10 extra imidžových reklám, ktoré prekvapia najmä svojou výstrednosťou

Tie najlepšie reklamy sú vtipné, kreatívne či dojímavé. A najmä štýlové.

Ktorá je vaša obľúbená reklama? Asi sa zhodneme na tom, že tie dobré musia byť najmä vtipné, kreatívne, prípadne emotívne. A niekedy aj poriadne uletené. Vybrali sme niekoľko, ktoré to spĺňajú do bodky:

Tenis na veľrybe

Kde sú v živote limity, kam sa až dá zájsť? Prečo by ste si napríklad nemohli zahrať tenis na chrbte veľryby a popritom pózovať paparazzom? Všetko len vďaka novému sprchovaciemu gélu.

Keď veci fungujú

Ani kúsoček tejto reklamy nie je dotvorený špeciálnymi efektami. Aj to je jeden z dôvodov, prečo táto zábavka vyšla na niečo málo cez šesť miliónov dolárov a produkcia trvala sedem mesiacov. Záverečný slogan to vystihol dokonalo: “Nie je to nádherné, keď veci fungujú?”

Jeden moment

Jeden moment – tak znie názov brilantnej reklamy pre spoločnosť Morton Salt, na ktorom sa podieľala americká rocková kapela OK Go.

V úvode vidíte rýchlu sekvenciu pozostávajúcu z vybuchujúcich balónov, vedier s farbami, dokonca s explodujúcimi gitarami. Celé to trvá iba približne štyri sekundy, a následne si to pozriete znovu. Tentokrát však spomalené do štvorminútového videa. Klobúk dole, ako sa tvorcom podarilo celú scénku dokonalo zosynchronizovať do jedného kompaktného celku.

Deti Super Bowlu

Super Bowl je finálovým zápasom amerického futbalu a udalosťou, ktorú v USA sledujú desiatky miliónov divákov. Víťazné mestá oslavujú vo veľkom, a tak nečudo, že po deviatich mesiacoch od tejto udalosti podľa štatistík viditeľne poskočí prírastok obyvateľstva. Rôzne ročníky detí Super Bowlu sa v tejto reklame stretli, aby spolu so spevákom Sealom naspievali pieseň oslavujúcu najobľúbenejší americký šport.

Oslava farebnosti

Pamätáte si ešte túto reklamu? Musí to byť zážitok vypustiť 250 tisíc farebných skákacích loptičiek na najvyššom kopci San Francisca a užívať si pohľad na to, ako letia dole ulicou.

Torta veľká ako auto

Reklama o tom, ako cukrári vytvorili pre Škodu tortu v životnej veľkosti, si odniesla dokonca sošku Zlatého Leva z reklamného festivalu v Cannes. Zaujímavosťou je, že výroba sladkej Fabie bola 62-krát drahšia, ako skutočné auto. Škoda len, že sa po všetkých tých hodinách vo svetlách reflektorov pokazila a musela sa vyhodiť.

Pozor, šoféruje Sophie

Volvo vyviedlo celkom slušný kúsok. Po nesmierne úspešnej reklame so Jean-Claude Van Dammom, prišla na rad malá Sophie. Štvorročné dievčatko, ktorému do rúk vložili diaľkové ovládanie a nechali ju pojazdiť si s 18-tonovým kamiónom po opustenom areáli s viacerými prekážkami.

Vaša denná dávka drámy

Pri príchode novej televíznej stanice do Belgicka, umiestnil reklamný štáb do stredu jedného z obyčajných flámskych námestí veľké červené tlačidlo s nápisom “Pridaj drámu”. V okamihu, ako sa ho nejaký odvážlivec pokúsi stlačiť, vypukne chaos. Televízia, skrátka vie, ako má vyzerať poriadna dráma.

Svet je skrátka úžasný

Televízna stanica Discovery o sebe vyhlasuje, že ona samotná je najväčším fanúšikom Zeme. A tak s najväčšími hviezdami svojich dokumentárnych filmov ako Bear Grylls, Mike Rows (Špinavé práce) či “búrač mýtov” Jamie Hyneman natočili nesmierne pozitívne a inšpiratívne video o krásach našej planéty.

Grrr

Ak vám niečo lezie na nervy, tak to zmeňte. Honde sa napríklad nepáčili hlučné dieselové motory, tak ich nahradila ekologicky šetrnejším motorom i-CTDi. A k tomu natočila jednu z najúspešnejších (a zároveň najčudnejších) reklám automobilového priemyslu vôbec.

Keď sme sa pred 10 rokmi zjavili

Spoločnosť O2 momentálne oslavuje svoje desiate narodeniny a pri tejto príležitosti predstavili dátové paušály, určené zákazníkom, ktorí svoje telefóny používajú najmä na internet.

Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Prázdninový Jano s vami preberie klebety zo seriálu

Pokecajte si s chatbotom, ktorý zvláda rozhovor so živým človekom.

Na mene Jano Jančich nie je na prvé počutie nič výnimočné. Vie však všetko o seriáli TV JOJ Prázdniny, rád sa rozpráva a hlavne – je to chatbot, ktorý zvláda konverzáciu so živým človekom.

Robota Jana jeho tvorcovia vo firme DataConcept „naučili“ zvládnuť odpovedať na všetko, čo by vás mohlo o Prázdninách zaujímať. Jeho vedomosti sú prispôsobené jednotlivým dielom, a záber má skutočne široký. Komunikáciu vždy začína od užívateľa Facebooku, Jano je však schopný zareagovať aj na neaktivitu či ignoráciu. Samozrejme taktne, všetko v súlade s pravidlami sociálnej siete.

Naprogramovať chatbota tak, aby znel ako seriálová postava, chcelo spojenie viacerých hláv dohromady. Ideamaker dal Janovi jeho osobnosť, copywriter ju preformuloval do ľudskej reči, dátový analytik ho naučil „rozmýšľať“ a programátor všetky tieto vlastnosti spojil do jedného a „oživil“. Celé to trvalo 6 týždňov.

Najzábavnejšou časťou výroby bolo dostať otázkami chatbota do úzkych. Nie je to umelá inteligencia, takže improvizáciu od neho nečakajte. Ak ho však zaskočíte, dokáže konverzáciu nenásilne otočiť smerom, v ktorom je „doma“.

Ak chcete Jana „prevetrať“ vašimi otázkami, neváhajte a oslovte ho. Stačí kliknúť a otvorí sa vám messenger, prihlásite sa na Facebook a virtuálny rozhovor môže začať. Kto je zvedavý, nech klikne na banner nižšie.

Prázdniny – tak sa volá nový slovenský rodinný seriál z produkcie televízie JOJ. Na televíznych obrazovkách ho uvidíte každú stredu večer. Seriál je o troch chlapoch, ktorí sa svojim deťom na chalupe snažia ukázať prázdniny, aké kedysi zažívali oni sami. V hlavných úlohách vás budú zabávať Ľuboš Kostelný, Marko Igonda a Tomáš Matonoha.


Lifetech: Čo je nové