O2 Guru testujú: LG Q6

Hľadáte telefón s vlastnosťami top triedy za rozumnú cenu? LG Q6 predstavuje zaručene dobrú voľbu.

Model LG Q6 je pokusom výrobcu priviesť to navýraznejšie z vlastných telefónov top triedy medzi cenovo dostupné smartfóny. A treba povedať, že je to pokus z kategórie veľmi dobrých.

Menší brat

Ak ste fanúšik značky LG, model Q6 vám bude povedomý od prvého pohľadu. Svojím veľkým displejom s minimálnymi rámikmi, kovovým rámom a pomerom strán 18:9 výrazne pripomína zariadenie top triedy – LG G6.

 

Pocit podobnosti ale nepotrvá dlho. Keď som chytil zariadenie do ruky prvý raz, zadný plastový kryt mi jasne napovedal, že niekde sa šetriť muselo. Zamrzela ma aj neprítomnosť čítačky odtlačkov prstov. Pri odomykaní si teda treba zvyknúť na rozpoznávanie tváre alebo klasické heslo či PIN. Na druhú stranu výrobca prekvapivo zachoval vojenský štandard odolnosti proti nárazom, teplotným šokom či prachu

Netradičný displej, slušný výkon

Už spomínany pomer strán 18:9 bežne nájdete len v omnoho drahších zariadeniach. Je skvelým pomocníkom najmä pri práci s viacerými aplikáciami naraz.

Samotný displej smartfónu je naozaj veľmi jasný s výraznými farbami. Model Q6 si popritom uchoval veľmi kompaktné rozmery, čo uvítate najmä v prípade, ak pri práci s telefónom používate len jednu ruku.

 

Použitý procesor 435 od Snapdragonu síce nepatrí medzi špičku, s bežnými aplikáciami si ale aj vďaka štedrej kapacite RAM poradí bez problémov. Ak ale obľubujete hry či iné náročné aplikácie, môžete sa stretnúť s menším sekaním.

Fotoparát, ktorý nesklame

Zadný aj predný fotoaparát patria v tejto kategórii určite k tomu lepšiemu. Poskytnú solídne farby a kvalitné fotografie, ktorým je ťažké niečo vytknúť.

Príjemným prekvapením sú videá. Aj bez stabilizácie sú naozaj kvalitné, ostré a majú výborný zvuk. Ak si ich budete púšťať priamo zo zariadenia, oceníte aj reproduktor so slušným výkonom, ktorý sa nachádza na zadnej strane.

 

Zábava na celý deň

Veľký displej so sebou prináša aj vysoké nároky na batériu. V LG s tým rátali a na jej kapacite nešetrili. Q6 mi aj pri náročnejšom používaní vydržala bez problémov minimálne deň. Telefón sa nabíja pomocou štandardného microUSB namiesto novšieho USB-C.

 

Hodnotenie O2 Guru: Dobrá voľba za málo peňazí

Musím priznať, že v prípade tohto smartfónu mi chýbala čítačka odtlačkov prstov. Ak ale nie ste „zhýčkaní” touto funkciou rovnako ako ja a hľadáte smartfón s veľkorysým displejom za málo peňazí, LG Q6 je viac ako len dobrá voľba.

Oslovil vás tento model? Nezabudnite, že akékoľvek zariadenie môžete s ľubovoľným O2 Paušálom získať na začiatok len za 2 €.

Michal Kmeť, O2 Guru

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Mobil týždňa: Doogee Mix Lite

Každý týždeň vám O2 Guru predstavia smartfón, ktorý podľa nich stojí za povšimnutie. Tento raz pre vás vybrali Doogee Mix Lite.

Značka Doogee je na našom trhu úplnou novinkou a svojím telefónom Doogee Mix Lite má v nižšej cenovej kategórii rozhodne čo ponúknuť.

Prečo Doogee Mix Lite?

  • Svojrázna konštrukcia. Doogee Mix Lite zaujme netradičným umiestnením prednej kamery v ľavom dolnom rohu.
  • Kvalitný displej. Aj napriek svojim kompaktným rozmerom ma telefón naozaj veľkorysý a súčasne kvalitný displej, čo je v nižšej cenovej kategórii skôr výnimkou.
  • Slušný výkon. S bežným chodom, základnými aplikáciami či jednoduchšími hrami si poradí bez problémov a na jedno nabitie zvládne viac ako deň používania.
  • Dobrý fotoaparát. Zadný duálny fotoaparát je viac ako slušný a kvalitné fotky dokáže spraviť aj ten predný. Zložitejšie je však jeho ovládanie, keďže zariadenie je potrebné otočiť hore nohami.

Zaujal vás tento telefón a chcete sa o ňom dozvedieť viac? Prečítajte si komplexnú recenziu, ktorú pre vás pripravili naši O2 Guru.

Smartfón Doogee Mix Lite môžete rovnako ako všetky telefóny z ponuky O2 získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok už za 2 €.

Kmeť Michal, O2 Guru

„Vzhľadom na svoju cenovku je tento smartfón ideálny v prípade, že máte tesnejší rozpočet.“


Lifetech: Čo je nové