Z nuly na 40 miliónov za dva roky. Čomu značka Realme vdačí za úspech?

Cenovo dostupné smartfóny Realme spájajú cenu nižšej kategórie s výkonom vyššej. Predstavujeme vám 3 zariadenia, ktoré považujeme za najzaujímavejšie.

Stačili dva roky, aby spoločnosť Realme začala miešať karty na trhu smartfónov. Aktuálne je siedmou najpredávanejšou značkou inteligentných telefónov na svete a s mottom Dare to Leap (voľným prekladom Trúfni si byť skokanom) nedá konkurencii  vydýchnuť. Už tento rok spoločnosť ponúkne aj svoje riešenie AioT, teda umelej inteligencie vecí.

Značka Realme oficiálne vznikla 4. mája 2018 a prvý smartfón predstavila o 12 dní neskôr, teda 16. mája 2018. Model Realme 1 sa na Amazone rýchlo stal jedným z najpredávanejších s bodovým skóre 4,5 z celkových 5 bodov.

Realme 6

Už v roku 2019 sa spoločnosť objavila v prvej sedmičke najpredávanejších značiek smartfónov na svete a odvtedy si každý štvrťrok ukrajuje v priemere 2 % z globálnych predajov smartfónov. Čínsky výrobca je tak doslova verný svojmu mottu a možno ho považovať za skokana dekády – predstavuje totiž oficiálne najrýchlejšie rastúcu značku vo svojom segmente. Na Slovensku sme už o nej čo-to počuli, no svoje zázemie si začína budovať práve teraz.

Cieľ: Popularizácia 5G

Celosvetovo má Realme vyše 40 miliónov registrovaných používateľov, ktorým cez svoje produkty ponúka vyváženú kombináciu výkonu, dizajnu, praktických služieb a technologických noviniek. A to všetko pri veľmi príjemnom pomere ceny a výkonu. Najdrahší smartfón sa na Slovensku predáva za cenu do 600 eur.

Realme 6i

Svojím top modelom spoločnosť plní víziu spopularizovať sieť novej generácie 5G a je veľmi pravdepodobné, že takéto pripojenie prinesie aj do nižších modelov zo svojho portfólia.

Prečítajte si: Všetko, čo potrebujete vedieť o 5G technológii

Rok 2020 má byť rokom, keď Realme vstúpi do sveta nositeľných AIoT zariadení a to hneď 50 produktmi. O rok by ich malo byť už viac ako 100. Realme má totiž stratégiu, ktorá sa dá definovať ako 1 + 4 + N.

Znamená to, že jeden hlavný produkt (smartfón) dopĺňajú štyri kategórie smartproduktov (reproduktory, slúchadlá, televízory a hodinky). „N“ vo vzťahu je ľubovoľný počet ďalších inteligentných zariadení značky Realme, ktoré vytvoria dokonale fungujúci ekosystém.

Cena za dizajn a vlastné riešenia

Za úspechom Realme stojí podľa CEO spoločnosti Li Bingzhonha medzinárodný tím s vekovým priemerom 29 rokov, ktorý má smelé plány. „Za tri roky chceme dosiahnuť predaj 100 miliónov smartfónov,“ predstavila spoločnosť ďalšiu víziu.

Realme C3

Aktuálne štatistiky hovoria, že smartfónov Realme sa už predalo vyše 40 miliónov. Značka sa za dva roky dostala na 59 trhov a na piatich z nich sa nachádza v rebríčku TOP5. Cieľ Realme teda rozhodne nie je nereálny.

Realme neboduje len medzi používateľmi, ale aj na poli dizajnu. V roku 2020 spoločnosť získala prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot Design Award za smartfón Realme X2 Pro. Veľkým plusom sú aj inovatívne vlastné riešenia. Medzi priekopnícke technológie spoločnosti patrí napríklad 125 W rýchlonabíjanie, vďaka ktorému sa nabije batéria s kapacitou 4000 mAh na 33 % v priebehu troch minút.

Smartfóny Realme sú dostupné aj na Slovensku. My sme vybrali tri zariadenia, ktoré sú podľa nás najzaujímavejšie svojimi vlastnosťami a cenou.

Realme C3

Hľadáte smartfón, ktorý je cenovo dostupný pre každého a ponúka solídnu výbavu? Realme C3 sa pýši veľkým 6,52-palcovým displejom, ktorý veľmi dobre pracuje s farbami, so sýtosťou aj s ostrosťou. Smartfón je navyše ohľaduplný k vášmu zdraviu – oči chráni automatickou úpravou jasu či priamo funkciou ochrana zraku.

Batéria predstavuje doslova import z opačnej strany cenového rozptylu smartfónov. Realme C3 totiž ponúka veľmi štedrú 5 000 mAh batériu, ktorá má pri ponúkanej hardvérovej konfigurácii a pri bežnom používaní ambíciu vydržať na jedno nabitie viac ako dva dni.

Medzi ďalšie prednosti tohto smartfónu rozhodne patrí búrlivo diskutovaný 3,5-milimetrový jack pre slúchadlá, možnosť používať dve SIM karty súčasne či rozšíriť pamäť pomocou microSD karty.

Realme 6i

Dať dnes smartfónu plastovú konštrukciu? Realme 6i ukazuje, ako sa to má robiť. Použitý materiál vás ušetrí nechcených odtlačkov prstov, ktoré trápia všetky sklenené smartfóny, no neochudobní vás o elegantný 3D efekt na chrbte zariadenia.

V Realme pracujú s pomerom ceny a výkonu naozaj šikovne a inak to nie je ani v tomto prípade. Procesor je z triedy herných, teda patrí k tým výkonnejším a podporuje ho 4 GB operačná pamäť RAM. Táto kombinácia zaručuje, že vás sekanie či mrznutie smartfónu nebude rušiť ani pri hraní hier. Pri bežnej práci či fotografovaní bude Realme 6i rovnako príjemne plynulý.

K dispozícii je 128 GB úložného priestoru, ktorý sa dá rozšíriť pomocou microSD karty.Na forografovanie poslúži štvorica fotoaparátov. Prítomnosť hlavného 48 Mpx fotoaparátu zrejme neprekvapí, 8 Mpx širokouhlý fotoaparát, 2 Mpx makrofotoaparát a 2 Mpx snímač hĺbky ostrosti však áno. Donedávna totiž boli výsadou vlajkových lodí za násobne vyššie ceny.

Realme 6

Pri pohľade na Realme 6 nám ako prvé napadne slovo „elegancia“ a musíme uznať, že sklenené telo s vkusným 3D efektom na zadnej strane by obstálo aj vo výrazne vyššej cenovej triede. Skutočným poznávacím znamením tohto modelu je však 90 Hz displej. Vysoká obnovovacia frekvencia na 6,5-palcovom paneli sa postará o plynulé zobrazovanie pri sledovaní videa či hraní hier.

Sústava fotoaparátov prináša kombináciu 64 Mpx hlavného fotoaparátu, 8 Mpx širokouhlého snímača, 2 Mpx makrofotoaparátu a pomerne jedinečného 2 Mpx monochromatického fotoaparátu, ktorý redukuje šum a zabezpečuje vyššiu ostrosť fotografií. O plynulosť zariadenia sa stará 8-jadrový procesor, ktorý sa využíva aj v herných smartfónoch, podporený 8 GB operačnou pamäťou RAM.

Vo výbave nechýba 3,5-milimetrový jack, ktorý ocenia nielen hudobní fanúšikovia, možnosť použiť dve SIM karty spolu s microSD kartou či čítačka odtlačkov prstov zabudovaná priamo v displeji. Batéria má štedrú kapacitu 4 300 mAh, vďaka ktorej Realme 6 vydrží viac ako deň intenzívneho používania. Nechýba ani 30 W rýchlonabíjanie.

Značka Realme sa stáva čoraz silnejším svetovým hráčom, ktorý ponúka zariadenia s naozaj slušnou výbavou za viac ako priaznivú cenu. A to je kombinácia, ktorá je na našom trhu veľmi obľúbená. Aj na Slovensku teda môžeme očakávať, že sa prebojuje medzi tie najpopulárnejšie.


Každý z ponúkaných modelov Realme môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

S novými slúchadlami si užijete pozeranie obľúbeného seriálu či filmu na smartfóne kdekoľvek budete. O to viac, ak máte Netflix v cene vášho O2 Paušálu

Telefonovať bez nutnosti mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokáže naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste manažér, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Xiaomi FlipBuds Pro, alebo bez nožičky, ako napríklad Samsung Galaxy Buds2, je len vecou osobnej preferencie.

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad Apple AirPods (2022), ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín počúvania hudby a 24 hodín telefonovania.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Nemáte na slúchadlá špeciálne požiadavky? V tom prípade bude výber o niečo jednoduchší a aj lacnejší. Dnes už vyložene zlé a nekvalitné slúchadlá kúpite, len ak sa rozhodne pre nejakú úplne neznámu značku v niektorom z čínskych online marketov. 

Konkurenčný boj je čoraz intenzívnejší, a preto aj známe značky dnes dokážu za pár desiatok eur pripraviť zaujímavú ponuku. Jedným z veľmi milých prekvapení sú nové bezdrôtové slúchadlá O2 pods.

Za skutočne priaznivú cenu ponúkajú výbavu, o ktorej by ste v dostupnej kategórii ani len nesnívali. O2 pods majú dobrý zvuk, na telefonovanie sú priam ideálne. Okrem integrovaného mikrofónu aj pre pohodlné dotykové ovládanie.

Párovanie so zariadením – smartfónom, tabletom alebo notebookom – je viac ako spoľahlivé a rýchle. Prirodzene si slúchadlá rozumejú ako s operačným systémom Android, tak s iOS a aj Windows či MacOS. 

Nabíjacie puzdro sa postará o 20-hodinovú výdrž na jediné nabitie, vybavené je aj technológiou na bezdrôtové nabíjanie. Inak je k dispozícii aj USB-C konektor.

Ak preferujete skôr klasickú konštrukciu slúchadiel a nie „štuple“, zaujímavou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá Music Hero s mäkkými náušníkmi, zabudovaným mikrofónom a multifunkčnými tlačidlami na ovládanie hudby a vybavovanie telefonických hovorov.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športovanie sú napríklad flexibilné a mäkké Sony WIC200.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

S dobrými slúchadlami a šikovnými apkami budú tréningy ľahšie. Tréneri a trénerky odporúčajú tieto smart aplikácie

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Nie je to však prípad dizajnových SONY LinkBuds, ktorých netradičný dizajn dopĺňajú 12 mm meniče, Bluetooth 5.2 alebo 17,5-hodinová výdrž batérie, samozrejme, v spojení s puzdrom. Nechýbajú ani kodeky SBC a AA.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých sú dôležité rôzne zvukové kodeky. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri takýchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá  SONY WHCH510, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú výdrž batérie na jedno nabitie 35 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2.


Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac