Cestujte do Viedne výhodnejšie vďaka novembrovej ponuke Slovak Lines

Zákazníci O2 môžu v termíne od 15. do 17. novembra vycestovať do Viedne za bezkonkurenčnú cenu.

Chystáte sa na výlet do Viedne, letíte z letiska Schwechat do sveta alebo sa, naopak, vraciate z dovolenky domov? Pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 pripravila spoločnosť Slovak Lines pre zákazníkov O2 špeciálnu ponuku na cestovanie autobusom.

V termíne od 15. do 17. novembra 2019 ponúka spoločnosť Slovak Lines zákazníkom O2 zľavnený autobusový lístok z Bratislavy do centra Viedne za 1,70 €. Spiatočný lístok vás tak vyjde na 3,40 €. Zľavový kód si môžete od 5. novembra 2019 získať na stránke www.extravyhody.o2.sk alebo zaslaním kľúčového slova NOVEMBER3 na číslo 99333.

Zľavu si môžete ako promo kód ihneď uplatniť pri kúpe lístka na www.slovaklines.sk. Cestovať však musíte v termíne od 15. do 17. novembra.

Ak máte v tomto čase naplánovaný odlet z viedenského letiska alebo prílet naň, môžete zľavový kód využiť aj na cestu z Bratislavy na letisko Schwechat alebo zo Schwechatu do Bratislavy. Jednosmerný lístok vás bude stáť 1,70 €.

Cestujte do sveta so spoločnosťou Pelikán so zľavou 17 € na letenky alebo 50 € na letecký dovolenkový pobyt. Viac informácií

Čo sa oplatí vidieť vo Viedni? Inšpirujte sa tipmi od zamestnancov Slovak Lines

Vo Viedni sa toho dá vidieť, zažiť a vyskúšať veľa aj počas celodenného výletu. Na svoje si tu príde každý, či už ste fanúšik architektúry, múzeí, alebo dobrého jedla. Ak vás hlavné mesto susedného Rakúska láka, no neviete, kam sa vybrať, inšpirujte sa tipmi od CEO a ďalších zamestnancov Slovak Lines.

Zároveň sme sa ich opýtali, prečo by nechceli žiť na Slovensku pred 30 rokmi, teda v čase, keď sloboda pohybu nebola bežnou súčasťou našich životov.

Zamestnancov Slovak Lines sme sa opýtali:

  1. Prečo by ste sa nechceli vrátiť na Slovensko pred Novembrom 89?
  2. Ktoré miesta vo Viedni máte radi a odporúčate ich navštíviť ostatným?

Pavol Labant, CEO Slovak Lines

1. Rád žijem vo svete, v ktorom stačí odhodlanie a šikovnosť, aby ste sa mohli pokúsiť splniť si sny, a v ktorom máte slobodu sadnúť na najbližší autobus a vydať sa za ním, kam len chcete.

2. Najradšej chodím s deťmi do Prátra a vždy sa k nim na kolotočoch a horských dráhach rád pridám. Pritom im opisujem, s akými zábavnými atrakciami sme si museli v detstve vystačiť my, čo mi často nechcú veriť.

František Šátor, vodič

1. Pretože dnes môžem vycestovať do zahraničia, kedy chcem, nielen ako vodič autobusu na letisko Schwechat. Je dobré vedieť, že vďaka dostupným letenkám sa môžem k cestujúcim, ktorých vozím, kedykoľvek pridať aj ja.

2. Mám rád mestský okruh Ring a historickú časť Viedne v jeho vnútri. Veľké čaro má pre mňa aj zámok Belvedere, ktorý každý deň míňam cestou na stanicu Hauptbahnhof.

Milada Bokorová, manažérka predaja dopravných služieb

1. Som rada, že môžem slobodne cestovať po Európe aj po svete a nemusím stáť v rade na pomaranče, ktoré už zoženiem nielen na Vianoce.

2. Medzi moje najobľúbenejšie miesta patrí zámok Schönbrunn s jeho rozľahlými záhradami a s nádhernou zoologickou záhradou. Celý rok sa teším na viedenské vianočné trhy a ich neskutočnú atmosféru.

Martin Hanula, šéf marketingu

1. Pred rokom 1989 to bolo o tom, čo všetko sa nedalo. Nedali sa zohnať veci, nedalo sa vycestovať, nedalo sa podnikať. Ľudia boli ustráchaní a o tom, čo by radi zmenili, si prinajlepšom šepkali.

2. Chovám kone a som vášnivý jazdec, takže moja topka je určite Španielska jazdecká drezúrna škola, ktorá sídli v centre Viedne a pravidelne organizuje vystúpenia žiarivo bielych lipicanov, ktorých na cisárskom dvore šľachtili vyše 200 rokov. Vždy odtiaľ odchádzam naplnený úžasom a pokorou.

Daniel Feranec, manažér komunikácie

1. Za posledných 30 rokov som hral v metalovej kapele a nosil dlhé vlasy. Študoval som na vysokej škole, aj keď som z rodiny emigrantov a disidentov. Navštívil som Spojené štáty americké, Austráliu či Island. Komunizmus som zažil iba ako dieťa, no pamätám sa, aké problémy som si vyrobil so súdruhmi a so súdružkami, keď som si napríklad uťahoval z iskričkovského sľubu. Ja som úplne spokojný s tým, v akej dobe žijem.

2.  Ako vyzerá moja ideálna návšteva Viedne? Vystúpim z autobusu na stanici Hauptbahnhof, odveziem sa metrom do štvrti Museumsquartier a pozriem si nejakú aktuálnu výstavu v MUMOK a Leopold Museum. Odtiaľ to mám kúsok pešo na trh Naschmarkt na najlepší hummus a pastrami v reštaurácii Neni.

Ak vás zamestnanci Slovak Lines inšpirovali a radi by ste si spravili výlet do Viedne alebo cestovali výhodnejšie na letisko Schwechat, nezabudnite využiť špeciálnu ponuku na zľavnený autobusový lístok.

Ako získať spiatočný lístok do Viedne za 3,40 €

  • Na zľavu majú nárok zákazníci O2.
  • Zľavový kód si môžete od 5. novembra 2019 vygenerovať na stránke www.extravyhody.o2.sk alebo zaslaním kľúčového slova NOVEMBER3 na číslo 99333.
  • Ponuka platí na spiatočný lístok z Bratislavy do centra Viedne v hodnote 3,40 €, prípadne na jednosmerný lístok v hodnote 1,70 € z Bratislavy na letisko Schwechat alebo späť.
  • Lístok si zakúpite na stránke www.slovaklines.sk. Zľavnený lístok platí iba na cestu v termíne od 15. do 17. novembra 2019.

Ak máte radi cestovanie a plánujete spoznať ďalšiu destináciu, využite aj špeciálnu ponuku, ktorú pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravila spoločnosť Pelikán. Získajte zľavu 17 € na letenku a 50 € na letecké dovolenky. Viac informácií o ponuke nájdete na tomto mieste.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

13 tipov, ako sviatky dobre zvládnuť a spríjemniť ich aj iným

Vďaka našim tipom ušetríte v predvianočnom strese množstvo času a poradíme aj, ako čo najpríjemnejšie stráviť sviatočné dni.

Vianoce prežíva každý inak. Deti sa tešia na rozprávky a darčeky, rodičia sa snažia zabezpečiť všetko potrebné a užiť si aspoň pár chvíľ oddychu. Na stole nemôže nič chýbať, tradičné jedlá rozvoniavajú v dome aj niekoľko dní vopred, koláčikov máte na výber hneď niekoľko druhov a šalát sa na vás usmieva zakaždým, keď otvoríte chladničku. Okrem toho treba zabezpečiť plynulý chod v práci a darčeky pre rodinu.

Traja králi O2 prinášajú Vianočný bonus na smart zariadenia a pomáhajú deťom bez rodín. Ako získam bonus?

Z jedného prieskumu Knox University vyplynulo, že až pre 44 % opýtaných boli Vianoce stresujúce, hoci si ich vo výsledku užili a boli s nimi spokojní. Naše tipy vám môžu pomôcť, aby boli vaše sviatky počas tohto roku aspoň o trošku pohodovejšie.

Pred Vianocami

Nakúpte darčeky online

Vedeli ste, že takmer polovica Slovákov si necháva nakupovanie darčekov na posledné dva týždne? Ak patríte k tým, ktorí sa radi vyhnú preplneným nákupným centrám, využite možnosť online nákupu.

Buďte originálni a venujte svojim blízkym napríklad zážitky, online kurzy, predplatné obľúbeného časopisu, hodiny tanca či voucher do divadla. Mnohé značky majú v tomto období výhodné ponuky, zľavy alebo dopravu zadarmo. Nezabudnite však na to, že vaše objednávky musí niekto spracovať, zabaliť, poslať a tiež priviezť.

Buďte preto empatickí voči tým, ktorí sa vám snažia urobiť pekné Vianoce, a nežeňte ich do stresu, ktorý budete nakoniec prežívať spolu s nimi. Objednajte preto darčeky skôr. Väčšina e-shopov má pred sviatkami na svojich stránkach aj dátumy, do ktorých stíhajú svoje zásielky doručiť. Aj to je spôsob, ako predísť zbytočnej nervozite.

Zapojte do príprav celú rodinu

Vianoce by mali byť o spolupatričnosti a rodine. Preto je veľmi dôležité, aby sa na organizácii a prípravách podieľala celá rodina. Vďaka tomu budú mať jednotliví členovia oveľa väčšiu radosť z toho, že ste túto misiu zvládli spoločnými silami. Vytvorte si harmonogram, podľa ktorého každý člen rodiny podá pomocnú ruku, a tak budete všetci spoločne pracovať na vytvorení krásnych sviatočných dní.

Vyčleňte každému úlohy podľa jeho možností a schopností a nebojte sa povinnosti rozdeliť. Každý správny manažér predsa vie svoju prácu delegovať. Na trhu je množstvo krásnych dizajnových kalendárov alebo online plánovačov, ktoré vám to uľahčia. Prípadne si nejaký kalendár vyrobte sami doma a umiestnite ho na viditeľné miesto.

Urobte si zo spoločného pečenia novú tradíciu

Nenechajte všetko len na jedného člena rodiny. Myslite kreatívne a spravte si z predvianočného pečenia rodinnú tradíciu. Pečenie môžete zaznamenať na svoj telefón – urobte si časozber a odfoťte sa v situáciách, ktoré vám pripomenú, aké dôležité je držať spolu.

Vynikajúcimi pomocníkmi pri pečení sú kuchárske knihy, vďaka ktorým už nebudete musieť stráviť hodiny na internete hľadaním správnych receptov. Upiecť si môžete jednoduché medovníky, ktoré spolu s vami zvládnu aj vaše deti. Recept nájdete v knihe Tak ma mama naučila. Ak patríte medzi tých, ktorí majú rôzne potravinové alergie, určite vám pomôže kniha Tradičné Vianoce takmer bez alergénov.

Uľahčite si upratovanie

Množstvo domácností robí vianočné upratovanie niekoľko dní či týždňov vopred, pretože je toho viac ako zvyčajne. Našťastie žijeme v čase, keď nám výdobytky moderného sveta dokážu uľahčiť život. Vianoce predsa nie sú o tom, aby ste si za štedrovečerný stôl sadli uštvaní a odpadli od únavy skôr, než zjete posledné sústo.

Nechajte preto upratovanie na profesionálov a objednajte si upratovaciu službu. Budete tak môcť stráviť viac času s rodinou a ďalšími prípravami.

Dajte si nákup doručiť domov

Dlhé rady v obchodoch, stres, zabudnuté suroviny a opätovné štartovanie auta. Poznáte to? Neprežívajte každý rok to isté. Objednajte si potraviny cez službu online donášky až k sebe domov.

Niekoľko overených portálov ponúka ceny primerané kvalite a vašu peňaženku takýto nákup naozaj nezaťaží viac, ako by ste minuli v bežnom obchode, kde navyše hrozí aj nebezpečenstvo nákupu nepotrebných vecí. Spíšte si zoznam toho, čo naozaj potrebujete, a vyhnite sa tak prebytočnému vyhadzovaniu nedojedených surovín.

Pomôžte tým, ktorí to potrebujú

Podľa psychologických štúdií sú ľudia, ktorí nemajú to šťastie stráviť sviatky s rodinou pri prestretom stole, oveľa náchylnejší na depresie či zlé myšlienky. Otvorte svoje srdce a pomôžte tým, ktorí nemajú to šťastie ako vy.

Na internete existuje zoznam slovenských charitatívnych organizácií a určite sa minimálne jedna nachádza aj vo vašom meste alebo v blízkom okolí. Uvidíte, že pocit pri rozbaľovaní vašich darčekov bude po takejto pomoci lepší.

Nezabudnite na relax a starostlivosť o seba

Naše telo, pleť, ale aj psychika sú v tomto období vystavené stresu, preto je dôležité, aby sme nezabudli starať sa aj o seba. Vyhraďte si na túto aktivitu každý deň niekoľko minút a uvidíte, ako vám tieto chvíle dodajú potrebnú silu na zvládnutie náročných dní.

Na Slovensku je množstvo fi riem, ktoré vyrábajú kozmetiku nielen s láskou, ale aj v súlade s prírodou. Prírodná kozmetika vás pri pravidelnom používaní odmení a vy sa vďaka tomu budete cítiť sebavedomejšie. Či už siahnete po mydlách s upokojujúcimi vôňami, šampónoch s výživnými bylinami alebo sérach, vďaka ktorým bude vaša pokožka zdravá, je to len na vás.

Myslite ekologicky

V posledných rokoch pribúda množstvo alternatív, ktoré sú vynikajúcim spôsobom, ako ušetriť nielen vašu peňaženku, ale aj prírodu, ktorá v tomto období trpí vinou konzumu. Nájdite vo svojom okolí firmy, ktoré zapožičiavajú vianočné stromčeky v kvetináčoch, a nemusíte sa stresovať, že budete mať doma neporiadok z osádzania či vymýšľať spôsob, ako sa neskôr stromčeka zbaviť.

Množstvo vianočných stromčekov končí po sviatkoch pod oknami domácností, v „lepšom“ prípade ležia opustené pri kontajneroch. Ušetríte tak prírodu od zbytočného odpadu vyprodukovaného počas Vianoc.

Počas sviatkov

Prečítajte si dobrú knihu

Vďaka knihe prestanete na chvíľu myslieť na svoje povinnosti a prenesiete sa do príbehov, ktoré často vyrážajú dych. Pre ženy, ktoré hľadajú inšpiráciu, odporúčame knihu SuperŽENY, kde nájdete príbehy výnimočných žien z našej histórie. Ak patríte medzi fanúšikov životopisných kníh, Michelle Obama a jej príbeh budú pre vás tým pravým.

Čítajte aj: Užite si maratón bondoviek aj dávku romantiky. Tieto novinky z ponuky HBO GO vám spríjemnia príchod Vianoc

V prípade, že hľadáte skôr nenáročné, vtipné a oddychové čítanie, Ondrej Sokol a jeho kniha Ako som vozil Nórov 2 je skvelá voľba. Muži si dobre oddýchnu napríklad pri druhej dlho očakávanej zbierke Teda Chianga Výdych. Tá prináša množstvo prekvapivých myšlienok, ktoré osvetľujú záhady vesmíru aj ľudského vnútra.

Vychutnajte si šálku bylinkového čaju

Aj sviatočné dni bývajú často náročné, preto dobre padnú bylinkové čaje, ktoré majú blahodarné účinky. Vhodný je napríklad čaj z ľubovníka bodkovaného, ktorý funguje ako prírodná antidepresívna tabletka s tým rozdielom, že nemá žiadne vedľajšie účinky. Upokojujúce účinky má aj medovka lekárska.

Aby sa liečivé vlastnosti čajov lepšie rozpustili vo vode, kúpte si sypaný čaj v miestnej čajovni, ktorú tým podporíte.

Doprajte si všetko, ale s mierou

Počas sviatkov na nás číhajú pokušenia v podobe rôznych dobrôt. Ak budete svoje chute potláčať, je väčšia pravdepodobnosť, že najkrajšie sviatky v roku prežijete v smútku a s výčitkami.

Doprajte si to, na čo máte chuť, no zároveň nezabúdajte na to, že všetko treba robiť s mierou a aj počas voľných dní potrebujete pohyb. Preto neváhajte a každý deň sa vyberte na prechádzku. Čerstvý vzduch pôsobí priaznivo nielen na okysličenie mozgu a svalstva, ale aj na vašu psychiku.

Spríjemnite si čas príjemnou vôňou

Ak si chcete na chvíľu oddýchnuť, príjemným spoločníkom môže byť aj vôňa šíriaca sa z elektrického difuzéra. Niektoré vonné olejčeky, ktoré sa pridávajú do vody, majú nielen upokojujúce, ale aj liečivé účinky.

Odporúčajú sa napríklad oleje s vôňou sibírska jedľa, santalové drevo, rumanček rímsky, horký pomaranč, borievka, medovka či levanduľa. Výhodou je, že niektoré difuzéry môžete nechať zapnuté aj pred tým, ako sa uložíte spať, pretože sa dokážu samy vypnúť.

Urobte dobrý skutok

Počas roka sa mnohým z nás v domácnosti nazbiera množstvo vecí, ktoré nepotrebujeme. Ak chcete voľný čas tráviť produktívne, vytrieďte nepotrebné veci a podarujte ich ďalej. Nezabúdajte ani na zvieratá v útulkoch, ktoré sa po Vianociach ešte viac zapĺňajú. Nájdite si najbližší útulok, choďte na prechádzku s miestnym psíkom alebo im odneste vrece krmiva.

Skvelú prácu robia aj ľudia z projektu Hodina pre seniora, v rámci ktorého môžete telefonovať so seniormi v zariadeniach sociálnych služieb a spríjemniť im čas. Nikto sa predsa na Vianoce nechce cítiť sám.


Urobte sebe alebo svojim blízkym radosť jedným z Troch kráľov, zoberte si na Vianoce domov robotický vysávač, tablet alebo smart TV a získajte extra bonus až do 240 €. Každé zo zariadení navyše prispieva k lepšej budúcnosti detí, ktoré nemôžu vyrastať vo vlastnej rodine. Viac informácií nájdete na www.o2.sk


Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac