10 slávnych dvojíc, ktoré si obľúbil celý svet

Kde by bol Pat, keby nebolo Mata? A čo by robil Laurel bez Hardyho? Pripomeňte si populárne postavy, ktoré sa o svojich fanúšikov rady podelia so svojím „parťákom“.

Romantika, napätie, slzy, ale aj výbuchy smiechu. Aj to prežívame doma na gauči pred televízorom, keď sa vo filmoch zjaví dvojica, ktorej to už na prvý pohľad „klape“. Či ide o zaľúbené páry, bitkárov, alebo komikov, vo dvojici sa to vždy lepšie ťahá. A platí to aj vo filme.

Huawei 1+1: Získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky. Viac o ponuke

Laurel a Hardy

Stan Laurel a Oliver Hardy (áno, mali aj krstné mená). Táto dvojica odštartovala svoju kariéru ešte v ére nemých filmov v roku 1927 a hoci vystupovali aj samostatne, najväčšiu slávu získali ako pár. Za necelé štvrťstoročie nakrútili až 107 filmov.

Zaujímavosťou je, že v rodnej Amerike sa volali Stan a Olie, vo Francúzsku boli Crick a Crock, v Nemecku ich poznali ako duo Dick a Doof a v Číne dokonca Tu-tu a Fu-tu. Ich najznámejší film Bitka storočia sa dodnes považuje za vzor grotesky.

Mulder a Scullyová

Herci David Duchovny (Mulder) a Gillian Anderson (Scullyová) v seriáli Akty X zažiarili v 90. rokoch. Ako dvaja špeciálni agenti riešili paranormálne javy, pri ktorých sa väčšina z nás schovávala pod deku. O ich úspechu svedčí aj to, že seriál sa v posledných rokoch dočkal voľného pokračovania.

Bud Spencer a Terence Hill

V Amerike mali Clinta Eastwooda, v Európe sme zas mali Buda Spencera a Terencea Hilla. Porovnávať talianske duo s americkým hercom je možno pritiahnuté za vlasy, ale o popularite „toho veľkého“ a „toho s modrými očami“ sa nedá pochybovať. Vlastnými menami sa volali Carlo Pedersoli a Mario Girotti a spolu natočili desiatky úspešných filmov.

Obľúbená dvojica začínala v spaghetti westernoch ako kovboji, no videli sme ich aj v úlohách super policajtov, tajných agentov či automobilových pretekárov. Bez ohľadu na prostredie, v ktorom sa príbeh odohrával, filmy s Budom Spencerom a Terenceom Hillom boli plné akčných scén a bitiek, ktoré s obľubou napodobňovali chlapci bez rozdielu veku.

Pán a pani Smithovci

Niektoré dvojice potrebujú na získanie slávy roky a množstvo filmov, iným stačí jeden. Film z roku 2005 odštartoval love story medzi hercami Angelinou Jolie a Bradom Pittom. Tá sa síce napokon skončila rozvodom, no ich vzájomná chémia vo filme sa nedala prehliadnuť.

John a Jane Smithovci sú na prvý pohľad dokonalý pár, má to však jeden háčik. Navzájom si o sebe nikdy neprezradili, že sú tajní agenti. Zistia to až v momente, keď dostanú rozkaz jeden druhého odstrániť. O zábavu je tak v tomto filme postarané.

Vivian a Edward

Vivien (Julia Roberts) je mladá prostitútka a Edward (Richard Gere) bohatý obchodník, no láska si nevyberá. Práve o tom je film Pretty Woman, ktorý každoročne vysielajú aj slovenské televízie a napriek tomu, že má už takmer tri desaťročia, stále sa teší popularite.

Slávnu filmovú dvojicu kultového príbehu poznajú snáď všetky generácie. Priznajte sa, nevybaví sa vám pri pesničke Toma Jonesa Pretty Woman práve Julia Roberts v známej scéne vo vani?

Ross a Rachel

Trvalo im to síce desať sérií, ale Ross a Rachel napokon pochopili, že patria k sebe. O tom, že Priatelia patria do Zlatého fondu, svedčí aj to, že po tom, ako chcela streamovacia služba Netflix vyradiť seriál zo svojej ponuky, prišiel taký hnev fanúšikov, že si svoje rozhodnutie rozmyslela.

Je jedno, či ste fanúšikom Rossa a Rachel alebo Chandlera a Moniky, Priatelia a ich osudy nás bavia stála, aj keď od skončenia nakrúcania ubehlo už 15 rokov.

Vince a Jules

Vo filmoch Quentina Tarantina neexistuje ikonickejšia dvojica než postavy mafiánov menom Vince Vega a Jules Winnfield z kultovej snímky Pulp Fiction. Aj keď ste tento film nevideli, dve hlavné postavy, ktoré stvárnili John Travolta a Samuel L. Jackson, sú vám určite známe. Môžu za to aj ich legendárne hlášky, napríklad: „Víš, jak říkají ve Francii čtvrtlibráku se sýrem?“

Pat a Mat

Nepodarené domáce majstrovanie animovanej dvojice z československého seriálu A je to! je slávne natoľko, že prezývku Pat a Mat zaručene dostane každá dvojica, ktorá viac pokazí, ako opraví. Hoci sa známej dvojici ako-tak darilo problémy vyriešiť, nakoniec pokazili, čo sa dalo.

Jediné, čo sa im nepodarilo pokaziť, je popularita a priazeň divákov, a to najmä tých, ktorí seriál milovali už ako deti. Dobrá správa je, že dobrodružstvá dvojice nie sú minulosťou, v súčasnosti stále vychádzajú nové diely.

Martin Riggs a Roger Murtaugh

Najlepší mix akcie a humoru v štyroch legendárnych filmoch. To nám priniesla dvojica policajtov v podaní Mela Gibsona (Martin Riggs) a Dannyho Glovera (Roger Murtaugh). Martin Riggs ako muž zákona so sebadeštruktívnymi sklonmi a Roger Murtaugh ako vzorný otec rodiny sa so zločincami nepárali.

Pre oboch hercov boli snímky Smrtonosná zbraň 1 až 4 životnou úlohou. Už niekoľko rokov sa hovorí o záverečnej piatej časti, ktorá by „parťákov“ poslala na zaslúžený dôchodok. Uvidíme, či sa dočkáme.

Noah a Allie

The Notebook, v slovenskom preklade Zápisník jednej lásky, je príbeh dcéry plantážnika Allie a vidieckeho chlapca Noaha. Bezhlavo sa do seba zamilujú, no ich láska prejde vážnymi skúškami, pričom niektoré z tých najväčších sa diváci dozvedia až na záver.

Film, pri ktorom si aj tie silnejšie povahy počas záverečných titulkov utierajú slzy, priniesol slávu hercom Rachel McAdams a Ryanovi Goslingovi. Ich spoločná scéna v daždi sa stala vo svete romantických filmov kultovou.

Huawei 1+1: Získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Plánujete kúpu nového zariadenia? Potešte nielen seba, ale aj niekoho, s kým tvoríte nerozlučnú dvojicu – partnera či blízkeho. O2 si pre všetkých nových aj existujúcich zákazníkov pripravilo jedinečnú ponuku.

Pri kúpe vybraných modelov Huawei s ľubovoľným programom O2 Paušál alebo O2 Dáta získate druhé zariadenie, smartfón alebo fitnes náramok. Ponuka platí do 30. júna 2019.

Viac o ponuke

Prehľad zariadení, na ktoré sa ponuka 1 + 1 vzťahuje:  

  • Huawei P30 Pro + Huawei P Smart 2019
  • Huawei P30 + Huawei Y7
  • Huawei P30 Lite + Huawei Y5 2019
  • Huawei P Smart 2019 + fitnes náramok Huawei Band 3 Pro
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Plánujete kúpu nového smartfónu? Využite špeciálnu ponuku od O2 a získajte ďalší telefón alebo fitnes náramok.

Zákazníci O2 môžu v máji a júni k 4 rôznym telefónom značky Huawei (P30 Pro, P30, P30 Lite a P Smart) získať aj druhé zariadenie značky Huawei v rámci ponuky 1+1 len za úvodnú platbu 2 eurá pri využití špeciálneho 24 mesačného bonusu.

Takto výhodne môžu druhý telefón získať k svojmu novému alebo existujúcemu programu O2 Paušál alebo O2 Dáta. Ponuka platí pre nových aj existujúcich zákazníkov do konca júna.

Viac o ponuke

Z ktorých dvojičiek si môžete vybrať?

Huawei P30 Pro + Huawei P Smart 2019

Nová vlajková loď Huawei P30 Pro prináša štvoritý fotoaparát Leica, ktorý zabezpečí profesionálne selfie fotografie, a výnimočne silný výkon. To všetko v dokonalej, elegantne pôsobiacej konštrukcii.

Elegantný smartfón Huawei P Smart 2019 sa vyznačuje bezrámikovým FullView displejom, ktorý tvorí takmer celú prednú stranu. Nechýba čipset či fotoaparát s integrovanou umelou inteligenciou, ktorú väčšinou nájdeme v drahších modeloch, ani štedré vnútorné úložisko.

Viac o ponuke

Huawei P30Huawei Y7 2019

Smartfón Huawei P30 si vás získa 6,1-palcovým OLED FullView displejom s integrovaným snímačom odtlačkov prstov, ako aj kvalitným čipsetom Kirin 980. Určite oceníte nielen operačnú pamäť s kapacitou 6 GB, ale aj trojitý fotoaparát od spoločnosti Leica.

Elegantný telefón Huawei Y7 2019 pre menej náročných používateľov disponuje  6,26-palcovým bezrámikovým displejom s malým výrezom na hornej strane. Nechýba ani duálny zadný fotoaparát a batéria s kapacitou 4 000 mAh.

Viac o ponuke

Huawei P30 Lite + Huawei Y5 2019

Odľahčená verzia vlajkovej lode Huawei P30 Lite rozširuje ponuku v strednej cenovej kategórii. Zaujme nielen svojím vzhľadom, ale aj trojitým zadným fotoaparátom. Silný výkon zabezpečuje procesor Kirin 710 a operačná pamäť s kapacitou 4 GB. O výdrž sa postará batéria s kapacitou 3 340 mAh a nechýba ani podpora rýchleho nabíjania.

Nový zástupca radu Y5 Huawei Y5 2019 prináša viaceré vylepšenia. Tento kompaktný smartfón disponuje lepším výkonom, kvalitnejším displejom a nechýba ani najnovšia verzia operačného systému Android.

Viac o ponuke

Huawei P Smart 2019 + Huawei Band 3 Pro

Elegantný smartfón Huawei P Smart 2019bezrámikový FullView displej, ktorý tvorí takmer celú prednú stranu zariadenia. Vyznačuje sa kvalitným čipsetom, fotoaparátom s integrovanou umelou inteligenciou a štedrým vnútorným úložiskom.

Vodovzdorný fitnes náramok Huawei Band 3 Pro so zabudovaným GPS modulom poteší každého športového nadšenca. Okrem športových aktivít meria aj kvalitu spánku, obsah kyslíka v krvi, srdcový tep a po spárovaní so smartfónom dokáže informovať o prichádzajúcich hovoroch a esemeskách.

Viac o ponuke

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Ak si teraz v O2 poistíte svoj nový smartfón, prvý mesiac máte O2 Poistku zadarmo.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Plánujete kúpu nového smartfónu? Využite špeciálnu ponuku od O2 a získajte ďalší telefón alebo fitnes náramok.

Zákazníci O2 môžu v máji a júni k 4 rôznym telefónom značky Huawei (P30 Pro, P30, P30 Lite a P Smart) získať aj druhé zariadenie značky Huawei v rámci ponuky 1+1 len za úvodnú platbu 2 eurá pri využití špeciálneho 24 mesačného bonusu.

Takto výhodne môžu druhý telefón získať k svojmu novému alebo existujúcemu programu O2 Paušál alebo O2 Dáta. Ponuka platí pre nových aj existujúcich zákazníkov do konca júna.

Viac o ponuke

Z ktorých dvojičiek si môžete vybrať?

Huawei P30 Pro + Huawei P Smart 2019

Nová vlajková loď Huawei P30 Pro prináša štvoritý fotoaparát Leica, ktorý zabezpečí profesionálne selfie fotografie, a výnimočne silný výkon. To všetko v dokonalej, elegantne pôsobiacej konštrukcii.

Elegantný smartfón Huawei P Smart 2019 sa vyznačuje bezrámikovým FullView displejom, ktorý tvorí takmer celú prednú stranu. Nechýba čipset či fotoaparát s integrovanou umelou inteligenciou, ktorú väčšinou nájdeme v drahších modeloch, ani štedré vnútorné úložisko.

Viac o ponuke

Huawei P30Huawei Y7 2019

Smartfón Huawei P30 si vás získa 6,1-palcovým OLED FullView displejom s integrovaným snímačom odtlačkov prstov, ako aj kvalitným čipsetom Kirin 980. Určite oceníte nielen operačnú pamäť s kapacitou 6 GB, ale aj trojitý fotoaparát od spoločnosti Leica.

Elegantný telefón Huawei Y7 2019 pre menej náročných používateľov disponuje  6,26-palcovým bezrámikovým displejom s malým výrezom na hornej strane. Nechýba ani duálny zadný fotoaparát a batéria s kapacitou 4 000 mAh.

Viac o ponuke

Huawei P30 Lite + Huawei Y5 2019

Odľahčená verzia vlajkovej lode Huawei P30 Lite rozširuje ponuku v strednej cenovej kategórii. Zaujme nielen svojím vzhľadom, ale aj trojitým zadným fotoaparátom. Silný výkon zabezpečuje procesor Kirin 710 a operačná pamäť s kapacitou 4 GB. O výdrž sa postará batéria s kapacitou 3 340 mAh a nechýba ani podpora rýchleho nabíjania.

Nový zástupca radu Y5 Huawei Y5 2019 prináša viaceré vylepšenia. Tento kompaktný smartfón disponuje lepším výkonom, kvalitnejším displejom a nechýba ani najnovšia verzia operačného systému Android.

Viac o ponuke

Huawei P Smart 2019 + Huawei Band 3 Pro

Elegantný smartfón Huawei P Smart 2019bezrámikový FullView displej, ktorý tvorí takmer celú prednú stranu zariadenia. Vyznačuje sa kvalitným čipsetom, fotoaparátom s integrovanou umelou inteligenciou a štedrým vnútorným úložiskom.

Vodovzdorný fitnes náramok Huawei Band 3 Pro so zabudovaným GPS modulom poteší každého športového nadšenca. Okrem športových aktivít meria aj kvalitu spánku, obsah kyslíka v krvi, srdcový tep a po spárovaní so smartfónom dokáže informovať o prichádzajúcich hovoroch a esemeskách.

Viac o ponuke

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Ak si teraz v O2 poistíte svoj nový smartfón, prvý mesiac máte O2 Poistku zadarmo.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové