Z nuly na 40 miliónov za dva roky. Čomu značka Realme vdačí za úspech?

Cenovo dostupné smartfóny Realme spájajú cenu nižšej kategórie s výkonom vyššej. Predstavujeme vám 3 zariadenia, ktoré považujeme za najzaujímavejšie.

Stačili dva roky, aby spoločnosť Realme začala miešať karty na trhu smartfónov. Aktuálne je siedmou najpredávanejšou značkou inteligentných telefónov na svete a s mottom Dare to Leap (voľným prekladom Trúfni si byť skokanom) nedá konkurencii  vydýchnuť. Už tento rok spoločnosť ponúkne aj svoje riešenie AioT, teda umelej inteligencie vecí.

Značka Realme oficiálne vznikla 4. mája 2018 a prvý smartfón predstavila o 12 dní neskôr, teda 16. mája 2018. Model Realme 1 sa na Amazone rýchlo stal jedným z najpredávanejších s bodovým skóre 4,5 z celkových 5 bodov.

Realme 6

Už v roku 2019 sa spoločnosť objavila v prvej sedmičke najpredávanejších značiek smartfónov na svete a odvtedy si každý štvrťrok ukrajuje v priemere 2 % z globálnych predajov smartfónov. Čínsky výrobca je tak doslova verný svojmu mottu a možno ho považovať za skokana dekády – predstavuje totiž oficiálne najrýchlejšie rastúcu značku vo svojom segmente. Na Slovensku sme už o nej čo-to počuli, no svoje zázemie si začína budovať práve teraz.

Cieľ: Popularizácia 5G

Celosvetovo má Realme vyše 40 miliónov registrovaných používateľov, ktorým cez svoje produkty ponúka vyváženú kombináciu výkonu, dizajnu, praktických služieb a technologických noviniek. A to všetko pri veľmi príjemnom pomere ceny a výkonu. Najdrahší smartfón sa na Slovensku predáva za cenu do 600 eur.

Realme 6i

Svojím top modelom spoločnosť plní víziu spopularizovať sieť novej generácie 5G a je veľmi pravdepodobné, že takéto pripojenie prinesie aj do nižších modelov zo svojho portfólia.

Prečítajte si: Všetko, čo potrebujete vedieť o 5G technológii

Rok 2020 má byť rokom, keď Realme vstúpi do sveta nositeľných AIoT zariadení a to hneď 50 produktmi. O rok by ich malo byť už viac ako 100. Realme má totiž stratégiu, ktorá sa dá definovať ako 1 + 4 + N.

Znamená to, že jeden hlavný produkt (smartfón) dopĺňajú štyri kategórie smartproduktov (reproduktory, slúchadlá, televízory a hodinky). „N“ vo vzťahu je ľubovoľný počet ďalších inteligentných zariadení značky Realme, ktoré vytvoria dokonale fungujúci ekosystém.

Cena za dizajn a vlastné riešenia

Za úspechom Realme stojí podľa CEO spoločnosti Li Bingzhonha medzinárodný tím s vekovým priemerom 29 rokov, ktorý má smelé plány. „Za tri roky chceme dosiahnuť predaj 100 miliónov smartfónov,“ predstavila spoločnosť ďalšiu víziu.

Realme C3

Aktuálne štatistiky hovoria, že smartfónov Realme sa už predalo vyše 40 miliónov. Značka sa za dva roky dostala na 59 trhov a na piatich z nich sa nachádza v rebríčku TOP5. Cieľ Realme teda rozhodne nie je nereálny.

Realme neboduje len medzi používateľmi, ale aj na poli dizajnu. V roku 2020 spoločnosť získala prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot Design Award za smartfón Realme X2 Pro. Veľkým plusom sú aj inovatívne vlastné riešenia. Medzi priekopnícke technológie spoločnosti patrí napríklad 125 W rýchlonabíjanie, vďaka ktorému sa nabije batéria s kapacitou 4000 mAh na 33 % v priebehu troch minút.

Smartfóny Realme sú dostupné aj na Slovensku. My sme vybrali tri zariadenia, ktoré sú podľa nás najzaujímavejšie svojimi vlastnosťami a cenou.

Realme C3

Hľadáte smartfón, ktorý je cenovo dostupný pre každého a ponúka solídnu výbavu? Realme C3 sa pýši veľkým 6,52-palcovým displejom, ktorý veľmi dobre pracuje s farbami, so sýtosťou aj s ostrosťou. Smartfón je navyše ohľaduplný k vášmu zdraviu – oči chráni automatickou úpravou jasu či priamo funkciou ochrana zraku.

Batéria predstavuje doslova import z opačnej strany cenového rozptylu smartfónov. Realme C3 totiž ponúka veľmi štedrú 5 000 mAh batériu, ktorá má pri ponúkanej hardvérovej konfigurácii a pri bežnom používaní ambíciu vydržať na jedno nabitie viac ako dva dni.

Medzi ďalšie prednosti tohto smartfónu rozhodne patrí búrlivo diskutovaný 3,5-milimetrový jack pre slúchadlá, možnosť používať dve SIM karty súčasne či rozšíriť pamäť pomocou microSD karty.

Realme 6i

Dať dnes smartfónu plastovú konštrukciu? Realme 6i ukazuje, ako sa to má robiť. Použitý materiál vás ušetrí nechcených odtlačkov prstov, ktoré trápia všetky sklenené smartfóny, no neochudobní vás o elegantný 3D efekt na chrbte zariadenia.

V Realme pracujú s pomerom ceny a výkonu naozaj šikovne a inak to nie je ani v tomto prípade. Procesor je z triedy herných, teda patrí k tým výkonnejším a podporuje ho 4 GB operačná pamäť RAM. Táto kombinácia zaručuje, že vás sekanie či mrznutie smartfónu nebude rušiť ani pri hraní hier. Pri bežnej práci či fotografovaní bude Realme 6i rovnako príjemne plynulý.

K dispozícii je 128 GB úložného priestoru, ktorý sa dá rozšíriť pomocou microSD karty.Na forografovanie poslúži štvorica fotoaparátov. Prítomnosť hlavného 48 Mpx fotoaparátu zrejme neprekvapí, 8 Mpx širokouhlý fotoaparát, 2 Mpx makrofotoaparát a 2 Mpx snímač hĺbky ostrosti však áno. Donedávna totiž boli výsadou vlajkových lodí za násobne vyššie ceny.

Realme 6

Pri pohľade na Realme 6 nám ako prvé napadne slovo „elegancia“ a musíme uznať, že sklenené telo s vkusným 3D efektom na zadnej strane by obstálo aj vo výrazne vyššej cenovej triede. Skutočným poznávacím znamením tohto modelu je však 90 Hz displej. Vysoká obnovovacia frekvencia na 6,5-palcovom paneli sa postará o plynulé zobrazovanie pri sledovaní videa či hraní hier.

Sústava fotoaparátov prináša kombináciu 64 Mpx hlavného fotoaparátu, 8 Mpx širokouhlého snímača, 2 Mpx makrofotoaparátu a pomerne jedinečného 2 Mpx monochromatického fotoaparátu, ktorý redukuje šum a zabezpečuje vyššiu ostrosť fotografií. O plynulosť zariadenia sa stará 8-jadrový procesor, ktorý sa využíva aj v herných smartfónoch, podporený 8 GB operačnou pamäťou RAM.

Vo výbave nechýba 3,5-milimetrový jack, ktorý ocenia nielen hudobní fanúšikovia, možnosť použiť dve SIM karty spolu s microSD kartou či čítačka odtlačkov prstov zabudovaná priamo v displeji. Batéria má štedrú kapacitu 4 300 mAh, vďaka ktorej Realme 6 vydrží viac ako deň intenzívneho používania. Nechýba ani 30 W rýchlonabíjanie.

Značka Realme sa stáva čoraz silnejším svetovým hráčom, ktorý ponúka zariadenia s naozaj slušnou výbavou za viac ako priaznivú cenu. A to je kombinácia, ktorá je na našom trhu veľmi obľúbená. Aj na Slovensku teda môžeme očakávať, že sa prebojuje medzi tie najpopulárnejšie.


Každý z ponúkaných modelov Realme môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Sandra z Dejepis Inak: Dejiny 20. storočia by mali byť samostatný predmet

S youtuberkou Sandrou Svitekovou sme sa rozprávali o vzdelávaní, vyučovaní dejepisu, tvorbe aj o obľúbených historických osobnostiach.

Sandra Sviteková patrí k youtuberom, ktorých tvorba zabáva aj vzdeláva. V rámci svojho kanálu Dejepis Inak sa okrem historických tém venuje aj spoločenským a filozofickým temam a ukazuje, že dejepis nemusí byť nuda. S vyštudovanou učiteľkou sme sa rozprávali nielen o vzdelávaní, ale aj o výbere tém a o platforme YouTube ako takej.

Spoločnosti O2 záleží na kvalitnom vzdelávaní, preto Férová Nadácia O2 v rámci grantu O2 Digitálna škola podporila projekty zamerané na inovatívne vzdelávanie a pomoc deťom aj pedagógom. Viac informácií

V rozhovore sa dozviete:

  • či by dala päťku žiakovi, ktorý si nepamätá dátumy,
  • prečo sa v školách nekladie dôraz na učenie súvislostí,
  • koľko jej trvá pripraviť jedno video,
  • prečo YouTube algoritmus nerozumie kontextu,
  • s ktorou historickou osobnosťou by si asi rozumela.

Začnem krátkym príbehom. Na strednej škole som si počas odpovede z dejepisu ako roztržitý puberťák nevedel spomenúť na dátum príchodu Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu a na rok, kedy sa odohrala bitka pri Moháči. Dostal som vtedy dve päťky. Dala by si mi ich tiež?

A ja že sa ideš opýtať, či by som ti vedela tie roky povedať ja 😂.

A vieš?

Cyril a Metod prišli v roku 863 a bitka pri Moháči sa odohrala v roku 1526.

Aj ja si to odvtedy pamätám.

Tak to bolo na niečo dobré 🙂.

A dala by si mi tie päťky?

Určite nie. Nemyslím si, že dejepis má byť o tomto. Roky sú dôležité, pomáhajú nám orientovať sa a rámcujú, ako na seba jednotlivé javy reagovali, myslím si však, že v dejepise by ich malo byť čo najmenej.

Aj ja som mala na základnej škole rok učiteľku, ktorá dejepis redukovala na kto, kde, kedy, a preto som ho vtedy nenávidela. Z tohto dôvodu by som ti tie päťky nedala a radšej by som od teba chcela súvislosti.

Dôraz na memorovanie faktov býva častá výčitka aj pri iných predmetoch ako dejepis. Spôsobuje to nedostatok času na vysvetlenie učiva?

Nedostatok času je jednou z príčin, ale podľa mňa ide aj o zjednodušenie práce. Zredukovať učivo na fakty je to najjednoduchšie, čo môže učiteľ spraviť. Možno je to aj tým, že sme na takýto spôsob boli naučení zo socializmu. Totalitné režimy totiž nenechajú ľudí rozmýšľať o veciach do hĺbky.

Pri spoločenských vedách sa používali rovnaké metodiky ako pri prírodných, čo nie je správne. Na matematike funguje, keď sa naučíš vzorce, pri spoločenských vedách už nie.

Nie je to jeden z dôvodov, prečo dnes ľudia veria konšpiráciám? Keď niekto dostane len fakty a potom objaví zdroj, kde si niekto fakty pospájal do vymyslených súvislostí, môže byť náchylnejší im veriť?

Určite áno, ale je to len jeden z faktorov. Konšpirácie, hoaxy a dezinformácie tu boli vždy, aj za komunizmu, aj v starovekom Grécku. Dnes sa ich šírenie vďaka internetu len zrýchlilo – každý už vie dostať informáciu do sveta. Kedysi to trvalo aj desaťročia.

V školách mi preto chýba samostatný predmet, ktorý by sa venoval kritickému mysleniu, zahŕňal by logiku a mediálnu výchovu. Ak si takto vychováme celú generáciu, bude úplne jedno, aké hlúposti sa budú šíriť na internete, lebo ľudia budú kompetentní rozoznať ich od pravdy.

„Roky sú dôležité, pomáhajú nám orientovať sa a rámcujú, ako na seba jednotlivé javy reagovali, myslím si však, že v dejepise by ich malo byť čo najmenej.“

Zo školy si o 1. svetovej vojne pamätám, že sa viedla zákopová vojna. Ale až keď som začal sledovať YouTube kanál CrashCourse, uvedomil som si jej príčiny. Zistil som, že išlo o zlyhanie stratégie nemeckej armády, ktorá chcela rýchlo poraziť Francúzov a potom sa presunúť na východný front, kým sa Rusi stihnú zmobilizovať. A zákopy vznikli až po tom, ako im to nevyšlo.

Áno, bol to takzvaný beh k moru. Nemci sa pôvodne sústredili na jeden bod, a keď to nevyšlo, tak sa obe strany snažili tú druhú odtrhnúť takzvaným hákovitým oblúkom a napadnúť odzadu. Tým, že sa to nepodarilo, vznikla línia zákopov od mora až po Švajčiarsko. To ste sa v škole neučili?

Nepamätám si, ale až vďaka tomu videu sa mi pospájali súvislosti medzi faktmi. Tiež som sa dozvedel, že atentát na Františka Ferdinanda d’Este nebol príčinou 1. svetovej vojny, ako sme sa učili, ale vyústením situácie, ktorá v Európe vrela desiatky rokov. 

Existuje krásna karikatúra, kde európske mocnosti sedia na kotle, ktorý buble a o chvíľku vyvrie. Gavrilo Princip nebol príčinou vojny, ale len akousi čerešničkou na torte. Je ťažké vnímať tieto veci v miestnosti, kde sedí 30 ďalších ľudí a učiteľ nemá technické vymoženosti, maximálne mapu alebo projektor s prezentáciou.

Celá 1. svetová vojna sa preberá 2 až 3 hodiny, ale človek ju vníma úplne inak, ak si pustí video od CrashCourse, ktoré je spracované dokumentárne a gro témy ti odovzdá za 10 minút. Aj ja sa snažím ísť touto cestou, pretože to ľudí baví viac. V škole som s tým mala dobrú skúsenosť a verím, že na Slovensku sú učitelia, ktorí sa snažia ísť po príčinách.

Predstav si, že by si sa stala absolutistickým panovníkom výučby dejepisu a môžeš spraviť tri zmeny. Ktoré by to boli?

Keďže som vyštudovala dejepis, tak by som mu určite dopriala väčšiu časovú dotáciu. A oddelila by som dejiny 20. storočia až po súčasnosť do samostatného predmetu, ktorý by išiel oveľa viac do hĺbky.

Tieto dejiny by som sa snažila kombinovať aj s ďalšími predmetmi, možno s politikou a dejinami diplomacie.

„Konšpirácie, hoaxy a dezinformácie tu boli vždy, aj za komunizmu, aj v starovekom Grécku. Dnes sa ich šírenie vďaka internetu len zrýchlilo – každý už vie dostať informáciu do sveta. Kedysi to trvalo aj desaťročia.“

A tretia vec je, že by som sa navždy vymenovala absolutistickým panovníkom výučby dejepisu 😂.

V škole vždy chválili deti, ktoré vedeli pred nástupom na základnú školu čítať a písať. Čo je podľa teba dôležité, aby sa naučili predtým, ako idú do školy?

Mám mladšiu sestru a myslím si, že jej rovesníci si nevážia peniaze a nemajú predstavu, koľko čo stojí a čo musí mama s otcom spraviť, aby jej mohli niečo kúpiť.

Malé deti by mali vedieť veci z bežného života, ktoré rozvíjajú ich jemnú motoriku. Nech pomáhajú v domácnosti, vedia si natrieť chlieb a majú elementárnu finančnú gramotnosť.

Zmení sa niečo v spôsobe výučby po tohtoročnej skúsenosti s učením z domu?

Myslím si, že sa nezmení nič. Rodičia si však možno uvedomili, že byť učiteľom nie je jednoduché. Očakávam teda, že učitelia získajú väčšie sociálne ohodnotenie a nebude sa o nich už uvažovať ako o ľuďoch, čo majú veľa voľna, robia od ôsmej do druhej a fajront.

Byť učiteľom je 24-hodinová šichta, pretože aj po vyučovaní sa musia pripravovať, opravovať písomky a premýšľať, ako deťom vyučovanie spestria. Tým, že rodičia nahliadli do vyučovania, možno si mnohí uvedomili, že deti sa učia aj nepodstatné veci a postupne príde aj k ich okresaniu. Načo máme vedieť, kedy bola bitka pri Rozhanovciach?

Minulý rok si vydala reakčné video na film V sieti, ktorý upozorňuje na sexuálne zneužívanie detí na internete. Založila si si na sociálnej sieti profil ako 13-ročné dievča a neskôr si zverejnila správy, ktoré ti posielali starší muži. Mali by sme deti viac viesť k zodpovednému používaniu technológií?

Nemôžeme zo všetkého spraviť samostatný vyučovací predmet, ale mediálna gramotnosť by určite mala byť súčasťou predmetu, ktorý som spomínala. Bola by som rada, keby táto téma išla v médiách viac do popredia a keby sa jej viac venovali umelci a tretí sektor.

Tvoje videá sú nielen náučné, ale aj výchovné. Vyhranila si sa v nich voči neonacistom, nabádaš ľudí, aby išli voliť. Vychádza tento prístup z tvojho pedagogického „ja“ alebo cítiš ako tvorca zodpovednosť?

Vychádza to čisto z mojej osobnosti. Učiteľ by nemal podsúvať študentom svoje hodnotiace súdy. Aj ja sa tomu snažím vyhýbať a väčšina mojich videí je založená na faktoch. Dávam si však záležať, aby si ľudia na záver videa aj pri takejto téme uvedomovali, že nás všetkých spájajú hodnoty slobody, solidarity a humanizmu.

Som veľmi humanistický a tolerantný človek. Aj keď často nechcem niečo do videa dať, aby ľudia nemali pocit, že je v tom nejaký ideologický podtext, nedá mi to. Humanizmus a solidarita by mali byť vlastné každému bez ohľadu na to, v akom tábore sa ideologicky nachádza.

Tvoje videá sú postavené na podrobných rešeršoch. Ako dlho ti trvá pripraviť jedno video? Odkiaľ čerpáš informácie a fotky? 

Keďže si všetko robím sama, jedno video mi trvá asi týždeň. Zber dát a písanie scenára mi zaberú najviac času, jeden deň potrebujem na nahratie a strih. Na fotky a ilustračný materiál sa snažím používať bezplatné knižnice ako Pexels, Pixabay a Unsplash. Úžasný archív je aj na YouTube. Volá sa British Pathé a dá sa tam nájsť aj veľa materiálu z európskych dejín.

Pri obsahu je to rôzne, väčšinou sú anglické a nemecké online zdroje a články a mám, samozrejme, aj kopu svojich kníh a poznámok zo strednej. Ako východiskový zdroj vie niekedy poslúžiť anglická Wikipedia, kde sa dajú pod čiarou nájsť relevantné zdroje. Slovenskú nepoužívam, keďže nad ňou nie je až taká poctivá kontrola.

Podľa čoho si vyberáš témy? Máš plán na nejaké obdobie dopredu?

Väčšinou mám plán na týždeň až dva dopredu a viem, čomu sa chcem venovať v najbližších troch či štyroch videách. Niekedy sa však stane, že si video pripravím a nevydám ho, pretože mi napadne niečo lepšie alebo sa objaví aktuálna téma, na ktorú chcem reagovať. Aktuálne premýšľam, či vydať video o plagiátorstve.

Čítajte aj: 5 YouTube tvorcov, ktorých videá si rada pozerá Sandra z Dejepis Inak

Občas mi aj ľudia píšu, čo by ich zaujímalo, no snažím sa spracovávať najmä témy, ktoré sa preberajú v škole, a potom dejiny hygieny a každodenného života. Zaujíma ma, ako ľudia robili veci kedysi a ako vznikli javy, ktoré nás obklopujú.

Na YouTube máš v čase nášho rozhovoru približne 100-tisíc odberateľov. Dá sa už pri tomto počte zarobiť si tvorbou YouTube alebo ti v tom najviac pomáhajú spolupráce a tvoji podporovatelia cez platformu Patreon?

YouTube je približne polovica môjho zárobku a Patreon druhá. Nedávno som však dala výpoveď v práci a rozhodla som sa viac venovať svojej tvorbe, takže môžem vydávať namiesto jedného videa dve videá týždenne.

„Nedávno mal jeden Chorvát problém s videom, ktoré vraj porušilo pravidlá komunity. Použil napríklad spojenie bieli proti čiernym, čo algoritmus vzhľadom na situáciu v USA vyhodnotil ako nevhodné. Lenže on je šachista a vysvetľoval stratégie v šachu.“

Ako som začala vydávať viac obsahu, tak YouTube začal prevyšovať a dá sa z toho vyžiť, ale je to stále menej, ako som zarobila v potravinách. Najväčším zárobkom sú pre mňa spolupráce, pretože jedna až dve mi dokážu priniesť mesačný príjem, ktorý som mala v práci, do ktorej som chodila 25 hodín týždenne.

Nemáš pri videách na citlivé témy problém s demonetizáciou? (demonetizované video na YouTube nemôže generovať príjmy z reklamy, pozn. red.) 

Minulý rok mi demonetizovali kanál, lebo som na náhľadové obrázky používala nesprávne obrázky, už je to opravené a ja som opatrnejšia. Niektoré moje videá síce nie sú demonetizované, ale majú symbol žltého dolára. To znamená, že nemajú takmer žiadne reklamy, pretože sa venujú téme, ktorá by sa inzerentovi nemusela pozdávať.

Tie videá často súvisia s vojenskými konfliktmi. Len čo použiješ slová ako smrť, konflikt či vojna, dostaneš žltý dolár, pretože YouTube algoritmus nerozlišuje kontext, v ktorom slová zaznejú.

Nedávno mal jeden Chorvát problém s videom, ktoré vraj porušilo pravidlá komunity. Použil napríklad spojenie bieli proti čiernym, čo algoritmus vzhľadom na situáciu v USA vyhodnotil ako nevhodné. Lenže on je šachista a vysvetľoval stratégie v šachu. Algoritmus nepozná iróniu ani sarkazmus, nechápe, že keď robím video o izraelsko-palestínskom konflikte, tak ho robím ako výučbovú hodinu.

Problém so žltým dolárom pri novom videu je ten, že v ten deň zarobím rovnako ako v deň, keď video nevydám a nové video sa nedostáva ani do odporúčaní. Môj kanál potom stráca na popularite, pretože klesá miera prekliknutí.

Na záver mám tri trochu klišé otázky, ktoré sa objavujú v rôznych anketách, ale ako dejepisárky sa ťa ich musím opýtať. Ak by si mohla navštíviť nejaké historické obdobie, ktoré by to bolo?

Na vysokej škole som sa venovala tudorovskému Anglicku a to ma aj najviac bavilo. Naozaj by som však chcela ísť do starovekého Grécka. Asi by som musela byť mužom, ale chcela by som zažiť scénu ako z obrazu Aténska škola od Rafaela, sedieť niekde na schodoch a filozofovať s velikánmi ako Platón a Aristoteles.

Ktorej historickej osobnosti sa podľa teba nevenuje toľko pozornosti, ako by si zaslúžila?

Myslím si, že málo pozornosti venujeme našim národným dejinám a dejinám Uhorska. A viac by sme sa mali venovať našim velikánom ako Štefánik a Masaryk, na ktorých si spomenieme len pri okrúhlych výročiach.

S ktorou historickou osobnosťou by si si asi rozumela? 

S Tomášom Garriguom Masarykom. Keby existoval nejaký paralelný vesmír, tak by som sa doňho asi aj zamilovala. On bol veľmi nadčasový človek, ale mám šťastie, že mám po boku veľmi podobného muža.


Spoločnosti O2 záleží na kvalitnom vzdelávaní detí, preto prostredníctvom Férovej Nadácie O2 podporila projekty zamerané na inovatívne vzdelávanie a pomoc deťom aj pedagógom. V grantovom programe O2 Digitálna škola uspelo 16 projektov zameraných na vzdelávanie žiakov základných a stredných škôl, ich učiteľov, ale aj na rozvoj detí v predškolskom veku. Viac informácií nájdete na tomto mieste.

Sandra Sviteková

Vyštudovaná učiteľka založila populárny YouTube kanál Dejepis Inak, v ktorom podáva historické, spoločenské aj filozofické témy zábavnou formou s dôrazom na súvislosti. Pre slabé finančné ohodnotenie učiteľov sa zamestnala v rakúskych potravinách, dnes sa naplno venuje tvorbe videí na YouTube. Sledovať ju môžete aj na Instagrame


Vyskúšali sme, či sa dá fungovať so smartfónom bez Google

Čítaj viac

Predobjednajte si novú PlayStation 5, ktorá predbehla evolúciu a prinesie novú éru hrania

Čítaj viac

Jeseň plná energie? Našich 6 obľúbených smartfónov vydrží na jedno nabitie aj dva dni

Čítaj viac