10 osobností sa s nami podelilo o svoje sny

Janette Motlová, Katarzia či moderátor Matej SiFon Mervart sa zamysleli nad tým, aký cieľ či sen sa im podarilo naposledy splniť.

Každý z nás má nejaký tajný sen či striktne vytýčený cieľ, za ktorým sa snažíme ísť. Niektoré sa nesplnia, iné si pripíšeme na konto tých úspešne vydarených. Ako sa s napĺňaním životných cieľov vysporadúvajú známe osobnosti? Položili sme im jednoduchú otázku a tu je ich 10 odpovedí.

Vytýčili ste si cieľ, ktorý sa vám podarilo splniť alebo v súčasnosti pracujete na jeho naplnení?

Gizka Oňová, speváčka a muzikálová herečka

Už štvrtý rok nehráme muzikál Mníšky. Divadelná atmosféra mi veľmi chýbala, a tak som začala snívať o tom, že by nebolo zlé, keby ma niekto obsadil do takej role, ktorá by mi aj svedčala. Moje tajné prianie a sen nebesá vypočuli.

Oslovil ma pán režisér Svetozár Sprušanský, ktorý ma obsadil do komédie Klimaktérium. Som nadšená, pretože rola mi sadla ako uliata. Premiéra bude už 13. a 14. septembra a Divadlo Komédie si od predstavenia sľubuje veľký úspech. Aj herecké obsadenie je toho zárukou. Teším sa, že sa mi splnil sen.

Pavel Malovič, športový lekár

Tento rok si chcem urobiť poriadok v pracovni, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo.

Rastislav Geschwandtner, zakladateľ TEDxBratislava

Pre mňa je takým ihriskom na plnenie si cieľov konferencia TEDxBratislava, ktorú spolu s tímom dobrovoľníkov organizujem už 9 rokov. Myšlienky hodné šírenia neprezentujú len skvelí rečníci z pódia, ale aj my, organizátori, tým, ako podujatie organizujeme.

Tento rok sme si dali za cieľ čo najviac sa priblížiť myšlienke Zero Waste a vyprodukovať na konferencii minimum odpadu. Dosť to v tíme riešime, ale je to taká skladačka stoviek drobných rozhodnutí. Aký riad? Do čoho nápoje? Ako s tričkami? Má byť brožúra? Ako naladiť partnerov na rovnakú vlnu? Sám som zvedavý, ako sa nám to 1. júla nakoniec podarí (úsmev).

Emília Trepáčová, humanitárna pracovníčka

Vytýčila som si cieľ neriešiť príliš vážne a veľa veci okolo seba, zamerať sa skôr na prítomnosť, vnímať ju, to čo ponúka a tešiť sa z toho.

Matej SiFon Mervart, moderátor Rádia Anténa Rock

V živote som mal viacero cieľov, vždy boli „umeleckého charakteru”. Práve cez umenie som chcel ľuďom niečo odkázať a vlastne aj zanechať po sebe stopu. Začínal som v kapele, neskôr som založil ochotnícke divadlo, plnil som si sny. No ten najväčší sen som mal kdesi odložený a popravde som ani nevedel, ako ho zrealizovať. Práca v rádiu. Zlepšovať ľuďom deň, rozosmiať ich, keď sú nervózni v zápche, alebo sa s nimi podeliť o zaujímavú príhodu či radosť z výhry v súťaži. Sny sú ale aj o náhode, a tak mi raz počas výšky zazvonil telefón: „Chceš robiť v regionálnom rádiu?” Áno, chcem! Zrazu som v tom prostredí bol. A prešli dva roky a počulo má celé Slovensko. Ďakujem za moje sny <3… A ktovie či mám  „face” aj do telky. To je môj ďalší cieľ.

Foto: Lousy Auber

Katarína Kubošiová/Katarzia, speváčka

Mojím cieľom je byť dobrým človekom.

Ivan Ježík, riaditeľ organizácie Voices

Vo svete plnom neustálych zmien, všelijakých krás a problémov ma v rôznych životných etapách motivovali rozmanité ciele a túžby. Kedysi to bolo predovšetkým cestovanie, spoznávanie ľudí, krajín, kultúr a dosahovanie dobrých výkonov na medzinárodných školách v Anglicku, vo Švédsku a v Rakúsku, kde som pracoval ako učiteľ matematiky a IB koordinátor.

V poslednom období ma najviac motivuje návrat do rodného mesta. Mám z neho obrovskú radosť. Veľmi ma teší, že sme tu s Voices pripravili už viac ako 100 kultúrnych a vzdelávacích akcií, organizujeme diskusie Choices, pomohli sme naštartovať podujatia TEDxTrenčín, moderný mestský trh Trenčín na korze a niektoré ďalšie. Nemám jeden konkrétny cieľ, chcem však ďalej prispievať k tomu, aby mladí ľudia mali dôvod ostať žiť v našom meste alebo sa sem po skončení štúdia vrátiť. Myslím, že to je dôležité.

Janette Motlová, zakladateľka organizácie Eduma, autorka autobiografie Cigánka

Stále mám veľa cieľov. Dovolia mi snívať. Hľadať možnosti. Premýšľať. Neviem, či mám jeden cieľ. Skôr nie. Je ich viac. Niektoré sú také veľmi krátkodobé – urobiť si každý deň čas pre seba. Alebo prečítať dcérke rozprávky o Opici Škorici. Iné sú na dlhšie. Možno jeden z tých aktuálnych je budovať vnímavú komunitu na Slovensku. Hľadať a rozvíjať Vnímavé školy. Vytvárať priestor firmám, aby také školy mohli podporovať. To je môj cieľ. Mať tu raz komunitu, pre ktorú spojenie spoločenská zodpovednosť nie sú len dve slová pekne vyzerajúce na webstránke alebo v životopise.

Peter Švaral, zakladateľ projektu Fitshaker

Stále máme veľa cieľov a vízií, ktoré pre nás znamenajú dôležitý drive pri každodennej práci. Lebo ako môže firma napredovať a pracovať, keď nemá pred sebou cieľ? To sa potom ľahko zamotáte do operatívy a nepodstatných úloh. Niektore cieľe sú veľké, z ktorých máme zimomriavky na chrbte (ako vstup na zahraničné trhy) a niektoré menšie, ale možno este dôležitejšie (ako vydať pokračovania našich kníh, na ktoré čitatelia čakajú).

Prioritne teda pracujeme na tých druhých, lebo ich fanúšikovia očakávajú a nesplnenie neprichádza do úvahy, nechceme nikoho sklamať. Ale prvé menované sú väčším orieškom, ktorých nesplnením nikoho (mimo interný tím) nesklameme. Stále však hľadáme správny balans, ako uspokojiť naše chute pri dosahovaní oboch – ale nie na úkor prepracovania a vyhorenia. Lebo ak môžem dodať, tak pohodové tempo pri práci a spokojnosť tímu by mali byť pre zdravú firmu dôležitejšie ako naháňanie zárobkov.

Mirka Miškechová, speváčka

Odjakživa som o všetkom veľa premýšľala a rojčila, zmena v mojom živote ale nastala až vtedy, keď som pochopila, že k splneniu snov si potrebujem najskôr vytýčiť jednotlivé ciele a kroky. Momentálne som so sebou uzavrela takú dohodu, že si každé ráno napíšem šesť zvládnuteľných cieľov na daný deň. Vďaka tomu môžem byť produktívna a efektívna aj keď nad sebou nemám žiadneho šéfa a iba sama rozhodujem o tom, ako naložím so svojím časom. Takáto sloboda je síce nádherná, ale niekedy je ťažké nestratiť sa v nej. Súčasne môj najväčší cieľ, ktorý zastrešuje tie dielčie, je vydanie nového albumu. Ten je už hotový, teraz mi zostáva ešte vyriešiť marketing a promo.

Tento článok je súčasťou víkendového vydania magazínu Sóda o motivácii a ceste za snami a vznikol v spolupráci s Roadshow Moja story, tvoja story, za ktorou stojí O2 Slovakia. O roadshow pre študentov stredných škôl si môžete zasúťažiť aj tento rok. Viac informácií a pravidlá súťaže nájdete na www.dobravec.o2.sk

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Víkendové čítanie: Choďte si za svojimi cieľmi

Azda každý z nás po niečom túži – má svoje ciele a sny, ktoré by rád v živote dosiahol.

Stať úspešným vo vyštudovanom odbore, naučiť sa plynule cudzí jazyk, zlepšiť svoje tanečné schopnosti, upraviť svoju hmotnosť alebo sa konečne naučiť oddychovať.

Cesta k nim však nemusí byť vždy jednoduchá. Môžu ju sprevádzať pády aj neprajnosť okolia, ktoré sa s úspechom iných neraz vyrovnáva naozaj ťažko.

Toto víkendové vydanie magazínu Sóda vzniklo v spolupráci s motivačnou Roadshow Moja story, tvoja story, za ktorou stojí modrý operátor, sa sústreďuje práve na ľudské ciele a sny. Začítajte sa do našich článkov, ktoré prinášajú dávku motivácie pre všetkých, ktoré sa práve pustili na cestu za svojimi túžbami a chcú dosiahnuť niečo, čo považujú za dôležité.

Life koučka Zuzana Árvayová nám v rozhovore vysvetlila, ako postupovať pri dosahovaní svojich cieľov. „Život nám do cesty kladie prekážky, ale najväčšou prekážkou je človek sám sebe,“ hovorí.

V rámci tohto vydania vám prinášame príbehy štvorice ambasádorov motivačnej roadshow O2, ktorým sa podarilo svoje ciele dosiahnuť. Slovenský boxer a tréner Tomi Kid nám vo svojom stĺpčeku prezradil, čím sa riadi pri ceste za svojimi snami, aj aký sen si v súčasnosti plní.

S tanečníkom a choreografom Lacim Strikeom sme sa porozprávali nielen o jeho tanečných začiatkoch, ale aj o skúsenostiach s prvým ročníkom roadshow a problémoch, s ktorými sa mladí ľudia musia v súčasnosti vysporiadať.

Rapper Strapo, ktorého hudba sa teší medzi mladými obľube, nám v rozhovore predostrel aj to, ako sa prostredníctvom svojich textov snaží zvyšovať ich povedomie o spoločenskej situácii.

Štvrtým ambasádorom je cestovateľka Janka Schweighoferová, ktorá pretavila svoju záľubu v cestovaní do vlastného živobytia. Dnes stojí za úspešným blogom Travelhacker a učí Slovákov, ako cestovať šikovne a lacno. Viac sa dočítate v našom článku.

Aj vy sa chcete pustiť do napĺňania svojich cieľov, no máte pocit, že na to nemáte čas? Vybrali sme pre vás šikovné aplikácie, vďaka ktorým sa naučíte lepšie s ním hospodáriť.

Na ceste za realizáciou svojich plánov môžu pomôcť aj motivačné citáty, ktoré hovoria o tom, že by sme sa nemali vzdávať. V našom kvíze sme pre vás zhrnuli výroky z rozmanitých filmov, dokážete ich priradiť k správnej snímke?

Aby sme dokázali, že ciele môžu byť naozaj rôzne, opýtali sme sa známych tvárí a osobností verejného života, aký cieľ sa aktuálne snažia naplniť.

A aký cieľ máte vy? Podeľte sa s nami v komentároch na našom Facebooku.

Spoločnosť O2 Slovakia spustila 2. ročník Roadshow Moja story, tvoja story, ktorá sa prostredníctvom inšpiratívnych ambasádorov a ich životných príbehov sústredí na to, aby mladých ľudí podporila na ceste za svojimi cieľmi. O jednu z 24 motivačných roadshow môžu súťažiť stredné školy po celom Slovensku. Viac informácií a pravidlá súťaže nájdete na www.dobravec.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac