Súťaž: K novému O2 SMART Paušálu môžete vyhrať kolobežku, vysávač, čističku vzduchu alebo smart hodinky

Kúpou nového O2 SMART Paušálu cez O2 E-shop sa zapojíte do súťaže o jednu zo šiestich cien značky Xiaomi.

O2 SMART Paušály ponúkajú celý rad výhod. V cene máte napríklad predplatné na rôzne streamovacie služby a spravodajské appky, ktoré si môžete kedykoľvek zmeniť podľa chuti. Pri aktivácii nového O2 SMART Paušálu môžete teraz navyše vyhrať aj jednu zo šiestich tech vychytávok značky Xiaomi

Ktoré slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Neobmedzené volania a SMS sú dnes už štandardom, extra dáta na vybrané aplikácie však vždy vedia potešiť. K našim obľúbeným benefitom O2 SMART Paušálov patrí prémiový obsah v podobe zábavných a spravodajských appiek v cene paušálu a možnosť kedykoľvek si appky zmeniť. Všetko sa dá navyše vybaviť z pohodlia domova pár klikmi na webe O2.

Ak si nový O2 SMART Paušál kúpite do 13. júna, ste automaticky zaradení do súťaže so značkou Xiaomi. K svojmu paušálu tak môžete získať elektrickú kolobežku, robotický vysávač, čističku vzduchu alebo smart hodinky. O všetkých cenách vám ďalej prezradíme viac.

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S

Hlavnou výhrou v súťaži je elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 1S, ktorá prejde na jedno nabitie až 30 km. Kolobežka má príjemných 12,5 kg a maximálnu rýchlosť 25 km/h. Rýchlejší, efektívnejší a ekologickejší spôsob prepravy po meste dnes zrejme nenájdete.

Chcem vyhrať!

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Túžite po stále dôkladne čistej podlahe bez námahy? Doprajte si tento luxus vďaka robotickému vysávaču Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Ide už o 2. generáciu výkonného vysávača s mopom. Vyznačuje sa sacím výkonom 2 100 Pa a prepracovaným LDS laserovým navigačným systémom. Vysávač vydrží na jedno nabitie až 110 minút. O skvelom pomocníkovi do domácnosti si môžete viac prečítať v našej recenzii.

Chcem vyhrať!

Čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 3C

Čističky vzduchu si nachádzajú svoje miesto v našich domácnostiach čoraz častejšie. Xiaomi Mi Air Purifier 3C zvládne vyčistiť vzduch na ploche do 106 m2. Vďaka štedrému OLED displeju budete mať vždy prehľad o čistote a kvalite vzduchu v miestnosti. V ponuke má hneď niekoľko režimov čistenia vzduchu a jednoducho ju nastavíte pomocou aplikácie Xiaomi Home.

Chcem vyhrať!

Xiaomi Mi Watch Lite

V súťaži sa hrá aj o trojo inteligentných hodiniek Xiaomi Mi Watch Lite, ktoré na jedno nabitie vydržia nadštandardných 9 dní. Na 1,4-palcovom displeji si veľmi pohodlne skontrolujete notifikácie z vášho smartfónu či predpoveď počasia. Hodinky ponúkajú až 11 športových režimov, vďaka čomu sa váš tréning posunie na vyššiu úroveň. Monitorovanie tepu srdca či spánku je aj v prípade Xiaomi Mi Watch Lite samozrejmosť.

Chcem vyhrať!

Podmienky súťaže s O2 SMART Paušálom

  • Aktivujte si nový O2 SMART Paušál od 12. 5. do 13. 6. 2021.
  • Nový O2 SMART Paušál je potrebné kúpiť cez O2 E-shop na www.o2.sk.
  • Do súťaže bude automaticky zaradený každý, kto si aktivuje nové telefónne číslo na O2 SMART Paušál, prenesie telefónne číslo od iného operátora na O2 SMART Paušál alebo prejde na O2 SMART Paušál z dobíjacej karty od O2.
  • Žrebovanie výhercov sa uskutoční 18. 6. 2021.

Pre lepšiu motiváciu si ešte raz zopakujeme ceny

Každý, kto si od 12. 5. do 13. 6. 2021 kúpi nový O2 SMART Paušál, je automaticky zaradený do žrebovania o:

  • 1× elektrickú kolobežku Xiaomi Mi Electric Scooter 1S v hodnote 492 €,
  • 1× robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro čierny v hodnote 360 €,
  • 1× čističku vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 3C v hodnote 120 €,
  • 3× inteligentné hodinky Xiaomi Mi Watch Lite v hodnote 60 €.

Všetky tech vychytávky Xiaomi môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu aj mimo súťaže na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov od O2 na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do výšky 100 %.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

Potešte na Vianoce dvoch ľudí naraz: jedno zariadenie kúpite, druhé dostanete ako darček

Telefonovať bez nutnosti, mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokážu naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité, ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu, je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä, ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste podnikateľ, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Huawei Free Buds 4i, alebo bez nožičky, ako napríklad Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, je len vecou osobnej preferencie.

Huawei Free Buds 4i, Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, OnePlus Buds

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad OnePlus Buds, ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Ak nemáte špeciálne požiadavky na štupľové slúchadlá, nemusíte sa obávať, že by ste za extra funkcie museli zbytočne priplácať. V ponuke je veľa modelov, ktoré svojou výbavou rozumne balansujú na pomedzí všetkých kategórií a zároveň majú lákavú cenu.

Napríklad SBS Music Hero za veľmi rozumnú cenu ponúkajú výdrž na jedno nabitie 2,5 hodiny počúvania. Vďaka nabíjaciemu puzdru sa výdrž predĺži až na 13 hodín. Navyše majú spoľahlivý bluetooth 5.0, efektívne multifunkčné ovládacie tlačidlo a ergonomický dizajn.

Aj keď sa rozhodnete pre univerzálnu kategóriu, nemusíte sa báť, že by boli slúchadlá hlúpe a len prehrávali hudbu. Telefonovanie, automatické zapnutie a vypnutie či veľmi rýchle automatické párovanie so smartfónom je k dispozícii aj v tejto kategórii. 

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

SBS BT501, Sturdo Pro Sport

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športové štuple sú SBS BT501 alebo Sturdo Pro Sport, ktoré majú odnímateľný fixačný nadstavec do ucha.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

Ako ulahodiť fanúšikom kvalitného zvuku a dizajnu? Slúchadlami dnes už legendárnej značky Bang & Olufsen

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Model B & O Beoplay E8 je výborným príkladom toho, ako si hi-fi spoločnosti predstavujú smartfónové slúchadlá. Prémiové materiály, pekný dizajn, v tomto prípade aj aktuálne Bluetooth 5.1 pripojenie a komfortné ovládanie, no chýba spomenuté potláčanie hluku a nižšia odolnosť proti vode.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých je dôležitý kodek AptX. Ten sa stará o zníženie latencie zvuku voči obrazu. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri týchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá Sony WH-XB900N, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú aj ANC alebo výdrž batérie na jedno nabitie 30 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2, k akémukoľvek O2 SMART Paušálu ich môžete mať na začiatok už od 0 €.


Ako vybrať mobil pre školáka? Máme pre vás 8 tipov

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac