Lenovo VIBE C: Smartfón, ktorý sa na nič nehrá

Tento smartfón aj pre menej náročných používateľov býva označovaný aj ako Lenovo A2020 a je nástupcom modelu A2010.

Do ponuky O2 sa dostal aj vynovený low-end pre menej náročných používateľov. Býva označovaný aj ako Lenovo A2020. Je teda nástupcom modelu A2010, od ktorého sa líši hlavne veľkosťou. VIBE C sa nehrá na niečo, čo nie je. Za danú cenu však toho dokáže ponúknuť dosť.

Smartfóny sa stali už viac multimediálnymi a pracovnými nástrojmi ako zariadeniami na telefonovanie. Preto si čoraz viac používateľov uvedomuje, že väčšieho displeja sa netreba báť.

Na písanie správ a e-mailov, surfovanie po internete, pozeranie videí a na hranie hier je vždy lepšie mať dostatočnú plochu. Nielen pre lepší vizuálny zážitok, ale aj z praktického hľadiska.

Väčší displej znamená väčšiu softvérovú klávesnicu a iné ovládacie prvky, a teda aj lepšiu ergonómiu. Na druhej strane nie každý je pre tento atribút odhodlaný investovať stovky eur.

Podpora LTE sa stala štandardom už aj v základných modeloch smartfónov vrátane tohto.

Na odskúšanie, či je väčší displej tým správnym riešením, môže poslúžiť práve tento model od Lenova. VIBE C má základnú výbavu, ale displej s uhlopriečkou päť palcov.

SIM-ky rôznej veľkosti

Dizajnéri tohto zariadenia sa trochu odviazali. Nie však z estetickej stránky, keďže VIBE C je úplne štandardný smartfón. Prvou technickou zvláštnosťou je umiestnenie micro USB konektora na vrchnej hrane.

Väčšina používateľov s tým nebude mať problém. Ibaže v kombinácii s dokovacími stojanmi alebo s držiakmi do auta to už môže znamenať komplikácie.

Druhá zvláštnosť sa ukáže až po otvorení krytu batérie. VIBE C podporuje dual SIM a nechýba ani tretí samostatný slot na microSD pamäťovú kartu. Ale pozor, prvý slot na SIM kartu je na veľkosť micro a SIM číslo 2 už má štandardnú veľkosť.

Nemalo by však byť problémom vyriešiť to obyčajnou redukciou.

Nie úplne šťastné je rozhodnutie výrobcu urobiť dotykové tlačidlá pod displejom bez podsvietenia. Výrazne to znižuje ergonómiu používania. Škoda, že si miesto nenašiel ani senzor okolitého svetla. Na automatickú reguláciu jasu displeja tak možno zabudnúť.

Kamera hneď nahráva

Ako už bolo spomenuté, VIBE C s rozmermi 143 x 72 x 9 mm a s hmotnosťou 166 gramov je osadený päťpalcovým displejom s rozlíšením 854 x 480 bodov. Je to síce dostačujúce, ale pozornejšie oko si menšiu jemnosť displeja všimne.

Pozorovacie uhly sú dobré len pri horizontálnom nakláňaní mobilu, podanie farieb, jas a kontrast sa dajú považovať za štandardné. V danej cenovej triede je tiež štandardom 5-megapixelový snímač hlavného fotoaparátu. Je prekvapujúce, že Lenovo ho vybavilo aj manuálnym nastavovaním expozície, vyváženia bielej, citlivosťou ISO a ostatnými parametrami.

Vo výbave je tiež niekoľko filtrov a režim panoráma. Nevšedne pôsobilo, že stlačením ikony video­kamery sa neprepne iba do režimu nahrávania videa. Nahrávanie sa rovno aj zapne. S plynulosťou prostredia sme nemali problém.

Na rýchly chod systému Android už zjavne nie je potrebný vysoký výkon. Plne postačoval aj štvorjadrový Snapdragon s taktom 1,1 GHz a 1 GB operačnej pamäte. Samozrejme, v rámci istých hraníc.

Na mobilné strihanie videa sú aj lepšie voľby. Nie vysoké rozlíšenie displeja a stredne výkonné dvojjadro s taktom 1,1 GHz znamenajú, že 2 300 mAh batéria ho dokáže poháňať aj dva dni.

Lenovo VIBE C je dostupný smartfón, pri ktorom si treba uvedomiť, že ide o základ. Je to finančne dostupný model so slušnou výbavou, ale ničím neohúri. Pri takejto cene vás to však ani nebude mrzieť.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Premeňte svoj smartfón na holografický projektor

Vytvoriť si 3D obraz premietaný v priestore je možné aj na obyčajnom smartfóne a v pohodlí domova.

Holografické projektory sú v móde už niekoľko rokov, ale spájajú sa nám skôr s drahou a nedostupnou technológiou, používanou niekde na veľkých výstavách či koncertoch slávnych hudobných hviezd.

No nemusí to tak byť. Vytvoriť si 3D obraz premietaný v priestore je možné aj na obyčajnom smartfóne v pohodlí domova. Takmer zadarmo a behom niekoľkých minút.

Ako postupovať

Budete potrebovať smartfón, obal na CD, lepiacu pásku, tmavú izbu, papier, pravítko, orezávač, ceruzku a linky na správne videá nižšie v článku.

Nakreslite si na štvorčekový papier pomocou pravítka a ceruzky lichobežník. Základne majú dĺžku 6 a 1 cm, jeho výška je 3,5 cm. Ak chcete väčší projektor na tablet, stačí, ak tieto rozmery zdvojnásobíte.

Následne položte na takto vytvorenú šablónu priesvitný plastový obal z CD a orezávatkom vyrežte štyri rovnaké plochy, ktoré zlepíte lepiacou páskou do tvaru štvorstennej zrezanej pyramídy.

Tu si môžte pozrieť celý postup na videu:

Teraz sa už len zavrieť v tmavej miestnosti. Telefón umiestnite na rovný povrch, naopak obrátenú pyramídu položte na displej do stredu a pustite na smartfóne toto špeciálne video.

Podobných videí je neúrekom, od plávajúcich medúz, cez vybuchujúce ohňostroje či rotujúci model planéty. Viac ich nájdete napríklad tu.

A takto vyzeral náš pokus:

 

Nemáte si také video na čom premietať?

Nové telefóny, ktoré sa pozerali na ľudí z výkladov, alebo ostali osirotené po tom, ako si to ich nový majiteľ rozmyslel, si môžete teraz kúpiť lacnejšie. Takáto príležitosť ako výpredaj telefónov v O2 Mobil Markete sa vám naskytne iba raz v mesiaci.

[mobilmarketpocitadlo]

V ponuke nájdete telefóny, ktoré boli vystavené v O2 predajni, telefóny vrátené od zákazníkov alebo opravené telefóny.  Každý mobilný telefón zakúpený v O2 Mobil Markete má záruku na 12 mesiacov.


Lifetech: Čo je nové