360° kamera Huawei EnVizion: Takto budú vyzerať selfie budúcnosti

Spoločnosť Huawei prináša na trh cenovo dostupnú 360-stupňovú kameru, ktorú stačí jednoducho pripojiť na smartfón. Panoramatické fotografie a sférické videá vďaka nej zhotovíte stlačením jediného tlačidla.

Po náročnej túre s partiou kamarátov vytiahnete svoj smartfón a pripojíte k nemu drobnú kamerku, stlačíte jedno tlačidlo, nemusíte urobiť žiaden pohyb a kamera zosníma nielen vás s kamarátmi, ale aj všetko naokolo. Celý priestor v jedinom 360-stupňovom zábere.

Výhľad na Popradskú kotlinu, Liptov či poľskú stranu Tatier. Vďaka tejto kamere vytvoríte úžasnú panoramatickú fotku či dokonca video, ktoré si môžete pohybom po displeji ľubovoľne prezerať vo všetkých smeroch. Jediným kliknutím ich zároveň môžete odoslať aj na sociálne siete.

Zaujíma vás, aké fotky sa dajú s kamerou Huawein EnVizion 360 nafotiť? Pozrite si naše články o najkrajších výhľadoch na strednom Slovensku, v Trenčianskom kraji a v Bratislave.

Cenovo dostupné 360-stupňové kamery postupne prinesú revolúciu v tom, ako si dnes ľudia navzájom zdieľajú svoje príbehy. Jedným z takýchto zariadení je aj Huawei EnVizion 360 Camera. Poďme sa podrobnejšie pozrieť na to, čo všetko dokáže.

Najmenšia 360° kamera na svete

Kamera je naozaj maličká a kompaktná. Zariadenie váži len 30 g a podľa výrobcu ide dokonca o najmenšiu 360-stupňovú kameru na svete. Telo kamery s rozmermi 37 × 37 × 26 mm je úplne zaoblené, a teda nemá žiadne hrany ani rohy.

Zariadenie pozostáva z 2 objektívov Sony typu Fisheye (Rybie oko), ktoré majú rozlíšenie 13 Mpx a svetelnosť f/1.8. Spojením obrazu prednej a zadnej kamery vznikne 360-stupňová snímka v kvalite 5K alebo video v kvalite 2K.

Pripojenie na Android smartfón

Postačí vám smartfón so systémom Android vo verzii 6.0 a vyššie s konektorom USB-C. Jeho inštalácia je úplne bezproblémová. Prakticky stačí stiahnuť si aplikáciu z obchodu Google Play a kamera sa zapne hneď, ako k nej pripojíte telefón.

Video, GIF aj virtuálna realita

Kamera vie okrem snímky zhotoviť aj GIF alebo video v rozsahu od 10 s do 5 min. Pozrieť si potom vlastné natočené 360-stupňové video, ako sa napríklad prechádzate ulicou, je naozaj zvláštny pocit. Všimnete si tak okolo seba meniace sa detaily, ktoré nie ste schopný zachytiť vlastným zrakom. Nielen hore či dole, ale aj v rohoch, pred sebou či za vašou hlavou.

Ešte väčšiu zábavu prináša kombinácia kamery a virtuálnej reality. Fotky z dovolenky môžete návšteve ukázať cez virtuálne okuliare tak, že dotyčný ma pocit, že bol na lyžovačke či na pláži s vami.

Panoráma alebo rybie oko?

Kamera ponúka 4 režimy Planétka, Rybie oko, Perspektíva, Kryštálová lopta. Odfotenú snímku si tak môžete zobraziť ako panorámu, akoby ste boli vo vnútri gule alebo naopak na povrchu zosnímaného priestoru.

Praktický dizajn a balenie

Huawei EnVizion stačí napojiť na telefón a môže sa používať. Zariadenie netreba nijako nabíjať a ani k nemu nepotrebujete žiaden podstavec. Súčasťou praktického balenia výrobca je okrem návodu na používanie aj sivé vrecúško zo semišu. Takýto obal sa počas používania ukázal ako veľmi praktický dá sa ním totiž šikovne vyčistiť sklíčko kamery.

Rozumná cena

Pri značke Huawei sme si už pomaly zvykli na to, že vďaka ponúkaným parametrom sa cena zariadení tohto výrobcu zvyčajne javí ako veľmi rozumná kúpa. Nie je tomu inak ani pri ich 360° kamere. S cenovkou 189 € je v porovnaní s konkurenciou v niektorých prípadoch lacnejšia aj o polovicu.

S akýmkoľvek O2 paušálom získate na začiatok telefón Huawei Mate 10 Pro len za 2 €.

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Pozrite si 5 najkrajších výhľadov v centre Bratislavy, ktoré môžete zažiť za jediný deň

Aj vy patríte k tým ľuďom, ktorí budovy sľubujúce pekné výhľady priamo v centre hlavného mesta obchádzajú a ich návštevu stále odkladajú na neskôr? Prichádzate naozaj oveľa. Tie najkrajšie výhľady historickej Bratislavy sme nafotili telefónom Huawei Mate 10 Pro a 360-stupňovou kamerou Huawei EnVizion.

Centrum nášho hlavného mesta nie je veľké, a tak si všetkých 5 výhľadov v ňom môžete bez zbytočného stresu a naháňania sa užiť aj za jediný deň rovnako ako my.

Veľký výkon, jeden z najlepších telefónov na trhu a umelá inteligencia patria k najväčším devízam telefónu Huawei Mate 10 Pro. Viac informácií

Na najkrajšie vyhliadky mesta sme sa vybrali s telefónom Huawei Mate 10 Pro a 360-stupňovou kamerou Huawei EnVizion a vďaka nim nahliadli na Bratislavu z úplne novej perspektívy. Vychutnali sme si poludňajšie lúče na hrade, panoramatický výhľad z veže UFO, ktorý sprevádzal silný vietor aj západ slnka z Mosta SNP.

Bratislavský hrad

Výhodou Bratislavského hradu je jeho poloha. Keďže sa nachádza vo výške 152 m n. m., nemusíte zvládať žiadne náročné prevýšenia.

Z nádvoria hradu budete mať výhľad na Petržalku, najstaršie a najväčšie slovenské sídlisko, ale aj ikonickú vyhliadkovú vežu UFO, rieku Dunaj či bratislavské mosty. Cesta z centra mesta vám zaberie približne 30 min., no pohodlne sa k nemu dostanete aj autom alebo verejnou dopravou.

 

Michalská veža

Ak vyjdete až na balkón Michalskej veže, ku ktorej prislúcha aj známa Michalská brána, naskytne sa vám krásna panoráma historického centra mesta aj pohľad na hradný vrch a Malé Karpaty.

Základy veže s výškou 51 m boli postavené už v 14. storočí, vďaka čomu patrí medzi najstaršie bratislavské stavby. Zahraničných turistov láka nielen pekný výhľad, ale aj označenie 29 hlavných miest z celého sveta, ktoré sa nachádza pod Michalskou bránou.

 

Stará radnica

Starú radnicu nájdete priamo v historickom jadre mesta – na Hlavnom námestí neďaleko  Maximiliánovej fontány. Kedysi slúžila aj ako mincovňa, väznica, zbrojnica, depozitár či bratislavský archív.

Málokto vie, že jej veža je sprístupnená aj verejnosti. Naskytne sa vám z nej kruhový výhľad na celé centrum Bratislavy. Ďalším z dôvodov, pre ktoré sa oplatí Starú radnicu navštíviť, je Múzeum dejín mesta, ktoré v budove sídli už od roku 1868.

 

UFO

Vyhliadková veža UFO je najikonickejšou stavbou Bratislavy a zároveň najvyhľadávanejším miestom zahraničných turistov. Vyviesť sa na jej vrchol vám potrvá 45 s a vo výške 95 m s dohľadom až 100 km uvidíte nielen mesto a rieku, ale aj susedné Rakúsko.

UFO je súčasťou Mosta SNP, ktorý je siedmym najväčším visiacim mostom na svete a v roku 2001 bol vyhlásený za stavbu storočia na Slovensku v kategórii mostné stavby.

 

Starý most

Cez najmladší bratislavský most, ktorý si však ponechal svoj pôvodný názov, prechádzajú denne chodci, mamičky s deťmi, rekreační športovci aj električky.

Ak po ňom prechádzate na petržalskú stranu v čase západu slnka, naskytne sa vám krásna panoráma s výhľadom na 2 hlavné symboly mesta – Bratislavský hrad a UFO. Konštrukcia nového Starého mosta je prispôsobená najmä chodcom, čo potvrdzujú aj lavičky a priestory na oddych.

 

Všetky zábery sme fotili telefónom Huawei Mate 10 Pro a kamerou 360-stupňovou kamerou Huawei EnVizion, ktorú jednoducho pripojíte cez USB-C port.

S akýmkoľvek O2 paušálom získate na začiatok telefón Huawei Mate 10 Pro len za 2 €.

Chcete vedieť o novinke z portfólia Huawei viac? Prečítajte si tento článok.

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac