O2 Guru pre vás otestovali Moto X4. Oplatí sa doň investovať?

Z dielne spoločnosti Lenovo, ktorá stojí za smartfónmi Motorola, prichádza ďalšia novinka v strednej cenovej kategórii Moto X4.

Výrobca tentoraz stavil na kombináciu kovu a skla, vďaka čomu vytvoril smartfón s prvotriednym vzhľadom. Zoznámte sa s telefónom Motorola Moto X4.

Do ruky padne ako uliaty

Na tomto modeli si dal výrobca naozaj záležať. Mobilný telefón pôsobí na dotyk chladno, čo zapríčiňuje kovový rám. Z oboch strán smartfónu sa nachádza pevné a odolné sklo Gorilla Glass 3, ktoré ho chráni pred škrabancami. Vďaka lesklému vzhľadu pôsobí naozaj prémiovo. Malou chybičkou krásy je to, že mobilný telefón je priam magnetom na odtlačky prstov a na šmuhy, čo mu však vieme vzhľadom na jeho dizajn odpustiť.

S rozmermi 148,35 × 73,4 × 7,99 mm sa telefón veľmi pohodlne drží a je plne ovládateľný aj jednou rukou. Po zapnutí srší 5,2-palcový IPS displej s rozlíšením 1 920 × 1 080 px sýtymi farbami. Okrem odolného skla má telefón certifikát IP68, ktorý ho chráni pred vniknutím vody pri náhodnom poliatí a pred prachom.

Na prednej strane je pod displejom umiestnený snímač odtlačkov prstov. Na vrchnej hrane sa nachádza mikrofón a 2 sloty – oba na SIM kartu alebo jeden na pamäťovú kartu. Na spodnej hrane nechýba 3,5 mm jack a USB-C konektor.

Na pravej hrane sú rozmiestnené 3 tlačidlá – 2 tlačidlá na reguláciu hlasitosti zvuku a tlačidlo na vypnutie, resp. zapnutie mobilného telefónu. To je na povrchu vrúbkované, vďaka čomu sa ľahko rozpozná. Ľavá hrana je prázdna a na zadnej strane sa nachádza už pomerne známy, mierne vystupujúci fotoaparát.

Duálny fotoaparát

Pri telefónoch Motorola Moto sme už zvyknutí, že objektív fotoaparátu vystupuje z tela. Duálny fotoaparát nie je takým štandardom, čo je pri tomto modeli veľkým potešením najmä pre milovníkov fotografovania. Vďaka rozlíšeniu 12 + 8 Mpx zhotovuje slušné fotografie, ktoré sú farebne pestré a ostré.

Pomôcť si môžete rôznymi funkciami, ako napríklad rozpoznanie tváre, panoramatické snímanie alebo HDR. Nadšencov selfie poteší predný 16 Mpx fotoaparát. Všetky fotoaparáty disponujú LED bleskom. Okrem fotografií možno nakrúcať aj videá, a to dokonca v kvalite 4K.

Za lesklým zovňajškom toho ukrýva veľa

O výkon tohto krásavca sa stará 8-jadrový procesor Snapdragon 630 s taktom 2,2 GHz, ktorému sekunduje operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB. Mobilný telefón sa pri práci nezasekáva a utiahne aj graficky menej náročné hry. Zariadenie pracuje na optimalizovanom operačnom systéme Android 7.1 Nougat. Interná pamäť má kapacitu 64 GB, čo je pre bežného používateľa úplne postačujúce, no v prípade potreby možno pamäť rozšíriť externe pomocou SD karty do veľkosti maximálne 256 GB.

Nevyberateľná Li-lon batéria má kapacitu 3 000 mAh, pri bežnom používaní sa preto možno s výdržou dostať na 2 dni. Súčasťou balenia je však výkonný adaptér s podporou technológie rýchleho dobíjania, vďaka ktorému batériu nabijete na 100 % za 90 minút.

Za zmienku stojí aj snímač odtlačkov prstov, ktorý reaguje naozaj pohotovo a bez akýchkoľvek komplikácií. Snímač je navyše multifunkčný a vďaka možnosti ovládania jedným dotykom nahradí ovládacie tlačidlá na displeji.

Hodnotenie O2 Guru: Smartfón s prémiovým nádychom

Mobilný telefón Motorola Moto X4 je naozaj zaujímavý kúsok. Svojím vzhľadom pôsobí prémiovo a nezaostáva ani výkonom. Ak sa chcete pochváliť elegantne vyzerajúcim smartfónom so slušným výkonom, určite stojí za vašu pozornosť.

Smartfón Motorola Moto X4 môžete rovnako ako všetky zariadenia z ponuky O2 získať k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok len za 2 €.

Michal Pakos, O2 Guru zo zákazníckeho centra O2

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Čudné, bizarné, prekvapivé, ale geniálne: 7 originálnych nápadov, ktoré môžu zmeniť svet k lepšiemu

Nápady, ktoré nám pomôžu vytvoriť udržateľnú budúcnosť, sú v súčasnosti potrebné viac ako kedykoľvek predtým. Aj zdanlivo jednoduché myšlienky môžu zmeniť svet k lepšiemu.

Mnoho ľudí má nápady, ktoré môžu svetu naozaj pomôcť, no chýba im podpora. Práve preto vznikla medzinárodná súťaž Chivas VENTURE. Podnikatelia z celého sveta v rámci nej prezentujú svoje podnikateľské aktivity, prostredníctvom ktorých riešia enviromentálne či sociálne problémy. Súťažiaci môžu v súťaži získať podiel z 1 milióna amerických dolárov a osobný koučing.

Do súťaže sa môžu prihlásiť aj slovenské firmy. Stačí, ak vyplnia online prihlášku.

Kým nájdete odvahu prihlásiť sa, pozrite si zatiaľ niektoré šikovné nápady, ktoré na súťaži v minulosti prezentovali podnikatelia z rôznych krajín. Viac nápadov, ktoré menia svet, nájdete na tomto odkaze.

Využívanie kravského hnoja v udržateľnej móde

Intenzívnym chovom hovädzieho dobytka v mnohých krajinách vzniká problém, ako sa zbaviť príliš veľkého množstva hnoja. Ako organické hnojivo je využiteľná iba časť. Zvyšok predstavuje živočíšny odpad, ktorý je potrebné nejakým spôsobom spracovať, aby neznečisťoval podzemné vody či ovzdušie.

Na jedno z možných riešení tohto problému prišla holandská spoločnosť Mestic. Z hmoty dokážu extrahovať celulózu a z nej vyrobiť rôzne ďalšie materiály, ktoré nahradia bežný textil, plast či papier. Svoju metódu si nechali patentovať.

Nahradenie proteínov v strave múkou z cvrčkov

Živočíšna bielkovina v mnohých ohľadoch predčí tu rastlinnú. Chov zvierat je však často spojený s ich utrpením a zároveň je pomerne neekologický, napríklad 1 kg hovädzieho mäsa má na emisie podobný dopad ako 250 km jazda autom.

Česká firma SENS však ponúka zaujímavé riešenie, ako získať živočíšnu bielkovinu bez trápenia zvierat a zároveň pri oveľa menších nárokoch na životné prostredie. Vyrába proteínové tyčinky z hmyzu, presnejšie z cvrčkov. Nahradením hovädzieho cvrčkami doposiaľ ušetrila približne 2 000 t krmiva, 700 000 l vody a skleníkové plyny zodpovedajúce jazde autom okolo celého sveta.

Invalidné vozíky prerobené na elektrické trojkolky

Na svete sú milióny užívateľov invalidných vozíkov, ktorí dennodenne zápasia so zničenými chodníkmi či s nezrovnalosťami v teréne. Aj zdanlivé triviálnosti ako piesok či tráva môžu byť prekážkou, pre ktorú musí vozíčkar hľadať náhradné trasy.

brazílskej firme Livre si povedali, že ľudom odkázaným na vozíček skúsia spríjemniť neľahký život a vnesú im doň viac slobody a sebavedomia. Začali preto s výrobou špeciálnych terénnych vozíkov na troch kolesách poháňaných elektrinou. Trojkolky neslúžia ich majiteľom len ako riešenie ich problému, ale zároveň pre nich predstavujú určitý životný štýl a prinášajú novú komunitu priateľov.

Poznáte niekoho, kto má firmu prospešnú pre spoločnosť? Zazdieľajte mu tento článok.

