Potrebujete si oddýchnuť za krátky čas? Skúste to so smartfónom

Nájsť si chvíľu čas na relax je niekedy naozaj ťažké. Pomôcť môže práve moderná technológia.

Oddýchnuť si v dnešnom uponáhľanom svete je dosť ťažké. Vďaka smartfónom sme neustále pripojení a v strehu, hladní po tom prečítať si ďalší email či tweet. No práve smartfóny dokážu ponúknuť ten vytúžený únik z reality. Postačí stiahnuť si pár aplikácií, ktoré nám k odpočinku pomôžu.

Hudba na upokojenie

Je pravda, že najviac nám môže pomôcť hudba, ktorá je dostupná v každom smartfóne. Naladiť sa na tú správnu vlnu však už také ľahké byť nemusí, najmä ak vás neoslovuje ponuka komerčných staníc.  

Stačí preto otvoriť Google Play / Apple iTunes, vyhľadať “relax music” alebo tiež “relaxacna hudba” a obchod nám ponúkne množstvo aplikácií. Nám v redakcii sa najviac osvedčila táto.

Ak máte iPhone, začať môžete napríklad touto aplikáciou. Stačí nainštalovať, zavrieť oči, spustiť a vychutnávať.

Viaceré aplikácie ponúkajú možnosť spánkového režimu, to znamená, že si v nastavíte čas vypnutia prehrávania – aby ste sa po ukolísaní relaxačnou hudbou ráno neprebudili s vybitým telefónom.

Ide to aj pomocou hier

Čo však robiť, keď chcete vypnúť, ale na hudbu nemáte náladu? Obchody na každej mobilnej platforme ponúkajú množstvo hier, ktoré, často zdarma, poskytnú plnohodný relax. Jednou z nich je Osmos.

Hra je založená na jednoduchom princípe, ktorého podstatou je princíp osmózy – z čoho vznikol aj názov hry. Hráč riadi akýsi mikroorganizmus, s ktorým sa pokúša ovládnuť ostatné organizmy. Prostredie je veľmi príjemné a samotná hra veľmi návyková.

A čo je hlavné, celé to pôsobí akosi upokojujúco, hra vie dodať energiu a vytúžený oddych, stres z každodenného života razom upadne do zabudnutia. Hru je možné zakúpiť v plnej verzií za pár EUR (2,99), avšak na začiatok postačí aj samotné bezplatné demo, na stiahnutie pre Android a iOS.

Najväčším oddychom však vždy bude výlet niekam do prírody, kde sa dá len tak si užívať ticho a harmóniu. Aj s hľadaním krásnych miest na výlet však môže pomôcť technológia. Skúste napríklad aplikáciu Extra Výhody, alebo pohľadajte inšpiráciu v článku o cestovaní.

Sme špecialisti v oblasti mobilných technológií. Naši O2 Guru ochotne všetkým – našim zákazníkom aj zákazníkom iných operátorov – bezplatne poradia v O2 Predajniach, na Zákazníckej linke 949 alebo cez online chat.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac