesto

Možno nepatrí medzi vyhľadávané dovolenkové destinácie, na Kysuciach však má ideálnu polohu na založenie základového tábora na vyrážanie za zážitkami. Priamo nad mestom je nová rozhľadňa Tábor, odkiaľ je pekný vyhľad na široké okolie. Na skok je dobre známa Terchová a Vrátna dolina, pre turisticky zdatnejších Jánošíkove diery či Veľký Rozsutec.

Ak máte chuť navštíviť väčšie mesto, „za rohom“ sa nachádza väčšia Žilina, autom ste do hodinky aj v susednom Poľsku. Svoju Dovolenku tam pritom môžete stráviť tiež v tradičnej drevenici.

Hrabovo a okolie

Dolina Hrabovo pri Ružomberku je celoročne jednou z najobľúbenejších oblastí na prežitie aktívnej dovolenky. Len pár minút od centra Ružomberka sa ocitnete v tichej doline Veľkej Fatry. Nájdete tam náučný chodník aj bikepark, môžete sa člnkovať a v lete si užiť aquazorbing a príjemnú letnú pláž.

Počas sezóny miestni rybári na brehu dokonca predávajú svoje úlovky a za poplatok si môžete rybu tiež vlastnoručne uloviť. Od leta 2015 má pre vás Hrabovo pripravenú aj najdlhšiu lanovú atrakciu na Slovensku.

Slnečné jazerá

Iba 25 km od Bratislavy, v Senci nájdete Slnečné jazerá, ktoré predstavujú skvelé miesto na strávenie voľných dní. Toto populárne miesto čoraz viac pripomína zahraničné dovolenkové destinácie. Je ideálne pre milovníkov kúpania a vodných športov, má však čo ponúknuť aj mimo hlavnej sezóny.

Ponuka ubytovacích služieb je tam naozaj bohatá, môžete sa napríklad ubytovať v bungalovoch, ktoré sú inšpirované Polynéziou.

Podeľte sa o svoje zážitky s blízkymi

Aby ste sa o svoje cestovateľské zážitky pri spoznávaní našej krajiny mohli podeliť so svojimi blízkymi, stavte na rýchly a spoľahlivý mobilný internet od O2, ktorý je vďaka 4G sieti dostupný už pre 96 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4g.


Lifetech: Čo je nové