O2 Guru testujú: LG Q6

Hľadáte telefón s vlastnosťami top triedy za rozumnú cenu? LG Q6 predstavuje zaručene dobrú voľbu.

Model LG Q6 je pokusom výrobcu priviesť to navýraznejšie z vlastných telefónov top triedy medzi cenovo dostupné smartfóny. A treba povedať, že je to pokus z kategórie veľmi dobrých.

Menší brat

Ak ste fanúšik značky LG, model Q6 vám bude povedomý od prvého pohľadu. Svojím veľkým displejom s minimálnymi rámikmi, kovovým rámom a pomerom strán 18:9 výrazne pripomína zariadenie top triedy – LG G6.

 

Pocit podobnosti ale nepotrvá dlho. Keď som chytil zariadenie do ruky prvý raz, zadný plastový kryt mi jasne napovedal, že niekde sa šetriť muselo. Zamrzela ma aj neprítomnosť čítačky odtlačkov prstov. Pri odomykaní si teda treba zvyknúť na rozpoznávanie tváre alebo klasické heslo či PIN. Na druhú stranu výrobca prekvapivo zachoval vojenský štandard odolnosti proti nárazom, teplotným šokom či prachu

Netradičný displej, slušný výkon

Už spomínany pomer strán 18:9 bežne nájdete len v omnoho drahších zariadeniach. Je skvelým pomocníkom najmä pri práci s viacerými aplikáciami naraz.

Samotný displej smartfónu je naozaj veľmi jasný s výraznými farbami. Model Q6 si popritom uchoval veľmi kompaktné rozmery, čo uvítate najmä v prípade, ak pri práci s telefónom používate len jednu ruku.

 

Použitý procesor 435 od Snapdragonu síce nepatrí medzi špičku, s bežnými aplikáciami si ale aj vďaka štedrej kapacite RAM poradí bez problémov. Ak ale obľubujete hry či iné náročné aplikácie, môžete sa stretnúť s menším sekaním.

Fotoparát, ktorý nesklame

Zadný aj predný fotoaparát patria v tejto kategórii určite k tomu lepšiemu. Poskytnú solídne farby a kvalitné fotografie, ktorým je ťažké niečo vytknúť.

Príjemným prekvapením sú videá. Aj bez stabilizácie sú naozaj kvalitné, ostré a majú výborný zvuk. Ak si ich budete púšťať priamo zo zariadenia, oceníte aj reproduktor so slušným výkonom, ktorý sa nachádza na zadnej strane.

 

Zábava na celý deň

Veľký displej so sebou prináša aj vysoké nároky na batériu. V LG s tým rátali a na jej kapacite nešetrili. Q6 mi aj pri náročnejšom používaní vydržala bez problémov minimálne deň. Telefón sa nabíja pomocou štandardného microUSB namiesto novšieho USB-C.

 

Hodnotenie O2 Guru: Dobrá voľba za málo peňazí

Musím priznať, že v prípade tohto smartfónu mi chýbala čítačka odtlačkov prstov. Ak ale nie ste „zhýčkaní” touto funkciou rovnako ako ja a hľadáte smartfón s veľkorysým displejom za málo peňazí, LG Q6 je viac ako len dobrá voľba.

Oslovil vás tento model? Nezabudnite, že akékoľvek zariadenie môžete s ľubovoľným O2 Paušálom získať na začiatok len za 2 €.

Michal Kmeť, O2 Guru

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac