13 tipov na pekné a neokukané darčeky vyrobené na Slovensku

Trochu zmeny oproti valaškám a bábikám zo šúpolia.

Samozrejme, Vianoce nie sú len o darčekoch, no každý kúpi blízkym aspoň nejakú drobnosť. Prísť každý rok s niečím novým býva niekedy nadľudský výkon. Aby sme vám uľahčili rozmýšľanie, máme pre vás tieto tipy na darčeky s nálepkou Made in Slovakia.

Kniha AHA

Výšivky nepatria do múzea. Unikátna publikácia predstavuje ľudovú výšivku ôsmych krajov Slovenska optikou súčasného grafického dizajnu. Kniha získala niekoľko dizajnérskych ocenení doma aj v zahraničí.

Bratislava na vymaľovanie od Coloreo

Kreatívna mapa nášho hlavného mesta určená na vymaľovanie. Monumenty, známe miesta, charakteristické črty sú na mape vyobrazené zábavným a hravým spôsobom.

Milá slovenská kozmetika od Mylo

Ak chcete darovať kozmetiku, môžete siahnuť po prírodných prípravkoch Mylo. Ručne vyrobené, v malých množstvách, čisto prírodné a v krásnych ekologických obaloch sú určené pre celú rodinu aj pre štvornohých miláčikov.

Ručne vyrábané kožené tašky Petja

Petja – ateliér Peti a Ivana. Peťa, bývalá etnologička s láskou ku všetkému ľudovému a Ivan, bývalý grafik s láskou k tomu ľudskému, spájajú svoje sily a nápady a výsledkom sú originálne kolekcie kabeliek, sandálikov, opaskov a púzdier.

Korešpondenčný set poštového holuba od Egrešu

Pre každého, kto rád znovuobjaví čaro klasickej korešpondencie. V balíčku je ilustrovaná pohľadnica veľkosti A5 a 2 kusy listového papiera vo veľkosti A4 a recyklovaná obálka s chlopňou.

Ponožky Čičmianky z Puojdu

Kolektív štyroch ponožiek s rôznymi čičmianskými vzormi. Vybrať si do tejto štvorice môžete rôzne veľkosti.


Darčeky z modrotlače Mateja Rabadu

Hlavným cieľom značky Modrotlač Matej Rabada je obnoviť a rozvíjať modrotlač, tradičnú farbiarsku techniku. Neuspokojuje sa len s kopírovaním vzorov z minulosti, ale takisto ju dizajnovo obohacuje a pretvára do súčasných podôb.

Môj vesmír od Mile

Kreatívny plagát so 40-timi samolepkami. Milý doplnok do detskej izby v rozmere 65 × 47 centimetrov s miestom na vpísanie mena malého majiteľa.

Ručne viazaný zápisník od Mikayly

Kožený zápisník sa môže stať denníkom, záznamníkom nápadov, receptov či cestovateľských zážitkov.

Drevené lyže z liptovského Forest Skis

Vysokokvalitné ručne vyrábané freeridové lyže v malej dielni na Liptove.

Slovenské tenisky s modrotlačou z Novesty

História Novesty siaha až do tridsiatych rokov minulého storočia, kedy slávny obuvník Jan Antonín Baťa otvoril svoju novú továreň v malom mestečku uprostred Slovenska – v Partizánskom. Jedinečné tenisky a ich nápaditý a nadčasový dizajn teraz doplnila o modrotlač.

Elektrónkový zosilňovač od popularu

Elektrónkový zosilňovač z Novej Dubnice je určený pre milovníkov hudby. Z počúvania sa stane neobyčajný zážitok. Jeho cena ho robí dostupným širšiemu spektru ľudí a je vzhľadom ku kvalite bezkonkurenčná.

darček
darček

Keramika z Modranskej

Ručne vyrábaná úžitková keramika zachováva tradície a krásu starého hrnčiarstva.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

IFTTT: Aplikácia, ktorá naučí tie ostatné spolupracovať

Dajú sa jednou výnimočnou aplikáciou skrotiť tie ostatné? Ukážeme si ako na to.

Dajú sa jednou výnimočnou aplikáciou skrotiť tie ostatné? Ukážeme si ako na to.

Aplikácii pre operačný systém Android je približne 2,2 milióna, pre iOS okolo 2 miliónov. Neskutočné množstvo, z ktorého je prirodzene ťažké vybrať niečo výnimočné. Napriek tomu dnes vám predstavíme jednu, ktorá si v oboch systémoch naozaj zaslúži vašu pozornosť. Mnoho iných aplikácií totiž pomocou nej naučíte spolupracovať podľa vašich predstáv.

Názov by ste sa nemali veľmi pokúšať vysloviť nahlas, ale pozrime sa, čo je za ním. If This Then That. Alebo inak – ak toto, tak tamto. Na prvý pohľad zmätočné, na druhý úplne presné. Vyberiete príčinu – činnosť jednej aplikácie, či smartfónu, a nastavíte následok. Jednoduchý koncept. Vďaka nemu IFTTT prinúti iné aplikácie a zariadenia spolupracovať podľa vašich vlastných pravidiel. A ukážeme si pre inšpiráciu aspoň pár z nespočetného množstva možností, ktoré prináša.

 

Ak používate sociálne siete

Povedzme, že často fotíte a zdieľate svoje fotky na Facebook, či Instagram. S IFTTT si môžete tieto fotky veľmi jednoducho zálohovať priamo do vášho albumu na rôznych cloudových službách. Dokonca, môžete tieto procesy upresniť na konkrétne hashtagy (napr. #rodina, #kamarati, #dovolenka, atď.) a vaše fotky tak rozdeľovať do rôznych albumov. Kedykoľvek ich tak máte prehľadne poruke a nemusíte ich triediť ručne.

Ak používate iné sociálne siete ako je Twitter či LinkedIN, oceníte možnosť zdieľania príspevkov medzi sieťami. Čiže, keď napíšete status na Facebooku, automaticky sa objaví aj na ostatných sieťach, ktorým to povolíte. Môžete to tiež obmedziť len na fotky, statusy z konkrétnych miest, či konkrétne hashtagy.

 

Pre prácu a každodenný život

S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou používate WiFi. Máte ju doma, či v práci. Mať v telefóne zapnuté WiFi zároveň s mobilnými dátami, je zbytočné plytvanie batériou. V prípade telefónov s Androidom a touto aplikáciou si jednoducho nastavíte miesta, kde WiFi máte, a ako následok po vkročení/opustení do týchto miest zapnutie WiFi, či jej vypnutie. Všetko to pekne prebehne na pozadí, bez toho, že by vás telefón obťažoval notifikáciami.

Ak pre poznámky na pracovných stretnutiach používate OneNote, alebo napríklad Evernote, stačí si nastaviť udalosť v kalendári ako spúšťač a otvorenie novej poznámky ako následok. Ak aj používate na poznámky notebook miesto telefónu, bude vás čakať pripravená poznámka s názvom stretnutia, miestom aj časom. Synchronizácia zariadení a aplikácií niekedy pôsobí naozaj zázračne.

Často si pred týmito stretnutiami zabudnete vypnúť zvonenie na telefóne? Nie je nič jednoduchšie ako použiť rovnaký spúšťač a za následok zvoliť vypnutie zvonenia.

 

Aj pre každodenné maličkosti

Určite ste sa aj vy dostali do situácie, kedy ste niekam založili svoj telefón, a keďže máte vypnuté zvonenie, neviete ho nájsť. Aj s týmto si dokáže IFTTT v prípade telefónov s Androidom poradiť. Stačí nastaviť ako spúšťač SMS a kľúčové slovo v nej. K tomu následok nastavenia plnej hlasitosti.

Keď sme pri tej hlasitosti, zvonenie si môžete nechať vypnúť a zapnúť aj v konkrétnych hodinách. IFTTT zariadi, aby vás v spánku nikto nerušil.

Nájdete tu aj ďalšie drobnosti, ktoré spríjemnia každodenný život. Napríklad predpoveď počasia, ktorá vás deň vopred upozorní na dážď či sneh. Zaujímavosťou je aj možnosť automaticky si nastavovať nové pozadie telefónu. Môžu na to poslúžiť vaše fotky z Instagramu, či Facebooku. No a ak vám to s tým fotením veľmi nejde, poslúžia napríklad nádherné fotky vesmíru od NASA.

Všetky spomínané triky si v aplikácii viete nastaviť sami, prípadne vás čakajú už hotové pravidlá od iných užívateľov. IFTTT prepája desiatky najpoužívanejších aplikácií a prostredníctvom nich aj desiatky zariadení. Fantázii sa medze nekladú a ak máte chuť hrať sa, táto aplikácia vám dokáže zmeniť pohľad na to, ako dokážu aplikácie a smartfóny fungovať.


Lifetech: Čo je nové