10 slávnych dvojíc, ktoré si obľúbil celý svet

Kde by bol Pat, keby nebolo Mata? A čo by robil Laurel bez Hardyho? Pripomeňte si populárne postavy, ktoré sa o svojich fanúšikov rady podelia so svojím „parťákom“.

Romantika, napätie, slzy, ale aj výbuchy smiechu. Aj to prežívame doma na gauči pred televízorom, keď sa vo filmoch zjaví dvojica, ktorej to už na prvý pohľad „klape“. Či ide o zaľúbené páry, bitkárov, alebo komikov, vo dvojici sa to vždy lepšie ťahá. A platí to aj vo filme.

Huawei 1+1: Získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky. Viac o ponuke

Laurel a Hardy

Stan Laurel a Oliver Hardy (áno, mali aj krstné mená). Táto dvojica odštartovala svoju kariéru ešte v ére nemých filmov v roku 1927 a hoci vystupovali aj samostatne, najväčšiu slávu získali ako pár. Za necelé štvrťstoročie nakrútili až 107 filmov.

Zaujímavosťou je, že v rodnej Amerike sa volali Stan a Olie, vo Francúzsku boli Crick a Crock, v Nemecku ich poznali ako duo Dick a Doof a v Číne dokonca Tu-tu a Fu-tu. Ich najznámejší film Bitka storočia sa dodnes považuje za vzor grotesky.

Mulder a Scullyová

Herci David Duchovny (Mulder) a Gillian Anderson (Scullyová) v seriáli Akty X zažiarili v 90. rokoch. Ako dvaja špeciálni agenti riešili paranormálne javy, pri ktorých sa väčšina z nás schovávala pod deku. O ich úspechu svedčí aj to, že seriál sa v posledných rokoch dočkal voľného pokračovania.

Bud Spencer a Terence Hill

V Amerike mali Clinta Eastwooda, v Európe sme zas mali Buda Spencera a Terencea Hilla. Porovnávať talianske duo s americkým hercom je možno pritiahnuté za vlasy, ale o popularite „toho veľkého“ a „toho s modrými očami“ sa nedá pochybovať. Vlastnými menami sa volali Carlo Pedersoli a Mario Girotti a spolu natočili desiatky úspešných filmov.

Obľúbená dvojica začínala v spaghetti westernoch ako kovboji, no videli sme ich aj v úlohách super policajtov, tajných agentov či automobilových pretekárov. Bez ohľadu na prostredie, v ktorom sa príbeh odohrával, filmy s Budom Spencerom a Terenceom Hillom boli plné akčných scén a bitiek, ktoré s obľubou napodobňovali chlapci bez rozdielu veku.

Pán a pani Smithovci

Niektoré dvojice potrebujú na získanie slávy roky a množstvo filmov, iným stačí jeden. Film z roku 2005 odštartoval love story medzi hercami Angelinou Jolie a Bradom Pittom. Tá sa síce napokon skončila rozvodom, no ich vzájomná chémia vo filme sa nedala prehliadnuť.

John a Jane Smithovci sú na prvý pohľad dokonalý pár, má to však jeden háčik. Navzájom si o sebe nikdy neprezradili, že sú tajní agenti. Zistia to až v momente, keď dostanú rozkaz jeden druhého odstrániť. O zábavu je tak v tomto filme postarané.

Vivian a Edward

Vivien (Julia Roberts) je mladá prostitútka a Edward (Richard Gere) bohatý obchodník, no láska si nevyberá. Práve o tom je film Pretty Woman, ktorý každoročne vysielajú aj slovenské televízie a napriek tomu, že má už takmer tri desaťročia, stále sa teší popularite.

Slávnu filmovú dvojicu kultového príbehu poznajú snáď všetky generácie. Priznajte sa, nevybaví sa vám pri pesničke Toma Jonesa Pretty Woman práve Julia Roberts v známej scéne vo vani?

Ross a Rachel

Trvalo im to síce desať sérií, ale Ross a Rachel napokon pochopili, že patria k sebe. O tom, že Priatelia patria do Zlatého fondu, svedčí aj to, že po tom, ako chcela streamovacia služba Netflix vyradiť seriál zo svojej ponuky, prišiel taký hnev fanúšikov, že si svoje rozhodnutie rozmyslela.

Je jedno, či ste fanúšikom Rossa a Rachel alebo Chandlera a Moniky, Priatelia a ich osudy nás bavia stála, aj keď od skončenia nakrúcania ubehlo už 15 rokov.

Vince a Jules

Vo filmoch Quentina Tarantina neexistuje ikonickejšia dvojica než postavy mafiánov menom Vince Vega a Jules Winnfield z kultovej snímky Pulp Fiction. Aj keď ste tento film nevideli, dve hlavné postavy, ktoré stvárnili John Travolta a Samuel L. Jackson, sú vám určite známe. Môžu za to aj ich legendárne hlášky, napríklad: „Víš, jak říkají ve Francii čtvrtlibráku se sýrem?“

Pat a Mat

Nepodarené domáce majstrovanie animovanej dvojice z československého seriálu A je to! je slávne natoľko, že prezývku Pat a Mat zaručene dostane každá dvojica, ktorá viac pokazí, ako opraví. Hoci sa známej dvojici ako-tak darilo problémy vyriešiť, nakoniec pokazili, čo sa dalo.

Jediné, čo sa im nepodarilo pokaziť, je popularita a priazeň divákov, a to najmä tých, ktorí seriál milovali už ako deti. Dobrá správa je, že dobrodružstvá dvojice nie sú minulosťou, v súčasnosti stále vychádzajú nové diely.

Martin Riggs a Roger Murtaugh

Najlepší mix akcie a humoru v štyroch legendárnych filmoch. To nám priniesla dvojica policajtov v podaní Mela Gibsona (Martin Riggs) a Dannyho Glovera (Roger Murtaugh). Martin Riggs ako muž zákona so sebadeštruktívnymi sklonmi a Roger Murtaugh ako vzorný otec rodiny sa so zločincami nepárali.

Pre oboch hercov boli snímky Smrtonosná zbraň 1 až 4 životnou úlohou. Už niekoľko rokov sa hovorí o záverečnej piatej časti, ktorá by „parťákov“ poslala na zaslúžený dôchodok. Uvidíme, či sa dočkáme.

Noah a Allie

The Notebook, v slovenskom preklade Zápisník jednej lásky, je príbeh dcéry plantážnika Allie a vidieckeho chlapca Noaha. Bezhlavo sa do seba zamilujú, no ich láska prejde vážnymi skúškami, pričom niektoré z tých najväčších sa diváci dozvedia až na záver.

Film, pri ktorom si aj tie silnejšie povahy počas záverečných titulkov utierajú slzy, priniesol slávu hercom Rachel McAdams a Ryanovi Goslingovi. Ich spoločná scéna v daždi sa stala vo svete romantických filmov kultovou.

Huawei 1+1: Získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Plánujete kúpu nového zariadenia? Potešte nielen seba, ale aj niekoho, s kým tvoríte nerozlučnú dvojicu – partnera či blízkeho. O2 si pre všetkých nových aj existujúcich zákazníkov pripravilo jedinečnú ponuku.

Pri kúpe vybraných modelov Huawei s ľubovoľným programom O2 Paušál alebo O2 Dáta získate druhé zariadenie, smartfón alebo fitnes náramok. Ponuka platí do 30. júna 2019.

Viac o ponuke

Prehľad zariadení, na ktoré sa ponuka 1 + 1 vzťahuje:

  • Huawei P30 Pro + Huawei P Smart 2019
  • Huawei P30 + Huawei Y7
  • Huawei P30 Lite + Huawei Y5 2019
  • Huawei P Smart 2019 + fitnes náramok Huawei Band 3 Pro
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Plánujete kúpu nového smartfónu? Využite špeciálnu ponuku od O2 a získajte ďalší telefón alebo fitnes náramok.

Zákazníci O2 môžu v máji a júni k 4 rôznym telefónom značky Huawei (P30 Pro, P30, P30 Lite a P Smart) získať aj druhé zariadenie značky Huawei v rámci ponuky 1+1 len za úvodnú platbu 2 eurá pri využití špeciálneho 24 mesačného bonusu.

Takto výhodne môžu druhý telefón získať k svojmu novému alebo existujúcemu programu O2 Paušál alebo O2 Dáta. Ponuka platí pre nových aj existujúcich zákazníkov do konca júna.

Viac o ponuke

Z ktorých dvojičiek si môžete vybrať?

Huawei P30 Pro + Huawei P Smart 2019

Nová vlajková loď Huawei P30 Pro prináša štvoritý fotoaparát Leica, ktorý zabezpečí profesionálne selfie fotografie, a výnimočne silný výkon. To všetko v dokonalej, elegantne pôsobiacej konštrukcii.

Elegantný smartfón Huawei P Smart 2019 sa vyznačuje bezrámikovým FullView displejom, ktorý tvorí takmer celú prednú stranu. Nechýba čipset či fotoaparát s integrovanou umelou inteligenciou, ktorú väčšinou nájdeme v drahších modeloch, ani štedré vnútorné úložisko.

Viac o ponuke

Huawei P30Huawei Y7 2019

Smartfón Huawei P30 si vás získa 6,1-palcovým OLED FullView displejom s integrovaným snímačom odtlačkov prstov, ako aj kvalitným čipsetom Kirin 980. Určite oceníte nielen operačnú pamäť s kapacitou 6 GB, ale aj trojitý fotoaparát od spoločnosti Leica.

Elegantný telefón Huawei Y7 2019 pre menej náročných používateľov disponuje 6,26-palcovým bezrámikovým displejom s malým výrezom na hornej strane. Nechýba ani duálny zadný fotoaparát a batéria s kapacitou 4 000 mAh.

Viac o ponuke

Huawei P30 Lite + Huawei Y5 2019

Odľahčená verzia vlajkovej lode Huawei P30 Lite rozširuje ponuku v strednej cenovej kategórii. Zaujme nielen svojím vzhľadom, ale aj trojitým zadným fotoaparátom. Silný výkon zabezpečuje procesor Kirin 710 a operačná pamäť s kapacitou 4 GB. O výdrž sa postará batéria s kapacitou 3 340 mAh a nechýba ani podpora rýchleho nabíjania.

Nový zástupca radu Y5 Huawei Y5 2019 prináša viaceré vylepšenia. Tento kompaktný smartfón disponuje lepším výkonom, kvalitnejším displejom a nechýba ani najnovšia verzia operačného systému Android.

Viac o ponuke

Huawei P Smart 2019 + Huawei Band 3 Pro

Elegantný smartfón Huawei P Smart 2019bezrámikový FullView displej, ktorý tvorí takmer celú prednú stranu zariadenia. Vyznačuje sa kvalitným čipsetom, fotoaparátom s integrovanou umelou inteligenciou a štedrým vnútorným úložiskom.

Vodovzdorný fitnes náramok Huawei Band 3 Pro so zabudovaným GPS modulom poteší každého športového nadšenca. Okrem športových aktivít meria aj kvalitu spánku, obsah kyslíka v krvi, srdcový tep a po spárovaní so smartfónom dokáže informovať o prichádzajúcich hovoroch a esemeskách.

Viac o ponuke

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Ak si teraz v O2 poistíte svoj nový smartfón, prvý mesiac máte O2 Poistku zadarmo.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Zabudnite na plastové SIM karty. Špičkové smartfóny už majú v sebe zabudovanú eSIM

O2 je druhým operátorom na Slovensku, ktorý spúšťa možnosť eSIM kariet.

Zaužívané plastové SIM karty postupne vymeníme za elektronické. Týka sa to všetkých smartfónov alebo len najnovších modelov? Aké výhody získam, ak prejdem z klasickej SIM na eSIM?

Ako si správne čistiť smartfón a chrániť sa proti koronavírusu? Chcem vedieť viac

Čo je SIM karta?

Ak chcete využívať mobil, musíte byť účastníkom mobilnej siete. A každý takýto účastník sa potrebuje niečím identifikovať. Na identifikáciu slúži každému dobre známa SIM karta, ktorú ste museli vložiť do mobilu, kým ste ho mohli začať používať.

SIM karta má pridelené unikátne číslo, ktoré slúži na identifikáciu účastníka vo svete a tiež ďalšie MSISDN alebo telefónne číslo. SIM karta je zároveň akýmsi srdcom každého mobilného telefónu a slúži na komunikáciu a prenos dát. Aby nedošlo k zneužitiu SIM karty, chráni ju PIN kód a PUK kód.

Prvé SIM karty mali veľkosť približne ako bankomatová karta, no na podnet výrobcov zariadení museli výrobcovia SIM kariet veľkosť zmenšiť. Vznikla tak SIM karta vo formáte mini, ktorú už väčšina z vás dobre pozná. Keďže každé ušetrené miesto v smartfóne sa počíta, formát SIM kariet sa postupne zmenšoval a z formátu mini vznikol formát mikro a následne ešte menší formát nano.

S postupným zmenšovaním SIM kariet prichádzali aj ich vylepšenia. Postupne sa zvyšovala pamäť SIM karty, čo používateľovi umožnilo uloženie viacerých kontaktov alebo SMS správ.

Čo je eSIM a aké má výhody?

Čoraz viac smartfónov má okrem slotu na nano SIM už aj slot pre integrovanú elektronickú SIM kartu (eSIM), ktorá nahrádza staré plastové SIM karty.

Najväčší rozdiel je v tom, že výrobca integruje čip SIM karty priamo do telefónu, čím zaniká nutnosť  vkladať do zariadenia plastovú SIM kartu.

Pri zakúpení eSIM karty u operátora dostanete unikátny QR kód, ktorého nasnímaním sa do telefónu stiahne jej profil – v podstatne digitálna verzia vkladania plastovej SIM karty do telefónu. Potom už môžete okamžite využívať služby operátora.

Prechodom na eSIM kartu vznikajú hneď dve veľké výhody. Prvá je, že sa už nemusíte obávať poškodenia SIM karty. V takom prípade by ste museli fyzicky zájsť do predajne, požiadať o výmenu SIM karty, ktorá je spoplatnená, a v tom lepšom prípade, keď si zálohujete údaje v telefóne, neprídete o kontakty uložené na SIM karte.Toto pri eSIM karte nehrozí, pretože ju nemáte ako poškodiť.

Druhá veľká výhoda je, že nemusíte používať slot na SIM kartu. Veľká časť reklamácií je spojených práve s nefunkčnou čítačkou SIM kariet. Karty eSIM bude možné používať okrem mobilného telefónu aj v tabletoch, smart hodinkách a iných zariadeniach s podporou eSIM.

Aby ste mohli využívať eSIM, potrebujete dve veci: eSIM aktivovať u svojho mobilného operátora a mobilný telefón s integrovanou SIM kartou. V O2 ponuke sú k dispozícii tieto zariadenia s podporou eSIM.

Samsung Galaxy S20

Nová vlajková loď Samsungu nerobí žiadne kompromisy a momentálne ponúka jeden z najlepších fotoaparátov na trhu. V modeli Samsung Galaxy S20 nájdeme trojitý zadný fotoaparát s hlavným 12-megapixelovým snímačom, 12-megapixelovým ultra širokým snímačom64-megapixelovým snímačom s teleobjektívom. Trojnásobný hybridný zoom môžete kombinovať s 30-násobným Super Resolution zoomom s vylepšenou umelou inteligenciou. Výsledkom sú ostré a čisté fotografie aj takých detailov, ktoré bez zoomu voľným okom len tak ľahko nezachytíte.

Galaxy S20 disponuje aj prepracovaným režimom Bright Night, vďaka ktorému zachytíte snímky aj v tme v takmer rovnakej kvalite ako za bieleho dňa.

Okrem špičkového fotoaparátu poteší aj perfektný výkon. Osemjadrový procesor s novým čipom Exynos 990 v porovnaní so svojím predchodcom zvyšuje výkon zariadenia až o 15 %. Kapacita batérie je 4 000 mAh.

Vo všetkých troch modeloch – Galaxy S20, Galaxy S20+ aj Galaxy S20 Ultra 5G – nájdete hybridný slot a integrovaný slot pre eSIM.

Apple iPhone 11 Pro

Mobilný telefón iPhone 11 Pro možno prirovnať k vreckovému počítaču. O mimoriadny výkon sa v ňom postará čip A13 Bionic, ktorý patrí medzi najvýkonnejšie mobilné čipy súčasnosti. Je navyše úsporný, takže vám ušetrí aj čo-to z kapacity batérie. Tento smartfón je vhodný vďaka svojmu výkonu aj ako pracovný nástroj. Ak potrebujete pracovať v dvoch aplikáciách naraz, stačí zapnúť funkciu splitscreen, ktorá rozdelí obrazovku na dve.

V porovnaní so svojím predchodcom má ešte lepší displej – Super Retina XDR. Vyznačuje sa perfektnou viditeľnosťou a dvomi hodnotami jasu. Bežná svietivosť je 800 nitov a pri sledovaní HDR obsahu je to 1 200 nitov. No a keďže je to smartfón, hodnotu jasu si nastaví automaticky podľa toho, čo na ňom práve prezeráte. Sledovaný obsah tak bude vždy perfektne viditeľný, dokonca aj na slnku.

Okrem slotu pre štandardnú nano SIM kartu disponuje aj vstavaným slotom pre eSIM. Ak hľadáte mobilný telefón, na ktorý sa potrebujete vždy spoľahnúť a očakávate od neho 100% spoľahlivosť, iPhone 11 Pro je ideálna voľba.

Samsung Galaxy Z Flip

Pozrite sa na svoj smartfón a predstavte si, že ho prehnete na polovicu a odložíte do vrecka. Samsung Galaxy Z Flip je smartfón, ako ho dnes poznáme, no s konštrukciou ako staré véčko, ktoré prešlo úplným redizajnom.

Okrem svojho vzhľadu zaujme aj krásnym 6,7“ AMOLED displejom, ktorý má nízku spotrebu, rýchlu spätnú väzbu a ostrejšie farby. Perfektný výkon zabezpečuje 8-jadrový procesor8 GB operačná pamäť RAM. Vďaka kapacite batérie 3 300 mAh si môžete prácu a funkcie tohto smartfónu užívať naplno počas celého dňa. Na všetok obsah a obľúbené aplikácie je k dispozícii interné úložisko s veľkosťou až 256 GB.

V dizajnovej vychytávke samozrejme nemôže chýbať ani najnovšia technológia eSIM.

Motorola Razr

Aj futuristická novinka Motorla Razr svojou konštrukciou pripomína staré vyklápacie mobilné telefóny, no stále ide o smartfón, ako ho poznáme.

Okrem svojho vzhľadu zaujme dvojitým displejom – vonkajším 2,7“ displejom, s ktorým pracujeme po zaklapnutí telefónu, a druhým displejom cez takmer celú dĺžku zariadenia po jeho otvorení.

Hlavný flexibilný 6,2“ displej disponuje technológiou CinemaVision a filmy či videá si užijete v ultra širokouhlom rozmere. Perfektný výkon zabezpečuje 8-jadrový procesor6 GB operačná pamäť RAM. Batéria má kapacitu len 2 510 mAh, no vďaka nabíjaniu TurboPower batériu dobijete na 100 % rýchlejšie, ako by ste očakávali, a to za niekoľko minút.

Hlavný fotoaparát má len jednu šošovku s rozlíšením 16 megapixelov, no výsledné snímky sú kvalitné. Pri zhotovovaní fotografií oceníte elektronickú stabilizáciu obrazu či laserové zaostrovanie.

V extravagantnej novinke už nenájdete miesto na starú plastovú SIM kartu, Motorola Razr má iba integrovaný slot na eSIM kartu.

eSIM so sebou prináša množstvo výhod

Karta eSIM prináša v porovnaní s pôvodnými plastovými SIM kartami iba výhody. Okrem ušetreného priestoru pre výrobcov v zariadeniach, možnosti mať viac SIM kariet v jednom telefóne, či zníženiu reklamácií čítačiek SIM kariet sa svet zbaví aj veľkého množstva plastového odpadu vzhľadom na nefunkčné SIM karty.


Všetky spomínané smartfóny s podporou eSIM môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.


Tieto dva smartfóny stoja menej ako stovku a majú čím prekvapiť

Čítaj viac

Ako udržiavať bezpečnosť a hygienu smartfónu? Vyberte si z tohto príslušenstva

Čítaj viac

Férová nadácia O2 podporila online vzdelávanie žiakov a učiteľov sumou 60 000 €

Čítaj viac