Výroba tenisiek z odpadkov

Tenisky Xinca vyzerajú ako úplne bežná obuv, v porovnaní si konkurenčnými značkami majú ale jednu zvláštnosť – sú celé z odpadu. Na ich výrobu sa používajú staré pneumatiky a textílie vyvezené na skládku.

Nielenže sa tak nemusí likvidovať guma, ktorá pri spaľovaní uvoľňuje do ovzdušia množstvo škodlivín, obchádza sa tak aj potreba využívať vzácne prírodné zdroje. Argentínska spoločnosť Xinca zároveň zamestnáva bývalých väzňov, čím im pomáha uplatniť sa na trhu práce a zaradiť sa do normálneho života.

Vysádzanie umelých stromov, ktoré čistia vzduch

Nemecká spoločnosť Green City Solutions vyvinula „umelý strom“. Ide o vertikálnu plošinu porastenú rastlinami podobnými machu, ktorá v kombinácii s rôznymi technológiami filtruje prach z ulice, oxidy dusíka a oxid uhličitý. Panel z rastlín takto dokáže nahradiť až 275 mestských stromov,pričom zaberá o 99 % priestoru menej.

Konštrukcia obsahuje snímače, ktoré zhromažďujú enviromentálne a klimatické údaje, kontrolujú a regulujú jednotku a zabezpečujú prežitie rastlín. Vďaka solárnym panelom a systémom na zadržiavanie dažďovej vody zariadenie vyžaduje len niekoľko hodín údržby ročne.

Pomáhanie ľuďom bez domova pomocou kávy

Bezdomovectvo je vážnym problémom najmä veľkých miest. Napríklad v Londýne žije podľa štatistík až 4 000 ľudí, ktorí každý deň prespávajú na ulici. Londýnska firma Change Please si preto povedala, že skúsi pre týchto ľudí doslova uvariť lepšiu budúcnosť a to prostredníctvom kávy.

Ľuďom bez domova ponúka možnosť rekvalifikovať sa na baristov a poskytuje im tak prácu. Počas prvých 10 dní im pomôže nájsť bývanie a vyplatí im slušný plat. Firma všetky zisky opäť investuje do ďalšej pomoci. Okrem toho svoje podnikanie prevádzkuje trvalo udržateľným spôsobom. Všetky poháre sú recyklovateľné a káva pochádza z fariem, ktoré podporujú miestne komunity. Káva tak nielenže dobre chutí, ale dobro aj šíri.

Spolupráca s včelami na čistení životného prostredia

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zomiera každý rok 12,6 milióna ľudí v dôsledku toho, že žije alebo pracuje v nezdravom prostredí. To znamená, že jedno zo štyroch úmrtí vo svete súvisí so znečistením.

Spoločnosť Beeodiversity z Belgicka pomáha firmám a miestnym autoritám odhaľovať pôvod znečistenia v ich oblasti a vypracováva konkrétne odporúčania na zlepšenie. Na túto činnosť zamestnáva aj veľmi netradičnú skupinku zamestnancov – včely. Včelie robotnice usilovne zbierajú vzorky z miliárd kvetov, ktoré sa následne dôkladne analyzujú. Na základe výsledkov sa môže nariadiť napríklad špeciálne vysádzanie semien alebo zníženie spotreby pesticídov v určitých oblastiach.

Je váš nápad lepší? Prihláste sa do súťaže Chivas VENTURE

Určite sa aj u nás na Slovensku nájde veľa ľudí s nápadmi, ktoré môžu pomôcť svetu. Ak máte pocit, že je to práve ten váš, medzinárodná súťaž Chivas VENTURE môže byť pre vás to pravé.

Ak vaše podnikanie pomáha ľuďom alebo životnému prostrediu, prihláste sa do 31. októbra 2018 a získajte podiel z finančného balíka vo výške 1 milión amerických dolárov a koučing od svetových mentorov.

Formulár na prihlásenie, podmienky súťaže aj detailné informácie nájdete na tomto mieste: https://www.chivas.com/sk-sk/the-venture/apply


Predobjednajte si nový Huawei Mate 20 Pro. Na prvých 200 záujemcov čakajú 2 hodnotné darčeky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové