Angličtina do MHD: Aplikácie, s ktorými si precvičíte cudzí jazyk

Už pri krátkom čakaní ľudia vyberajú smartfóny, aby zabili nudu. Tieto 4 aplikácie umožňujú využiť podobné momenty produktívnejšie, zlepšovaním sa v cudzom jazyku.

Cudzie jazyky sú ako hudobné nástroje. Ak sa im pravidelne nevenujete, nenaučíte sa nič nové a pomaly začnete zabúdať aj to, čo viete.

Kurzy posúvajú úroveň znalostí vyššie, no po ich skončení nemusí mať každý dostatok možností plnohodnotne ich využiť. Aby ste si udržali nasadenú latku, treba sa jazyku venovať každý deň.

Vďaka týmto aplikáciám sa v angličtine nielen zlepšíte, ale získate aj prehľad o každodennom živote anglicky hovoriacich krajín. Učíte sa vo svojom vlastnom rytme, či už máte 15 minút voľna doma, alebo iba 5 minút pri čakaní na autobus.

LearnEnglish Grammar

Lekcie gramatiky pre používateľov na všetkých úrovniach, od úplných začiatočníkov až po pokročilých. Zabudnite na memorovanie poučiek a monotónne testové otázky.

Interaktívna aplikácia ponúka cvičenia rozdelené do dvanástich tematických okruhov a na každý z nich pripadá 20 rôznych aktivít. Pracovať budete nielen s textom, ale aj s obrázkami a zvukom. Aplikácia je dostupná v dvoch verziách – pre britskú a americkú angličtinu.

Johnny Grammar’s Word Challenge

Niečo pre súťaživé typy. V časovom limite 60 sekúnd môžete otestovať vašu znalosť každodenných výrazov z 10 rôznych oblastí, 12 okruhov gramatiky, v 3 úrovniach obtiažnosti.

LearnEnglish Elementary Podcasts

Každý cudzí jazyk si treba napočúvať a privyknúť si na jeho výslovnosť. Kto sa chce dohovoriť, mal by sa učiť rozumieť domácim, a tiež hovoriť tak, aby domáci rozumeli jemu.

Vypočujte si nahrávky o bežnom živote v Spojenom Kráľovstve a zlepšite tak vašu výslovnosť, slovnú zásobu, ako aj schopnosť počúvania s porozumením.

LearnEnglish Audio and Video

Keďže je počúvanie s porozumením náročná aktivita, je tu ešte jedna aplikácia, ktorá k zvukovým nahrávkam pridáva aj video. Ku každému videu a digitálnej nahrávke nájdete prepis dialógov a ďalšie cvičenia.

Angličtina je v súčasnosti tým, čím kedysi bývala latinčina. Je jazykom vedy a biznisu. Kto ju ovláda, má prístup k obrovskému množstvu vedomostí, obchodných príležitostí a môže pohodlne cestovať takmer po celom svete.

Za tipy ďakujeme organizácii British Council, ktorá sa zaoberá výučbou anglického jazyka a vytváraním kultúrno vzdelávacích programov vo viac než 100 krajinách svteta. Na Slovensku pôsobí od roku 1992.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac