OPPO Reno5 5G je ako komorník Jean. Nenápadný a maximálne spoľahlivý

Zoznámte sa so značkou OPPO. Model Reno5 5G prišiel pripraviť pôdu silnej čínskej značke a svoju misiu plní nad očakávania.

Slovenský smartfónový trh sa za posledné mesiace znova rozrástol. Čínska značka OPPO u nás zatiaľ predstavila dva modely − OPPO Reno5 5G a OPPO Reno5 Z 5G. A práve prvý menovaný model sme mali možnosť vyskúšať. Aké pocity v nás zanechal?

Film by sa stiahol za 7 sekúnd. Vyskúšali sme skutočnú rýchlosť 5G siete

Na úvod musíme povedať, že pri OPPO nemusíte mať obavy z novej neskúsenej značky. Čínsky výrobca je vo svete smartfónov jedným z najsilnejších hráčov. Od svojho vzniku v roku 2004 značka expandovala do viac ako 40 krajín sveta a na domácom trhu je najväčším výrobcom v kategórii. 

V roku 2019 sa v Číne stalo OPPO najpopulárnejšou značkou a v globálnom meradle sa už roky pohybuje na 4. až 6. mieste v predajnosti. 

Prvé dojmy z naloženého balenia

Pri OPPO Reno5 5G ako prvé zaujme veľká krabica. Výrobca stavil na 65 W rýchlonabíjanie, čoho výsledkom je aj adaptér a USB-C kábel s rozmermi blížiacimi sa notebookovému napájaniu. V balení nájdete aj silikónový obal, ktorý dorovná vystupujúci fotoaparát a ochráni displej vďaka presahu po obvode zobrazovacieho panela. 

Užitočnú pomôcku som však nasadzoval na smartfón s pomerne veľkým sebazaprením, pretože zadná strana OPPO Reno5 5G je z príjemného plastu s povrchovou úpravou, ktorá odoláva odtlačkom a nečistotám. Navyše je veľmi príjemná na dotyk. Viac než silikónové puzdro. Lenže ochrana smartfónu dostala prednosť.

Zaujímavé riešenie upozornenia na notifikácie

Z hardvérovej výbavy, ktorú viete odčítať prezeraním si telefónu, môžeme začať s USB-C, pokračovať 3,5 mm jack konektorom, tlačidlom napájania a tlačidlami ovládania hlasitosti. Výrobca sa rozhodol pre jeden reproduktor, ktorý základné úlohy plní perfektne, no ak chcete zvukový či hudobný zážitok, pripojíte si slúchadlá. Cez spomenutý jack alebo pomocou Bluetooth 5.1. 

Smartfónu chýba informačná LED dióda, ktorá upozorňuje na notifikácie, ale výrobca ju nahradil svetelným efektom, ktorý v prípade potreby opíše obvod displeja. Pre mňa vizuálne zaujímavé riešenie, ktoré celkovo príjemne zapadá do veľmi farebnej a veľkorysej nadstavby základného operačného systému. 

Na svoju kategóriu veľmi solídny fotoaparát

Na zadnej strane smartfónu vystupuje sústava štyroch fotoaparátov. Ide o kombináciu hlavného 64 Mpx, širokouhlého 8 Mpx a tradičnej doplnkovej dvojice markofotoaparátu a senzora hĺbky ostrosti, ktoré majú zhodne po 2 Mpx. Zastávam názor, že kreatívna duša za dobrých svetelných podmienok spraví zaujímavú fotografiu takmer s čímkoľvek. Ja však do tejto kategórie, bohužiaľ, nepatrím, preto makro a senzor hĺbky ostrosti preskočím.

Na čo vlastne sú všetky fotoaparáty v mobiloch? Ukážeme vám, stačí kliknúť sem

Hlavný fotoaparát, ktorý je vybavený riešením spájania 4 pixelov do jedného, je iná káva. Počas dňa ponúkne fotografie, s ktorými bude bežný používateľ absolútne spokojný. Nepostrehol som zbytočný šum, farby boli na fotografiách príjemné a dostatočne sýte, rovnako som počas testovania na fotografiách nevidel neostrosti, ktoré by som nespôsobil ja. 

Pochváliť musím rýchlosť fotoaparátu. Fotil som na 64 Mpx s automatickým HDR. Veľkosť fotografie nastavíte potiahnutím smerom nadol priamo v aplikácii fotoaparátu. Nemusíte otvárať menu. Pomer strán fotografie si viete vybrať spomedzi klasických formátov 1 : 1, 4 : 3, 16 : 9 a podľa mňa doplnkový Full. Toto je formát fotografie, ktorý kopíruje pomer strán displeja. Či ho budete chcieť používať, je na individuálnom zvážení.  

Širokouhlému fotoaparátu počas dňa nie je čo vytknúť, so zhoršujúcim sa svetlom sa už nedostatky objavili. Nie však zásadné. Viac ma prekvapil nočný režim, ktorý aj vďaka silnej podpore umelej inteligencie dokáže aj vo veľkej tme ponúknuť skutočne uspokojivú fotografiu. OPPO Reno5 5G vzhľadom na svoju triedu a cenovku ponúka veľmi obstojné fotografie, ktoré rozhodne neurazia. Na bežné zachytenie milých spomienok je tento smartfón perfektný.

Šliape ako švajčiarske hodinky s dostupnou cenou

Pod „kapotou“ skrýva Reno5 5G kombináciu technických parametrov, ktorú je ťažké si zapamätať a popravde zrejme nikoho ani veľmi nezaujímajú. Dôležité je, čo spoločne dokážu. Už pri fotoaparáte som chválil rýchlosť, čo je náznak toho, že výkon smartfónu je skutočne dobrý. Počas testovania som nepostrehol zaváhanie, trhanie obrazu či zbytočné premýšľanie pri akejkoľvek úlohe. 

Z technických vecí však musím spomenúť zaujímavé riešenie, vďaka ktorému dokážete zväčšiť 8 GB operačnej pamäte RAM o ďalšie 2, 3 alebo 5 GB. Toto využijete najmä pri hrách či pri práci s videom. Technológia je postavená na tom, že operačná pamäť dokáže využiť aj úložnú pamäť, ktorú smartfón práve nepotrebuje. V nastaveniach napíšte do vyhľadávania zväčšenie RAM, vyberte jednu z troch možností a reštartujte smartfón.

Displej aj pre náročnejších

Neoplatí sa chodiť okolo horúcej kaše. Displej je v mnohých prípadoch rozhodujúcim faktorom pri výbere smartfónu. OPPO Reno5 5G vám ponúkne 6,43 palca s technológiou AMOLED 2 400 x 1 080 pixelov. 

Displej ponúka obnovovaciu frekvenciu 90 Hz, v nastaveniach môžete prepnúť na 60 Hz, teda 60 obrázkov za sekundu, ale možnosť automatického prispôsobenia obnovovacej frekvencie tu chýba. Počas testovania mi však nechýbala, rovnako ako som nevidel dôvod prepínať na nižšiu obnovovaciu frekvenciu. Mohol by som tak chcieť spraviť, napríklad pre šetrenie batérie. Tá je v tomto prípade jednou z najväčších predností smartfónu a ešte sa k nej dostaneme.

Dôležitý je však najmä celkový dojem z displeja a ten je vskutku pozitívny. Príjemné farby, ostrý obraz a viditeľnosť na ostrom svetle sú nad očakávanie. Najmä na farbách si výrobca jednoducho musel dať záležať. Nadstavba operačného systému Android 11, Color OS 11.1, ponúka extrémne širokú paletu úprav vzhľadu používateľského prostredia.

Doslova môžete meniť tvary a veľkosti ikoniek, gradienty či zafarbenia jednotlivých prvkov. Aj spomenutý efekt, ktorý nahrádza LED diódu, je v ponuke v troch rôznych farbách. Pozor len, aby ste si nespravili z operačného systému vizuálne nevkusný cirkus. 

Čítajte aj: 6 smartfónov, ktoré perfektne odzrkadľujú aktuálne technologické trendy

Vychytávky pre pracantov alebo k vizuálnemu aj efektívne

Rozdeliť obrazovku na dve a mať tak otvorené dve aplikácie súčasne, je návyková funkcia, ktorá nechýba ani v OPPO Reno5 5G. Stačí mať otvorenú aplikáciu, troma prstami potiahnuť po displeji smerom nahor a otvoriť druhú aplikáciu, s ktorou chcete pracovať. Môžete kombinovať napríklad textový editor a mail alebo prehliadač a poznámky.

Odporúčam pri rozdelenej obrazovke používať smartfón horizontálne, aspoň mne sa tak pracovalo výrazne pohodlnejšie. Bohužiaľ, nie všetky aplikácie podporujú túto funkciu, najviac ma to zamrzelo pri fotografiách. 

Ďalšou zaujímavou vychytávkou je inteligentný bočný panel. Opäť je to funkcia, ktorú poznáme aj z iných smartfónov, a opäť je to veľmi návyková vec. Reno5 5G navyše ponúka možnosť zobraziť v inteligentnom paneli nedávno otvorené aplikácie. Túto možnosť tiež viete v nastaveniach vypnúť. Čo sa mi extra páčilo, je možnosť vytiahnuť z inteligentného bočného panelu aplikáciu do otvorenej aplikácie. Obrazovka sa automaticky rozdelila na dve. 

V OPPO myslia na zabezpečenie vašich dát

Ovládanie smartfónov s Androidom gestami považujem už za samozrejmosť, teda ak túto možnosť smartfón ponúka. Na OPPO Reno5 5G môžete skryť systémové tlačidlá a o to viac využívať 6,43-palcový displej. Treba priznať, že na gestá si v tomto prípade musíte trochu zvykať. Smartfón občas reaguje svojsky, všimnú si to však hlavne ľudia rozmaznaní modelmi z kategórie vlajkových lodí. 

Z bezpečnostných prvkov je k dispozícii číselné heslo, čítačka odtlačkov prstov zabudovaná do displeja a odomykanie smartfónu tvárou. Tvárová biometria ma trochu zaskočila. V pomerne veľkom šere a s nasadenými dioptrickými okuliarmi s filtrom proti modrému svetlu smartfón tvár zosnímal, skôr než som si uvedomil, že sa niečo deje, a nastavil zámok. 

Na jednej strane to bol extrémne pohodlný proces, na druhej strane vyvolal otázku, či je zabezpečenie skutočne spoľahlivé. Skúsil som teda ten najjednoduchší test, odomknúť OPPO Reno5 5G fotografiou. Smartfón sa neodomkol. Čítačka odtlačkov prstov síce občas potrebuje popremýšľať, no funguje spoľahlivo. Dokonca aj pri nečistotách na displeji. 

Za polhodinu baterka na 100 %

Najväčšími lákadlami OPPO Reno5 5G sú 64 W rýchlonabíjanie a 5G pripojenie. 4 300 mAh batéria pri bežnom používaní vydrží približne deň a pol, ak sa trochu uskromníte, bez nabíjania vydrží dva dni. Musíte si však vypnúť 5G pripojenie. Rýchlosť nabíjania? Výrobca sľubuje 100 % batérie za cca 30 minút, moja skúsenosť je niekde na 34 minútach a môžem len povedať „wow”. 

Medzi softvérové vychytávky, ktoré ma zaujali, určite patrí klonovač systému, ktorý umožní vytvoriť v smartfóne dve izolované prostredia. Jeden telefón tak môžete mať ako služobný aj súkromný zároveň. Keď sa vám skonči pracovný čas, prepnete smartfón do prostredia po práci. Prostredia viete oddeliť vizuálne, samostatne sa ukladajú fotky či kontakty a dokonca sa osve počítajú aj spotrebované dáta.

Pomôže relaxovať aj sa sústrediť

Nechýba ani možnosť nastavenia zámku na jednotlivé aplikácie, nastavenia digitálnej rovnováhy, ktorá vám pomôže obmedziť používanie smartfónu, ja som využíval najmä režim sústredenia pri práci. V tomto režime si vyberiete aplikácie, ktorými vypnete notifikácie. Tiež ich viete na potrebný čas zamknúť, keby ste nevedeli odolať prehliadaniu Instagramu. 

Počet predinštalovaných aplikácií je podľa mňa v norme. Obzvlášť ma však zaujala natívna appka Relax, ktorá plní funkciu presne podľa svojho názvu a skrýva možnosti ako relax pri zvukoch či oddychovej hudbe, pomôže vám uvoľniť sa pomocou dýchania či praskania bublín a zabaví vás skúmaním miest. Osobne som si práve túto natívnu aplikáciu veľmi obľúbil. 

Oplatí sa?

OPPO Reno5 5G je opatrný vstup silnej čínskej značky na slovenský trh. Testovaný smartfón jasne povedal, že OPPO má čo ponúknuť, a úprimne, aj keby sme sa nedočkali vlajkových lodí, vôbec to nevadí. Reno5 5G síce nenarobil hukot ako Godzila, no je maximálne spoľahlivý, má perfektnú výdrž batérie, dobrý fotoaparát a ak máte šťastie a bývate v lokalite s 5G signálom, môžete si užívať aj pre dnešok nadštandardné rýchlosti. Pri cene smartfónu do 500 eur sa mi len ťažko hľadajú negatíva. 


OPPO Reno5 5G môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Fyzioterapeut Mateja Tótha radí rodičom: Všímajte si, ako vaše dieťa sedí, aj ako sa hrá

„Ak sa dieťa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave,“ hovorí Denis Freudenfeld.

Denis Freudenfeld pôsobil ako dvorný fyzioterapeut biatlonistky Naste Kuzminovej a dlhodobo spolupracuje s atlétom Matejom Tóthom, ktorého sprevádzal na nejednej olympiáde. Porozprávali sme sa s ním o dôležitosti pohybu pre dnešné deti aj o zdravotných problémoch, ktoré ich trápia.

V rozhovore sa ďalej dozviete:

  • ako pandémia ovplyvnila pohyb detí,
  • na ktoré signály tela by rodičia mali u detí dávať pozor,
  • kedy treba vyhľadať fyzioterapeuta,
  • prečo treba venovať pozornosť správnemu dýchaniu.

Ako rozhýbať deti doma? Zacvičte si spolu s nimi podľa videí O2 Športovej akadémie Mateja Tótha

Ste fyzioterapeutom najúspešnejších slovenských športovcov. V čom presne spočíva vaša práca?

Pracujem vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici ako fyzioterapeut, ktorý sa stará o talentovaných športovcov. V centre zabezpečujeme prípravu štátnej športovej reprezentácie Slovenska na rôznych súťažiach a olympiádach.

Mojou úlohou ako fyzioterapeuta je diagnostika, liečba a prevencia rôznych pohybových problémov. To znamená, že občas pomasírujem alebo ponaprávam a ak za mnou príde športovec s nejakým problémom, diagnostikou sa snažím zistiť, z ktorej časti tela pochádza. Často sa totiž stáva, že problém je prenesený. To znamená, že niekoho bolí koleno, no v skutočnosti bolesť spočíva v zlom postavení chodidla, v posunutej panve alebo jej príčinou môžu byť aj kríže.

Niekedy je to taká detektívka, pri ktorej vyšetrujem konkrétneho športovca, a po následnej diagnostike sa cvičeniami snažíme uvoľniť alebo posilniť určité svalové partie na tele, ktoré jeho problém vyvolávajú.

Vychádzate pri svojej práci z konkrétnej metodiky?

Pracujem najmä s dynamickou neuromuskulárnou stabilizáciou. Je to metodika založená na dýchacích cvičeniach, pri ktorých sa svaly uvoľňujú. Dokonca aj bez toho, aby ich bolo nutné stláčať či klasicky masírovať. Pri práci so športovcami sa venujeme riadeniu ich pohybu. To znamená, že sa učíme novému pohybu alebo ho naprávame a dávame mu iný rozsah.

S Matejom spolu cvičíme, a keď treba, poskytujem mu regeneračné procedúry. Často pozeráme jeho videá z tréningu a na základe nich sa snažíme zdokonaliť jeho techniku, aby bol jeho pohyb ekonomickejší a rýchlejší a aby svoje telo čo najmenej preťažoval.

Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku.

Fyzioterapia upozorňuje na dôležitosť správneho pohybu. Ako veľmi je dôležitý pohyb pre deti a ako ho ovplyvnila pandémia?

Každé dieťa sa potrebuje hýbať – pohyb je pre jeho vývoj nesmierne dôležitý. Keď sú deti v škole, hýbu sa často. Po skončení hodiny vstanú, vyjdú na chodbu, naháňajú sa, majú hodinu telesnej výchovy, jednoducho stále niečo robia.

Je dôležité uvedomiť si, že kostra dieťaťa potrebuje pre svoj zdravý vývoj určité antigravitačné zaťaženie – nielen chrbtice, ale aj končatín. Tak ako sa vyvíja kostra, menia sa aj uhly v kĺboch. Bedrové i ramenné kĺby sa u malých detí vždy prispôsobujú záťaži, u väčších detí kosti zosilňujú.

Keď dieťa stojí alebo sa pohybuje, má zaťažené dolné končatiny i kardiovaskulárny aparát. Pri dištančnej výučbe sa to nedeje, pretože deti presedia celé hodiny doma pri počítači a mobile a nemajú zabezpečený dostatočný pohyb. Ten veľmi ovplyvňuje aj psychika, ktorá sa premieta do tela a pohybového aparátu detí.

Dôležitá je aj socializácia detí a správna dávka súťaživosti. Svoje tu zohráva už len to, že človek rozpráva a gestikuluje, používa reč tela. Zdravý vývoj dieťaťa značne ovplyvňuje aj obezita, ktorá neraz obmedzuje jeho pohyb, pričom dôsledky sa prejavia až o rok alebo o dva.

Čo by si mali všímať rodičia na svojich deťoch? 

Najdôležitejšie je všímať si guľatý chrbátik, kolienka a chodidlá. V prvom rade by mali sledovať, ako ich dieťa sedí. Či má guľatý, alebo vystretý chrbát, či nemá predsunutú hlavu, alebo či jeho krčná chrbtica nie je veľmi zaklonená.

Keď sa dieťa hrá a čupne si, je dôležité všímať si, či mu idú kolienka k sebe, alebo či nemá vytočené chodidlá do strany.

Kedy je čas vyhľadať fyzioterapeuta?

Ak napríklad rodič upozorní dieťa na zlé držanie tela a aj napriek tomu ho nedokáže korigovať, je to jasný signál, že niečo nie je v poriadku. Ak mu odstávajú rebrá, má preliačený hrudník alebo sa mu prepadáva klenba chodidiel, prípadne má nohy do X (kolená vbočené dovnútra k sebe), je čas vyhľadať odborníka.

Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku. Vtedy mu dokáže pomôcť práve fyzioterapeut, ktorý mu nastaví potrebné cvičenia.

Dieťaťu nestačí kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.

Veľa hovoríte aj o správnom dýchaní a potrebe bránicového dýchania, ku ktorému vediete aj športovcov. V čom je takéto dýchanie prínosné?

Rodič si niekedy môže myslieť, ako veľmi je jeho dieťa ohybné a flexibilné a ako dobre trénuje, pričom nevidí, že jeden pohyb nahrádza druhým alebo k nemu pridružuje ďalšie pohyby. Dýchanie u detí sa dnes mení, preto je nesmierne dôležité venovať mu pozornosť.

U nás pracujeme s vývojovou kineziológiou, ktorú cvičíme aj spolu s Matejom. Ide o jednoduché cviky, pri ktorých sa napodobňujú vývojové fázy dieťaťa a ktorých základom má byť bránicové dýchanie, treba teda správne dýchať do brucha. Bránica totiž nemá len dychovú, ale aj stabilizačnú posturálnu funkciu. Stabilizuje telo, čím pomáha, aby bol pohyb človeka jednoduchší a efektívnejší.

Dýchanie do brucha zabezpečuje pevnosť celej pohybovej sústavy. Pohyb je tak oveľa menej závislý od svalov a energeticky menej náročný.

Koľko času by mali deti tráviť pohybom?

Je to veľmi individuálne a závisí to od mnohých faktorov. Určite by však športové aktivity nemali rodičia deťom nanucovať. Treba brať do úvahy, či ide o malé dieťa, alebo tínedžera. Malé deti by mali mať zabezpečenú rôznorodosť pohybu, nemali by sme ich však dlhodobo zaťažovať. Staršie deti potrebujú viac trénovať.

Dôležitú úlohu v tom zohráva aj psychika, ktorú treba rešpektovať. Najlepšia je zlatá stredná cesta, ktorá sa u detí prejavuje príjemnou únavou, keď už nemajú chuť vymýšľať nič iné.

Čítajte aj: Príklad rodičov je pre deti dôležitý nielen v čase pandémie, hovorí detský tréner

Dieťa by malo robiť to, čo ho baví, rodič by sa preto nemal sústrediť iba na konkrétny šport. Potrebuje prirodzený pohyb. Nestačí mu kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Dieťa potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.

Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.

Veľkou témou je špecializácia detí na konkrétny šport, s ktorou sa často začína veľmi skoro. Kedy by s ňou dieťa malo začať?

Závisí od druhu športu, ktorému sa dieťa venuje. Odporúčam s ním však začať až na druhom stupni základnej školy. Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.

Ak je dieťa malé, je dobré, aby malo zabezpečenú rôznorodosť pohybu. Môže sa naučiť niečo z gymnastiky a z koordinačných cvičení pri rôznych druhoch športu, môže si precvičovať vytrvalosť i rýchlosť.

Dieťa je ako špongia − od útleho veku nasáva informácie. Ak sa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave.

Deti sa veľa učia pozorovaním alebo napodobňovaním, keď im niekto niečo vysvetľuje. Počúvajú, vidia, vnímajú, premietajú si to do tela a daný pohyb napodobňujú a kreujú. Voláme to motorické učenie, ktoré pomáha aj pri rozvoji koordinácie a iných pohybových kvalít. Čím viac sa teda dieťa učí, tým viac to zužitkuje v budúcnosti.

Na pohyb detí je zameraná aj O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorá v čase zatvorených škôl a prerušených krúžkov začala zverejňovať videá na cvičenie doma. V čom vidíte ich hlavný prínos?

Akadémia je zameraná predovšetkým na deti na prvom stupni základných škôl, kde sa venujeme všeobecnému pohybovému rozvoju dieťaťa. Deti prostredníctvom hravých online videí Telesnej na doma môžu získať správny športový základ, ale aj pozitívny vzťah k pohybu.

Je to skvelá pomôcka pre rodičov i pre deti, ktoré počas pandémie nemohli chodiť do školy, a tak boli odrezané od pohybových aktivít, na ktoré boli zvyknuté. Cvičiť tak môžu v domácom prostredí. Tu je dôležité podotknúť, že nestačí iba cvičiť, treba aj vedieť, ako správne cvičiť, ako pri cvičení funguje telo, a to všetko Akadémia deti učí.

Denis Freudenfeld

Je jedným z najuznávanejších slovenských fyzioterapeutov. Fyzioterapii sa venuje od roku 2000, od roku 2005 pôsobí vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici. Na konte má veľa úspechov so špičkovými slovenskými športovcami. Pri svojej práci kladie dôraz na dynamickú neuromuskulárnu stabilizáciu, ktorej priekopníkom bol český fyzioterapeut Pavel Kolář. Pochádza zo Žiliny, momentálne žije v Banskej Bystrici, má dve deti.


Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac