O2 Guru pre vás otestovali Moto X4. Oplatí sa doň investovať?

Z dielne spoločnosti Lenovo, ktorá stojí za smartfónmi Motorola, prichádza ďalšia novinka v strednej cenovej kategórii Moto X4.

Výrobca tentoraz stavil na kombináciu kovu a skla, vďaka čomu vytvoril smartfón s prvotriednym vzhľadom. Zoznámte sa s telefónom Motorola Moto X4.

Do ruky padne ako uliaty

Na tomto modeli si dal výrobca naozaj záležať. Mobilný telefón pôsobí na dotyk chladno, čo zapríčiňuje kovový rám. Z oboch strán smartfónu sa nachádza pevné a odolné sklo Gorilla Glass 3, ktoré ho chráni pred škrabancami. Vďaka lesklému vzhľadu pôsobí naozaj prémiovo. Malou chybičkou krásy je to, že mobilný telefón je priam magnetom na odtlačky prstov a na šmuhy, čo mu však vieme vzhľadom na jeho dizajn odpustiť.

S rozmermi 148,35 × 73,4 × 7,99 mm sa telefón veľmi pohodlne drží a je plne ovládateľný aj jednou rukou. Po zapnutí srší 5,2-palcový IPS displej s rozlíšením 1 920 × 1 080 px sýtymi farbami. Okrem odolného skla má telefón certifikát IP68, ktorý ho chráni pred vniknutím vody pri náhodnom poliatí a pred prachom.

Na prednej strane je pod displejom umiestnený snímač odtlačkov prstov. Na vrchnej hrane sa nachádza mikrofón a 2 sloty – oba na SIM kartu alebo jeden na pamäťovú kartu. Na spodnej hrane nechýba 3,5 mm jack a USB-C konektor.

Na pravej hrane sú rozmiestnené 3 tlačidlá – 2 tlačidlá na reguláciu hlasitosti zvuku a tlačidlo na vypnutie, resp. zapnutie mobilného telefónu. To je na povrchu vrúbkované, vďaka čomu sa ľahko rozpozná. Ľavá hrana je prázdna a na zadnej strane sa nachádza už pomerne známy, mierne vystupujúci fotoaparát.

Duálny fotoaparát

Pri telefónoch Motorola Moto sme už zvyknutí, že objektív fotoaparátu vystupuje z tela. Duálny fotoaparát nie je takým štandardom, čo je pri tomto modeli veľkým potešením najmä pre milovníkov fotografovania. Vďaka rozlíšeniu 12 + 8 Mpx zhotovuje slušné fotografie, ktoré sú farebne pestré a ostré.

Pomôcť si môžete rôznymi funkciami, ako napríklad rozpoznanie tváre, panoramatické snímanie alebo HDR. Nadšencov selfie poteší predný 16 Mpx fotoaparát. Všetky fotoaparáty disponujú LED bleskom. Okrem fotografií možno nakrúcať aj videá, a to dokonca v kvalite 4K.

Za lesklým zovňajškom toho ukrýva veľa

O výkon tohto krásavca sa stará 8-jadrový procesor Snapdragon 630 s taktom 2,2 GHz, ktorému sekunduje operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB. Mobilný telefón sa pri práci nezasekáva a utiahne aj graficky menej náročné hry. Zariadenie pracuje na optimalizovanom operačnom systéme Android 7.1 Nougat. Interná pamäť má kapacitu 64 GB, čo je pre bežného používateľa úplne postačujúce, no v prípade potreby možno pamäť rozšíriť externe pomocou SD karty do veľkosti maximálne 256 GB.

Nevyberateľná Li-lon batéria má kapacitu 3 000 mAh, pri bežnom používaní sa preto možno s výdržou dostať na 2 dni. Súčasťou balenia je však výkonný adaptér s podporou technológie rýchleho dobíjania, vďaka ktorému batériu nabijete na 100 % za 90 minút.

Za zmienku stojí aj snímač odtlačkov prstov, ktorý reaguje naozaj pohotovo a bez akýchkoľvek komplikácií. Snímač je navyše multifunkčný a vďaka možnosti ovládania jedným dotykom nahradí ovládacie tlačidlá na displeji.

Hodnotenie O2 Guru: Smartfón s prémiovým nádychom

Mobilný telefón Motorola Moto X4 je naozaj zaujímavý kúsok. Svojím vzhľadom pôsobí prémiovo a nezaostáva ani výkonom. Ak sa chcete pochváliť elegantne vyzerajúcim smartfónom so slušným výkonom, určite stojí za vašu pozornosť.

Smartfón Motorola Moto X4 môžete rovnako ako všetky zariadenia z ponuky O2 získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Michal Pakos, O2 Guru zo zákazníckeho centra O2

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

O2 Guru otestovali iPhone X. Ako obstál v ich hodnotení?

Spoločnosť Apple predstavila nový model, ktorý so sebou prináša viacero zmien.

Od predstavenia prvého iPhonu ubehlo 10 rokov a k tomuto výročiu spoločnosť Apple pripravila novú revolúciu v podobe modelu iPhone X.

Inovovaný dizajn

Spoločnosť Apple sa opäť rozhodla zbaviť sa niečoho, na čo sú všetci používatelia smartfónov zvyknutí – po 3,5 mm audio jacku je to tlačidlo. Týmto krokom tak otvorila cestu novému bezrámikovému displeju. Používateľ má vďaka tomu k dispozícii väčší displej pri prakticky nezmenených rozmeroch zariadenia. Spoločnosť Apple stavila na 5,8-palcový Super AMOLED displej, ktorý skutočne lahodí oku.

Ako prvý vám do očí určite udrie výrez v hornej časti telefónu okolo reproduktora, prednej kamery a senzorov, na ktorý si však rýchlo zvyknete. Kombinácia skla a kovu pôsobí skutočne elegantne. Smartfón sa výborne drží v ruke, no rovnako ako pri iných zariadeniach so sklenou zadnou stenou počítajte so šmýkaním pri odložení na nerovný povrch.

Nový model, nové ovládanie

V dôsledku vynechania tlačidla pod displejom musela kalifornská spoločnosť zmeniť aj princíp ovládania smartfónu. Ak ste už v minulosti iPhone používali, prechodom na novší model sa pre vás nikdy nič nemenilo, princíp bol vždy rovnaký. Pri telefóne iPhone X to však neplatí, keďže zariadenie sa ovláda gestami. Gestá sú však jednoduché a skutočne návykové. Za pár dní používania si už na tlačidlo pod displejom ani nespomeniete.

Face ID a fotoaparát

Novinkou je aj nový spôsob odomykania. Touch ID (snímač odtlačku prsta) nahradilo Face ID, teda odomknutie tvárou. Predné senzory rozpoznajú majiteľa iPhonu a zariadenie automaticky odomknú. Spoľahlivosť je približne rovnaká ako pri Touch ID. Ak sa však výnimočne stane, že vás zariadenie nespozná, stále ho budete môcť odomknúť kódom.

Zadný fotoaparát má 2 snímače s rozlíšením 12 Mpx, z toho jeden so svetelnosťou f 2,4 a druhý so svetelnosťou f 1,8. Spolu s optickou stabilizáciou zaručí vynikajúce fotografi e aj pri slabom osvetlení. V zlých svetelných podmienkach pomôže LED blesk. Objektívy vystupujú z tela smartfónu.

Ak smartfón vložíte do obalu, ktorý je pri sklenom tele viac-menej nutnosťou, nebude to určite prekážkou. Vďaka prednej kamere s rozlíšením 7 Mpx zhotovíte skvelé selfie aj pri slabšom osvetlení. V kombinácii s Face ID môžete využiť aj Animoji. Ide o animované smajlíky, ktoré sa pohybujú podľa pohybov vašej tváre. Môžete teda svojim priateľom nahrať videoodkaz v podobe známych emotikonov. Video nakrútite v HD rozlíšení. Veľmi pôsobivým je Slowmotion mód, s ktorým zachytíte videá pri 240 snímkach za sekundu.

Nadpriemerná výdrž batérie

Telefón iPhone X ukrýva 2 716 mAh batériu, podobnú ako pri iPhone 8 Plus. Výdrž na jedno nabitie je viac než nadpriemerná. Pri aktívnom používaní vám na konci dňa zostane približne 30 % batérie. Pri bežnom využívaní batéria vydrží 1,5 dňa na nabitie. Novinkou je podpora bezdrôtového a rýchleho nabíjania. Turbonabíjačku však v balení nenájdete.

Hodnotenie O2 Guru: Smartfón, ktorý si zamilujete

Spoločnosť Apple priniesla na trh veľa nového a posledným iPhonom otvára nové možnosti. Zariadenie s rozmermi bežného iPhonu, no s väčším displejom a s výbornou výdržou batérie si zamilujete.

Telefón iPhone X môžete rovnako ako všetky zariadenia z ponuky O2 získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Ivan Štubniak, O2 Guru zo Zákazníckeho centra O2


Lifetech: Čo je nové